Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Zajímavosti » Poklad na Blanensku

Vykupminci.cz
Numisargo

Poklad na Blanensku

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nač poklady,když je není čím uzmout,propadají skrz prsty?Proč to v UK jde,že by lepší biochemie?
Registrovaný uživatel
Romolo to je argument většiny hledačů, V UK TO JDE.

Ale v UK se domlouvaj hledači s majitelem pozemků, a Češi? Už teď vim jak by to dopadlo, přesouvání nálezů na vlastní pozemek a podobný vychcanosti.
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Samozřejmě je to i o lidech. Někteří archeologové holt nemají pochopení, ale znám i dost těch, kteří ho mají a také nutně netrvají na odevzdání nálezu, ale postačí jim jen ty informace. Je to opravdu složitá situace, ale kdo chce, ten si svého "solidního archeologa" najde .

Měl by mi na toto téma teď vyjít článek v časopisu Český detektoring.


Ta cesta pohýho dokumentování, ale ponechání ve vlastnictví (pokud se nejedná o něco extra významnýho) je hodně rozumná věc.
Registrovaný uživatel
..a na to významné už by se někde ušetřilo,souhlas.
Registrovaný uživatel
Já to tak praktikoval, ještě v dobách, kdy jsem také hledal. Byl jsem s archeologem v TP domluvený, předmět jsem mu půjčil třeba na měsíc, on si ho zdokumentoval, naměřil, sfotil, nechal udělat perokresby a pak vrátil. Jde to, jen to chce oboustranou vůli a pochopení ...
Registrovaný uživatel
tak by to mělo vypadat
Moderátor
Základ ale je, aby detektorář nerozryl nějakou archeologickou lokalitu (hrad, hradisko atd.). Se pak nesmíte divit, že archeologa podobná činnost nasírá.
Jiná věc je, když se podaří objevit lokalitu doposud zcela neznámou (a při objevu toho víc nezničí jako když odstřelili truhlu s Cimrmanovou pozůstalostí ;) ).

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Zajímavosti » Poklad na Blanensku

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1