Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filatelie aukce » Portu Gallery - soubor 12 modrych Mauriciu POST PAID

Vykupminci.cz
Numisargo

Portu Gallery - soubor 12 modrych Mauriciu POST PAID

Moderátoři: ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
david kopriva napsal
.. a v úterý jsou z nich sběratelé . Často to tak je. Samozřejmě řečeno v nadsázce.


Samozřejmě i takové případy jsou známy.

Dovolím si odbočit na jiné téma, které na tyto stránky nepatří, ale v poslední době proběhla aukce mincí Heritage a celkový obrat aukce musí být opravdu zajímavý. Kdo se o tuto problematiku zajímá, tyto čísla mu jsou známy, ale i pro sběratele z jiných oblastí mohou být zajímavá a můžou jim pomoci se správně orientovat.

https://www.sixbid.com/en/heritage-auctions-inc/8097/page/1/perPage/100?term&orderCol=lot_number&orderDirection=asc&priceFrom&displayMode=large&auctionSessions=&sidebarIsSticky=false

Zde je odkaz na nejdražší minci v aukci za nějakých 230 000 000 Kč.

https://www.sixbid.com/en/heritage-auctions-inc/8097/colonials/6660339/1787-dbln-new-york-style?term&orderCol=lot_number&orderDirection=asc&priceFrom&displayMode=large&auctionSessions=&sidebarIsSticky=false

Zde je mince s poplatky za nějakých skoro 130 000 000 Kč.

https://www.sixbid.com/en/heritage-auctions-inc/8097/proof-early-eagles/6659668/1804-10-plain-4-bd-2?term&orderCol=lot_number&orderDirection=asc&priceFrom&displayMode=large&auctionSessions=&sidebarIsSticky=false

Nějak začínám pochybovat o správném cenovém kurzu dnešního sběratelského světa a to ve všeobecné rovině. Máme tu jeden opravdu velký svět a to nejenom v konkrétních jednotlivostech, kam většina z nás již nepatří.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Pavel_III napsal
barbar napsal
Pavel_III napsal
Já nevím, já tomu nerozumím. V tom vašem investičním hromadném principu je vlastníkem dotyčných známek vlastně kdo? Kdo se z nich může těšit? Kdo je může vystavovat? Vystavování zvyšuje povědomost, popularitu a nepřímo i přímo cenu materiálu. Může a.s. mít soutěžní exponát? A v případě prodeje se sejde valná hromada a usnese se, že už je to nebaví a že se to má prodat, protože Franta chce jet do Karibiku?

A kam se ztrácí radost ze sbírání a sbírky?

A já stejně asi zůstanu u těch svých bramboráčků, které, jen tak pro radost doplňuju o účetně zcela bezcenné a nehodnotné vnitropoštovní obálky a vlaječky a další neinvestiční známky.


:) Pavle ty, já i ostatní, většina z nás máme rádi onu sběratelskou prostotu, ale pokrytecky si hrát na Krista s filozofii skromnosti . Nevím, nevím.. :lol:
Každý jeden z nás prahne k nějakým raritám,ať běžnějším, nebo vzácnější,nebo jen kvalitnější kusy.
kluci hergot o tom to je.Tak mi tady nevykladejte o sběratelské skromnosti, bezcennych a nehodnotných sbírek.. :)
Stačí mi se jen kouknout do sekce pro určování a nacenění, kolik znamek, mincí je bezcenných a nikdo z vás by většinu do sbírky nechtěl.. Každý jeden dnes i ten nejmladší začínající sběratel prahne po něčem zajímavým a raduje se když se zadaří a pak znovu prahne dál a dál.Hoši pokud se kompletuje sbírka stojí to vždy peníze a vždy se jedná o investici...

Ale samozřejmě, že každý prahneme po něčem vzácném a optimálně i cenném! O tom celkem není pochyb. Jenže ten základ, co nás baví, je "neinvestiční". A není pravda, že by ty bezcenné známky nikdo do sbírky nechtěl (tady je ovšem otázka, co to je bezcenná známka - pokud je ožraná, tak jistě, ale pokud je to proto, že má v katalogu 0,001 €, tak taková do sbírky přece patří taky - i velká část Hradčan má podobnou hodnotu) - kompletní sbírka prakticky čehokoliv* se bez nich neobejde!
*Jistě, kdo sbírá vejce od Fabergého nebo obrazy starých mistrů, ten má jen drahé a investiční věci, ale jen málo z nás má takové možnosti jako třeba Rudolf II.

Ovšem mezi drahou a zajímavou položkou do sbírky bývá radikální rozdíl. Jsou věci, které jsou velice drahé, ale ve své podstatě nejsou ani až tak zajímavé a jsou položky, které nestojí skoro nic a přitom jsou zajímavé velmi velice! Ovšem to je pak o tom "rozumět tomu", případně "mít na to čich (i když tomu vlastně moc nerozumím)"

Nakonec, první filatelisté nesbírali proto, že chtěli mít drahé známky nebo kvůli tomu, že to byla investice do budoucnosti. Sbírali vysloveně pro zábavu, tapetovali s nimi zdi! Řada dnes cenných a vzácných položek byla ve své době bezcenná a nezajímavá a jen málo lidí o nich přemýšlelo jako o investici. Kdyby takových bylo mnoho, nebyly by tyto známky (cokoliv) dnes tak drahé a vzácné. Takto to dopadlo s Protektorátem a Československem po válce - lidi to kupovali jako investici a dnes jsou toho plné a do značné míry neprodejné sklady. Ale do sbírky to rozhodně patří taky!

A co se týče bezcenných sbírek, s tím mám mohutné zkušenosti. Začal jsem před mnoha lety sbírat ty "své" okupační přetisky. Nerozuměl jsem tomu, vůbec jsem nepoznal pravou od falešné, známky byly za padesátník, korunu, dvě, pět a přístup k tomu byl systémem "když to má v katalogu 0,10 MiM, přece by to nikdo nepadělal". Poznal jsem, že mezi přetisky jsou, mnohdy značné, rozdíly, ale nebyl nikdo (ani Karásek :P ), kdo by "oddělil zrno od plev". A přesto mne to bavilo. Pak jsem se potkal s Bodorem, relativně celkem pozdě (Brno 1995 - ano, i proto je dobré chodit na výstavy, případně burzy!), ten mi to určil a "zpřehlednil". Když jsem pak sbírku trošku doplnil dostala "hezčí" tvar a pochlubil jsem se s tím na burze, tak se ti staří bardi přiznali, že mne nebrali příliš vážně, ale když to takto vidí pohromadě, že to je opravdu zajímavé. Navíc, jak vždycky tvrdili: "toho mám spousty, ale nechal jsem to doma", přiznali: "to jsem ještě nikdy neviděl". Ano, dohromady mne to stálo dost peněz a spousta materiálu je dnes ... řekněme srovnávací materiál na padělky (teoreticky, prakticky není u většiny proč srovnávat, jsou to celkem primitivní padělky, když člověk ví, jak má vypadat pravý), ale v přepočtu za kus byl ten základ velice levný. Možná jsem nevědomky byl už před 35 lety investičním filatelistou, protože trh (nikoliv třeba Aukro) začíná rozlišovat mezi přetiskem a pravým přetiskem a ceny pravých poskočily. No, do Modrého Mauritia to má ale furt daleko. :P

A pak jsem se dostal k těm vnitropoštovním obálkám a vlaječkám. Je to investice? Těžko. Má to nějakou vysokou účetní cenu? Nemá. (Nechť se arbitři cen vyjádří!) Je to vzácné? - Přiznejme si, že některé kousky vzácné jsou, neb je jich málo, maličko. Jenže, pokud to budu chtít prodat, kdo to koupí a za jakou cenu? Ve sběru bych asi dostal víc. Ale, pokud to budu chtít koupit, neuspěju za žádnou cenu. Ale baví mne to a když mám čas (což je teď, před Vánocema* zásadní problém), bádám v tom a bavím se tím. A teď nechť se velcí filatelisté vyjádří! Má smysl abych se v tom hrabal, když to má mizivou hodnotu? Dělali by to investoři do rarit?

*Kdo nahlédl do poštovního provozu ví, že to vypadá jako kdyby Vánoce byly už za pár dní. A to přes to, že předevčírem vykvetly sněženky. Chybí jen ty čumkarty.

No vidíš to, Pavle,
díky svojí píli a studiu jsi z poměrně levných známek sestavil hodnotné exponáty. Už jen, dostat se s exponátem na světovou výstavu je úspěch a pokud si pamatuji, tak jsi na Světové výstavě získal velkou stříbrnou medaili se 78 body. Takové ocenění už se dává docela hodnotným materiálům a exponátu, který prokazuje slušné odborné znalosti.
A uvědom si, že jsi těch 78 bodů získal za jednorámovku, které to mají na výstavách těžší a většinou bývají podhodnocené.
Navíc svým studiem jsi se stal snad největším odborníkem na přetisková provizoria maďarských známek zaniklého R-U u nás a na Slovensku.
Ty jsi příkladem investora hlavně do vědomostí a díky svým znalostech jsi dokázal svoji sbírku zhodnotit i finančně. Nevadí, že nejde o miliony. Toto si myslím, že Tě musí těšit.
Poštovní uzávěry, vnitropoštovní pošta a vlaječky, kterým se věnuješ, jako jednotlivosti jsou v podstatě bezcenné, ale pokud v tom zavedeš určitý systém a zhotovíš exponát, tak věř, že i na takové záležitosti najdeš kupce.
Myslím si, že Tvoje xponáty na toto téma v Liberci docela zaujaly, protože jde o něco výjimečného a nedopadly v hodnocení zase tak špatně, protože s podobnými materiály si jurymané moc nevěděli rady.
Moderátor
Jaromir napsal
No vidíš to, Pavle,
díky svojí píli a studiu jsi z poměrně levných známek sestavil hodnotné exponáty. Už jen, dostat se s exponátem na světovou výstavu je úspěch a pokud si pamatuji, tak jsi na Světové výstavě získal velkou stříbrnou medaili se 78 body. Takové ocenění už se dává docela hodnotným materiálům a exponátu, který prokazuje slušné odborné znalosti.
A uvědom si, že jsi těch 78 bodů získal za jednorámovku, které to mají na výstavách těžší a většinou bývají podhodnocené.
Navíc svým studiem jsi se stal snad největším odborníkem na přetisková provizoria maďarských známek zaniklého R-U u nás a na Slovensku.
Ty jsi příkladem investora hlavně do vědomostí a díky svým znalostech jsi dokázal svoji sbírku zhodnotit i finančně. Nevadí, že nejde o miliony. Toto si myslím, že Tě musí těšit.
Poštovní uzávěry, vnitropoštovní pošta a vlaječky, kterým se věnuješ, jako jednotlivosti jsou v podstatě bezcenné, ale pokud v tom zavedeš určitý systém a zhotovíš exponát, tak věř, že i na takové záležitosti najdeš kupce.
Myslím si, že Tvoje xponáty na toto téma v Liberci docela zaujaly, protože jde o něco výjimečného a nedopadly v hodnocení zase tak špatně, protože s podobnými materiály si jurymané moc nevěděli rady.

No, přiznejme si, že ty dva bodíčky v té Indonésii přidat mohli, bylo by to hezčí!🧐
Ale i v těch přetiscích jsou pochopitelně lepší položky dražší, ale pokud to není PČS 1919 nebo Z-U, tak to většinou celkem jde. Ovšem, při trošce štěstí lze získat velice vzácné (až tak, že naprosto neznámé) věci relativně zadarmo (ovšem jak pro koho).

Ale jinak jo. Obálky v Liberci docela překvapily. Když jsem na počátku odhadoval maximálně 60 bodů... Protože vůbec nebylo s čím srovnávat. Každý, kdo dělá třeba Hradčany se může podívat na výstavu (a dnes i na Exponet - tam ovšem chybí ty získané body) a porovnávat. Já se moc nemám s čím porovnávat ... ovšem jurymané taky nemají muster! No a teď se reálně sní o dvou pětirámovkách s mnohem detailněji rozpracovanou typologií (mušince) a řadou položek, které sice jsou fakticky zadarmo a účetně bezcenné (doslova se válejí v odpadkových koších), ale zkuste je sehnat i když budete nabízet tisíce! A navíc na nich není ani jedna známka, jen spousta razítek a někdy ani to ne.

Akorát ty vlaječky, tam to na soutěžní exponátek nevypadá (to je mnohem lepší propagace než propagační výstavka). Je problém, aby to splňovalo aspoň nějaké výstavní standardy. Na list A4 se vejdou přesně 4 vlaječky (na A3 pochopitelně 8 ), bez okrajů, bez nadpisu, maximálně s tím, že v jednom segmentu je popis. Jiná úprava nemá smysl. Bodů by na to moc nebylo, to je jasné, ale bylo by to něco naprosto jiného, než co kdo kdy na jakékoliv výstavě viděl.
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 6. 2. 2021, 11:53. »
Registrovaný uživatel
Pavel_III> kdyz tomu date pribeh, tak z toho mozna udelate Ferraryty :mrgreen:
Registrovaný uživatel
dokud z toho nebude dělat "ferraty", tak je to ok :-)

al_bunda napsal
Pavel_III> kdyz tomu date pribeh, tak z toho mozna udelate Ferraryty :mrgreen:
Moderátor
😄
Pavel to koukám, co se o tobě ještě nedozvím.. Tak skromný v mysli . ;) a tak úspěšný a slavný fiatelista s vzácnou sbírkou .. Gratulace 👍
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 6. 2. 2021, 13:10. »
Moderátor
barbar napsal
😄
Pavel to koukám, co se o tobě ještě nedozvím.. Tak skromný v mysli . ;) a tak úspěšný a slavný fiatelista s vzácnou sbírkou .. Gratulace 👍

Když vezmete v úvahu, že Pavel na Světové výstavě v Asii (kde bývají exponáty evropských vystavovatelů podhodnocované) získal 78 bodů a já za osmirámový exponát Afghánistánu předloni v Liberci na Národní výstavě jsem dostal 80 bodů, tak se dá říct, že Pavel v podstatě dopadl lépe než já, protože na světové výstavě jsou náročnější kritéria než na národní výstavě.
Moderátor
No chlapci tak koukám, že jsem se dostal úplnou náhodou v diskusi, mimochodem zde poprvé a hned mezi zdejší kapacity světového formátu.... Chlapci Gratulace.... Jaromíre 👍
Registrovaný uživatel
Pokud bych měl volných dejme tomu 100 000Kč a chtěl je mermomocí investovat např. do filatelie, tak bych si rozhodně nekoupil 3% podíl nějaké drahé položky, ale snažil bych se spíš výhodně nakoupit položku v ceně svých volných 100K. Výhody jsou zřejmé - pokud budu kdykoli v budoucnu potřebovat peníze - budu chtít známky prodat, tak můžu kdykoli, kdy se mi zachce.. kdežto když mám pouze 3% podíl, tak musím čekat na vyjádření ostatních. PS: ano, vím, že lze prodat i onen 3% podíl, ale jsou to určité komplikace..
Moderátor
double napsal
Pokud bych měl volných dejme tomu 100 000Kč a chtěl je mermomocí investovat např. do filatelie, tak bych si rozhodně nekoupil 3% podíl nějaké drahé položky, ale snažil bych se spíš výhodně nakoupit položku v ceně svých volných 100K. Výhody jsou zřejmé - pokud budu kdykoli v budoucnu potřebovat peníze - budu chtít známky prodat, tak můžu kdykoli, kdy se mi zachce.. kdežto když mám pouze 3% podíl, tak musím čekat na vyjádření ostatních. PS: ano, vím, že lze prodat i onen 3% podíl, ale jsou to určité komplikace..

Problém je, zda máte potřebné znalosti k tomu, abyste mohl předvídat, které rarity mají potencionál růstu a které ne. I do známek Mauritia se dá investovat špatně, když nemáte potřebné znalosti. Toto popisuji ve svém článku zde:https://www.infofila.cz/mauritius-sherwinovo-vydani-1859-r-2-c-6270
Moderátor
Jaromir napsal
barbar napsal
😄
Pavel to koukám, co se o tobě ještě nedozvím.. Tak skromný v mysli . ;) a tak úspěšný a slavný fiatelista s vzácnou sbírkou .. Gratulace 👍

Když vezmete v úvahu, že Pavel na Světové výstavě v Asii (kde bývají exponáty evropských vystavovatelů podhodnocované) získal 78 bodů a já za osmirámový exponát Afghánistánu předloni v Liberci na Národní výstavě jsem dostal 80 bodů, tak se dá říct, že Pavel v podstatě dopadl lépe než já, protože na světové výstavě jsou náročnější kritéria než na národní výstavě.

No, kolik jsem získal v tom Liberci na ten samý, trochu vylepšený o nevídanou třešničku na závěr, exponátek já? 65!
Registrovaný uživatel
:D No a o to víc Pavle by ses měl vyhecovat a zapracovat už konečně na tom pětirámu obálek i a dát dohromady všechny ty jendorámy těch svých "různých lajtansan bágů"do jednoho pětirámu.... A budou všichni na Liberci 2023(?) čubrněrt ... myslím, že materiálu (a pěkného) máš do obou dost a dost... že pane Jaromíre?
Moderátor
Ééééch, bude lockdown i na poště? 🤔
Moderátor
ja mam za to, ze momentalnie road show, co predvadi bitcoin, je zajem investoru malinko jinde. bavim se o investoani, nikoli filatelii. 8)
Moderátor
ale to je provelmi pevne nervy !
Moderátor
MikyM napsal
:D No a o to víc Pavle by ses měl vyhecovat a zapracovat už konečně na tom pětirámu obálek i a dát dohromady všechny ty jendorámy těch svých "různých lajtansan bágů"do jednoho pětirámu.... A budou všichni na Liberci 2023(?) čubrněrt ... myslím, že materiálu (a pěkného) máš do obou dost a dost... že pane Jaromíre?

Já už Pavla do pětirámovky hecuji několik let
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
double napsal
Pokud bych měl volných dejme tomu 100 000Kč a chtěl je mermomocí investovat např. do filatelie, tak bych si rozhodně nekoupil 3% podíl nějaké drahé položky, ale snažil bych se spíš výhodně nakoupit položku v ceně svých volných 100K. Výhody jsou zřejmé - pokud budu kdykoli v budoucnu potřebovat peníze - budu chtít známky prodat, tak můžu kdykoli, kdy se mi zachce.. kdežto když mám pouze 3% podíl, tak musím čekat na vyjádření ostatních. PS: ano, vím, že lze prodat i onen 3% podíl, ale jsou to určité komplikace..


Problém je, zda máte potřebné znalosti k tomu, abyste mohl předvídat, které rarity mají potencionál růstu a které ne. I do známek Mauritia se dá investovat špatně, když nemáte potřebné znalosti. Toto popisuji ve svém článku zde:https://www.infofila.cz/mauritius-sherwinovo-vydani-1859-r-2-c-6270


Pokud nemám o té které komoditě dostatečné znalosti (anebo za známého na slovo vzatého odborníka) tak do ní neinvestuji. Investuji pouze do toho, čemu alespoň trochu rozumím. Nikdy nebudu například investovat do diamantů, protože o nich téměř nic nevím.. Na čem si ostatně myslíte že mají ty stovky obrovských firem obchodující s akciemi ony miliardové zisky? Na cca 70% malých akcionářů, kteří každý rok zkouší své štěstí (jako v Casinu) a svých pár tisícikorun či stodolarovek se snaží zněkolikanásobit - většina z nich příjde o vše.. Jak se říká: Halíře dělají talíře.
Moderátor
Pavel_III napsal
Jaromir napsal
barbar napsal
😄
Pavel to koukám, co se o tobě ještě nedozvím.. Tak skromný v mysli . ;) a tak úspěšný a slavný fiatelista s vzácnou sbírkou .. Gratulace 👍

Když vezmete v úvahu, že Pavel na Světové výstavě v Asii (kde bývají exponáty evropských vystavovatelů podhodnocované) získal 78 bodů a já za osmirámový exponát Afghánistánu předloni v Liberci na Národní výstavě jsem dostal 80 bodů, tak se dá říct, že Pavel v podstatě dopadl lépe než já, protože na světové výstavě jsou náročnější kritéria než na národní výstavě.

No, kolik jsem získal v tom Liberci na ten samý, trochu vylepšený o nevídanou třešničku na závěr, exponátek já? 65!

No jo, to byl zážitek, když jsi na světové výstavě dostal 78 bodů a v Liberci na Národní výstavě za ten samý, ale vylepšený exponát 65 bodů. Já jsem na Světové výstavě měl 88 bodů a za vylepšený exponát v Liberci na Národní výstavě 80 bodů. Jak jsi tehdy prohlásil, že hodnocení exponátů v Liberci vejde do dějin...
Moderátor
double napsal
Jaromir napsal
double napsal
Pokud bych měl volných dejme tomu 100 000Kč a chtěl je mermomocí investovat např. do filatelie, tak bych si rozhodně nekoupil 3% podíl nějaké drahé položky, ale snažil bych se spíš výhodně nakoupit položku v ceně svých volných 100K. Výhody jsou zřejmé - pokud budu kdykoli v budoucnu potřebovat peníze - budu chtít známky prodat, tak můžu kdykoli, kdy se mi zachce.. kdežto když mám pouze 3% podíl, tak musím čekat na vyjádření ostatních. PS: ano, vím, že lze prodat i onen 3% podíl, ale jsou to určité komplikace..


Problém je, zda máte potřebné znalosti k tomu, abyste mohl předvídat, které rarity mají potencionál růstu a které ne. I do známek Mauritia se dá investovat špatně, když nemáte potřebné znalosti. Toto popisuji ve svém článku zde:https://www.infofila.cz/mauritius-sherwinovo-vydani-1859-r-2-c-6270


Pokud nemám o té které komoditě dostatečné znalosti (anebo za známého na slovo vzatého odborníka) tak do ní neinvestuji. Investuji pouze do toho, čemu alespoň trochu rozumím. Nikdy nebudu například investovat do diamantů, protože o nich téměř nic nevím.. Na čem si ostatně myslíte že mají ty stovky obrovských firem obchodující s akciemi ony miliardové zisky? Na cca 70% malých akcionářů, kteří každý rok zkouší své štěstí (jako v Casinu) a svých pár tisícikorun či stodolarovek se snaží zněkolikanásobit - většina z nich příjde o vše.. Jak se říká: Halíře dělají talíře.

Ale, přesně o tom jsem psal
Moderátor
Jaromir napsal
Jak jsi tehdy prohlásil, že hodnocení exponátů v Liberci vejde do dějin...

A taky vešlo
Registrovaný uživatel
:))) nějaký regula jan na aukru prodává můj černotisk
https://aukro.cz/pt-cernotisk-poklady-svetove-filatelie-biennale-2020-6982936464
....dyk ten má stát aspoň 100000 CZK :))
Moderátor
Pro mě má cenu ta kniha samotná. Ty přílohy vůbec. Fascinuje mě, že se najdou jedinci, kteří jsou ochotní zaplatit nesmysl za celý komplet. Viděl jsem, jak někteří zaplatili 2500 Kč (!) za knihu s přílohami, někdo dal i 700 za ten samotný černotisk. To mohl mít za necelou tisícovku i s knihou ...
Moderátor
Proč bych utrácel tolik peněz, když může být i za korunu :)
https://aukro.cz/biennale-2020-poklady-svetove-filatelie-cernotisk-6983048980
Moderátor
regula_jan napsal
Pro mě má cenu ta kniha samotná. Ty přílohy vůbec. Fascinuje mě, že se najdou jedinci, kteří jsou ochotní zaplatit nesmysl za celý komplet. Viděl jsem, jak někteří zaplatili 2500 Kč (!) za knihu s přílohami, někdo dal i 700 za ten samotný černotisk. To mohl mít za necelou tisícovku i s knihou ...

Honzo, ale i o tomto je sběratelství. V minulosti se někteří sběratelé smáli aršíkům KDM a nyní je pod 10.000 nekoupíš. A s těmi černotisky to může být podobné. Nezapomeň, že výstava našich i světových rarit byla v Národním muzeu poprvé v dějinách a pokud se z toho stane tradice, mohou mít tyto černotisky z první výstavy v budoucnosti svoji cenu. Myslím si, že málokdo čekal, že tak velký úspěch bude mít výstavní katalog, takže bych tyto černotisky zase tolik nepodceňoval.
Moderátor
dejvy napsal
Proč bych utrácel tolik peněz, když může být i za korunu :)
https://aukro.cz/biennale-2020-poklady-svetove-filatelie-cernotisk-6983048980

Teď spíš za dvě kačky min. :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 > »

Sběratel.com » Filatelie aukce » Portu Gallery - soubor 12 modrych Mauriciu POST PAID

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1