Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antikvariát » Pokec a chlubírna - staré tisky

Vykupminci.cz
Numisargo

Pokec a chlubírna - staré tisky

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ale i tak je to úžasný kus

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Ve své době velkolepé dílo

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
česká úprava Jana a Zikmunda z Púchova vytištěná pod názvem Kozmografia česká (Praha 1554). Edice Tiskárny severinsko-kosořské

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Paráda

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Vaše knihy jsou parádní ... díval jsem se na Vaše stránky. Bohužel já s tím, teď budu muset přestat ... narodil se mi syn a tak ty peníze teď půjdou jinam. Nicméně jsem se chtěl zeptat, kterou knihu, že to mám nafotit ??

P-F napsal
Tak to je nádhera. Prosím přidáte ještě nějaké fotky a taky nějakou fotku vazby a desek? Děkuji
Registrovaný uživatel
Jinak teda trochu se ještě pochlubím... Krom své práce, mám vedlejší koníček a to je genalogie. Samozřejmě mám vypracovány i své rodokmeny. Součástí dnešního Havlíčkova Brodu je oblast, která se jmenuje U Panských. Historicky to byl dvůr a patřil mezi tzv. Okrouhlické Dvořáky. Jednalo se pár dvorů v okolí Havlíčkova Brodu, jehož majitelé měli za úkol včasné varování města v případě, že by se blížilo nějaké vojsko. Tyto dvory byly tak významné, že se byly zakresleny do map. To je důvod proč jsem za mrzký peníz zakoupil tuto mapu ... V době kdy se tato mapa dělala moji předci tam již seděli. Mám je zmapované před r. 1591.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No tak to klobouk dolů 1591. Taky bych chtěl najít své předky až do mého nejoblíbenějšího období 16. století. A pozdní gratulace k narození syna. Já jsem se o to 2x marně pokoušel, mám 2 malé slečny a čerstvá manželka podmínku že 3 bude kluk 🤣.
_______________
Registrovaný uživatel
Tady tuto: Jedná se o návod pro pozemkové záležitosti. Krom rozepří též řeší hranice, definuje hraniční kameny a stromy sazené na hranicích pozemků.



Pivrlec napsal
Vaše knihy jsou parádní ... díval jsem se na Vaše stránky. Bohužel já s tím, teď budu muset přestat ... narodil se mi syn a tak ty peníze teď půjdou jinam. Nicméně jsem se chtěl zeptat, kterou knihu, že to mám nafotit ??

P-F napsal
Tak to je nádhera. Prosím přidáte ještě nějaké fotky a taky nějakou fotku vazby a desek? Děkuji
_______________
Registrovaný uživatel
A na ty své stránky jsem už taky strašně dlouho nic nového nepřidal. Přitom pár nových kousků od té doby přibylo, jenom toho času je nějak pořád míň. Hlavně od narození druhé dcery.
_______________
Registrovaný uživatel
Děkuji za gratulaci :) budu Vám držet palce :) ... Jinak ke genealogii. nejstarší rodokmen, který jsem pro klienta dělal je do roku 1550 (s tím že zná všechny předky). Nejstarší rodokmen ale po příjmení má moje žena. Resp. zná své předky do r. cca 1630 ale její příjmení bylo získáno nabytím gruntu r. 1688. Ten grunt tam stojí min od roku 1557 a nejstarší použití příjmení je 1367 :D ... Nejkomičtější rodokmen pro klienta obsahuje 9 generací myslivců :D

P-F napsal
No tak to klobouk dolů 1591. Taky bych chtěl najít své předky až do mého nejoblíbenějšího období 16. století. A pozdní gratulace k narození syna. Já jsem se o to 2x marně pokoušel, mám 2 malé slečny a čerstvá manželka podmínku že 3 bude kluk 🤣.
Registrovaný uživatel
Vkládám pár obrázků ... některé texty jsou stále aktuální (viz označené červeně :D ).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je toho tam více ... například, jak se soudy o pozemky dělaly dříve...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Vsechno co tu ukazujete je nadhera...
Registrovaný uživatel
Teď přidám něco co bohužel nemám ... popravdě kupovat to pro jednu rytinu je asi pěkná blbost ... vzhledem k ceně. Nicméně jsem si trochu nastudoval historii a jeden z nejmenovaných antikvariátů nabízí tuto knihu: obsahuje jedinou rytinu z popravy 1621 jenž je autentická a odpovídá realitě. Je doložené, že toto je jediná rytina jejíž autor se popravy účastnil. Snad nevadí, že jsem vykradl galerii a použil tento obrázek.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pivrlec ta vaše knížka je super, docela závidím. Mám takové tušení že jsem ji někde viděl, možná na alatera.cz
_______________
Registrovaný uživatel
Dávám odkaz na zajímavý dokument.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/13843298970-kapitoly-z-dejin-pisma/220382571780002/
_______________
Registrovaný uživatel
dědictví, poradí někdo co je to za knihu, nápisu tužkou moc nevěřím, případně i odhad ceny (je nás moc)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, jedná se o Bibli Severýnovu od tiskaře a nakladatele Pavla Severýna z Kapí Hory. Jde o její druhé vydání. Pokud budete mít zájem rád od vás knihu koupím.
_______________
Registrovaný uživatel
Děkuji, pokusím se vám ozvat, platí tel. číslo na staré-české-tisky?
Registrovaný uživatel
Dobrý den, ano platí a ještě přidám email: petr.fiala77@seznam.cz
_______________
Registrovaný uživatel
Dobrý den pane Fialo, ještě jednou děkuji, určitě se ozvu, ale dejte mi pár týdnů
Registrovaný uživatel
Dobrý den, o Vaši knihu bych měl jako sběratel starých, především českých, tisků velký zájem. Vlastním již 1. vydání Severýnovy bible z roku 1529 a toto 2. vydání z roku 1537 by mi umožnilo rozšířit sbírku. V případě zájmu mě můžete prosím kontaktovat na emailu milan.zmitko.bcn@gmail.com
Registrovaný uživatel
Kdo si z vás myslí že je to první vydání z roku 1541?

https://aukro.cz/kronyka-czeska-v-hajek-z-libocan-z-roku-1541-kronika-ceska-7026980102?utm_source=sklik&utm_medium=cpc&utm_campaign=04%20-%20DRMKT%20-%202-3%20dny%20%2F%20Seznam.cz%20%2F%20Novinky.cz%20%2F%20Seznamzpravy.cz&utm_content=2-3%20dny%20%2F%20Seznam.cz%20%2F%20Novinky.cz%20%2F%20Seznamzpravy.cz&utm_term=email.seznam.cz
_______________
Registrovaný uživatel
P-F: Napadla mne stejná myšlenka jako je Váš dotaz. Takže myslím si podle vazby že by to prvé vydání být mohlo. Nicméně myslet znamená nevědět a stránky na fotkách vypadají dost zachovale, takže možnost, že se jedná o vydání ze začátku 19. století je velká. Osobně bych to za takové peníze nekupoval.
Registrovaný uživatel
Taky jsem se na to několikrát díval a rozhodně bych do toho nešel ... max. to koupit za cenu Reprintu ... to, že to tam někdo doškrábnul tužkou ještě nic neznamená. Zrovna u tohoto tisku je dobré mít se na pozoru ...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... > »

Sběratel.com » Antikvariát » Pokec a chlubírna - staré tisky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1