Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Hradčany » pomoc s urcenim(30h)

Vykupminci.cz
Numisargo

pomoc s urcenim(30h)

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, blazek007, doddie, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj, dostalo sa mi do ruk zopar starych albumov so znamkami, a nejako ma to chytilo… Chcem sa spytat na zubkovanie tejto znamky a znacku vzadu.
Mne vychadza zubkovanie RZ 11/1/2, ale som uplny lajk, chcem sa spytat tuto odbornikov.
Dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, pořiďte si katalog Československa I, může být i starší. Změřte si to ještě jednou v obou směrech, mohlo by jít o zoubkování 11 1/2. Pokud máte v blízkosti bydlení klub filatelistů, určitě vám některý z nich poradí. Cena za nepoškozenou známku v katalogu je 4000,--.
Moderátor
Známka na obrázku má hřebenové zoubkování; jde tedy nejpravděpodobněji o 11 3/4. Zoubkování 11 1/2 je řádkové.
Zejména u razítkovaných známek může mít na rozměr vliv roztažnost papíru; naměřený rozměr tedy není jediným kritériem.
Moderátor
Je to tak ako napísal dejvy, bežná známka s hrebeňovým zúbkovaním 11 3/4.
Moderátor
Takto vyzerá RZ 11 1/2

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pomoc určeni 30h

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Bežná známka s hrebeňovým zúbkovaním 11 3/4.
Registrovaný uživatel
Stejná známka

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ano stejna a čo s ňou?
Moderátor
Ono by bolo užitočné komunikovať rozvitými vetami, prípadne použiť zázračné slovíčka ako prosím, ďakujem, pripadne sa aj pozdraviť... Možno by sa niekto chytil a pomohol, prípadne poradil... My nie sme z digitalneho sveta sociálny analfabetov, my si ešte na trošku zdvorilosti potrpíme... :-)
Moderátor
To, čo svieti na tej digitálnej srande je irelevantné. Ohľadom tejto témy je tu toho napísaného hodne, stačí hľadať vo vláknach. Všetky potrebné informácie tu sú, len ich treba nájsť.
Registrovaný uživatel
Čo s ňou? Nič.

Jen jsem chtěl Rohzekovi ukázat, že i na známce, která nebyla v oběhu, se dá naměřit stejné zoubkování.

Nadále budu mít zobrazenou známku 30h Hradčany zařazenou jako zoubkování 11 1/2 : 11 3/4.

O relevantnosti měření nebudu polemizovat, protože u známek se záznamem zoubkování se měření shodovalo ve všech případech. Např. u této známky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím Mattoni33, mám dotaz k Perfotronic2, dá se na něm přesně změřit rozměr perforace např. 11,62 nebo se na displeji zobrazuje jen zaokrouhlená hodnota 11 1/2, 11 3/4 atd.
Registrovaný uživatel
Ahoj Stefanos, přístroj zaokrouhluje, číslo na pozici setin je 0 nebo 5, ale u zvláštních perforací (např. soukromá - ministerská zoubkování u Hradčan) to vyhodnotí jako chybu nebo zobrazí perforaci např. 11,35.
Registrovaný uživatel
Díky za vysvětlení. Škoda, že zaokrouhluje, zase mi zbývá zdlouhavé ruční přeměření Hradčan.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Hradčany » pomoc s urcenim(30h)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1