Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Porcelán

Vykupminci.cz
Numisargo

Porcelán

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pro známou dohledávám nějaké info k jejímu porcelánu. Fotky mi poslala takové jaké má, snad budou dostačující. Pokud znáte ke značce a porcelánu nějaké info, můžu o něj poprosit? Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
nech sa páči: https://www.google.com/search?q=keramik+hand+paintbed+blue+color&oq=keramik+hand+paintbed+blue+color+&aqs=chrome..69i57.33069j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Dekuji za reakci, tohle jsem si taky nasla. Jenom jsem jazykove nevybavena. A pod timhle porcelanem jsem uvedenou znacku nenasla. Tedy nevim obdobi. Pokusim se v tom zorientovat znovu. Ale i tak diky
Registrovaný uživatel
Nějaké novodobé suvenýry. Je to keramika – fajáns. „Hand painted“ znamená ručně malované. Píše se to na věci od doby, kdy se většina věcí dělá strojově, aby to turisté víc kupovali.
Registrovaný uživatel
V Amsterdamu na letišti toho mají tuny ;)
Registrovaný uživatel
Dekuji, jenom tohle lezelo dost let nekde “na pude”
Ale i tak diky
Registrovaný uživatel
Měli jste pravdu, už jsem to sestudovala. Děkuji
Registrovaný uživatel
Zase pro známou co likviduje “půdu” - nějaká identifikace by, prosím, nebyla?
Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Teoreticky by to mohol byť Jozef Čípa, pracoval na Chodsku, ale úplne bez záruky.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Šla jsem se v těch stopách podívat a zatím se jeví, že tudy vede cesta. Moc děkuji, moc.
K figurkám nikdo nic neřekne?
Registrovaný uživatel
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/jak-vkladat-dotaz-20085
Registrovaný uživatel
Kdybych vedela vic tak to sem hned napisu, ale prý to “už měla babička” a té by teď bylo cca 90 roku. A sosky prý mají dole diru, jsou tedy “dute”. Vic opravdu nevim.
Registrovaný uživatel
Kousalka napsal
Kdybych vedela vic tak to sem hned napisu, ale prý to “už měla babička” a té by teď bylo cca 90 roku. A sosky prý mají dole diru, jsou tedy “dute”. Vic opravdu nevim.

Myslím, že ide skôr (nataradza) o fotku nejakej značky, nie historku..
-s-
Registrovaný uživatel
Bez znaceni.
Registrovaný uživatel
Fotky jsou špatné a je jich málo, v kolik hodin byly předměty foceny, jakého máte mobilního operátora a jak slabou baterii je poměrně irelevantní. Neuvádíte ani míry, proto jsem posílal ten odkaz.

Pokud to není značené, je to značný problém. Obávám se, že některé žádané modely kvalitních porcelánek mohly být i kopírovány -- snad nějaký expert potvrdí či vyvrátí. Případně předměty nižší jakosti asi mohly být prodány bez značení nějaké malířské dílně k dopracování a diskontnímu prodeji. Přítomnost značky a taky kvalita provedení, kterou nelze z dodaných fotek posoudit, jsou pro cenu zásadní. Našel jsem Vám autora toho modelu. Model se vyráběl víc než sto let a možná déle. Z jaké porcelánky a z jaké doby pochází Vaše soška bude dost těžké určit. Z udané ceny se taky neradujte, to je cena značené sošky v zavedeném starožitnictví v Anglii.

https://www.jockjenantiques.com/antique-meissen-porcelain-figurine-girl-dog-mirror-m-v-acier-model
Registrovaný uživatel
Ještě dodatek -- pokud vespod opravdu není vůbec nic, ani žádné vyražené či vyryté číslo, tak to nevidím dobře. A taky se vizuálním porovnáním zdá, že ten Váš pes má ulomený ocas -- to by byla velká rána.
Registrovaný uživatel
nataradza napsal
Fotky jsou špatné a je jich málo, v kolik hodin byly předměty foceny, jakého máte mobilního operátora a jak slabou baterii je poměrně irelevantní. Neuvádíte ani míry, proto jsem posílal ten odkaz.


https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/hrnicek-s-podsalkem_post_-586738#post586738
Registrovaný uživatel
Moc dekuji, identifikaci jsem chtela pro svoji znamou,sosky jsou jeji matky. Likviduje toho hodne a info které jsem mela bylo to - co pisu. ALE, ted se ukazuje, ze se spojilo vic informaci a vsechno je jinak. Postavicky nejsou ani dute a znacku MAJI. Omlouvam se vsem co se zastavili. Znama pojede udelat nove fota.
Omlouvám se tem co se pokouseli badat i bez znacky. ( I pres me “spatne” info.)
Treba podle ni budu chytrejsi i ja, pokud ne - dam sem lepsi fotky.
Diky
Registrovaný uživatel
Kousalka napsal
Moc dekuji, identifikaci jsem chtela pro svoji znamou,sosky jsou jeji matky. Likviduje toho hodne a info které jsem mela bylo to - co pisu. ALE, ted se ukazuje, ze se spojilo vic informaci a vsechno je jinak. Postavicky nejsou ani dute a znacku MAJI. Omlouvam se vsem co se zastavili. Znama pojede udelat nove fota.
Omlouvám se tem co se pokouseli badat i bez znacky. ( I pres me “spatne” info.)
Treba podle ni budu chytrejsi i ja, pokud ne - dam sem lepsi fotky.
Diky


Ako obyčajne je všetko inak...
Držím palce, nech reparát dopadne lepšie ako úvod... ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Kousalka napsal
Treba podle ni budu chytrejsi i ja, pokud ne - dam sem lepsi fotky.


Tak já předpokládám, že sem ty lepší fotky dáte určitě, to je jistý bonton, když už jsem tomu věnoval čas a jednu tu sošku Vám určil i bez značky. ;)
Registrovaný uživatel
Určitě, ale protože jak říkám - není to v mé režii, jsem zprostředkovatel - tak až nyní. Ale nehudrujte, fotky jsou jaké jsou.
Panáček s červenými kalhoty má (prý) 13 cm, panáček s pruhovanými má 12 cm, s puntíkatými 12 cm, paní s psíkem byla trefená, má 14 cm a , žel, ocásek psa je ulomený.

A moc děkuji za čas a znalosti. Až budu dávat (třeba) dvacátou věc, bude to už jak z partesu.
Jestli můžu i poprosit - paní je chce i pustit, likviduje věci z domu- pokud tedy i případně možnou prodejní cenu, bude to brát jako bonus navíc.
Registrovaný uživatel
Mám k dispozici pouze tyto. Jeví se asi malounko mázlé, ale nemám lepší.
Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak to vidím opravdu na starou míšeň. Kdyby to bylo kompletní, tak těch cca 12 tisíc asi není mimo, ještě to chce zjistit přesněji dobu výroby. Ale ten ocásek, to je k pláči... několika tisícová škoda. Kdybyste ho aspoň měli, dal by se znovu přilepit a retušovat. Pohledejte.
Registrovaný uživatel
Už jsem se ptala, ocásek není😥.
Ja jsem si tu značku míšeň pak dohledala, po vašem návodu. Mám tomu rozumět, že ti ostatní figurky jsou taky míšeň?
Díky
Registrovaný uživatel
Ty ostatni (cestinu jinak umim🤨🙂)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Starožitnosti » Porcelán

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1