Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antikvariát » Pokec a chlubírna - staré tisky

Vykupminci.cz
Numisargo

Pokec a chlubírna - staré tisky

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Právě podle papíru mi to připadá že se jedná o vydání z roku 1819 a ne první vydání. Co se ceny týká já jsem jeden kousek z roku 1819 taky prodal za 20 tisíc. Ale dnes se to dá koupit do 10 tisíc. Já mám jednu za 6.
_______________
Registrovaný uživatel
Stačilo by kdyby prodejce tam vložil fotku této stránky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Ano, ale i z těch ostatních fotek po porovnání s tímhle
https://books.google.cz/books?id=CR1fAAAAcAAJ&printsec=frontcover&hl=cs#v=onepage&q&f=false
je celkem jasné, že se jedná o 1819.
Podle mě je asi nejjednodušší rozpoznání v tom, že v původním vydání je text zarovnaný s obrázky, u 1819 přečuhuje.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jirkasz: Super informace, nevěděl jsem to, děkuji.
Registrovaný uživatel
Děkuji taky jsem si doplnil vzdělání ... popravdě jsem si byl jistý i tak, že je to reprint ... Chudák kupující právě koupil nesmysl za dvojnásobnou cenu ...
Registrovaný uživatel
50500 je sakra dobrý prodej 🙄, chudák kupující 🤦.. Máte někdo zkušenost s reklamací (podvodem) na aukru?
_______________
Registrovaný uživatel
Tak já už jsem tomu prodejci slušně napsal, že je tam nějaká pochybnost kolem toho roku 1541, aby si to ještě prověřil, případně aukci zrušil, tak uvidíme. Je to ještě 5 dní, dá se to případně i Aukru nahlásit, ale jak by postupovali, to nevím. (v obrazech by takhle mohli řešit každý druhý)
Registrovaný uživatel
Jirkasz jsem zvědavý jestli a co vám prodejce odpoví. 50 tisíc je už docela dost.
_______________
Registrovaný uživatel
Já mu psal ještě dřív než jirkasz a neodpověděl ...
Registrovaný uživatel
No tak to asi dobře ví co dělá
_______________
Registrovaný uživatel
Tři dny před koncem, 60500,- Kč. Tak to už je síla.
Registrovaný uživatel
morální dilema ... napráskat nebo ne ... Říkal jsem si nechám to tak alespoň si lidé dají do budoucna pozor... ale 60500,- to už je hodně přes čáru.
Registrovaný uživatel
Napráskat, ale kam? Aukru to bude fuk kačky za prodej dostane a o to jim jde. A 65 je mega zlodějina 😡
_______________
Registrovaný uživatel
Je to klasická lumpárna, která by ale před soudem neobstála. Hned po vystavení aukce jsem prodejce informoval o jaké dílo se jedná a doporučil mu správný rok v aukci uvést. Dostalo se mi odpovědi, že v knize je rok 1541 a z čeho tedy usuzuji na rok jiný. Okamžitě nato se v doplňujícím textu aukce objevil dodatek, z kterého čiší naivní alibismus každým coulem. Schyluje se k trestnému činu, na který se bohužel můžeme jenom dívat, neboť není jasné, zda o pravém roce vydání kupující nevědí a knihu prostě jen za každou cenu nechtějí.
Registrovaný uživatel
Stačí pokud to prodejce dokáže touto stránkou

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
V popisu aukce je uvedeno:
Všechny strany jinak kompletní.
V dodatku:
přirozeně nelze zaručit, že strany jsou v kompletním počtu
Takze ta strana tam (uz) nemusi byt.

Bohuzel, pokud by doslo k pravnimu sporu, prodejce bude ve vyhode (a to i kdyby tam ta strana byla).
Moderátor
P-F napsal
Stačí pokud to prodejce dokáže touto stránkou



Přidáno: 29.12.2022 00:39:05

některé osobní prohlídky knihy proběhly, z časových důvodů mnoho dalších nejspíš nezvládneme, proto ještě několik dalších foto ke stavu knihy viz také zde: https://jirasekradek.rajce.idnes.cz/Kronyka_Czeska_-_dalsi_foto

Zde je patrne na fotce 12/15, ze chybi 2 listy z predmluvy vcetne toho podstatneho...
« Poslední úpravu provedl(a) numismat v 30. 12. 2022, 11:40. »
Registrovaný uživatel
Že tam chybí zrovna tato strana je asi náhoda 🤷
_______________
Registrovaný uživatel
kaspar sagner institutiones philosophicae
zdravím, podědili jsme tuto knihu ale moc informací jsme k ní bohužel nenašli.
dokázal by někdo poradit? zvažujeme její prodej.
diky předem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podle mě to není nijak zvlášť hodnotná kniha. Plus je pěkný hřbet, vydání v Praze. Určitě nic nezkazíte, když ji dáte na Aukro (staré tisky, před 1800) od 1Kč, zájem určitě bude.
Moderátor
Srovnejte zde (jine vydani, jiny dil):
https://www.antikfiducia.com/czech/catalogue_show.php?catalogue_id=537&id=&start=0&ordernumber=0
Nemecke antikvariaty:
https://www.zvab.com/servlet/SearchResults?sts=t&cm_sp=SearchF-_-NullResults-_-Results&tn=Institutiones%20Philosophicae&an=Sagner
Registrovaný uživatel
Informace stažené z internetu:

Kašpar Sagner
* 9. 5. 1721 Sroda Śląska (Polsko)
† 17. 1. 1781 Praha
Latinské školy absolvoval ve Vratislavi, kde 19. 10. 1737 vstoupil do Tovaryšstva Ježíšova. Noviciát absolvoval v l. 1738–39 v Brně. V Praze vystudoval filozofii (1740–42) a teologii (1747–50). Učil na latinských školách ve Vratislavi (1744–46). V l. 1752–58 a 1766–73 byl profesorem matematiky a experimentální fyziky a pak kanonického práva v Praze. V l. 1759–60 byl profesorem morální teologie a patristiky v Olomouci, 1761–65 profesorem matematiky v Madridu.
Byl peripatetickým přírodním filozofem. Znal výsledky moderního vývoje ve fyzice a kosmologii a pokusil se o jejich výklad v rámci tradičního aristotelismu. Jeho učebnice filozofie (Institutiones philosophicae), ovlivněná názory Ch. Wolffa, zahrnuje vedle logiky a ontologie ještě kosmologii, psychologii (empirickou a racionální) a přirozenou teologii. Své spisy vydal v Praze.
Bibliografie:
◦ Dissertatio de ortu stratorum telluris et ratione, qua corpora marina in loca mediterranea translata sunt, 1755;
◦ Discursus de terrae motu causa, 1756;
◦ Dissertatio de pabulo ignis, 1756;
◦ Institutiones philosophicae ex probatis veterum recentiorumque sententiis adornatae I–III, 1755–58 a I–IV, 1766.

Literatura:
◦ J. Král: ČsF; 1937;
◦ Dějiny exaktních věd, 1961;
◦ I. Čornejová, A. Fechtnerová: Životopisný slovník, 1986;
◦ S. Sousedík: Filosofie v českých zemích, 1997.
Registrovaný uživatel
díky moc za info
Registrovaný uživatel
Prodáno za 101 tisíc 🙄 neuvěřitelné.
_______________
Registrovaný uživatel
Prodáno za 101 tisíc 🙄 neuvěřitelné. Taky mám jednu nechce někdo?😳
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 > »

Sběratel.com » Antikvariát » Pokec a chlubírna - staré tisky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1