Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antikvariát » Poptávka - staré tisky do 19. st. česky

Vykupminci.cz
Numisargo

Poptávka - staré tisky do 19. st. česky

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den všem,
zajímám se o staré knihy v češtině vydané do 19. století a začínám je sbírat. Prosím pokud máte někdo něco k prodeji, nebo můžete poradit kde hledat. A ještě prosím o informace pokud znáte nějaké jiné diskusní fórum kde by se věnovali jenom starým tiskům.
Děkuji
Registrovaný uživatel
Poradil bych v první řadě antikvariáty ale to ti neřeknu nic nového :-) Podobné fórum sem hledal taky ale bohužel nenašel tak nevim...
_______________
Registrovaný uživatel
Tak můžete začít.
Registrovaný uživatel
Diego dík, ale na antikvariátech jsem pořád. Jenom jsem čekal že si tady budu moct o tom trochu pokecat a tak. Tebe zajímají jenom bible?

gorilo už jsem začal dík za radu.
Registrovaný uživatel
Jo já beru jen bible, ze všech dob :-)
_______________
Registrovaný uživatel
Ok budu si to pamatovat a když něco najdu tak ti dám vědět. A jenom české?
Registrovaný uživatel
Díky, beru celosvětově všechny jazyky. Ale jen kompletní starý a nový zákon, nebo jen celý nový nebo celý starý zákon. Snad to je srozumitelně :-D
_______________
Registrovaný uživatel
Pro P-F dal jsem zde k ocenění knihu Conciones in Dominicas 1725 od P.F.Wesely...
Registrovaný uživatel
pepechamik a na kolik ji ocenili??
Registrovaný uživatel
zatím ji neocenil nikdo...
Registrovaný uživatel
Mohl bych poprosit o lepší fotku titulní stránky?
Díky
Registrovaný uživatel
Tady je..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pepechamik díval jsem se jak na dostupnost této knihy tak i na ceny podobných knih. Plusem je čeština a taky že není moc známých exemplářů. Bohužel poptávka po náboženských tiscích není moc velká. Můj osobní odhad je do 3000 Kč a to tak ještě přes aukro nebo něco podobného.
Registrovaný uživatel
Díky za váš odhad.Počkáme zda s tím budou kolegové zde souhlasit. Myslím že cena by mohla být vyšší díky stavu,je kompletní atd ale můžu se mýlit. Jinak 80% starých tisků do roku 1700 je víceméně sakrálních. To je můj názor... Já myslel že sbíráte náboženské knihy,nebo jakým směrem se vaše sběratelská činnost vůbec směřuje?
« Poslední úpravu provedl(a) pepechamik v 11. 10. 2016, 20:29. »
Registrovaný uživatel
Chápu že se Vám to zdá být málo za knihu z roku 1725, ale jde jenom o kázaní sepsané knězem Fabiánem Wesselým a navíc pouze o druhý svazek celkem ze čtyř. Píšete že by cena mohla být vyšší díky stavu a ten právě taky není 100%, v jiné debatě máte příspěvek s fotkou vazby kde je vidět že je dole prasklá a navíc původní vazby byly dřevěné desky potažené bílou kůží zdobeny tlačenými ornamenty a hřbet měl 5 vazů.
1. svazek byl vydán roku 1724
2. svazek byl vydán roku 1725 (to je ten Váš)
3. svazek byl vydán roku 1730
4. svazek byl vydán roku 1738
A navíc na aukru se prodal 1. svazek za 2150 Kč (ano v podstatně horším stavu), ale znovu opakuji přes aukro.
Registrovaný uživatel
A ještě k tomu co sbírám. Jak píšete, že se do roku 1700 vydávaly z 80% náboženské tisky (já si myslím že to je trochu míň tak max 60%) tak mě zajímá právě ten zbytek, těch podle Vás 20%. Kroniky, místopisy, cestopisy, právo atd.
Registrovaný uživatel
Dohledal jsem co se prodávalo na aukru. Vazba skoro žádná,chyběla hromada stránek atd. Ano stav není 100% ale 90%. Jde pouze o kázání ale v češtině. Tyto knihy neměly dřevěné desky potažené bílou kůží zdobeny tlačenými ornamenty.
Registrovaný uživatel
Tady máte další díl. Původní vazba...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pokud vás zajímá právě ten zbytek ne sakrální ale kroniky, místopisy, cestopisy, právo do roku 1700,herbáře a to vše v češtině tak vám přeji hodně úspěchů a připravte si hodně peněz. Docela velké sousto...
Registrovaný uživatel
Ale já jsem psal že kniha na aukru byla v podstatně horším stavu. A to že je kniha v češtině jsem dal k plusu už dřív. A co se vazby týká, tak jsem přesvědčen že původní byly opravdu v bílé kůži s ornamenty a dokonce měly dvě spony a trny. Jenom byly v průběhu následujících let převázány. A když ty knihy nabídnete dohromady tak budou mít určitě větší cenu než když je budete nabízet postupně.
Registrovaný uživatel
Vazby knih to je samostatná kapitola. Záleželo na tiskaři,vazači a hlavně kdo si kolik mohl zaplatit nebo připlatitit za dřevěnou vazbu atd. Ne všechny původní knihy byli v bílé kůži s ornamenty. To je můj názor. Ale to by musel posoudit někdo fundovanější...
Registrovaný uživatel
Samozřejmě neříkám, že všechny knihy byly v bílé kůži s ornamenty. A určitě tím nechci ani naznačit nic špatného vůči Vám nebo těm Vašim knihám, jenom říkám že první tři svazky jsou dochovány i v bílé kůži atd. jak jsem již psal. Budete ty knihy prodávat společně?
Registrovaný uživatel
V budoucnu je budu určitě prodávat jako všechny knihy co mam...včetně biblí,lexikonu,slovníků atd
Registrovaný uživatel
A aktuálně nic co by mne zajímalo prodat nechcete?
Registrovaný uživatel
P-F #15 napsal
Chápu že se Vám to zdá být málo za knihu z roku 1725, ale jde jenom o kázaní sepsané knězem Fabiánem Wesselým a navíc pouze o druhý svazek celkem ze čtyř. Píšete že by cena mohla být vyšší díky stavu a ten právě taky není 100%, v jiné debatě máte příspěvek s fotkou vazby kde je vidět že je dole prasklá a navíc původní vazby byly dřevěné desky potažené bílou kůží zdobeny tlačenými ornamenty a hřbet měl 5 vazů.

P-F #22 napsal
Samozřejmě neříkám, že všechny knihy byly v bílé kůži s ornamenty. A určitě tím nechci ani naznačit nic špatného vůči Vám nebo těm Vašim knihám, jenom říkám že první tři svazky jsou dochovány i v bílé kůži atd. jak jsem již psal. Budete ty knihy prodávat společně?

Ja tomu nerozumiem, ale rád si prečítam, aj takúto diskusiu.
To čo som hrubo vyznačil sa navzájom náhodou nevylučuje? :roll:
Pod pojmom "pôvodná väzba" si predstavujem prvé vydanie.
Pod pojmom, že sa niečo dochovalo s takou a takou väzbou si predstavujem, že to nemuselo byť zákonite prvé vydanie, ale nejaké ďalšie - druhé, tretie ...
Čitateľ ako ja má v tom trochu zmätok - aké (s akou väzbou) bolo teda to pôvodné (pod tým si predstavujem prvé) vydanie?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 > »

Sběratel.com » Antikvariát » Poptávka - staré tisky do 19. st. česky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1