Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poptávka a nabídka platidel - bankovek » **POPTAVKA BANKOVEK**

Vykupminci.cz
Numisargo

**POPTAVKA BANKOVEK**

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tomako napsal
pokud jde o slovo "chyběnka" tak dracek ho rozhodne nevymyslel......ve sberatelstvi se pouziva bezne

MMER3 napsal
,,Chyběnku´´ (zajímavý neologismus jste vymyslel) přikládám zde: 50 000,-dinárů (1989 - nejlépe UNC) - tu má ve stavu 3-, potom 10 000 000 dinárů (1994 - zelená s viditelným hliníkovým proužkem) (1993 - to samé, stejný návrh), 10 dinárů (1994 - Panchic), 5000 (1994), 50 000 (1993), 100 (1994), 10 000 000 000 (1993 - Tesla), 500 000 (1993), 1000 000 (1993 - chlapec) a 1000 - červená s Teslou, 500 000 000 (1993). Předem děkuji, MMER3.

Nic proti, jde mi o bankovky a ,,slovíčkařit´´ tady nechci, ale já (+ pár mých kolegů, s nimiž jsem dnes mluvil) slyšeli toto slovo dnes poprvé a SSČ jej rovněž nezná, tak jako Word a další programy s opravou pravopisu, ale to je vedlejší, jak říkám, šlo a jde mi především o bankovky. ;)
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Dobry den.Mal by som zaujem o nasledovne bankovky.-5koruna 1919 stav do 2/VF
-5 korun slovensky stat neperforovana stav UNC.
Registrovaný uživatel
Dodatok:Aj ine bankovky od roku 1919 do 1939.Ponuky prosim na email:albertynosino@zoznam.sk
Registrovaný uživatel
koupím: 10,-Kč / 1919 v jakémkoliv stavu (kromě šrotu)
Moderátor
ambassador:
http://numpszi.com/aukro/page/archiv/701-800/701.jpg_2.jpg
http://numpszi.com/aukro/page/archiv/701-800/701.jpg_1.jpg
Registrovaný uživatel
numpszi napsal
ambassador:
http://numpszi.com/aukro/page/archiv/701-800/701.jpg_2.jpg
http://numpszi.com/aukro/page/archiv/701-800/701.jpg_1.jpg


Jsou na prodej?
Jakou máš představu o ceně?

666xxx666xxx666(zavináč)seznam.cz
Moderátor
ano, pisal som mail
Registrovaný uživatel
ambasador napsal
koupím: 10,-Kč / 1919 v jakémkoliv stavu (kromě šrotu)


... s NUMPSZIm jsme se nedohodli - poptávka stále platí !!!
Moderátor
Aj ja hladam 10 Kc/1919 v cene niekolko 100 kc!
Registrovaný uživatel
numpszi napsal
Aj ja hladam 10 Kc/1919 v cene niekolko 100 kc!

Nemusíš, v té ceně jsou přece ty dvě bankovky co jsi tu nabízel... :)
Moderátor
:D
Moderátor
http://numpszi.com/10.jpg
ide na predaj...
Moderátor
Zdar, neměl byste někdo říšské marky. Konkrétně myslím 10 RM/1929, 20 RM/1929, 50 RM/1933 a 100 RM/1935?
Chybí mi pár posledních kombinací (podtiskové písmeno + písmeno série), postupně to doplňuji, ale kdybyste se toho chtěli zbavit, můžeme se domluvit (beru i horší stav).

Konkrétní kombinace co mi chybí (uvádím nejdříve podtiskové písmeno a pak event. písmena série):

10 RM/1929 - R/R-Y
20 RM/1929 - C/V-Z, F/Q-U, G/F-K, N/L-U, S/L-P
50 RM/1933 - D/V-Z
100 RM/1935 - B/Y, C/C, D/C, E/H (KN od 8000001 výš), E/L (KN do 5000000), E/M (KN do 0369380), G/L (KN 9500001 výš), G/M, U/D, U/F, V/G

Díky za eventuální nabídky (posílejte mi je kdyžtak na mail y160z@seznam.cz ).
Registrovaný uživatel
koukám že se naše chyběnky velmi podobají , pro zajímavost přikládám svoji

10 RM/1929 - R/R-Y
20 RM/1929 - F/A-E F/Q-U, G/F-K, N/L-P
50 RM/1933 - D/V-Z
100 RM/1935 - E/M (KN do 0369380), E/L (KN 5000000 -9500000 ) , G/L (KN 9500001 výš),
Moderátor
> jhkr > no, fór je v tom, že (až tedy na některé) nejsou ani nijak extra cenné (zvláště pokud nejsou UNC) a člověk by řekl, že když jich bylo vydáno x-milionů kusů tak prostě nejsou. Na druhou stranu, občas se některá objeví (poslední úlovek mám z Aukra 50 RM B/A, stav 1 - za 25 Kč kup teď a pak 50 RM A/E - stav 3 za 50 Kč). Všechny ty dvacky už jsem mohl mít za poslední půlrok komplet, ale buď jsem nestačil přihodit a nebo mě (a to častěji) někdo přebil. Ale zas to znamená naději, že prostě jsou a jednou snad budou komplet.

Mimochodem nevíte, podle čeho to kolektiv "Rosenberg" oceňoval jednotlivé typy? Určitě to není podle období tisku - některé evidentně pozdější (a i s větším množstvím tisku) jsou někdy dražší než s menším počtem a dříve vydané.
Registrovaný uživatel
vůbec nevím, začátek tohohle rozdělení snad byl v takovým velkým žlutým speciálu německa, kterej vyšel cca před patnácti lety
Moderátor
no já jsem jedině rád, že to Rosenberg konečně přesně klasifikoval. Podle toho, co bylo v (tuším) 13. vydání (zelený katalog) se to sbírat nedalo, byly tam chyby, divné rozdělení a neúplné informace (zvlášť to bylo vidět v těch sekaných sériích, kde to bylo do určitého čísla v jednom období a od tohoto zas v jiném - některé mu tam chyběly a teď jsou doplněny). Ani nevím, ve kterém to takto vylepšil, mám 16. vydání, tak možná už v 15. (nebo ve 14)
Registrovaný uživatel
mám 15. , koukal jsem , že u některejch serií jsou odlišný KN, je to vývoj....
Moderátor
mimochodem, jak dlouho sbíráte (cíleně) tyhle RM? Já si nechával pár lepších kusů (když jsem měl katalog 13), protože to prostě podle toho nešlo, tak jsem měl od každého nominálu dva, tři. Cíleně jsem to začal sbírat na přelomu roku, a teď jsem se dostal na zmíněnou chyběnku (asi 50% toho mám z Aukra, zbytek z burz nebo z kamenných obchodů s numismatikou)
Moderátor
důvodem, proč jsem začal po tom jít, byla zejména vyjasněná typologie (konečně), dobrá dostupnost většiny variant i v dobrých stavech a zas tolik lidí o to nestojí. Jen jeden člověk je na Aukru schopen jít i na absurdní částky - psal jsem si s ním, odpověděl, že už má nasbírané 1 Kč/1919 téměř všechny po sériích (!!!) a že teď z plezíru po sériích sbírá tohle. No, když vidím, že přihodil, tak ani nepřihazuji, vyjde to zbytečně draho - většinou se dá daná varianta najít na Aukru nebo na ebay časem.
Registrovaný uživatel
acme2000 napsal
mimochodem, jak dlouho sbíráte (cíleně) tyhle RM? Já si nechával pár lepších kusů (když jsem měl katalog 13), protože to prostě podle toho nešlo, tak jsem měl od každého nominálu dva, tři. Cíleně jsem to začal sbírat na přelomu roku, a teď jsem se dostal na zmíněnou chyběnku (asi 50% toho mám z Aukra, zbytek z burz nebo z kamenných obchodů s numismatikou)


sbírám to asi rok dost nárazově, mám je hlavně z burz a aukcí čns, když se nudím, tak je prohlížím a od kamarádů, na aukru jsem na to dost línej
Registrovaný uživatel
Měl bych zájem o bankovky 20 korun 1926, měl by někdo na prodej?? Kdyžtak pište, prosím, konkrétní série. Díky
Registrovaný uživatel
acme2000 napsal
důvodem, proč jsem začal po tom jít, byla zejména vyjasněná typologie (konečně), dobrá dostupnost většiny variant i v dobrých stavech a zas tolik lidí o to nestojí. Jen jeden člověk je na Aukru schopen jít i na absurdní částky - psal jsem si s ním, odpověděl, že už má nasbírané 1 Kč/1919 téměř všechny po sériích (!!!) a že teď z plezíru po sériích sbírá tohle. No, když vidím, že přihodil, tak ani nepřihazuji, vyjde to zbytečně draho - většinou se dá daná varianta najít na Aukru nebo na ebay časem.


no, tak treba Klim mel na prodej naposledy v Praze asi 40 ruznych 1Kc/1919, pokud cloveku nezalezi moc na stavu v jakem bankovka je, tak bych rekl, ze by se to dalo udelat i podle serii ... ovsem ja bych do toho nesel. Znam i cloveka, co dela 5Kc/1921 vsechny serie ve variante NEPLATNE :) ... taky docela narez.
Moderátor
Hladam tieto bankovky (do zbierky):
http://numpszi.com/want.txt
Registrovaný uživatel
jirka72 napsal
acme2000 napsal
důvodem, proč jsem začal po tom jít, byla zejména vyjasněná typologie (konečně), dobrá dostupnost většiny variant i v dobrých stavech a zas tolik lidí o to nestojí. Jen jeden člověk je na Aukru schopen jít i na absurdní částky - psal jsem si s ním, odpověděl, že už má nasbírané 1 Kč/1919 téměř všechny po sériích (!!!) a že teď z plezíru po sériích sbírá tohle. No, když vidím, že přihodil, tak ani nepřihazuji, vyjde to zbytečně draho - většinou se dá daná varianta najít na Aukru nebo na ebay časem.


no, tak treba Klim mel na prodej naposledy v Praze asi 40 ruznych 1Kc/1919, pokud cloveku nezalezi moc na stavu v jakem bankovka je, tak bych rekl, ze by se to dalo udelat i podle serii ... ovsem ja bych do toho nesel. Znam i cloveka, co dela 5Kc/1921 vsechny serie ve variante NEPLATNE :) ... taky docela narez.


Mnoho sběratelů se pokouší o sériovou sbírku 1 Kč 1919, ovšem při dnešních cenách bych to přirovnal k masochismu. Já jsem si odložil v průběhu let cca 50 kusů různých sérií v N stavu včetně zajímavých perforací, chybotisků a dalších nesmyslů.
U 5 Kč 1921 s perforací NEPLATNÉ se trochu pletete buď Vy nebo Váš přítel. Tímto způsobem byla pro tzv. ministerská alba perforována pouze série 1 (častěji zrcadlově 2x a méně častěji 1x šikmo). Jinak ještě existují tyto státovky s bežnou perforací 1-2x SPECIMEN v různém umístění :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Poptávka a nabídka platidel - bankovek » **POPTAVKA BANKOVEK**

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1