Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antikvariát » Pokec a chlubírna - staré tisky

Vykupminci.cz
Numisargo

Pokec a chlubírna - staré tisky

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
45 Kč

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
40 Kč

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
A tak dal ✌
_______________
Registrovaný uživatel
Tentokrát bych téma přejmenoval na chlubírna a závistírna 🙂
Registrovaný uživatel
Za to může Hilaris 🤣😂🤣
_______________
Registrovaný uživatel
Jo, pardon, teď mi teprve došlo, že si k těm cenám mám přimyslet ty nuly. 🙃
Registrovaný uživatel
Bohužel ano 🙄
_______________
Registrovaný uživatel
No jo, mám delší vedení, nejen večer, ale to by bylo zase na další téma. Každopádně pozitivní je, že ty ceny by se daly ještě trumfnout.
Registrovaný uživatel
Jako že si mám koupit dražší 😜? Něco mám merku, ale ....
_______________
Registrovaný uživatel
ale o tom to přece není 😉
_______________
Registrovaný uživatel
Co říkáte na tohle: https://aukro.cz/prvotisk-z-roku-1495-6961928437
Měl už někdy z Vás někdo v rukou inkunabuli? Není to na ten věk trochu moc dobře zachovalé? I když dobrá restaurace udělá svoje. Falzují se inkunabule? Napište jestli o tom někdo z Vás něco ví.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, porovnal jsem fotografie několika stránek prvotisku nabízeného na aukru se stránkami stejného prvotisku, který je přístupný na Biblioteca nacional de Portugal. Zjistil jsem, že oproti bílé stránce na páté fotografii nabízeného prvotisku je v prvotisku z Biblioteca nac. stránka potištěna textem.
Registrovaný uživatel
Summa Angelica je rozdělena na šest set padesát devět článků uspořádaných v abecedním pořadí a formujících to, co by se nyní nazývalo slovníkem morální teologie.

Angelus Carletus de Clavasio 1411-1495
Alternativní názvy: Angelo Carletti (LC); Angelo Carletti z Chiavasso; Angiolo da Chivasso; Angelus de Clavasio; Angelus Carletus
Františkánský pozorovatel z Milána, který strávil velkou část svého života jako generální vikář řádu v papežské kurii, napsal Angelus široce obíhající kajícnou Summu. Jeho hlavní zdroje byly práce jeho stejně úspěšných předchůdců, Bartholomaeus de San Concordo (Summa Pisana) a Monaldus (Monaldina).

Vytištěno Georgiem Arrivabenem 4. června 1492 v Benátkách
Georgius Arrivabenus zahájil tiskárnu spolu s Bernardinus Benalius a Paganinus de Paganinis v roce 1483, ale začal tisknout inkunabulu samostatně od roku 1484 a tiskl přibližně 50 inkunabula samostatně. Použil širokou škálu typů tisku a více než 30 z nich je známo. Kromě toho existuje také sedm známých známek tiskárny, které používal.
_______________
Registrovaný uživatel
Nevěřím že se jedná o falzum. Jedná se o relativně běžnou knihu která vyšla v opakovaných vydáních. Našel jsem vydání z roku 1492 které se prodalo za 1900 € (ani ne 50.000 Kč). Takže ta na aukru je sice krásně zachovalý exemplář, ale za 80.000 Kč u nás neprodejné. Navíc prodejce to už nabízel za 85.000 Kč takže uvidíme kam až půjde.
_______________
Registrovaný uživatel
P-F: Tak podrobné informace jsem nečekal. Děkuji.
Registrovaný uživatel
A jak se tak dívám na aukro tak aktuálně je to tam jako na slevomatu 😄. Některé kousky už jsou na půlce původní ceny 😉 a někteří prodejci se dokonce rozčilují že tu jejich raritu nikdo nechce 👍 cituji ,,Stejná Bible byla prodána na Aukro před několika měsíci za 40200 Kč. Jediný rozdíl je v tom, že vazba byla v dobrém stavu 🤣 Blok kniha je trosku uvolneny . Oprava vazba je docela snadná a neni tak drahy, nebo je možné ho jen tak nechat stavu jako je” 🙄
_______________
Registrovaný uživatel
Restaurování knihy v takovém stavu je od 25.000 Kč nahoru!!!
_______________
Registrovaný uživatel
Hilaris - Momentálně je na Aukru jeden špíček - modlitby Václava Kleycha z r. 1724 ve vydání typického exulantského "špalíčku" (malé vydání z důvodu snadnějšího pašování do katolických končin). Obvyklá startovní cena 9500,- Kč ale ukazuje, že tam bude asi dlouho.

Tak už je za 7.600 Kč uvidíme kam až to padne.
_______________
Registrovaný uživatel
P-F: Já si typuji, že možná by to někdo vzal na kup teď 2-3 tisíce. Prodejce by to měl podle mého názoru ale lepší, kdyby to dal od koruny.
Na Aukru se dají sehnat slušné věci. Často ale je to problém. Třeba tohle: https://aukro.cz/kronika-ceska-1541-hajek-6961324691 - vzhledem k tomu, že reedice Hájkovy kroniky vyšla někdy v prvé třetině 19. století, tak přihodit zde v uvedené ceně je dle mého mínění vyložený hazard. Z fotografií není šance poznat o které vydání se jedná, vrakovitých knih z 19. století viděl každý jistě spousty. (Pochopitelně vazba je 19.-20. století.)
Moderátor
Když jsme u těch cen - zcela kompletní Ottův slovník naučný, chybí jen poslední dva díly co nikdy nevyšly po druhé světové a poslední dva svazky jsou dosud nesvázané v sešitech (ty jsme dokoupili v reprintu, ale originál je originál), -> ZADARMO!

Dědictví otců zachovej nám Pane. Tohle ovšem zdědil už děda po jednom strécovi, protože v roce 1888 byl na takové kupování přece jen celkem mlád.
Registrovaný uživatel
Hilaris - ano máte pravdu, i na aukru se dají koupit zajímavé kousky. Taky jich pár mám, jenom je to o ceně. Pokud se to dostane pod 5.000 Kč tak to někdo koupí 😜 Reprint Hájka vyšel 1819 a i toto vydání v super stavu se prodává za 20.000 Kč. Když beru že ten co je na aukru je původní tak v tomto stavu by mohl stát tak 30-40.000 Kč.
_______________
Registrovaný uživatel
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/praze-ukradli-vzacne-dokumenty-stare-vice-nez-pet-set-let-89496
_______________
Registrovaný uživatel
No jo, pokud si to moc nehlídali, tak příležitost dělá zloděje. Abychom taky neskončili takhle:
https://blanensky.denik.cz/zlociny-a-soudy/krtinska-kauza-zmizelych-knih-soud-potvrdil-sberateli-dva-a-pul-roku-vezeni-20180123.html
😀
Registrovaný uživatel
No tak to je síla 😡 ještě že jsem na něho nenarazil
_______________
Registrovaný uživatel
Třeba ještě narazíš 😉 Záliby se nevzdal, má teď inzerát na hyperinzerci.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Antikvariát » Pokec a chlubírna - staré tisky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1