Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » pomoc pri určení

Vykupminci.cz
Numisargo

pomoc pri určení

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Děkuji moc ;) stani
Moderátor
Ty internetové stránky jsou velice zajímavé.
Nedalo mi to, abych se nepodíval na Afghánistán.
Afghánistán je bohužel plný chyb, ať již při určení známek, je tam vyobrazena řada padělků a některé známky chybí.
Moderátor
Jaromir napsal
Ty internetové stránky jsou velice zajímavé.
Nedalo mi to, abych se nepodíval na Afghánistán.
Afghánistán je bohužel plný chyb, ať již při určení známek, je tam vyobrazena řada padělků a některé známky chybí.

Nedělal to náhodou Mahmud Sultan z Pákistánu? :roll:
Moderátor
ikanek napsal
Jaromir napsal
Ty internetové stránky jsou velice zajímavé.
Nedalo mi to, abych se nepodíval na Afghánistán.
Afghánistán je bohužel plný chyb, ať již při určení známek, je tam vyobrazena řada padělků a některé známky chybí.

Nedělal to náhodou Mahmud Sultan z Pákistánu? :roll:

Navíc bych řekl, že Mahmudovi Sultánovi s tím katalogem pomáhali jurymani, kteří hodnotili exponáty v Bandungu :mrgreen:
Registrovaný uživatel
kaluku napsal
Děkuji moc ;) stani

Za málo.Lepšie by bolo vlastniť ten obraz,ktorý je na známke.. :)
Ten Colnect je "deravý,"ale mne to na také základné zorientovanie celkom stačí.
Tiež majú mince a všeličo iné..
-s-
Moderátor
stani napsal
kaluku napsal
Děkuji moc ;) stani

Za málo.Lepšie by bolo vlastniť ten obraz,ktorý je na známke.. :)
Ten Colnect je "deravý,"ale mne to na také základné zorientovanie celkom stačí.
Tiež majú mince a všeličo iné..
-s-

Ale, co se mi tam moc líbí, tak u každé známky odkaz na Ebay na známky, které jsou momentálně v aukci
Registrovaný uživatel
Konečne som bol užitočný... :P
-s-
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
Ale, co se mi tam moc líbí, tak u každé známky odkaz na Ebay na známky, které jsou momentálně v aukci


Mě se tam víc líbí, že u každé známky vidím, kdo ji nabízí na výměnu. Za cenu poštovného získám známky které potřebuji a současně se zbavím přebytků.
Registrovaný uživatel
Zdravím,tie hodiny je to I/91 mýli ma , že na chvoste holuba nemá vryp , ale ďalšia známka zdá sa , je tam náznak hodin a ľavá holubica vryp na chvoste má , ako pri TP 91 , mám pravdu , alebo sa mýlim?
Poprosím aj o pomoc pri listovej zásielke , ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ta první je retuš 91/I - na levé holubici na ocase není vryp, ale čárka. Druhá známka také 91/I, ale s deskovou vadou.
Moderátor
Vojan napsal
Jaromir napsal
Ale, co se mi tam moc líbí, tak u každé známky odkaz na Ebay na známky, které jsou momentálně v aukci


Mě se tam víc líbí, že u každé známky vidím, kdo ji nabízí na výměnu. Za cenu poštovného získám známky které potřebuji a současně se zbavím přebytků.

Ano, toto je též velký přínos pro sběratele. Už jsem tyto stránky založil do svých oblíbených.
Registrovaný uživatel
Jaromire vďaka , ešte dotaz Merkur uvádza retuš TD 91/4 I a 91/4 II , táto známka je 91/4 I ? Blbne tlačiareň.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Odpovědi najdeš v článku : http://www.hradcany-stamps.com/clanky/a10h-cervena-vyvoj-91-znamkoveho-pole-4-tiskove-desky/
Moderátor
Tato známka je 91/1V druhá retuš. Více najdeš v odkazu od stefanos532.
Registrovaný uživatel
Ďakujem za pomoc,str. Hradčany pomohla,už som v obraze,keď môžem poprosím o názor k listovej zásielke,musím sa k tomu vrátiť, vďaka.
Registrovaný uživatel
Doporučený dopis velkého formátu, vzhledem k odesilateli a adresátovi byly obsahem zřejmě spisy. Podacím poštovním úřadem byla pošta "PRAHA 2", která v té době sídlila na pražském Starém Městě, v Kaprově ulici. Tedy nedaleko od sídla odesilatelr (palác Riunione Adriatica). Malá odbočka, palác tam stojí dodnes, doporučuji kavárnu ve II. patře. (A přes oběd se tam dá docela slušně najíst.)

Celková hodnota výplatného byla 6,30 Kč:
1,00 Kč - základní tarif dopisu do 20 gramů v další přepravě,
2,00 Kč - příplatek za službu doporučeně,
3,30 Kč - příplatek za těžší dopis, za každých dalších 20 gramů á 0,30 Kč, tedy 11x 20 gramů, tj. příplatek za dalších 220 gramů
celková hmotnost dopisu činila 221-240 gramů.

Vyplaceno příležitostnými a výplatními známkami tří emisí:
I. známkami příležitostné emise "Česká družina a rota Nazdar", 1 Kč (kat. označení CS 0277) a 2x 2 Kč (kat. označení CS 0278), známky vydány: 15.08.1934, platnost: do 15.03.1937,
II. Známkami emise "Střední státní znak", 2x 20h (kat. označení CS 0250) a 30h (kat. označení CS 0252), známky vydány: 10.04.1929, platnost v ČSR do 14.03.1939, následně jako předběžné a souběžné v rámci Protektorátu, res. Slovenska),
III. známkou emise "Miroslav Tyrš", 60h (kat. označení CS 0272), známka vydána: 01.02.1933, platnost: do 15.03.1937. Použitá známka má po levé straně část rozříznuté spojky mezi 200 kusovými archy, která byla v tiskárně rozřezávána. Zde je patrný mírný posun odříznutí, je tedy patrná natištěná svislá čára, kudy měl být veden řez.
Celková souběžná platnost zde použitých poštovních známek mohla být v období od 15.08.1934 do 15.03.1937.

Známky byly znehodnoceny ručním denním razítkem (dle Votočka tzv. II. typu) poštovního úřadu "Praha 2" s textem "PRAHA 2 ***" a rozlišovacím označením "4a", s datem "24.IX.1934" a hodinou "18". Toto razítko bylo na příslušném poštovním úřadě používáno v období od roku 1930 do roku 1938, kdy bylo nahrazeno razítkem tzv. III. typu (menšího průměru).

Při podání dopisu u přepážky poštovního úřadu byla vylepena jednojazyčná (červeno-modrá) doporučená (R-) nálepka s textem "Praha 2" a podacím číslem "2016".

Nic víc mi nenapadá, snad to jako popis postačí...
Registrovaný uživatel
Neumann , veľmi pekne ďakujem , takto do podrobnosti rozpitvať dopis ,to vyžaduje znalosť , ktorú možno len závidieť , ešte raz vďaka.
Registrovaný uživatel
Mám otázku , TD IV/96 , DV biely bod na pravej str. krovia,ale vyzerá to , že ľavá horna časť je poškodená alebo prasknutá ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Opakujem dotaz,Hradčany 20h IV /96 , ako vznikla táto vada , predpokladám ,že ľavá horná časť sa rozsypala,má niekto túto vadu, vďaka.
Registrovaný uživatel
Dobrý den pomohl by mi někdo zjistit data těchto známek na netu je nemohu najít děkuji za jakoukoliv pomoc

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
1.20K služobné známky r.1945 pre štátne úrady na Slovensku,

60h r.1954

1 Kčs - nová úprava s označením Kčs r.1947

KV sú zálepky




KV sú zálepky
Registrovaný uživatel
Na str. KNIHTISK sú Hradčany 10h II / 25 na pravej strane s DV, táto čo som určil nemá DV je to správne určené, ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nikto sa na to nepozrie ? DV neni na pravej ,ale na ľavej strane známky .
Registrovaný uživatel
jozef49 napsal
Nikto sa na to nepozrie ? DV neni na pravej ,ale na ľavej strane známky .

Nepouzivas otaznik, tak tazko odhadnut co sa vlastne pytas.
Podla mna to co vidis na knihtisku na II/25 je svetlina.
U 10 Hradcany cervena Na ZP25 je DV - biela škvrna pod pravou vetvou
tlac na Tvojej znamke je nejasna respektive vela farby ale podla mna to je ZP25
Registrovaný uživatel
Brano,vďaka za pomoc , chcel som sa utvrdiť , že je to II/25 nakoľko nemám porovnávací materiál,len z Knihtisk a tam je to so svetlinou,ešte raz ,vďaka.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » pomoc pri určení

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1