Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura, katalogy, časopisy » Poptávka literatury

Vykupminci.cz
Numisargo

Poptávka literatury

Moderátoři: numpszi, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
no to ja s vami plne souhlasim taky , ale ja chci sbirat to co je bezne dostupne a treba i v horsich stavech , bankovky ruska a ssssr jsou designove pekne (cca rok okolo 1900 az treba doposud , ale ted ten rok treba 1993 jenom rusko , to sssr budu sbirat kolem roku 1900 az treba do roku 1920.
nebudu nakupovat za tisice , ale opravdu ty levne , treba placnu za stovku kus .
Registrovaný uživatel
Hmm, do 100Kč/kus dnes už jen ty hooódně běžné a často v bídném stavu, to bude sbírka děravá jak řešeto...
Perspektivnější je asi vybírat oblast ke sbírání tak, aby bylo možné oblast časem nasbírat tak z 75-90% vydaných platidel a ne naopak jen cca 10-20%.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
no jo no , to se neda nic delat , kazdej sbirame na co mame , ta stovka to byl priklad , treba koupim i 500 korun, mozna jsem mel napsat ze budu treba nakupovat max treba 700korun /kus , to uz je lepsi , ne ? , urcite drazsi jak tisic korun za kus nedam , jedine kdybych dostal jako darek ;)
Registrovaný uživatel
da se i 3Kc za kus
http://aukro.cz/rusko-100-rubl-1993-i4761223743.html

nebo zde plachta (veliky rozmer) za 99
http://aukro.cz/rusko-100-rubl-1910-i4875820002.html

problem je, ze Rusko ma obrovske mnozstvi bankovek, cili tam sesbirat vetsinu je pro NEmultimilionare nemozne. V relacich do 100Kc to bude jak pise Dracek ...
« Poslední úpravu provedl(a) jirka72 v 18. 12. 2014, 13:06. »
Registrovaný uživatel
jirka72 napsal
da se i 3Kc za kus
http://aukro.cz/rusko-100-rubl-1993-i4761223743.html

nebo zde plachta (veliky rozmer) za 99
http://aukro.cz/rusko-100-rubl-1910-i4875820002.html

problem je, ze Rusko ma obrovske mnozstvi bankovek, cili tam sesbirat vetsinu je pro NEmultimilionare nemozne. V relacich do 100Kc to bude jak pise Dracek ...

no zrovna tyto 1993 mam unc a tu druhou tak 3 stav ., to se mi prave libi ze jich je moooc , furt je co sbirat ;)
mam treba sbirku Belgie a myslim si ze jich mam dost a jedine ktere mi chybi tak to je bankovka za xxxxx tisic , takze tak nejak budu pomalu sbirat i to rusko , no jak jsem psal nikam nespecham , takze nejsem casove omezen ;)

jinak nikde neni napsano ze musim z kazdeho statu sesbirat vse , u toho ruska kdyz budu mit sto kusu tak v albumu toho bude hodne , ale z celkoveho poctu bankovek to bude treba jedna padesatina :)
« Poslední úpravu provedl(a) mike-p74 v 18. 12. 2014, 13:12. »
Moderátor
skor by si sa mal zamerat na nejaku peknu exotiku, napr. Laos, Kambodza, maju krasne bankovky su lacne a nezbierat to co zbiera vela zberatelov... to je moj nazor....
_______________
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
skor by si sa mal zamerat na nejaku peknu exotiku, napr. Laos, Kambodza, maju krasne bankovky su lacne a nezbierat to co zbiera vela zberatelov... to je moj nazor....

to babygulka : tyto staty se mi vubec nelibi , to rusko je daleko hezci
Moderátor
tak ano ale je to aj o financiach :-)...
_______________
Registrovaný uživatel
to mas pravdu a proto , mam takovou sbirku jakou mam oproti nekterym zde , ale ja nikam nespecham , za tech par let coo se venuji bankovkam jsem zjistil ze neni kam spechat
Registrovaný uživatel
sbírej si co Ti udělá radost, ale na druhou stranu zvolený způsob je minimálně sběratelsky i finančně velmi nešťastný... :roll: :shock:

Dle mého názoru(a nejsem s ním sám) je lepší než sbírat namátkově jen to levné z mnoha zemí a často ve špatných stavech, lepší vybraj jeden stát či několik zemí a sbírat jak to jde hlavně slušné až bezvadné stavy a také trochu vzácnější bankovky, než se snažit nasbírat nadneseně řečeno "hromádku ..." (i v případě finanční tísně je to mnohonásobně lépe prodejné).
To neznamená, že bych neměl stranou i několik stavem pěkných bankovek ze zemí co nesbírám třeba jen pro zvolenou tiskovou techniku nebo krásně provedený motiv či naopak raritní bankovku ve stavu 4+ pro její spojení se zajímavou historií(ale to jen opravdu pár na okraj). :)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
sbírej si co Ti udělá radost, ale na druhou stranu zvolený způsob je minimálně sběratelsky i finančně velmi nešťastný... :roll: :shock:

Dle mého názoru(a nejsem s ním sám) je lepší než sbírat namátkově jen to levné z mnoha zemí a často ve špatných stavech, lepší vybraj jeden stát či několik zemí a sbírat jak to jde hlavně slušné až bezvadné stavy a také trochu vzácnější bankovky, než se snažit nasbírat nadneseně řečeno "hromádku ..." (i v případě finanční tísně je to mnohonásobně lépe prodejné).
To neznamená, že bych neměl stranou i několik stavem pěkných bankovek ze zemí co nesbírám třeba jen pro zvolenou tiskovou techniku nebo krásně provedený motiv či naopak raritní bankovku ve stavu 4+ pro její spojení se zajímavou historií(ale to jen opravdu pár na okraj). :)

Dracku presne takhle sbiram , nevim jestli chodis na mojazbierka.sk , ale tam mam nekolik albumu z ruznymi staty , no a ted prisla rada na rusko a sssr .
Vsem Dekuji za rady a info , ano mate pravdu , ale ja nikam nespecham , mam plne dva az tri albumy , takze se mam cim kochat , kdyz zrovna nepribyde neco noveho , anebo se i inspiruji dalsimi albumy ve sbirkach ruznych sberatelu na mojazbierka.sk !!!!!!
Registrovaný uživatel
Hmm, zdá se že to nechápeš(či nechceš pochopit) a o spěchu či trpělivosti tu nepadlo ani slovo, jen ten uváděný systém je trochu zvrácený...
To pak zjednodušeně od pondělí do středy sesbírám levné a šrotové Rusko, od čtvrtka do další středy Řecko a za dva roky mám doma banánovou krabici v případě nutnosti špatně prodejného šrotu z celého světa(a nic z toho ani trochu pořádně), ale zdá se, že škoda dalších slov...(Tvé peníze, Tvá věc) :roll: :shock:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
Hmm, zdá se že to nechápeš(či nechceš pochopit) a o spěchu či trpělivosti tu nepadlo ani slovo, jen ten uváděný systém je trochu zvrácený...
To pak zjednodušeně od pondělí do středy sesbírám levné a šrotové Rusko, od čtvrtka do další středy Řecko a za dva roky mám doma banánovou krabici v případě nutnosti špatně prodejného šrotu z celého světa(a nic z toho ani trochu pořádně), ale zdá se, že škoda dalších slov...(Tvé peníze, Tvá věc) :roll: :shock:

Dracku , videl jsi me albumy ktere mam doma ? ja sbiram presne jak ty rikas !!! , mam sesbiranou belgii tak daleko dokud sahaji me finance , potom uz jsou ceny bakovky v x tisicich a takhle pokracuji v dalsich statech !! potom mam dalsi staty atd , takze jste mozna nepochopily vy mne , promin ale pro me je dat za bankovku treba 5000 korun hodne penez , takze me nejvyssi ceny mych bankovek u ruznych statu zahaji cca do vyse 2500 korun
Registrovaný uživatel
Trocha z jiného soudku, od února nám pošta opět zdražuje, hlavně cenná psaní atd. Asi chtějí zkvalitnit služby obyvatelstvu! :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Nemá někdo náhodou tuto publikaci?
Z. Šustek, Darexové a tuzexové poukážky ako súbežné meny v Československu, Slovenská numizmatika 15 (1998), 89-150.
Registrovaný uživatel
Napis Oliverovy alebo facctory. Jeden z nichnurcite ma. ;)
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
Trocha z jiného soudku, od února nám pošta opět zdražuje, hlavně cenná psaní atd. Asi chtějí zkvalitnit služby obyvatelstvu! :mrgreen:


bohužel i doporučené dopisy a další jak v ČR tak do ciziny... :evil:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
bohuzel je to tak, napr. do ciziny 50g doporuceny dopis zdrazuje o 10Kc.
Registrovaný uživatel
jirka72 napsal
bohuzel je to tak, napr. do ciziny 50g doporuceny dopis zdrazuje o 10Kc.


Furt je to postovne LEVNEJSI jak v ostatnich statech !!!!
Moderátor
mike-p74 napsal
jirka72 napsal
bohuzel je to tak, napr. do ciziny 50g doporuceny dopis zdrazuje o 10Kc.


Furt je to postovne LEVNEJSI jak v ostatnich statech !!!!



ale tie platy tie platy....
_______________
Registrovaný uživatel
ty uz od roku 1989 stouply minimalne 10x 8) co by jsi jeste chtel ;)



P.S. neber to tak vazne

ja mel prvni vyplatu v roce 1995 a ta byla kolem 4,500korun , takze do dnesniho dne mam jenom cca 3x vetsi vyplatu (v cistem)
« Poslední úpravu provedl(a) mike-p74 v 1. 1. 2015, 18:21. »
Registrovaný uživatel
majkl napsal
Nemá někdo náhodou tuto publikaci?
Z. Šustek, Darexové a tuzexové poukážky ako súbežné meny v Československu, Slovenská numizmatika 15 (1998), 89-150.

Mám ho celý jen v ruštině, ale kdyby byl ve slovenštině, byl bych moc rád! Ještě bych doplnil jednu publikaci: Sustek, Z., 2003: Nové poznatky o tuzexovych poukázkach: falzifikáty zo 60. rokov a skrytá emisia z 80. rokov. Numizmatika, 15: 31—44
« Poslední úpravu provedl(a) mischel13 v 1. 1. 2015, 18:38. »
Moderátor
mike-p74 napsal
ty uz od roku 1989 stouply minimalne 10x 8) co by jsi jeste chtel ;)



P.S. neber to tak vazne

ja mel prvni vyplatu v roce 1995 a ta byla kolem 4,500korun , takze do dnesniho dne mam jenom cca 3x vetsi vyplatu (v cistem)



To je pekne, ale o kolko stupli ceny potravin, najomneho, energii atd... takze to vyjde na stejno...
_______________
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
Ještě bych doplnil jednu publikaci: Sustek, Z., 2003: Nové poznatky o tuzexovych poukázkach: falzifikáty zo 60. rokov a skrytá emisia z 80. rokov. Numizmatika, 15: 31—44

Ještě bych doplnil jednu publikaci: ... Mischel, ako tomu rozumieť? Doplniť k čomu? Ten článok zháňaš?
« Poslední úpravu provedl(a) Brett v 1. 1. 2015, 19:04. »
Registrovaný uživatel
Ceny potravin, energií atd. na evropské úrovni, platy bohužel na východoevropské úrovni!!!

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Sběratel.com » Literatura, katalogy, časopisy » Poptávka literatury

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1