Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » podvodnik

Vykupminci.cz
Numisargo

podvodnik

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdenek Jindra


turtleoverhead napsal
V každém případě napiš jeho jméno a adresu alespoň sem.


To se bohužel ze zákona nesmí. Policie by to měla řešit.
12. 5. 2015, 9:28 Jak to tady tak čtu,tak se nestačím divit nad těma vykukama.Jenom dotaz pro administrátora protože su laik,tak se ptám na jeho názor na tento text:Potřeboval bych poradit.Včera jsem obdržel poštou očekávanou zásilku od pana Pandy Velikánského,bytem Pátý Bambus,okr.Hornatá zem,tel.č.123456789.Po rozbalení zásilky jsem zjistil,že nic neobsahuje.Mám takový p o c i t,že tady něco není v pořádku,ale nevím co a né a né na to přijít.Nenapadá vás něco?Předem díky za radu. Fakt nevím,ale jestliže si pan Panda Velikánský dopředu nevyžádal abych o našem obchodu nikoho neinformoval,tak nevím v čem bych porušil zákon?No a ostatní by klidu přemýšleli nad obchodováním s panem Pandou Velikánským.
Registrovaný uživatel
no, mam pocit, ze je to porusovani zakona o osobnich udajich ...

Ale jeste k veci - je to samozrejme od prodejce svinstvo. Nataceni na kameru muze byt urcite podpurny dukaz pro Ebay/paypal, je samozrejme otazka, jak na to budou nahlizet (tedy zda se neprikloni k verzi [kterou jiste bude tvrdit prodejce] a sice, ze kupujici nejdriv obsah vybral a pak znovu obalku zalepil a az pote natacel).

Postak jako svedek nebo kdokoliv mimo rodinu je urcite dobry napad, ale rekneme pro spory tohoto typu to asi nema smysl, to by melo vyznam, pokud by byl prodejce z CR, pak se da oznamit na policii + mit svedka = docela dobre.

Jinak neco podobneho se stalo kamaradovi, nakonec rozhodli v jeho prospech, pravdepodobne na zaklade toho, ze mel 500 komentaru (100% pozitivni) a prodejce jen 60 (98% pozitivni). Ovsem je to asi docela loterie, drzim palce ...

Jo, napis sem ten login/Ebay nick, at se tomu zlodejovi vyhneme ...
« Poslední úpravu provedl(a) jirka72 v 12. 5. 2015, 11:56. »
Moderátor
chybotisky napsal
už se Vám někdy kolegové stalo, že Vás podvodník vodil za nos až do samého konce?
Koupíte bankovku, komunikace s prodejcem výborná, zaplatíte, odeslání musíte trošku urgovat, ale nakonec všechno podle plánu, dostanete číslo podacího lístku (tracking number) jako potvrzení, za pár dní se skutečně pošťák s obálkou objeví, pečlivě zabalené, očka září štěstím, už jen tu radost rozbalit, opatrně otevřete, rozlepíte a překvapení, mezi deskami a výztuží nic...
Prodejce se rázem změní a další komunikaci utne s tvrzením, že on potvrzení má a tím si svůj úkol splnil, vše ostatní je problém můj a Pošty...
mazané :)

mal som nieco podobne... prazdnu zasielku som dostal, este aj obalka mala mensi rozmer ako bankovka :) nedalo sa nic robit...strata 500EUR+posta
Registrovaný uživatel
mě se 2x stalo, že zásilka nebyla kompletní a 2x tam bylo i něco navíc... asi nepozornost :) vždy bez problémů vyřešeno. asi mám štěstí. ale také už skoro mimo řádné aukce nenakupuju (spíš kvůli času a padělkům).
Moderátor
numpszi napsal
chybotisky napsal
už se Vám někdy kolegové stalo, že Vás podvodník vodil za nos až do samého konce?
Koupíte bankovku, komunikace s prodejcem výborná, zaplatíte, odeslání musíte trošku urgovat, ale nakonec všechno podle plánu, dostanete číslo podacího lístku (tracking number) jako potvrzení, za pár dní se skutečně pošťák s obálkou objeví, pečlivě zabalené, očka září štěstím, už jen tu radost rozbalit, opatrně otevřete, rozlepíte a překvapení, mezi deskami a výztuží nic...
Prodejce se rázem změní a další komunikaci utne s tvrzením, že on potvrzení má a tím si svůj úkol splnil, vše ostatní je problém můj a Pošty...
mazané :)

mal som nieco podobne... prazdnu zasielku som dostal, este aj obalka mala mensi rozmer ako bankovka :) nedalo sa nic robit...strata 500EUR+posta



tak to je na polutovanie numpszi
_______________
Registrovaný uživatel
pokial si to kupil na ebay a platil paypalom priamo cez ebay, tak nemas problem, vratia ti to.
_______________
Moderátor
mam ine skusenosti
Registrovaný uživatel
neexistuje.
to ani nemusis nikam nic pisat, na to je tam automat.
urobil si to co si mal?
_______________
Registrovaný uživatel
tocomabyt napsal
neexistuje.
to ani nemusis nikam nic pisat, na to je tam automat.
urobil si to co si mal?


tak to by me zajimalo, jak tohle funguje, protoze zatim se vzdy podobne spory resily tak, ze zkoumali "tracking number"a pokud byla zasilka dorucena, tak se tim uz nikdo nezabyval.
Registrovaný uživatel
chcelo by to prebrat nejaky konkretny priklad, bavime sa moc vseobecne.
_______________
Registrovaný uživatel
Ja som kupoval cez Ebay z Číny. Predávajúci deklaroval, že tovar zaslal. Zásielka neprišla ani po 30 dňoch. Tak som napísal reklamáciu a žiadosť o vrátenie peňazí. Vyšlo najavo, že predajca vlastne nič neposlal. Peniaze mi boli vrátené, ale jednalo sa len o malý obnos. Následne predajca veľmi prosil, aby nedostal zlý komentár, lebo na to sú kupujúci z EU a US alergickí. Tvrdil, že mi zásielku zašle a ja ju zaplatím až po doručení. No, čakám dodnes :)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi a ten komentář jsi mu udělil jaký a kdy?
Registrovaný uživatel
tipujem ziadny..
caka na zasielku : )
_______________
Registrovaný uživatel
Presne tak. Čakám na zásielku, tak ako mi sľúbil už dvakrát. Som nekonečne naivný :D
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
kukvy napsal
Fidzi a ten komentář jsi mu udělil jaký a kdy?

inak, v takomto pripade sa komentar moc neudeluje.
skoda ziadna, a zasielka v lufte, a v podstate uz nepotrebna.

negativ by udelil len debil, skor je namieste pozitiv za vybavenu reklamaciu.
_______________
Registrovaný uživatel
jirka72 napsal
tocomabyt napsal
neexistuje.
to ani nemusis nikam nic pisat, na to je tam automat.
urobil si to co si mal?


tak to by me zajimalo, jak tohle funguje, protoze zatim se vzdy podobne spory resily tak, ze zkoumali "tracking number"a pokud byla zasilka dorucena, tak se tim uz nikdo nezabyval.


Já při sporu předložil tracking number, ofocenej lístek z pošty, odkaz na web stránku pošty kde bylo zřetelně uvedeno že si šmejd zboží nevyzvedl..no a případ jsem prohrál, prý pro nedostatek informací, :D tak jsem reklamoval na poště a po třech měsících mě napsali že zboží bylo doručeno. Takže peníze v luftu a zboží taky, děkuji ebay za "vyřešení".
Registrovaný uživatel
Paul napsal
Já při sporu předložil tracking number, ofocenej lístek z pošty, odkaz na web stránku pošty kde bylo zřetelně uvedeno že si šmejd zboží nevyzvedl..no a případ jsem prohrál, prý pro nedostatek informací, :D tak jsem reklamoval na poště a po třech měsících mě napsali že zboží bylo doručeno. Takže peníze v luftu a zboží taky, děkuji ebay za "vyřešení".


ano, tohle je rekl bych zcela typicky scenar, poctivy prodejce udela co muze a presto je okraden ...
Registrovaný uživatel
no sám jsem zvědavý jak dopadnu.
Prodejce prozrazovat nebudu, šance, že na něj narazíte je nulová, bankovky neprodává co je mi známo, má jen tenhle jeden chybotisk, na kterém pravděpodobně zkouší vydělávat.
Vím, že záznam otevírání obálky je trošku pofidérní důkaz, ale aspoň že to, jinak bych se ani neobtěžoval s reklamací. Každá obálka se otevřením poškodí, dá se poznat, že už v ní někdo byl a znovu zalepil, bohužel na videu je to těžší.
A jako recept otevírat obálky před pošťákem? Nic pro mě.

Paul jak je možné, že jsi zboží nedostal zpátky, když ho nepřevzal?
Registrovaný uživatel
tocomabyt napsal
kukvy napsal
Fidzi a ten komentář jsi mu udělil jaký a kdy?

inak, v takomto pripade sa komentar moc neudeluje.
skoda ziadna, a zasielka v lufte, a v podstate uz nepotrebna.

negativ by udelil len debil, skor je namieste pozitiv za vybavenu reklamaciu.


to nějak nechápu proč by negativ udělil jen debil???? to je jako v pořádku, že prodejce porušil smlouvu?
Registrovaný uživatel
chybotisky napsal
no sám jsem zvědavý jak dopadnu.
Prodejce prozrazovat nebudu, šance, že na něj narazíte je nulová, bankovky neprodává co je mi známo, má jen tenhle jeden chybotisk, na kterém pravděpodobně zkouší vydělávat.
Vím, že záznam otevírání obálky je trošku pofidérní důkaz, ale aspoň že to, jinak bych se ani neobtěžoval s reklamací. Každá obálka se otevřením poškodí, dá se poznat, že už v ní někdo byl a znovu zalepil, bohužel na videu je to těžší.
A jako recept otevírat obálky před pošťákem? Nic pro mě.

Paul jak je možné, že jsi zboží nedostal zpátky, když ho nepřevzal?


Nevim jak to udělal. nepřevzal ho schválně(upozorňoval jsem ho že to má už na poště), rozjel spor, vyhrál ho a pak si to vyzvedl. Nějakym způsobem to musel zdržet aby se to po 14 dnech nevrátilo zpět a stihl dokončit spor. prostě nemám peníze ani zboží, ještě jsem prodělal na poštovnym až do N. Zélandu. Reklamace následně na poště neuznaná z důvodu doručení zboží. I jsem komunikoval s poštou novozélandskou, tvrdili že přesně nevědí proč se to nevrátilo když si zboží nevyzvedl.
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 13. 5. 2015, 8:31. »
Registrovaný uživatel
No tak jestli je toto názor většiny,tak se nedivím,že různí filutové to pořád zkouší.Já osobně nekoupím nic už od prodejce který má i jen jeden neutrální
komentář.
tocomabyt napsal
kukvy napsal
Fidzi a ten komentář jsi mu udělil jaký a kdy?

inak, v takomto pripade sa komentar moc neudeluje.
skoda ziadna, a zasielka v lufte, a v podstate uz nepotrebna.

negativ by udelil len debil, skor je namieste pozitiv za vybavenu reklamaciu.
Registrovaný uživatel
kukvy napsal
No tak jestli je toto názor většiny,tak se nedivím,že různí filutové to pořád zkouší.Já osobně nekoupím nic už od prodejce který má i jen jeden neutrální
komentář.
tocomabyt napsal
kukvy napsal
Fidzi a ten komentář jsi mu udělil jaký a kdy?

inak, v takomto pripade sa komentar moc neudeluje.
skoda ziadna, a zasielka v lufte, a v podstate uz nepotrebna.

negativ by udelil len debil, skor je namieste pozitiv za vybavenu reklamaciu.


jeden neutrál a nekupuješ? dobrá paranoia, na ebay chytneš neutrál ani nevíš jak, já třeba za velikost, kupci se zdál předmět malej, ale v popisu byl rozměr..a hned švihl neutrál.
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 13. 5. 2015, 11:26. »
Registrovaný uživatel
kukvy napsal
No tak jestli je toto názor většiny,tak se nedivím,že různí filutové to pořád zkouší.Já osobně nekoupím nic už od prodejce který má i jen jeden neutrální
komentář.
tocomabyt napsal
kukvy napsal
Fidzi a ten komentář jsi mu udělil jaký a kdy?

inak, v takomto pripade sa komentar moc neudeluje.
skoda ziadna, a zasielka v lufte, a v podstate uz nepotrebna.

negativ by udelil len debil, skor je namieste pozitiv za vybavenu reklamaciu.



osobně by mi "nevadil" ani negativ, pokud je tam nějaké rozumné vysvětlení. neutrál by mohl být např. i za "nepřiměřené" poštovné
Registrovaný uživatel
V některém neutrálním je cítit negativ,ale z obavy před odplatou je to jen opatrný neutrál.Samozřejmě neberu poštovné jako náznak problému.Jen nechci dávat šanci,někomu kdo to už zkusil a nevyšlo mu to.To není paranoia,jen není důvod jit hned do všeho. Kupuji zlaté mince a šance to koupit u pohodového prodejce je vždy vysoká.
Registrovaný uživatel
postovne je predsa vzdy uvedene v popise.
ak sa mi zda neprimerane, tak predsa nekupujem,
pripadne bid prisposobim vyske postovneho.
a ak kupim, s postovnym tym padom suhlasim.
tak aky neutral/negativ za neprimerane postovne ??

taktiez, dat negativ za kladne vybavenu reklamaciu? to nechapem.
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 > »

Sběratel.com » Padělky a podvody » podvodnik

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1