Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Popelník z "jantaru" asi 😊🙏🙏

Vykupminci.cz
Numisargo

Popelník z "jantaru" asi 😊🙏🙏

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, potřebovala bych poradit... Mám doma popelník který váží cca 900g,a kamarád mi říkal že prý je z jantaru 😂😂 nevím jestli mu věřit zkoušela jsem ho jako že nahřát a voní to jako dřevo si myslím. Poradíte někdo prosím? Hezký večer

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, jantar to podle mne není, ten má hustotu kolem 1,1 g/cm3.
Zkuste jej ponořit do vody a vytlačí-li méně než 0,8 litru, což podle snímku předpokládám, pak to jantar určitě není.
Zdraví nerostek
Registrovaný uživatel
Z jantáru by som asi popolník nerobil, teplota horiacej cigarety je vyššia ako teplota topenia jantáru /300-400°C/ mohla by nataviť povrch.
Zistiť váhu na cm je dobrý nápad, môže to napomôcť k určeniu.
Skúška tvrdosti tiež niečo napovie, jantár má tvrdosť 2-2,5 mohs. stupnice, je ho možné škriabnúť medeným drôtom.
Trením jantáru vzniká elektrický náboj, bude priťahovať drobné predmety /papieriky, pierka, vlasy/ a nakoľko sa jedná o dosť objemný predmet, mal by byť aj efekt výrazný.

Podľa fotky je priemer popolníka cca 10-11 cm a výška cca 6-7 cm. Keď odrátame zaoblenie a misku popolníka jej výtlak nebude ani 0,5 dm3. To znamená, že keby bola z jantáru mohla by vážiť max. 0,5kg. Pri udanej váhe 900g by som skôr uvažoval nad nejakým minerálom alebo umelo vytvoreným materiálom.
Registrovaný uživatel
Také bych tipoval nějakou umělou pryskyřici :roll:
Registrovaný uživatel
Popolník mi pripadá ako výrobok z mletej prifarbenej drti, možno základná surovina, zlatý onyx, kalcit .
Vadia mi pravidelné praskliny po obvode, ale vo vnútri všetko hladučké bez jednej inkluzie...?
Neviem si predstaviť v reálnom používaní popolník z jantáru, prípadne z nejakej inej umelej hmoty , pri zhasínaní cigariet... :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Jantar je moc drahý na takový kraviny.
Registrovaný uživatel
Bod tavenia jantáru je cca 300°°C, bod topenia plastu okolo 280°° horiaca cigareta od 600 do 800°°C.
Popolník na fotke nepoškodený... ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Třeba je popolník určený pouze pro elektrickou cigaretu ? :lol: :mrgreen: :roll:
_______________
Registrovaný uživatel
Altmann, otázka na rádio Jerevan. :mrgreen:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Pánové a co když to není pryskyřice,co by to mohlo bejt?Obarvenej mastek?N ějakej měkkej kámen?Zajímá mě to,napište ;) ;) :oops: :oops:
Moderátor
Jo, to by měl zjistit majitel. Oťukat to, změřit teplotu, tlak, hustotu, hmotnost ...
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Třeba je popolník určený pouze pro elektrickou cigaretu ? :lol: :mrgreen: :roll:


Samozrejme :-) :lol: ... ale váha ani tak nesedí.
Registrovaný uživatel
ramires napsal
Pánové a co když to není pryskyřice,co by to mohlo bejt?Obarvenej mastek?N ějakej měkkej kámen?Zajímá mě to,napište ;) ;) :oops: :oops:


najskôr lisovaná umelina ... kto by sa s tým babral hoci z kalcitu.
Registrovaný uživatel
no ,právě nevím ,kdysi jsem se s takovým popelníkem setkal...nevím kdy a nevím kde a proto čekám ,že mi to chlapi objasníte ;) :D :P
Registrovaný uživatel
Dentacryl?
_______________
Registrovaný uživatel
ramires napsal
no ,právě nevím ,kdysi jsem se s takovým popelníkem setkal...nevím kdy a nevím kde a proto čekám ,že mi to chlapi objasníte ;) :D :P


Niekedy podobné popolníky vyrábal Onyx Levice , poväčšine boli štvorcového tvaru a 100% prírodný materiál, občas sa dajú kúpiť v záložniach.

Možno to je ten prípad ramires ?
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
,,kucikuci mlčí,grofiku ,díky,možná je to ono ....takže onyx? ;)
Registrovaný uživatel
Popolníky zo zlateho onyxu dávnejšie vyrábali v rámci štátneho podniku závod Levice.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Dobrý den 🤣 teda pánové,tady se to rozjelo😂🤔 teď nejsem doma ale hned jak dojdu,tak to otestuju 😂😂😂 zatím hezký den
Registrovaný uživatel
Popolník zlatý onyx, fotene na chalupe u priateľa.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Minerály » Popelník z "jantaru" asi 😊🙏🙏

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1