Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » Pomoc ohledne EBAY

Vykupminci.cz
Numisargo

Pomoc ohledne EBAY

Moderátoři: acme2000, smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Šenfi napsal
ještě jsem našel tohle http://mailboxde.cz/


diky ;) to uz je zajimavejsi , to si musim uschovat
Registrovaný uživatel
Zdravim ve spolek

prosim muzete mi nekdo poradit , kdo ma vetsi zkusenost s ebay , chtel bych podle nicku najit urciteho prodejce anebo treba jenom prodejce z ceska , muzete nekdo poradit jak na to ?
Dekuji predem

M.
Registrovaný uživatel
mike-p74 napsal
Zdravim ve spolek

prosim muzete mi nekdo poradit , kdo ma vetsi zkusenost s ebay , chtel bych podle nicku najit urciteho prodejce anebo treba jenom prodejce z ceska , muzete nekdo poradit jak na to ?
Dekuji predem

M.

Jestli ti něco vykoupil před nosem, tak jedině počkat, až budou napsány komentáře, potom zjistíš, co potřebuješ. ;)
Registrovaný uživatel
:) ne ne , chtel jsem kouknout na nabidku ceskych prodejcu , ale uz jsem na to prisel , v pravo navrchu vedle search -- pod kosikem -- ADVANCED

http://www.ebay.com/sch/ebayadvsearch/?rt=nc&_odkw=&_ftrt=901&_sop=1&_sadis=15&_dmd=1&LH_LocatedIn=56&_from=R40&_osacat=45339&_ftrv=1&_from=R40&_nkw=&_sacat=45339
Registrovaný uživatel
Problém je s tím, že spousty českých prodejců na eBay se registrovali jinde - jeden z nich mi po koupi snížil poštovné z Anglie a zásilka mi přišla z Plzně... Že prý když byl CZ, tak od něj "velký svět" nekupoval...
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
Chtěl bych poprosit o radu v této záležitosti.
Na ebay jsem letos prodal jednu položku, dnes otevřu své internetové bankovnictví a vidím, že mi bylo z PayPal odečteno cca 350 kč, jako tzv. EBAYEUROPES poplatek. Když smažu vše co prodávám na ebay, je jisté, že se vyhnu podobným srážkám? Nebo mi od nyní budou srážet každý měsíc kolik se jim zachce? Zde se o tom kdosi baví https://www.paypal-community.com/t5/Subscriptions/What-is-EBAYEUROPE/td-p/443029 Mám pocit, že se jedná o bankovní transakci, tedy poplatek za to, že mi převedli 129 USD do CZK. Jen nevím jak často mi tento poplatek budou účtovat a jestli bych platil stejná poplatek i při převodu více peněz. Díky moc.
Registrovaný uživatel
To je divné. Já při převodu z PayPalu na běžný účet (mBank) neplatím nic. Převod se řídí kurzem a před převodem je možno se podívat na výslednou částku z USD na CZK. eBay mi každý měsíc odečítá z PayPal účtu automaticky částku za prodané aukce + popřípadě za vystavení.

Jsem tedy registrován na eBay.com

Je tedy pravda, že poplatky za prodej jsou celkem astronomické ale je to daň za to, že aukce je celsovětová a většinou je velká šance na prodej. (pouze můj názor)
_______________
P.
« Poslední úpravu provedl(a) SakoMDKcz v 31. 12. 2014, 14:34. »
Registrovaný uživatel
Děkuju za názor. Tak že by to byl poplatek za prodej pro ebay?? Zde jsem udělal screen zprávy, která mi došla od PayPal. (nechci aby zde problikávala nějaká fotografie, tak raději odesílám odkaz...) http://tinypic.com/view.php?pic=mb68zr&s=8#.VKQXJMmo2Sp Asi se fakt jedná o poplatek za prodej. A platí se něco za vystavení, i když nic neprodám?
Registrovaný uživatel
No pořád si myslím, že jste zaregistrován na eBay.uk což je anglická stránka dle toho že máte vše v librách. Jinak je to tam napsané / Billing Description - eBay seller fees and reimbursements (Popis fakturace - Prodejce eBay poplatky a náhrady) [netvrdím, že můj překlad je perfektní, ale je v tom smyslu] ;)

Jinak já mám k dispozici od eBay 50+50 vystavení zdarma na měsíc, tedy platím pouze v případě prodeje a to jen provizi. Pokud vystavím za $0,30 tak to platím i v případě neprodeje.
_______________
P.
Registrovaný uživatel
a nebol to poplatok s predaja? ten sa platí na konci mesiaca, ak sa uskutočnil predaj.
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
a nebol to poplatok s predaja? ten sa platí na konci mesiaca, ak sa uskutočnil predaj.


což jsem výše psal ;)
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Díky moc za vyčerpávající odpovědi :)
Registrovaný uživatel
NP ;)
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Zdravim ve spolek

muzete mi nekdo poradit , kde mam sehnat vsechny ebaye ? jejich myslim kolem dvaceti
de,com,uk,fr,it,es,pl,.......???????
Dekuji
Registrovaný uživatel
mike-p74 napsal
Zdravim ve spolek

muzete mi nekdo poradit , kde mam sehnat vsechny ebaye ? jejich myslim kolem dvaceti
de,com,uk,fr,it,es,pl,.......???????
Dekuji

byly vždy dole vypsány
Registrovaný uživatel
Koukám že můj starý odkaz už nefunguje :). Možná tady?
_______________
P.
Registrovaný uživatel
jojo :-(

to SakoMDKcz : Dekuji za Tento odkaz :D
Registrovaný uživatel
Máte někdo čerstvé info, ideálně z vlastní zkušensoti, jak je to s celními poplatky, když si objednám přes ebay bankovku z ameriky v hodnotě 35$. Budu něco platit ještě tady?

Děkuju za rady
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

kupoval jsem nedavno známky za podobné peníze z evropy a dopis došel v pořádku. Myslim, že na celnici řeší hlavně balíčky. Zatím všechny dopisy z celého světa se známkami nad 1000 kč (pár jich bylo i z US) došly bez cla. ;)
_______________
P.
Registrovaný uživatel
ploché papírové věci v dopise z 99% projdou bez pozastavení
Registrovaný uživatel
Díky chlapci za info. Až mi zásilka přijde, dám sem info
Moderátor
SakoMDKcz napsal
Myslim, že na celnici řeší hlavně balíčky. Zatím všechny dopisy z celého světa se známkami nad 1000 kč (pár jich bylo i z US) došly bez cla. ;)


dopisy se kontrolují taky i když ne tak důkladně. Ze zámoří objednávám často a sem tam se jim to podaří odhalit. Tipuju ale, že tak 90% podobných zásilek projde bez povšimnutí.
Registrovaný uživatel
Šenfi napsal
SakoMDKcz napsal
Myslim, že na celnici řeší hlavně balíčky. Zatím všechny dopisy z celého světa se známkami nad 1000 kč (pár jich bylo i z US) došly bez cla. ;)


dopisy se kontrolují taky i když ne tak důkladně. Ze zámoří objednávám často a sem tam se jim to podaří odhalit. Tipuju ale, že tak 90% podobných zásilek projde bez povšimnutí.


Já musel za 5 let jednou jedinkrát na Plzeňskou kvůli dopisu. Nechápal jsem proč, protože aršík v něm měl hodnotu 100 kč. Měl jsem sebou výpis z PayPalu a sami úředníci se divily proč mě obesílali. Šaškoval jsem tam 2h a stálo mě to 100 Kč za uskladnění dopisu :evil: Mezi tim mi došli desítky dopisů bez povšimnutí.
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Veľmi zaujímavý článok ohľadne predaja/nákupu prostredníctvom Ebay - rieši predčasné ukončenie aukcie, keď sa predajcovi zdá byť cena príliš nízka alebo dostane lepšiu ponuku napriamo a prihadzovanie si predajcom na vlastnú aukciu z iného nicku.

Na Ebay číhajú tzv. lovci odškodného, Spolkový súdny dvor rozhodol proti nim
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Zdravím,

před pěti lety jsem se tu pochlubil se svojí smutnou zkušenosti z PayPalem, kdy mně prodejce (tuším s jedním komentářem) poslal prázdnou obálku, já si její rozbalení zdokumentoval na video, protože jsem tak nějak tušil a PayPal vše velmi rychle smetl pod koberec a spor jsem prohrál, prodejci stačilo uvést podací číslo a to byl pro ně důkaz, že vše proběhlo v pořádku.

Teď jsem dostal za vyučenou v opačném gardu a to na Ebay, poslal jsem obálku kupujícímu, který po měsíci kontaktoval Ebay s tím, že bankovka nedošla. Už podle adresy a jména adresáta (HK L) jsem měl tušení, že můžou nastat problémy a potvrdilo se. Nahlásil jsem reklamaci na poště a asi po týdnu mi od nich přišlo potvrzení, že si adresát zásilku převzal a důvod pro vrácení peněz není.
Aniž by mě kdokoli ze zákaznické podpory Ebay kontaktoval či cokoli jakkoli vyšetřoval, dostal jsem jen automatický email, že kupujícímu byly z mého PayPal účtu vráceny peníze a ať se příště polepším.
Suma sumárum jsem bez bankovky, bez peněz a dokonce v mínusu, protože PayPal účtuje přijatou platbu sníženou o poplatek, ale náhradu provádí v plné výši.
Podací číslo nebo oficiální potvrzení pošty o tom, že zásilka byla v pořádku doručena pro ně nepředstavuje "valid proof of delivery".
Kupující nekomunikuje, jak jsem zjistil, používá více účtů s adresami obsahujícími iniciály místo jmen, v mém případě se doručovalo na adresu pizérie místo standardní adresy.

Tolik peněz jim platím na poplatcích jen proto, abych přišel na buben.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 >

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » Pomoc ohledne EBAY

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1