Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antikvariát » Pokec a chlubírna - staré tisky

Vykupminci.cz
Numisargo

Pokec a chlubírna - staré tisky

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 19 20 21 22 23 24 25 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
P-F napsal
Jirkasz díky to mi málem uniklo 😳

Dobrý den, koukám na Váš odkaz na Vaše úžasné sbírky. Jak dlouho to sbíráte? Je to posedlost a naprosto Vás chápu...ježiš, to je nádhera!!!
Registrovaný uživatel
Abych se také pochlubila, i když pro mnohé to cenu mít nebude, ale pro mě velkou, to, co se popisuje v knize, totiž znám:-) Kniha procházení 1641. Je to to podle mě to nejcennější, co zatím mám a navíc je ve skvělém stavu. Mám více starých tisků, ale tohoto si cením nejvíc:-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Zuzana_zu v 24. 5. 2023, 8:30. »
Registrovaný uživatel
Myslím si, že to není starý tisk a patří to buďto do Státního oblastního archivu v Praze nebo do Lichtenštejnského archivu ve Vaduzu (oba jsou částečně digitalizované).
Registrovaný uživatel
P-F napsal
Toto je moje první stala 300 Kč 🤣

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
jazzdr napsal
Myslím si, že to není starý tisk a patří to buďto do Státního oblastního archivu v Praze nebo do Lichtenštejnského archivu ve Vaduzu (oba jsou částečně digitalizované).

Máte pravdu, tisk to není. Mohli knihu mít, kdyby měli zájem, byla v aukci.
Registrovaný uživatel
P-F napsal
[quote=P-F]
Toto je moje první stala 300 Kč 🤣


Budu hádat...více jak 20 let zpět? Dříve po těch knihách nikdo nešel, v podstatě se to prodávalo za pakatel. Nádhera[/quote=P-F]
Registrovaný uživatel
Začal jsem s tím 2015
_______________
Registrovaný uživatel
jazzdr napsal
Myslím si, že to není starý tisk a patří to buďto do Státního oblastního archivu v Praze nebo do Lichtenštejnského archivu ve Vaduzu (oba jsou částečně digitalizované).


Jen ještě dodám, že SOA i Lichnštejnové se akce zúčastnili a věděli o knize dopředu, ještě před aukcí. Zase takovou cenu asi pro ně neměla, pro mě ano.
Registrovaný uživatel
Tak to je skoro nedávno, to je paráda. Někdy se zadaří, pokud tomu rozumíte. Já to s tím mám jako s vínem...chutná - nechutná, žádný vinař a znalec nejsem, a knihy? Zajímá - nezajímá, protože skutečnou hodnotu neodhadnu.
Registrovaný uživatel
Zuzana_zu napsal
jazzdr napsal
Myslím si, že to není starý tisk a patří to buďto do Státního oblastního archivu v Praze nebo do Lichtenštejnského archivu ve Vaduzu (oba jsou částečně digitalizované).


Jen ještě dodám, že SOA i Lichnštejnové se akce zúčastnili a věděli o knize dopředu, ještě před aukcí. Zase takovou cenu asi pro ně neměla, pro mě ano.


Pro Lichtenštejny to už asi opravdu nemá cenu - neumy césky.
Registrovaný uživatel
Zuzana_zu napsal
jazzdr napsal
Myslím si, že to není starý tisk a patří to buďto do Státního oblastního archivu v Praze nebo do Lichtenštejnského archivu ve Vaduzu (oba jsou částečně digitalizované).


Jen ještě dodám, že SOA i Lichnštejnové se akce zúčastnili a věděli o knize dopředu, ještě před aukcí. Zase takovou cenu asi pro ně neměla, pro mě ano.


Nechápu proč by s tím měl být takový problém? Není to (nemyslím to zle) žádná vzácná po roku 1450 vzácná listina.
_______________
Registrovaný uživatel
Je to starší než berní rula a z hlediska poznání historie, demografie, topografie a genealogie to má zásadní význam.
Registrovaný uživatel
jazzdr napsal
Je to starší než berní rula a z hlediska poznání historie, demografie, topografie a genealogie to má zásadní význam.


Bylo to v soukrome sbirce po generace, a dedilo se po staleti. Je pravem kazdeho vlastnika a sberatele se rozhodnout vec darovat ci prodat. Neni povinnost starozitnost venovat archivu ci muzeu. Zrovna tak i soukromi sberatele a archivy maji moznost nakupovat.
Registrovaný uživatel
No tak to je ale pěkný kousek. Nechcete přidat ještě nějaké další fotky? A že to máte doma a není to někde v archivu tak na tom nic špatného nevidím.
_______________
Registrovaný uživatel
Ano, moc krásný rukopis..
Registrovaný uživatel
P-F napsal
No tak to je ale pěkný kousek. Nechcete přidat ještě nějaké další fotky? A že to máte doma a není to někde v archivu tak na tom nic špatného nevidím.


Chtěla jsem přidat pár obrázků, nicméně dneska to tu zřejmě stávkuje, nechce se mi to nahrát. zkusím večer. Kniha je unikátní v tom, že kromě knihy samotné, která je ve skvělém stavu, se dochoval i jeden ze sešitů, které si psal písař jako podklad pro přepis do knihy přímo v terénu. Ten je v poněkud horším stavu, ale pořád je to skvost.
Registrovaný uživatel
P-F napsal
No tak to je ale pěkný kousek. Nechcete přidat ještě nějaké další fotky? A že to máte doma a není to někde v archivu tak na tom nic špatného nevidím.


Chtěla jsem přidat pár obrázků, nicméně dneska to tu zřejmě stávkuje, nechce se mi to nahrát. zkusím večer. Kniha je unikátní v tom, že kromě knihy samotné, která je ve skvělém stavu, se dochoval i jeden ze sešitů, které si psal písař jako podklad pro přepis do knihy přímo v terénu. Ten je v poněkud horším stavu, ale pořád je to skvost.
Registrovaný uživatel
Přikládám

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jazzdr napsal
Je to starší než berní rula a z hlediska poznání historie, demografie, topografie a genealogie to má zásadní význam.


A pardon, mea culpa, je to rok 1668, omlouvám se za omyl.
Registrovaný uživatel
jirkasz napsal
Co třeba toto?
http://www.obrazyvaukci.cz/polozka/krystof-harant-z-polzic-a-bezdruzic_cesta-z-kralovstvi-ceskeho-do-benatek-a-odtud-po-mori-do-zeme-svate-zeme-judske-a-dale-do-egypta-118984



No tak 220 jsem za to nedal 🙄
_______________
Registrovaný uživatel
+ aukční přirážka tak jsme na 250 a to jsem nedal ani za první česky tištěný herbář 1517. Mám takový dojem že se trošku mění částka obvyklá a akceptovatelná 🤷
_______________
Registrovaný uživatel
Tak to jsem v šoku. Já to ani nesledoval. Můj soukromý odhad byl 150000max.
Registrovaný uživatel
Můj poslední příhoz v on-line aukci byl 170 a to jsem si před tím říkal že můj max. bude 150 🤣 a i tak jsem chtěl dát ještě 190 🤦. ale 220 to už je cufíl. No nějak se nám to od prosince kazí ty aukce 🙄.
_______________
Registrovaný uživatel
No není to co to bývalo, fotbal taky ne 🙄, AS kopne do Španěla a píská se pro Řím 🤷.🤦. něco je špatně v tom našem světě 🤦.. Jediné co má smysl ✌Sláva Ukrajině ✌
_______________
Registrovaný uživatel
Nádherná kniha, ale mimo mé možnosti, manžel by byl vdovec a děti siroty, co po ní zůstaly...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 19 20 21 22 23 24 25 > »

Sběratel.com » Antikvariát » Pokec a chlubírna - staré tisky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1