Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » POMOC - značka na pohlednici

Vykupminci.cz
Numisargo

POMOC - značka na pohlednici

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Obracím se na Vás s prosbou, potřeboval bych vědět jak se jmenoval vydavatel těchto pohlednic. Tahle značka se objevovala na číslovaných pohlednicích z let okolo 1935 až 1940 +/-, číselná řada na některých končí čílem 10009 dle toho se domnívám že se jednalo o většího vydavatele, na pohlednicích je většinou Praha- východ. Hledal jsem pro mně v dostupných knihách a někde na internetu, ale netuším o jakého vydavatele se jedná. Předem díky za pomoc Vláďa

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak jsem hledala také v mé dostupné literatuře a bohužel jsem tuto značku nikde nenašla...
Registrovaný uživatel
Díky za pomoc, stále hledám bádám a nenacházím, opravdu nikdo neví netuší? Vláďa
Registrovaný uživatel
Po sedmi letech mám stejný problém jako LadysB. Už to prosím někdo ví? Děkuji.
Registrovaný uživatel
Nevyriesim to, ale zaujimala by ma adresna strana, ak na nej je nieco vytlacene. Pre zaujimavost, aky pocet pohladnic s touto znackou poznate. Cislo este nemusi znamenat pocet. Z prilozeneho scanu nedokazem precitat jednotlive pismena. Skusali ste aj podla inicialok? Aky poznate najstarsi datum pouzitia pohladnice s touto znackou?
Taketo prkotiny robia pri poznavani velke veci. Poznam to z mojho hladania.
Registrovaný uživatel
Písmena značky od 12hodin: A, S, P, G, uprostřed pravděpodobně M. Přes to velké S. Znám pouze tři pohlednice: TŘEBÍČ-Celkový pohled 13.6.1933, 2372/6248. TŘEBÍČ-Masarykova vyhl... 26.10.1934, 2371/6248 a TŘEBÍČ-Cekový pohled 193?, 3023/6549, stržená známka. Používá na obrazové straně podobnou popisní, průhlednou přelepku negativu, jako Ondřej Knoll z Náměště nad Osl.
Registrovaný uživatel
No vidite, tak ste na peknej ceste si to sam zistit. Lebo odpoved na Vasu otazku ci to niekto vie, je len jedna. Ak Vas to zaujima tak to zistite len Vy. Zrejme Vas to zaujalo a pohladnice nielen kupujete - zbierate, tak teraz sa mate moznost pustit cetou badania. Je to pekne, zaujimave, viem to z mojej zabavy s Chytilom. Kedze som natrafil tiez na nezname veci, tak uz roky sa mu venujem. Presmejdil som vsetky mozne archivy, muzea, prezrel zbierky ochotnych zberatelov, precital temer vsetku dobovu tlac, knihy a pod. Vysledok? Nuz stale nie som u konca ale viem uz napr. kde je jeho pozostalost, kde som objavil len jeden dolezity datum kedy nafotil prve fotodosky a z nich vydal prve pohladnice, nasiel som tam aj mena ludi co su na nich zobrazene. Nasiel som vela nepodlozenych udajov ktore sa nielen objavovali ale aj objavuju v roznych formach pri pisani o Chytilovi. Jednoducho sa to opisuje. Co je pre mna azda naj..., tak to je, ze viem kde je ulozene nesmierne vela fotodosiek, o ktorych nikto nevie. Zial ta nestastna koruna mi nedovoluje cestovat, aby som si to prezrel.
Takze Vam drzim palce a dajte obcas vediet kam ste sa dopatral. Lebo uz mate aj nejake meno na pohladnici, mesto, ktore je ine ako spomina lejdysb, skuste ju kontaktovat a....

Peknu zabavu
Registrovaný uživatel
Viete prosím pomôcť pri identifikácii tejto značky na pohľadnici?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak to sa nikto nenasiel co by nieco prihodil? Nuz, najskor, ci ste zberatel nejakeho vydavatela alebo temy alebo sa Vam dostala tato pohladnica len tak do ruky. Ja som uz pisal v predchadzajucich prispevkoch co robim ja pri zbierani pohladnic, takze len jedna rada. Dat sa na badanie a skumanie, mozno sa nieco najde co ozrejmi tuto znacku. Vela zabavy
Registrovaný uživatel
Ako ti ma niekto pomôcť, keď ani nevidí druhu stranu ani celú zadnú, ani nevie aký štát, mesto to je alebo ktoré obdobie približne, ci je to značka papiera alebo vydavateľa... 🤷‍♂️
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Navazuji na příspěvek LadysB z 27.7.2014 a svůj z 23.2.2022. Nové poznatky bádání s velkou pravděpodobností: V třicátých letech minulého století se údajně vydávaly české fotopohlednice i v Paříži u velkého vydavatele, proto tak vysoká číselná řada. Mé pohlednice Třebíče z let 1933-1934 s výše uvedenou značkou: 2371/6248, 2372/6248, 2374/6248. Uvítám pomoc z rozklíčováním číselné řady a dalších záhad:) Pro jansvi: Dělám co můžu! Děkuji všem za pomoc. pba
Registrovaný uživatel
Ještě jednou, děkuji za pomoc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě jednou, děkuji za pomoc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nalezl jsem další dvě pohlednice Třebíče z roku 1937. 3023/6549 a 3025/6549. První číslo je u všech pohlednic i na obrazové straně.
Registrovaný uživatel
Este ma teraz napadla taka vec. Skusil ste sa spojit s niekym so zberatelov pohladnic na stranke KSK v Prahe? Mozno tam niekto bude vediet pomoct.
Registrovaný uživatel
Dobré ráno. Tak jsem napsal e-mail "někomu" z KSK sekce pohlednice. Uvidíme, třeba odpoví :roll:
Registrovaný uživatel
Drzim palce, nech sa Vam to vydari.
Registrovaný uživatel
Tak se to nepodařilo, neodpověděl. KSK nic. Mám však novou informaci z jiného zdroje. S velkou pravděpodobností to je brněnský fotograf Petr Sedláček. Nic víc zatím nevím. Prosím všechny o další informace o tomto fotografovi. Děkuji. pba

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » POMOC - značka na pohlednici

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1