Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Pohlednice od roku 1900

Vykupminci.cz
Numisargo

Pohlednice od roku 1900

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
:) 1 Pohlednice
Pohlednice z Luhačovice Zotavovna se známkou Československa 1933 50h
černobila pohlednice-otiskle

2 pohlednice
Pelhřimov- náměstí- zohlé nápul-ale ne roztržené Československo 30 h nejakej typek-nepoznam asi prezident rok tam neni napsany-otiskle

3 pohlednice
Domaželice-barevná
Československo- Josef Čapek 1887-1945 ,50h-otisklé

4 pohlednice
nepoznám stát ale není to urcitě evropa je tam napsano jinym jazykem nez se v evrope pise, na znamce je napsane cm8 nowa- vecko je trojite a na konci ma ocasek do leva-otiskle ale ne na znamce

5 pohlednice
Barcelona Sagrada Familia
je na nem ESPANA CORREOS A SOU NA NI 3 ZNAMKY 6 PTA 4 PTA 20 PTA- jsou barevne odlisne ale jsou stejne-otisklé

6 pohlednice
CUBA
Napoleon MUSEUM HAVANA
jsou na nem zvirata dve stejne znamky- zvire nepoznam vypada na krisu s bobrem a 5-cuba.correos -HNEDÉ
a to druhe je podobne ale ma divnou hlavu oranzove 20-neotisklé

6 pohlednice
Berlín- Hauptsadt der DRR
BILD UND HEIMAT. REICHENBACH(VOGTD)
10- Deutsche demokratische republic -otisklé´.zelení

7 pohlednice
Ručne malovaná - Ferdinant I. Konich von Bulgariur
Feldpostkorrespondenzkarte
5-cela zelena
-frantisek se diva do leva a je z roku 1908

poradíte jakou to má cenu díky
Registrovaný uživatel
foto mužu poslat me icq je 242-219-816 sem tam porad a muj email Janda.Ladislav@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Bez obrázku, nebo aspoň náhledu, je těžko radit. Zajímavá by mohla být pohlednice č. 7 - známka je sice obyčejná 5h z jubilejní série z r. 1908, ale podle toho, co píšete, je to polní pošta. Pro tu byste kupce našel. Cenu si nikdo netroufne tipnout bez toho, aby pohlednici viděl. I pohlednice č. 1 by mohla zajímat někoho, kdo sbírá Luhačovice. Ostatní se podle popisu zdají být poměrně běžné - ale záleží na konkrétním motivu.

Skoro bych se vsadil, že u č. 4 popisujete bulharskou známku v hodnotě 8 stotinek, což bylo v době, kdy se tam od nás masově jezdilo na dovolenou, poštovné na pohlednici do ČSSR. Podle Vašeho popisu to vypadá na "ст8 поща" - tedy "st.8 pošta" cyrilicí (azbukou, chcete-li). Není náhodou na známce napsané ještě něco jako "БЪЛГАРИЯ"?

Zdraví
Tom H.
Registrovaný uživatel
rád pošlu foto všem dejte sem email a napiste si jakou chcete pohlednici nebo me kontaktujte emailem a rad vam to hned poslu sem tady po 5 dnich - nejak sem nato zapomel
Registrovaný uživatel
toto je Pohlednice z roku 1908

Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ano mate pravdu je to na ni napsano , ohodnotite mi dopisni pohlednici?
Registrovaný uživatel
neni som odbornik ale pozri sa sem http://www.filatelia-novosad.sk/?shopcateg=590 a tu mas na vyber asi z 40 pohladnic polnej posty.tak si cenu sprav na to sam ;)
Registrovaný uživatel
vypada to na par stovek 300-1000 mám pravdu mel by ste o to zájem ?
Registrovaný uživatel
tato pohlednice je zvlastni je rucne malovana a ma vetsi cenu nez normalni ze
Registrovaný uživatel
Na obrázku je sice dopisnice polní pošty, ale poslaná obyčejnou poštou ze Šumperka do Olomouce. (Neuvědomil jsem si hned, že pokud by byla posílaná z fronty, byla by dopisnice osvobozená od porta.) Známka je ta nejběžnější z té doby - jubilejní k 60. výročí vlády FJI z roku 1908. Datum v razítku vypadá snad jako 8. 2. 1916. Z fotografie není poznat, jestli je to originální kresba nebo reprodukce knihtiskem nebo podobnou technikou. Tipl bych si na to první: odesílatel vojín Franz Mader nebo jiný pacient sanatoria v Šumperku si krátil dlouhou chvíli v sanatoriu kreslením portrétu bulharského cara, asi podle nějaké fotografie. Ovšem proč posílal zrovna tenhle výtvor ctěné slečně Marii Kolbové, to je záhadou.

Je to rozhodně kuriozita, která by snad mohla zajímat sběratele specializujícího se na období 1. světové války. Obávám se ale, že víc než pár korun za ni nedostanete. Možná se ale pletu - zkuste ji nabídnout na nějaké internetové aukci, třeba na Aukro.cz, nebo zajděte na sběratelskou burzu někde ve Vašem okolí.

Zdraví
Tom H
Registrovaný uživatel
aha a kolik bych mel dat cenu
Registrovaný uživatel
poslano 8. II. 16-7 myslim si ze je to 8.11. ale rok nevim
Registrovaný uživatel
Ještě dodatek: To, že je pohlednice ručně malovaná, neznamená, že je dražší než sériově vyrobená. Koneckonců, můžete si jich sám namalovat, kolik budete chtít. :-) Něco jiného by bylo, kdyby to byla originální kresba nějakého známého malíře - pak by se cenila stejně jako jiná jeho kresba.
Registrovaný uživatel
tak mi rekenete cenove kolik mam dat na internetovou burzi treba i 600 kč?
Registrovaný uživatel
Ad datum odeslání: V tomto typu razítka se měsíc uváděl římskými číslicemi, takže je to opravdu 8. 2. 1916 v 7 hodin. Kromě toho, tuším, že k 1. říjnu 1916 došlo ke zvýšení poštovních poplatků, takže už by musela být známka za 10 h.
Registrovaný uživatel
ano děkuji, ale muzete mi poradit kolik bych mel dat priblizne cenove tuto pohlednici na internetovou burzu
Registrovaný uživatel
Zkuste dát, kolik chcete, ale domnívám se, že je to hodně. Já jsem sám nikdy nic v internetové aukci ani nekupoval ani neprodával, takže nemám zkušenosti. Možná by to chtělo napřed se nějakou dobu jen dívat, za kolik se podobné věci nabízejí (a taky za kolik se skutečně prodají), a pak teprve sám něco nabízet. Chápu, že jestli je Vám 18, jak píšete na ICQ, tak jste nedočkavý - ale sběratelství je běh na dlouhou trať. (To mi můžete věřit, sbírám mnohem déle, než Vy jste na světě.)
Registrovaný uživatel
zajdu si do prerovseho klubu kde by mi to ohodnotili, co myslite ohodnotili by mi to dobre na zamku v prerove tam to vykupuji- a urcite je to bude zajimat ze je to originalni kresba od vojaka.
Registrovaný uživatel
Můžete zkusit obojí. Pokud jste z Přerova, nemáte to taky daleko do Olomouce. Tam byl "blešák" minulou sobotu, další je 13. října v klubu Sidia (hotel naproti hl. nádraží, vchod ze tř. Kosmonautů). Ještě předtím bude 13. až 18. září prodejní výstava Antik Olomouc, viz http://www.antikolomouc.w1.cz/
Registrovaný uživatel
tam to jako muzu ohodnotit?
Registrovaný uživatel
Nevím, ale snad ano.
A omlouvám se, už pro dnešek končím. Ráno bohužel musím jít do práce, a pokud možno tam neusínat.
Administrátor
Ahoj Tome :-). Vitam te na techto strankach. Konecne nekdo zavital ze stare bandy filokartie.cz :-). Vitej mezi nami.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Pohlednice od roku 1900

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1