Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antikvariát » Pokec a chlubírna - staré tisky

Vykupminci.cz
Numisargo

Pokec a chlubírna - staré tisky

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
P-F napsal
To jsme všichni obyčejní co tady jsme (na světě), jenom někteří si osobě myslí že jsou něco víc. Ale nemají pravdu. 8)


Záliba není o počtech kusů, ani o osobní ješitnosti nad někým vyhrát. Záliba je velmi ušlechtilý koníček, který nás dokáže kultivovat a ukázat nám nové obzory poznání, kdy na jejich základě poznáme stejně "postižené" jedince. Samozřejmě, aby to mělo smysl, musíme zálibě věnovat spoustu času a energie.


Velice dobře napsáno. Já jsem to myslel spíš o těch co sem na sběratele ani nechodí, ale taky většinou něco sbírají. ;)
_______________
Registrovaný uživatel
P-F napsal
Velice dobře napsáno. Já jsem to myslel spíš o těch co sem na sběratele ani nechodí, ale taky většinou něco sbírají. ;)


Můj názor je trochu jiný. Někteří sběratelé na stránky Sběratele nechodí, protože nemají moc času, jiným tyto stránky nejsou schopny nic nabídnout a jsou i někteří, kteří od sud odešli, protože v jejich okruhu zájmu nenašli žádného kolegu, nebo je odradili lidé, kteří sice nerozumí ničemu, ale pletou se do všeho, navíc využívají anonymity ke sprostostem. Atd.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
P-F: Omlouvám se, mrzí mne, že moje bezprostřední reakce na to, že jsem se dověděl co někdo chce za Melantrichovu bibli takto může být chápána. Jinak že jste ji sehnal za 8000,- to je úlovek.
Ještě k Račínovi. Než ho koupíte podívejte se na jeho digitalizované texty. Patří to totiž k tzv. konceptuálním homiliím, což je specifika baroka, čtenářsky to nemusí být dnes atraktivní. Podobně autoři Pavel Josef Axlar nebo Bohumír Hynek Bilovský. A stran těch znalostí - stačí internetový vyhledavač. Dejte si heslo konceptuální homilie, přečtěte pár řádků z Axlara nebo Račína z internetu a budete ve stejném obraze jako já.
Registrovaný uživatel
Hilaris co sbíráte?
_______________
Registrovaný uživatel
[quote=Hilaris]
P-F: Omlouvám se, mrzí mne, že moje bezprostřední reakce na to, že jsem se dověděl co někdo chce za Melantrichovu bibli takto může být chápána. Jinak že jste ji sehnal za 8000,- to je úlovek.


Hilaris když už vás tak rozohnila Ztichlá klika tak ještě něco málo na Alateře :lol:

https://alatera.cz/index.php/veskere-pisemnosti/bible/1735/postila-svate-pameti-mistra-jana-husa-norimberk-1564-detail

https://alatera.cz/index.php/veskere-pisemnosti/bible/44/bible-severynova-1-1529-detail[/quote=Hilaris]
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) P-F v 27. 2. 2020, 15:02. »
Registrovaný uživatel
Oooo malá oprava

https://alatera.cz/index.php/veskere-pisemnosti/bible/44/bible-severynova-1-1529-detail
_______________
Registrovaný uživatel
P-F: Knihy všeobecně. Spektrum mám široké, nejsem vázán na období, sháním vesměs dle aktuálního zájmu - autor, ilustrace, nakladatel apod.
Ale aspoň něco, třeba tím budu inspirovat: Jsem rád i trochu smutný, když s knihou zaznamenám její příběh. Pokládám za úžasné, když v antikvariátě narazím na knihu vydanou u nás např. v r. 1940 od autora, kterého soudruzi po r. 1948 dali na index, ten autor v r. 1958 ještě žije, má zakázáno publikovat. A a já v té knížce najdu napsáno toto: Lidušce k narozeninám taťka 25.12.1958. Rád jsem, protože to je pro mne špičkový úlovek. A za babku. Trochu smutný jsem proto, že někdo z Liduščiny rodiny dal tu knihu do antikvariátu. Rovněž za babku.
Někdy je kniha sama příběhem. Excelentnímu prvorepublikovému nakladateli Ladislavu Kuncířovi (1890-1974) se v roce 1950(!!!), několik měsíců předtím, než ho ty s..... poslaly na 10 let do vězení (odseděl si 5 let) podařilo vydat stěžejní dílo Aurelia Augustina (svatý Augustin) O boží obci. To bere dech...
Z barokní literatury znám nejlépe Šteyerovu Postyllu, zdědil jsem ji.
Registrovaný uživatel
P-F: Husova postilla a Severynova bible - hezké. Uvedené ceny - mimo rozumné spektrum kohokoliv. Představte si, že dáte za knihu 300000 Kč. Neubráníte se tomu, že si nasadíte do mozku červa - tolik peněz, co jsem to udělal, že já blbec do toho šel apod. Dle mého názoru je adekvátní cenou pro 16. století středně vysoké pětimístné číslo. I to ale představuje inadekvátní vydání, které je třeba si velmi dobře rozmyslet. Opravdu to chci? Nebudu toho litovat?
Registrovaný uživatel
Hilaris napsal
Jsem rád i trochu smutný, když s knihou zaznamenám její příběh. Pokládám za úžasné, když v antikvariátě narazím na knihu vydanou u nás např. v r. 1940 od autora, kterého soudruzi po r. 1948 dali na index, ten autor v r. 1958 ještě žije, má zakázáno publikovat. A a já v té knížce najdu napsáno toto: Lidušce k narozeninám taťka 25.12.1958. Rád jsem, protože to je pro mne špičkový úlovek. A za babku. Trochu smutný jsem proto, že někdo z Liduščiny rodiny dal tu knihu do antikvariátu. Rovněž za babku.
Někdy je kniha sama příběhem. Excelentnímu prvorepublikovému nakladateli Ladislavu Kuncířovi (1890-1974) se v roce 1950(!!!), několik měsíců předtím, než ho ty s..... poslaly na 10 let do vězení (odseděl si 5 let) podařilo vydat stěžejní dílo Aurelia Augustina (svatý Augustin) O boží obci. To bere dech...
Z barokní literatury znám nejlépe Šteyerovu Postyllu, zdědil jsem ji.


Hmmm tak to je síla. Kdoví jak se to do toho antikvariátu dostalo, třeba už to neměl kdo zdědit a uchovat v rodině. Smutná a opravdu silná představa. Jsem rád že sbírám jenom staré knihy. Mám obrovskou představivost (což je někdy problém) a pokaždé když bych se na tu knihu podíval tak bych měl nepříjemný pocit a obrovský vztek. Ne na rodinu Lidušky, že ta kniha skončila v antikvariátu, ale na ty co chtějí 30 let po rušit lustrační zákon :evil:
_______________
Registrovaný uživatel
Hilaris napsal
P-F: Husova postilla a Severynova bible - hezké. Uvedené ceny - mimo rozumné spektrum kohokoliv. Představte si, že dáte za knihu 300000 Kč. Neubráníte se tomu, že si nasadíte do mozku červa - tolik peněz, co jsem to udělal, že já blbec do toho šel apod. Dle mého názoru je adekvátní cenou pro 16. století středně vysoké pětimístné číslo. I to ale představuje inadekvátní vydání, které je třeba si velmi dobře rozmyslet. Opravdu to chci? Nebudu toho litovat?


Dnes je spotřební doba kde vše podléhá penězům takže i alatera je čistý business. Naprosto identickou severýnku mi nabízeli už v roce 2018 za 250.000 Kč a mají ji dodnes.
_______________
Moderátor
Hilaris napsal
P-F: Knihy všeobecně. Spektrum mám široké, nejsem vázán na období, sháním vesměs dle aktuálního zájmu - autor, ilustrace, nakladatel apod.
Ale aspoň něco, třeba tím budu inspirovat: Jsem rád i trochu smutný, když s knihou zaznamenám její příběh. Pokládám za úžasné, když v antikvariátě narazím na knihu vydanou u nás např. v r. 1940 od autora, kterého soudruzi po r. 1948 dali na index, ten autor v r. 1958 ještě žije, má zakázáno publikovat. A a já v té knížce najdu napsáno toto: Lidušce k narozeninám taťka 25.12.1958. Rád jsem, protože to je pro mne špičkový úlovek. A za babku. Trochu smutný jsem proto, že někdo z Liduščiny rodiny dal tu knihu do antikvariátu. Rovněž za babku.
Někdy je kniha sama příběhem. Excelentnímu prvorepublikovému nakladateli Ladislavu Kuncířovi (1890-1974) se v roce 1950(!!!), několik měsíců předtím, než ho ty s..... poslaly na 10 let do vězení (odseděl si 5 let) podařilo vydat stěžejní dílo Aurelia Augustina (svatý Augustin) O boží obci. To bere dech...
Z barokní literatury znám nejlépe Šteyerovu Postyllu, zdědil jsem ji.

Vyuzivam rozjeteho vlakna, ktere se zajmem sleduji. Z duvodu vyklizeni bytu pro deti budu muset v relativne kratkem case zlikvidovat rozsahlou knizni pozustalost po rediteli gymnasia, ktery zemrel asi pred 80 lety. Od te doby se tim nikdo nezabyval. Jde o tisice knih, filologie, narodopis, beletrie, originaly v latine a rectine atd. Knihy s podpisy (napr. Heyduk, Jirasek). Casopisy: Kvety, Osveta, narodopisne vestniky, Svetozory atd. atd.
Nevim jak postupovat, jak vytipovat zajimavejsi veci, nemam na to cas ani naladu, mam jine zajmy (numismatika). Obvykle radim nebo pomaham s mincemi, v teto problematice ale bych potreboval pomoc zase ja. Pokud byste mel zajem o neco konkretniho nebo byl ochoten poradit, napiste, mozno i mailem na numismat@seznam.cz.
Registrovaný uživatel
Numismat - tak tomu říkám zdědit knihovnu, tisíce knížek 😳. To bych si chtěl prohlédnout. Budou tam i nějaké staré tisky? Jak je možné že to nikdo 80 let neřešil?
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) P-F v 27. 2. 2020, 20:43. »
Registrovaný uživatel
Napadla mě myšlenka otevřít si antikvariat 🧐
_______________
Registrovaný uživatel
Numismat - Lékařství koňská byla z této sbírky? Můžu se zeptat kde ta knihovna je? +- jenom nějaký přiměřený údaj
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) P-F v 27. 2. 2020, 21:15. »
Moderátor
P-F napsal
Numismat - tak tomu říkám zdědit knihovnu, tisíce knížek 😳. To bych si chtěl prohlédnout. Budou tam i nějaké staré tisky? Jak je možné že to nikdo 80 let neřešil?

Neni co zavidet, lepsi by pro me byla sbirka minci. Vetsina knih je z obdobi zivota profesora cca 1875-1930. Navic vesmes humanitne zamerene, pro me absolutne nezajimave. Zatim bylo v dome prostoru dost, ale ted se dalsi generace hlasi o prostor, tak to zacinam resit. Napadlo mi zalozit si nove tema "Knihy numismat" a dat tam nejake ukazky, abych nezapleveloval toto vlakno zamerene na stare tisky. Jen nevim, cim zacit. Nejaky napad?
Registrovaný uživatel
Nápad? Pěkně si sednout a začít třídit a psát seznam 😜 prostě boží 👍
_______________
Moderátor
P-F napsal
Numismat - Lékařství koňská byla z této sbírky? Můžu se zeptat kde ta knihovna je? +- jenom nějaký přiměřený údaj

Ano, profesor napsal nekolik narodopisnych knizek a hodne clanku do casopisu,
zrejme to souvisi s touto jeho cinnosti.
Knihy mam v Praze. Na pripadnou prohlidku nejsem ale zatim prostorove a casove vybaven - pro predstavu jde o mnozstvi odpovidajici nekolika desitkam bananovych beden (obvykla měrná jednotka pro knihy v antikvariatech).
Moderátor
P-F napsal
Nápad? Pěkně si sednout a začít třídit a psát seznam 😜 prostě boží 👍

Seznam psat nechci, to uz je rychlejsi delat fotky.
Registrovaný uživatel
Oslovit nějaký antikvariát který se zabývá výkupem celých knihoven.
Další možnost jsou sběrné suroviny. Počítám že o většinu knih nebude valný zájem. Kdysi jsem řešil podobný problém :|
Moderátor
turtle: diky, zalozim si nove tema a dam nejake ukazky, abych si neuzurpoval toto zamerene na staré tisky.
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Oslovit nějaký antikvariát který se zabývá výkupem celých knihoven.
Další možnost jsou sběrné suroviny. Počítám že o většinu knih nebude valný zájem. Kdysi jsem řešil podobný problém :|


Ve sběrných surovinach by musel ještě zaplatit, dnešní výkupní cena papíru je -1,50 až 0 Kč za kg.
_______________
Registrovaný uživatel
numismat napsal
P-F napsal
Nápad? Pěkně si sednout a začít třídit a psát seznam 😜 prostě boží 👍

Seznam psat nechci, to uz je rychlejsi delat fotky.



Stejně ty fotky budete muset nějak popsat a ukládat aby jste měl vůbec nějakou představu co vůbec máte a nabízíme. Takže seznam s fotkama.
_______________
Registrovaný uživatel
Máte nějakou představu o ceně? Mě by to hrozně moc bavilo to procházet a třídit.
_______________
Moderátor
P-F napsal
Máte nějakou představu o ceně? Mě by to hrozně moc bavilo to procházet a třídit.

Presne nekoho takoveho hledam :)
Zalozim nove tema a zkusime fotky.
Ale prosim o trpelivost.
Registrovaný uživatel
numismat napsal
Vetsina knih je z obdobi zivota profesora cca 1875-1930.


Byl to nějaký váš přímý příbuzný? Tolik knih v soukromé sbírce, to musí být úchvatný pohled a pocit v té místnosti. Jsou ty knihy ještě v knihovně? Já bych to nedokázal prodat 🤓 dal bych si tam křeslo a chodil se tam zašívat před světem.
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Antikvariát » Pokec a chlubírna - staré tisky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1