Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Pomoc při určení obrazu

Vykupminci.cz
Numisargo

Pomoc při určení obrazu

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím o pomoc při určení obrazu z r. 1909.Dědictví po tetě .Obraz je v životní velikosti cca 2x1,4m.
Děkuji za pomoc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tohle bude nejspíš popis ze zadní strany obrazu,
není signovaný?
To mohl nějaký Schraiburg věnovat milému příteli v r. 1909
f.
Registrovaný uživatel
filomena napsal
Tohle bude nejspíš popis ze zadní strany obrazu,
není signovaný?
To mohl nějaký Schraiberg věnovat milému příteli v r. 1909
f.
Registrovaný uživatel
Stadt Schumberg.................žumberk
Registrovaný uživatel
A nemůže se jednat o malíře a ilustrátora Františka Šnajbeka(Schneiberg)?
Registrovaný uživatel
filomena napsal
Tohle bude nejspíš popis ze zadní strany obrazu,
není signovaný?
To mohl nějaký Schraiburg věnovat milému příteli v r. 1909
f.


Je to psáno v levém horním rohu...
Registrovaný uživatel
jardelll napsal
filomena napsal
Tohle bude nejspíš popis ze zadní strany obrazu,
není signovaný?
To mohl nějaký Schraiburg věnovat milému příteli v r. 1909
f.


Je to psáno v levém horním rohu...

Tak vidíte, stačilo málo, aby poslali fotku podpisu...
Třeba se tak ještě stane,
aby to bylo potvrzeno,
f.
Registrovaný uživatel
Podle mne podpis bude pouze pod tím věnováním v levém horním rohu tak jak je nafoceno.Nikde jinde.
« Poslední úpravu provedl(a) jardelll v 1. 12. 2017, 19:20. »
Registrovaný uživatel
Ano, podpis je v levém horním rohu pod věnováním.
Registrovaný uživatel
Já se v obrazech a melířích moc nevyznám, a na internetu jsem toho moc nenašla. Má cenu nechávat tento obraz ocenit?
Registrovaný uživatel
Má................ale uvědomte si že odhad /neni zadara/ a peníze na stole je velmi velký rozdíl..................a bude ješte vetší"""""""""
Registrovaný uživatel
A proč sem fotku toho podpisu pod tím věnováním nedáte vy trdlo gumenné? To člověk někdy žasne.
Registrovaný uživatel
stepe,veď ten podpis tam je.Na tom druhom obrázku.
jardelll má dobré oko.. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Tam by mal byť...Ale moc dobre to nie je vidieť... :)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ale já to nečtu Schraiburg, ale Schneiberg (František, 1883-1934). Větší cenu než určit autora by mělo určit osobu na obraze. Obraz má především dokumentární hodnotu pro potomky portrétovaného. Pátrejte v rodině tetičky.
Registrovaný uživatel
Stani, vždyť sama píše: "Ano, podpis je v levém horním rohu pod věnováním." V určení namalované osoby by pomohl ten autor, který ji maloval. Zřejmě od sebe nebyli vzdáleni. - Fór: Arab na Slovensku v hotelu před modlitbou vyprašuje kobereček přes zábradlí balkonu. Tluče s ním a zdola na něj volá kolemjdoucí: "Čo Aladín, neštartuje, neštartuje?"
Registrovaný uživatel
stepe napsal
Tluče s ním a zdola na něj volá kolemjdoucí: "Čo Aladín, neštartuje, neštartuje?"

Fór:Tá naša kolemjdouci? :P

Veď podpis je pod venovaním (milému...) ;) Alebo si nerozumieme v tomto prípade.V ostatných si rozumieme.. :)
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
stepe napsal
Tluče s ním a zdola na něj volá kolemjdoucí: "Čo Aladín, neštartuje, neštartuje?"

Fór:Tá naša kolemjdouci? :P

Veď podpis je pod venovaním (milému...) ;) Alebo si nerozumieme v tomto prípade.V ostatných si rozumieme.. :)
-s-

Presne tak...:-)))
Registrovaný uživatel
Stani, ten kolemjdoucí je Slovenský kolemjdoucí a také tím jazykem k Arabovi hovoří. --- Ten podpis u věnování je známý od počátku jako věnujícího a domníval jsem se, že tvoří celek a že pod tím věnováním je ještě někde podpis malíře. Jako že to jsou dvě rozdílné osoby. Pokud tomu tak není, tak se Vladce123456 za Trdlo omlouvám, ale ona to žádná nadávka není. Podle ustáleného vnímání jde o " milé oslovení, vyjadřující určitou láskyplnou shovívavost". "
Registrovaný uživatel
Veď ona sa dúfam ani nenaštvala.. :P
U nás máme "okoloidúceho,okoloidúcu....." Tak som nevedel,koho myslíš. :mrgreen:
Ináč je to podľa všetkého dobrý "kolos." Ten obraz...
-s-
Registrovaný uživatel
jazzdr napsal
Ale já to nečtu Schraiburg, ale Schneiberg (František, 1883-1934). Větší cenu než určit autora by mělo určit osobu na obraze. Obraz má především dokumentární hodnotu pro potomky portrétovaného. Pátrejte v rodině tetičky.


Asi jsem Vas o den predbehl,ale v poho...Jsem rad,ze mame stejny nazor.:-)
Registrovaný uživatel
Zdravím znalce............prosím o radu,jedná se o Bílovec ?? Vzadu poznamka rámařství Wagstadt....................díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To je Praha, Prašná věž. Obecní dům tenkrát ještě nestál.
Registrovaný uživatel
Tak som chvilu Goglovall a Praha to je- Jindřišska věža a v pozadí kostel svJindřicha+Kunhuty na Novem městě................potvrdí to někdo,kdo tam bydlí..................děkuji
Registrovaný uživatel
vojtaxxx napsal
To je Praha, Prašná věž. Obecní dům tenkrát ještě nestál.


Prašná věž je kulatá a stojí na Pražském hradě... Prašná brána, kterou jste asi myslel, je brána, takže se skrz ní dá chodit a jezdit... ani jedno z toho to není.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » Pomoc při určení obrazu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1