Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Pomoc s určením autora obrazu moře

Vykupminci.cz
Numisargo

Pomoc s určením autora obrazu moře

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, uměl by, prosím, někdo poradit o jakého autora se jedná? Jsem laik, nedokáži odhadnout dílo hobby malíře, ale pilně jsem googlil a jediný trochu podobný podpis na obraze s podobným motivem jsem našel malíře Trinkmoce (přikládám jako třetí foto). Jsem úplně mimo ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak ten spodní bude jak píšete Trinkmoc
a ten druhý bych tipla na jeden z podpisů Raszky
Registrovaný uživatel
@filomena Pohledal jsem obrazy Vámi zmiňvaného malíře Raszky a s největší pravděpodobností je to přesně jak píšete. Děkuji moc za typ, obdivuji Váš přehled.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jen mi tedy přijde divný ten motiv. Na žádném obraze nikoho z rodu Raszků jsem motiv moře nenašel...
Registrovaný uživatel
Mikl68 napsal
Jen mi tedy přijde divný ten motiv. Na žádném obraze nikoho z rodu Raszků jsem motiv moře nenašel...


Ale ano,
najdete několik motivů moře,
zadejte si Raszka, motiv moře
Registrovaný uživatel
Máte pravdu, hledal jsem špatně. A pokud stránky galerieumeni.cz nelžou, našel jsem dokonce obraz s úplně stejným motivem, stylem i podpisem přisuzovaný P.Raszkovi
https://galerieumeni.cz/detail-polozky/764-pavel-raszka/95-more-198
Registrovaný uživatel
Mohl bych poprosit o identifikaci ještě jednoho autora moře ? Podle podpisu je to F.Albrt, ale nic jsem o malíři nenašel (může to být samozřejmě hobby malíř, ale ten obraz vypadá na celkem školenou malbu). Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
galerie ANTIK GOLIS
má náhodou taky podobné moře

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Opět děkuji za pomoc. I tak jsem o malíři nic nenašel, byť je toto další obraz stejného malíře.
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Posílám ještě, do třetice, dotaz na autora obrazu moře. Tak jak jsem si dovolil u předchozího obrazu použít pojem "školené malby", tady už bych to asi tak úplně neviděl (byť se mi obraz líbí, proto jsem si ho i koupil). Žádné alternativy toho podpisu (Boger, Buger, Rober...) jsem nevygooglil.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Roger?
Registrovaný uživatel
Rogera jsem hledal také, ale krom křestních jmen malířů, kteří se ale podepisovali vždy i příjmením jsem také žádného neobjevil
Registrovaný uživatel
Kober ?
Registrovaný uživatel
Roger, ale asi bude tvořit v Číně.
Registrovaný uživatel
Kober taky nic. Asi to opravdu bude čínský Roger (nebo Kober) :-). Ten poměrně kýčovitý námět a kvalita malby té postavy tomu napovídají. Každopádně ten východ slunce z obrazu fakt hezky září, proto jsem ho pořídil.
Děkuji všem za náměty.
Registrovaný uživatel
K tomu obrazu "Rogera"? výše ještě detail - všiml jsem si druhé stany rámu. Je tam nálepka s adresou shopu v Olsene (což je v Belgii) a po celém obvodu jsou "vyryté" nápisy že je vyroben v Itálii. Samozřejmě je mi jasné, obraz může být kdykoliv zarámován do čekhokoliv, nicméně jako úplný laik se chci zeptat do jaké míry může rám vypovídat i o původu obrazu (jestli vůbec)? Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Z příspěvků co jsem zde pročítal bych řekl, že obraz malovaný asi temperami na papíře nejspíš nebude mít rozeznatelného autora (olej vede), nicméně zkusím to, zda třeba paní Filoména neporadí :)
Obraz je zasklený, proto ten úhel a odlesky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, poradil by, prosím, někdo s rozpoznáním autora tohoto obrazu ? Pátral jsem a ten podpis je trochu podobný malíři Karlu Antropiusovi. Ten se ale podepisoval většinou tiskacími písmeny, i když našel jsem i jeden psacími (viz třetí foto). Děkuji

PS. U té šmouhy z nebe jsem původně myslel, že je to znečištění obrazu, ale bližším prozkoumáním vypadá že je tam namalovaná :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak jsem dvakrát neuspěl, zkusím do třetice. Hledal jsem malýře s podpisem K.Kodytek na netu, v různých databázích malířů, ale nikde jsem nenašel ani zmínku. Věděl by někdo poradit, kde něco o malíři najít?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kodýtka bohužel neznám ani jsem ho ( také ) nikde nenašel, ale jak tak koukám, máme stejný tématický okruh, moře, lodě, útesy apod. také sbírám. :)
Registrovaný uživatel
ganmiki napsal
Kodýtka bohužel neznám ani jsem ho ( také ) nikde nenašel, ale jak tak koukám, máme stejný tématický okruh, moře, lodě, útesy apod. také sbírám. :)


Ano, přesně jak píšete - moře, lodě, útesy, to jsou ta správná témata :) Bohužel tyto obrazy, které se mi opravdu líbí, se většinou šplhají do tisíců. A v kategorii "líbí se mi" a není to majlant jich moc nenacházím. Aly ty obrazy co sem dávám, kde zkoumám autory (které většinou nikdo nezná) občas nějaké se štěstím ulovím. Jenom manželka pro tu moji monotématičnost už moc pochopení nemá :D
Registrovaný uživatel
Jo jo už i ten Hosperger nám nějak roste, včera jsem měl na jednoho relativně obyčejného a ne nijak velkého políčeno, ale nakonec šel za 7 tis. bez provize aukční síňi, tedy ještě plus 20%, no to já už prostě nedám a Knupfer je úplně jiná liga o tom ani mluvit nebudu. Ale občas se dá něco "ulovit", ale je to hledání. Já tu monotématičnost, kterou vládne můj obývák, ředím orientem s figurální malbou ( třeba Číla, Příhoda ) a jednu část domu ( schody do podkroví ) mám vyhrazenou československé krajinomalbě. Tak ať se Vám daří v lovu a snad se nebudeme občas někde na aukci nesmyslně přetahovat o stejný obraz :) Hezký den.
Registrovaný uživatel
Mám olejomalbu na plátně o rozměrech 45 x 70 cm, signovanou i datovanou,
u níž bych rád zjistil autora, abych měl nějaké východisko pro stanovení prodejní ceny. Oslovil jsem ak. malíře Miroslava Hanáka, nar. 1946, neboť jsem se domníval, že by mohlo jít o jeho ranou práci z dob studií v Olomouci, což ovšem malíř nepotvrdil. Za jakoukoli snahu o pomoc předem děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jestli mohu reakci neodborníka, četl bych nejenom Hanák, ale možná i Horák. A křestní jméno nemusí být nutně M. ale třeba i J. Soustředil bych se spíš na motiv. Podobný námět - obraz ztroskotaného korábu na rozbouřeném moři v těsné blízkosti útesů (alá Aivazovskij) jsem už při procházení stovek obrazů moře na netu několikrát viděl, samozřejmě už zpětně nedohledám. Podle kvality malby bych to ale na mistrovský obraz úplně neviděl
Registrovaný uživatel
Dobrý den, po čase bych chtěl opět poprosit o pomoc s rozpoznáním autora obrazu. Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » Pomoc s určením autora obrazu moře

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1