Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Pojištění sbírky

Vykupminci.cz
Numisargo

Pojištění sbírky

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Moderátor
Máte někdo zkušenosti s pojištěním sbírky (pokud možno jen sbírky, ne jen jako položky v rámci pojištění domácnosti)? Pokud ano, bylo by možné doporučit nějakou pojišťovnu?
Moderátor
V prvé řadě záleží na výši částky pojištění; tomu musí odpovídat stupeň zabezpečení. Jinak nemá význam pojistku uzavřít.
Z pojišťoven mám v tomto ohledu nejlepší zkušenosti s Kooperativou.
Registrovaný uživatel
dejvy napsal
V prvé řadě záleží na výši částky pojištění; tomu musí odpovídat stupeň zabezpečení. Jinak nemá význam pojistku uzavřít.
Z pojišťoven mám v tomto ohledu nejlepší zkušenosti s Kooperativou.

Kooperativu nebrat, neplatí
Moderátor
Nemůžu posoudit, zatím platím jenom jim :).
Registrovaný uživatel
dejvy napsal
Nemůžu posoudit, zatím platím jenom jim :).

Jo jo, tato fáze pojistného vztahu je u všech pojišťoven bezproblémová. :)
Registrovaný uživatel
Podle mě výrazně levnější variantou je pronájem bezpečnostní schránky v bance. Malá schránka stojí cca 1.000 Kč ročně.
Registrovaný uživatel
No před pár lety jsem se na to také ptal, ale těch podmínek je při vyšší částce docela dost a nestačí ani třeba jen koupě lepšího trezoru vyšší třídy a jeho zapuštění do podlahy, ale i okna, dveře ...atd dle jejich požadavku, takže schránka v bance asi nejlepší na dražší veci a ty levné zahrnout do celkové pojistky bytu u příslušné kategorie(a nechávat si doma stabilně jen levné věci...). :)
Moderátor
O Kooperative jsem toho slysel uz tolik, ze pokud je jen desetina pravda, tak je to duvod ji nebrat v zadnem pripade. Taky je mi instinktivne proti srsti Ceska pojistovna, ale pokud by nabizela nejlepsi podminky a dalo se spolehnout, ze se v pripade plneni nebude vytacet, proc ne.

rst, Dracek: o tom jsem uz premyslel, ale asi bych to nevydrzel, nemoct se na sve mince kdykoli podivat :)
Kazdopadne, nerikejte, ze mi to nikdo nepojisti, pokud nebudu mit doma pultunovy trezor a mrize na oknech :)
Registrovaný uživatel
Přesně tak to dělám i já. Cennější věci v bance a něco doma, pojištěné v rámci domáctnosti. Ještě si dejte pozor i na další "vychytávky" pojistných smluv jako třeba nutnost mít všechny mince nafocené ...
Registrovaný uživatel
tenzor: Oni ti to pojistí, s tím problém nebude, pojistné si taky rádi vemou. Ale většinou (neznám všechny pojišťovny) mají ve všeobecných pojistných podmínkách požadované způsoby zabezpečení a taky výpočet jak ti v případě pojistné události bude pojistné plnění kráceno, popřápadě nebude vyplaceno vůbec.
Takže se ti může stát, že budeš platit třeba 10 let 10.000 Kč ročně pojistného, pak tě vykradou a z pojišťovny dostaneš akorát dopis, že je jim líto, ale jelikož jsi nesplni podmínku uvedenou v bodu xxx.xxx tak ti pojistné plnění vyplatit nemůžou, popřípadě ti ho krátí třeba o 80%.
Registrovaný uživatel
Ta schránka v bance taky není úplně ideální, banky za obsah většinou neručí.

Holt v tomto státě je asi nejlepší nic nemít, nic nedělat a jednou za měsíc si zajít na sociálku pro peníze, ale to už je poznámka do jiného vlákna. :(
Moderátor
rst: tak jiste, chapu, ze je potreba si vsechno precist a dodrzovat pojistne podminky, ale pokud tam bude, ze musim mit nejaky supertrezor, bezpecnostni okna a dvojite dvere, tak postrada veskerou logiku, proc bych se mel pojistovat, kdyz to bude tak zabezpecene. Pojistovat se chci proto, ze standartni zabezpeceni (tj. zamcene dvere od bytu, zamcena okna z balkonu, pripadne v budoucnu nejaky mensi trezor) neni dostatecne na to, aby mi to prumerny vykradac bytu neodcizil..
Jinak pro predstavu, sbirka ma momentalne hodnotu cca 60 000. Ale neni pro me problem navysovat jeji hodnotu o 100 000 rocne a ve chvili, kdy v ni budu mit treba polovinu sveho majetku, se o ni opravdu budu bat.

BTW, jak je to mysleno s tim nerucenim za obsah? Jako ze jim to nekdo vykrade a nic se nestane? :)
Moderátor
Tenzi: Vim kde bydlis !!!! :D :D :D...nech mi pootevreny okenko az pujdes do prace, ju?
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
BTW, jak je to mysleno s tim nerucenim za obsah? Jako ze jim to nekdo vykrade a nic se nestane? :)

Přesně tak. Zdůvodňují to tak, že obsah schránek nezkoumají a proto za něj neručí. I tak si ale myslím, že vykradení schránek banky je mnohem méně pravděpodobné než vykradení bytu.
Neobešel jsem všechny banky, třeba jsem měl jen smůlu. Pokud někdo víte o bance, která za obsah schránek ručí tak budu rád, když dáte vědět.
Moderátor
Ja kdyz sme onehda predelavali pojstku domacnosti a chtel sem tam zahrnout mince,chtela pojistovna pokud cena sbirky presahuje nejakou hranici znaleckej odhad ceny sbirky,takze meli smolika.Za 700,- rocne mam pronajatou schranku a je pokoj.Stejne sbiram jen CR a euro zonu takze mince na kochani doma nepotrebuju :)
Registrovaný uživatel
Pokud chceš pojistit jakoukoliv sbírku, tak na Tobě hlavně budou chtít odhad od soudního znalce a to znamená, zaevidování Tvé sbírky. V tom případě budeš mít smůlu s případným prodejem. Prostě už o Tobě budou vědět.
Moderátor
Tomu nerozumím. Když si nechám udělat znalecký odhad, tak mi ho znalec udělá. K jakému účelu odhad slouží, to nemusí znalce zajímat. Takže znalec zaeviduje, že na něco vystavil posudek, ale může to být posudek i na sbírku určenou k prodeji. Stejně tak mohu znalcem oceněnou sbírku koupit včetně posudku a následně si ji mohu nechat pojistit.
Problém při případném prodeji vidím spíše v tom, že prodanou část musím nějakým způsobem vyjmout z pojistky.
Registrovaný uživatel
dejvy :
možná že dnes to funguje tak, jak píšeš, ale před revolucí to bylo tak jak jsem psal. Vím to z vlastní zkušenosti.
Moderátor
OK, to je možné. Ale bavíme se o pojištění sbírky v současnosti.
Registrovaný uživatel
Pánové, dejte si pozor na ukládání mincí v bezpečnostní schránce banky. Pořídil jsem si jednu u ČSOB. A po měsíci mě napadlo otestovat jaké jsou v ní podmínky teplota/vlhkost. Takže jsem pořídil digitální teploměr s vlhkoměrem, který si pamatuje min a max hodnoty. A při teplotě 18 stupňů byla aktuální vlhkost nad 60 procent. To není zrovna pro mince ideální prostředí. V zimě to ještě přeměřím.
Registrovaný uživatel
Zlatým mincím to nevadí ;)
Registrovaný uživatel
Mám schránku v Praze skoro dvacet let .Mám zde uloženy i nějaké kresby české moderny a nevšiml jsem si , že by to papíru nějak vadilo .Akorát schránky nejsou moc velké , takže holt větší věci se …nevejdou. Část věcí mám samozřejmě vystaveno doma , ale protože mám také určité obavy , tak obrázky , které mám zapaspartovány- jedná se zhruba o deset věcí ,jsou pouze dva originály a zbylé jsou bez lupy nerozeznatelné tisky :- )).A jednou za čas si to pro radost obměním právě věcmi ze schránky ….Takže případný zloděj by zamrzel , ale nebyl by zas tak úspěšný :- )) Samozřejmě nejlépe skladovatelné a zabezpečitelné jsou historické mince.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Pojištění sbírky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1