Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Pohlednice z 4.10.1938 od vojáka z hranic

Vykupminci.cz
Numisargo

Pohlednice z 4.10.1938 od vojáka z hranic

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
prosím může někdo pomoct s tím co píše...ja jsem přečetl pouze něco...mam podobných válečných pohlednic více a nevím co s nima...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
zde přední strana pohlednice

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
zde je vetší text

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No co s nimi. Len zobrat pekne do ruky lupu a luskat co tam odosielatel napisal a snazit sa pochopit o com je ten obsah. Je to pekna hra. Len to musite hrat sam so sebou. Vsak citat jednoduchy text nie zlozite.
Registrovaný uživatel
Já vím o čem ten pohled je, jen zhruba...některým názvům a termínům nerozumím...Hejlácí jsou asi Henleinovci a nebo ti co hajlují...mam dojem že babička kdysi podobný termín použila...že evakuují území taky ale některé slova nejdou přečíst...že používá "roztržené" d... apod...je to o odchodu z pohraničí a jak ho to bolí taky ale a že odejdou jako poslední taky...ale některé slova jsou pro mě nerozluštitelná...pro vás jako Slováka asi nemožná... proto od vás asi tato "rada" která nepomůže...i tak děkuji...
Registrovaný uživatel
Já bych Slováka nepodceňoval. Má pravdu, že to chce jen trochu dedukce a trpělivosti. Přečetl jsem si to celé, ale Vám jen nahodím ukázku:
"Hajláci trhají chvoj a kytky, dekorují stavení nám na výsměch."
Dál si to už snad doluštíte sám.
Registrovaný uživatel
jazzdr napsal
Já bych Slováka nepodceňoval. Má pravdu, že to chce jen trochu dedukce a trpělivosti. Přečetl jsem si to celé, ale Vám jen nahodím ukázku:
"Hajláci trhají chvoj a kytky, dekorují stavení nám na výsměch."
Dál si to už snad doluštíte sám.



Dík moc, s tímhle jsem si neuměl poradit, to bylo to co mi dělalo problémy....zbytek mám doluštěný....a stím slovákem jsem to nemyslel nijak zle...sám jsem Čechoslovák 68 ročník...
Registrovaný uživatel
McBogyMilan napsal
zde je vetší text

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Fotka je naprosto ale naprosto mizerná (rozmazaná). S tímhle šmejdem si nikdo normální ničit oči nebude..

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Pohlednice z 4.10.1938 od vojáka z hranic

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1