Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filatelie aukce » Portu Gallery - soubor 12 modrych Mauriciu POST PAID

Vykupminci.cz
Numisargo

Portu Gallery - soubor 12 modrych Mauriciu POST PAID

Moderátoři: ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Evropa 1 .. ! to Vy tady léta DOKOLA píšete jak jste jednou neprodal sbírku RU a jak jsou známky špatné a nelikvidní !

uvádíte notorický známou Heritage , která je nejlepší na světě a draží americké unikáty, to je samozřejmě úžasné a nikdo to nezpochybňuje. A dokonce si myslím že US trh bude čím dále lepší, neboť jejich nová levice svými experimenty přivede Ameriku z grunt a to vždy cenám prospívá. Uvidíme taky ale kolik bude stát dolar :)))

Jinak u Siegela teprve začali dražit W. Grosse - zatím 24mil. USD, to je tak 10% jeho sbírky, Corinphila a její Global Phil. Network ...teprve začali s aukcemi E. Haub - tam tuším nakonec 300mil Eur. K mání je možná Bordeaux Cover - 10mil USD, Guiana prodána za pakatel 9,5, 4-blok I . Jenny prodán přes 5 v private treaty. Můžem mluvit o obratech u Spinka nebo Gartnera...

Takže, numis. je samozřejmě vynikající a i u nás bude čím dál větší. Dukáty I. rep. mají stále rozvoj před sebou.

Máte jistě krásnou sbírku, kterou by jste rychle prodal naráz. Fil. sbírky je třeba většinou rozdělit a je s tím práce. Nicméně sestavy tržně perspektivních známek, nebo dobré specializované sbírky jsou likvidní v řádu hodin. V aukci je prodejnost 95% atd. V tom je to stejné jako v kterémkoli oboru sběratelství , když se to dělá na patričném levelu.

Ještě o odhadům našeho trhu. Ve filatelii se velké obraty dějí v privátní rovině mimo viditelný aukční trh. A navíc musíme započítat nákupy českých investorů v zahraničí. A opravdu to není jen pan Kubík a jeho krásná 50/50 :))
Registrovaný uživatel
Pane Kopřivo, ale filatelie není v ničem výjimka, vše co tu píšete stejně tak probíhá u mincí a bankovek. Některé mince kupuji mimo viditelný trh a i tak moje sbírka je již zamluvena a bude někdy prodána mimo trh. Všechny sběratelské obory se řídí stejnými postupy. A o nákupech v zahraničí nemusíme vůbec pochybovat. Spousta mincí v zahraničních aukcích končí v našich sbírkách, nebo je v ohromných počtech vozí obchodníci do našich aukcí. Pokud budu mluvit pouze o sobě, pak v loňském roce jsem obohatil sbírku o 23 položek a pouze jedna (JEDNA) pochází z našeho "písečku" a to je pravda, kterou Vám potvrdí téměř každý sběratel mincí. Jsou sbírky, které byly přivezeny z ciziny a které vykazují daleko vyšší kompletnost, než vlastní Národní muzeum atd. Samozřejmě to platí i u filatelistů. Jedná se o normální jev, který platí ve všeobecné rovině, kdy každý sběratel hledá všechny možné možnosti. Oni dnes neexistují hranice, takže zde není žádný problém.

Ale opět říkám, je mně proti srstí stále řešit tuto problematiku. Pokud se nepletu, s tímto jste začal před nějakým časem Vy. Na rozdíl od Vás mám zkušenosti z obou oblastí, znám některé filatelisty, které znáte asi i osobně Vy a nikdo z nich by si nedovolil tyto radikální postoje presentovat. Každý je ochoten respektovat jak plusy, tak i mínusy jednotlivých oblastí.

V ČR existuje jeden trh s nějakým objemem finančních prostředků a tak si někteří obchodníci snaží urvat co největší díl. V oblasti usazených sběratelů to je již problém, proto se zaměřují na nově příchozí investory, kteří sice mají velké finanční prostředky a ještě jsou ovlivnitelní a nejjednodušší je pomlouvat vše jiné, než je můj zájem. To nejsou moje slova, ale člověka, který se v této oblasti pohybuje velmi dlouhou dobu a co je podstatné, ve více oblastech.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 7. 2. 2021, 18:53. »
Moderátor
Myslím si, že dohadování jestli je lepší numismatika nebo filatelie nemá cenu. Problém numismatiky je často v nelegálním získávání mincí (detektoráři a plenění archeologických nalezišť i bez detektorů například na Blízkém Východě, což může znamenat i to, že některé neznámé mince se nedostanou k odborníkům a nelze je tak zařadit), tenhle problém filatelie nemá. Mincí pak je mnoho v mnoha stavech, včetně dobových padělků. Mince (nebo "protomince") jsou tu už víc jak 3000 let. To ve filatelii není. První známky jsou z roku 1840 a ty, které tomu předcházely nikdo nezná (Paříž, konec XVIII. století). Ovšem, byl by to objev půltisíciletí!
Potíž je i v padělatelství - jak rozeznat jestli dotyčný, především zlatý, plíšek je dosud neznámý typ mince z nějakého nelegálního výkopu nebo velmi šikovný moderní výrobek? U známek je sice taky miliarda padělků (a některé oblasti jsou jimi doslova promořeny), ale jejich odhalování je ulehčeno tím, že není příliš pravděpodobné, že by se objevily nějaké dosud neznámé známky nebo přetisky, byť takové Aukro nebo i E-bay je jich plné a hejli to kupují ve velkém. Hlavně když je na tom hackenkreuz. Že to je klidně i na známce s Husákem, náckům nevadí. Ale to je jejich problém. (I když teda jak a A, tak E by tyto hovadiny mělo likvidovat.)
Výhoda numismatiky je i v tom, že zlatá mince je furt kousek zlata. To filatelie nemá (Bhútán nechme stranou, ale i tam je zlata nula-nula nic).
Akorát mne zajímá, jak numismatici sbírají takové bitcoiny, jestli je zařazují do sbírek! 😜 Třeba v takové filatelii sehnat pěkný e-mail, který by se dal dát i na výstavu, to je fakt problém! A navíc, e-maily nemají ani známky a dokonce ani razítko. Je to na úrovni natištěného PP na obálkách a dál už nic. A to jsme se dostali k nevýhodě numismatiky - nejsou výstavy jako u filatelie. Tady bych viděl zásadní nedostatek. Soutěžní i nesoutěžní filatelistické výstavy jsou sice do značné míry vedeny touhou pochlubit se co mám, ale zároveň to je i předvedení znalostí, estetického cítění, šikovnosti a výsledků "vědeckovýzkumné práce". A samozřejmě je to propagace filatelie. Toto mi u numismatiky chybí. Numismatice chybí i něco takového jako jsou u filatelie celistvosti.

Ale upřímně, mnohem investičnější jsou obrazy a další umělecké předměty. Jen je zapotřebí správně odhadnout co z moderních umělců je dobré koupit. U Rubense nebo Michelangela není co řešit.
Registrovaný uživatel
pane Evropa I:
rozhodně jsem nikoho a nic nepomlouval, řešil jsem dnes něco s p. sharemanem
a vy jste sem bůhvíproč přišel nám vyčítat, že tu (na filatelistickém fóru) děláme jakože filatelie nadevše !

a dále mj. s odkazem na nesmysl o růstu u portu gallery.

Vždy přijdete vyvolávat konflikty.

A když řeknu, že cituji "Num. trh je globálně jen o trochu menší", tak to neznamená , že je "chudý příbuzný", jak jste se mi pokusil podsunout.

Jistě je možné, že aukce uskutečněné loni u nás v součtu udělaly větší obrat v numismatice. To Vám nikdo nebere.
A Vašemu oboru to samozřejmě přeji. Sběratelství je kulturní fenomén a čím je silnější (i numismatika) tím vyšší je úroveň celé společnosti.

Skutečně dobré známky na našem území bohužel ani nevznikly (na rozdíl od mincí), když se tu některé dříve ocitly, tak se pak všechny vyvezly a na našem "aukčním" trhu jsem proto skutečných superrarit mnoho neviděl. Prostě u nás nejsou. A tak jsem upozornil na vedlejší nákupy a zahr. akvizice, které jsou skutečně mimořádné a tu tam se dějí a zase z trhu mizí, nic se neopakuje takže žádný obrat neudělá. Mj. MM , který je nejdražším a nejvýznamějším sběratelským předmětem v českých soukromých rukách skrz naskrz všemi obory. Byť ty 4mil eur, co dnes stojí asi brzy nejaký obraz od Kupky překoná...

Říkáte, že se orientujete o ve filatelii a zároveň, že: "Dále mě překvapil úpis daných známek,..." Tomu nerozumím.
Registrovaný uživatel
Pavle, naprostý souhlas. Konečně názor, který je schopen pochopit pravdu v rovině výhod a nevýhod, kterou každá sběratelská oblast vykazuje. Samozřejmě respektuji názory na osobní preference, které se ale bezdůvodně nevyvyšují. Já si filatelie vážím, některé známky mě stále zajímají a mám potřebu oslovit sběratele známek a popovídat si o nich. Z tohoto důvodu cítím, co mně chybí ve filatelii, znám její výhody a naopak to samé platí o numismatice. Můj kamarád sbírá bankovky a chvíli jsem přemýšlel i o nich, protože mince a bankovky patří k sobě. Kdysi jsem se zajímal o české tisky 16. a začátku 17. století. Pokud bych měl dostatečnou hotovost líbilo by se mně více témat, ale bohužel...
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Pane Kopřivo, naše různé názory již vznikly před delším čase, kdy jste byl velmi radikální. V poslední době jste již svoje radikální názory trochu obrousil, protože jsou již neobhajitelné. Co kdyby jsme tuto problematiku uzavřeli a nesnažili se trumfovat? Co kdybychom řekli, že jak oblast filatelie, tak numismatiky je v současné době relativně výhodná pro investování a je v zájmu každého investora seznámit se s oběma možnostmi a nechali každého na vlastním rozhodnutí? Termín relativně výhodná jsem použil zcela záměrně, protože kdo chtěl investovat, měl se rozhodnout tak před pěti lety. Neříkám, že dnes je již pozdě, ale trend již také může být za svým hlavním růstovým pohybem. Ale kdo ví? Já nevím a tedy nebudu tvrdit něco, kde již cítím některé otazníky.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Souhlasím. Rozhodně jsou oba obory dobré, tradiční, edukativně přínosné, se skvělými kontexty ...a hodí se k obezřetnému investování, jež je podloženo kvalitními tržními daty a studiem.
Moderátor
David Kopřiva:
ad Mj. MM , který je nejdražším a nejvýznamějším sběratelským předmětem v českých soukromých rukách skrz naskrz všemi obory. Byť ty 4mil eur, co dnes stojí asi brzy nejaký obraz od Kupky překoná...

Máte zřejmě na mysli, že je nejdražším sběratelským předmětem v českých soukromých rukách skrz naskrz všemi obory, který byl obchodován/zakoupen...

Neboli, v soukromých českých rukách rozhodně existují i mnohem cennější sběratelské předměty z oblasti umění, případně uměleckých předmětů (šperků). Ovšem je dosti nepravděpodobné, že budou někdy nabízeny v aukcích resp. k prodeji. Jde většinou o předměty z historických sbírek v držení šlechtických rodů...
Moderátor
Davide jde o to, že pouze v takové názorové výměně vydáte ze sebe maximum a kolega Evropa to velmi dobře ovládá, s jeho znalostmi, zkušenosti a výtečnou argumentací.Často námi kritizován, v minulosti také včetně mě,ale bez něj a mu podobným např. Pavel(který se nebojí zavítat i k nám nume) by tyhle sofistikované debaty, které zde mají alespoň nějakou úroveň, jak se říká hlavu a patu, s různými úhly pohledu na věc , nebyly..
Snad nikde jinde nemáte příležitost se ukázat a obhájit svůj názor na danou problematiku a my pozorovatele často jen hltamé vaše rozsáhlé, vyčerpávající příspěveky , ikdyž mnohdy poměrně známé. Občas se přidáme a vytvoříme další možný podnět k diskusi... Asi tak ;)
Mimochodem musím uznat, že jste mi vy (ty) i ostatní diskutující v četně Evropy v oněch ,, zakoutich,, filatelie rozšířili obzor.. 👍
Registrovaný uživatel
ahoj, jistě, v diskusích má člověk příležitost formulovat si myšlenky a jejich vyjádření ... to je vždy hodnotné

Čím více budeme o filatelii mluvit, na všech úrovních řešit její témata, tím víc jí budeme zpřítomňovat a žít, a tím více nám bude ona dodávat energie, abychom ji rozvíjeli a posilovali .....mnoho nám dala, a my jí máme co vracet !
Moderátor
Wjem napsal
David Kopřiva:
ad Mj. MM , který je nejdražším a nejvýznamějším sběratelským předmětem v českých soukromých rukách skrz naskrz všemi obory. Byť ty 4mil eur, co dnes stojí asi brzy nejaký obraz od Kupky překoná...

Máte zřejmě na mysli, že je nejdražším sběratelským předmětem v českých soukromých rukách skrz naskrz všemi obory, který byl obchodován/zakoupen...

Neboli, v soukromých českých rukách rozhodně existují i mnohem cennější sběratelské předměty z oblasti umění, případně uměleckých předmětů (šperků). Ovšem je dosti nepravděpodobné, že budou někdy nabízeny v aukcích resp. k prodeji. Jde většinou o předměty z historických sbírek v držení šlechtických rodů...


Zde se spíše jedná o popularitu viz. aukční frekvence a to řekněme ve všech sociálních strukturách. Od těch nejlevnějších položek v řádech desítek korun, po absolutní rarity stovky milionů. U numismatiky je to v podstatě každodenní záležitost. I takové opovrhované aukro, kde se denně vydraži položky za statisíce. Pravidelné přední soukromé aukce jako aurea , Macho, katz, klima a další v četně poboček ČNS..a to se bavíme o aukcích jen v ČR. Zahraniční portál Sixbid nabízí měsíčně několik předních světových aukci...
Registrovaný uživatel
když už jsme v této investiční diskusní větvi ...
jisté shrnutí určitých poznatků je i zde: https://www.youtube.com/watch?v=u1TaPeGdK3E&feature=youtu.be
neříkám, že je to světoborné dílo, něco jistě přijde místním odborníkům až nudně povědomé, jsou tam i chyby, ale i pár info k vývoji trhu a grafy atd.
Moderátor
Davide velmi dobře a srozumitelně sformovaná přednáška.
Spolu s výstavou v NM a dalšími aktivity, tvoříte skvělou kampaň na sviditelněníni filatelie.Takhle si to umím představit i numismatice :)
V přednášce mě zaujalo,tvé sestavení portfolia. V podstatě s docela širokým mezinárodním záběrem,což klade opravdu vysoké nároky na znalosti jednotlivých segmentu v příslušných zemích.Samozřejmě pokud pominu investory, kteří sázejí jen na renomé aukčních síňí, bez ohledu na potřebné znalosti,což samozřejmě v určitém pohledu není ma škodu,zejména pro investiční poradce v daném oboru jako jseš ty.. ;)
V podstatě krásný příklad sběratelske investice, tím i v neposlední řadě ochrany vzácných známek, sbírek. To je přesně to co samotné sběratelství potřebuje, myslím všeobecně.Odělit vzácné segmenty v zájmu investic tím je vyzdvihnout, zviditelnit a v podstatě ochránit. Bohužel, bohudík ne každý si je může dovolit a často to narušuje kompletaci sbírky a nahrává padělkum. Na druhou stranu zhodnocuje sbírky, často již v držení.
Ostatně tyto investice bývají přechodné a zpravidla v,, rukách,, nebývají dlouho a je jen otázkou než zapadnou do nějaké sbírky, kde pak zůstávají mnohem déle... Tvá prezentace portfolia byla směřována ke konkrétním známkám, mám za to, že dané kusy vlastniš? Mimochodem k té otázce. Investiční poradce-ci svým způsobem taháji za nitky a ovlivňují trh. Lákají investory a z vybraných segmentu , dokáží vytvořit (dnes v i krátkém časovém úseku) špičkové rarity..
V numismatice dnes už svým způsobem tohle dokáže i obyčejné aukro a dalo by se říct, že pomalu začíná řídít trh,čím dál častěji se tam vyskytuji i docela zajímavé kusy, což v minulosti nebylo. Nabouravá i špičkové aukční síně,to nemluvě o aukcích ČNS které v minulosti diktovali svým způsobem diktovali ..
Registrovaný uživatel
ahoj

díky moc za pozitivní feedback a celkový pohled. Ta "přednáška" byla laděná na nefila publikum a v žánru "trading expo" . Sběratele to musí místy iritovat, což samozřejmě chápu.

Nejcennější info je tam ten graf toho obrovského indexu, který v USA sledují už 25 let.

Stále hledám cesty jak oslovit NEFILATELISTICKOU veřejnost. Volím pojmy a styl, který je v 21. století srozumitelný.

Nejde o klienty (stejně není dost vhodného invest. materiálu na trhu). Jde mi opravdu o to co největší obecné povědomí. V tom je budoucnost a velikost filatelie.

To portfolio je nakoupené postupně na našem trhu a není moje, ale jednoho významného kolegy, jehož jméno je zatím mezi sběrateli neznámé.

ps. : Ta Mombasa , či Hawaii jsou tam opravdu dobré.
Registrovaný uživatel
Vzhledem k tomu, že loni byly změněny určité zákony, časem pravděpodobně penzijní společnosti otevřou specializované fondy na umění či sběratelství. Pokud ne, má provozovatel portu.gallery.cz cca 2,5 roku náskok.
Administrátor
Diskuze na téma investiční filatelie přesunuta sem - https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/investicni-filatelie-40618
_______________
https://www.infofila.cz/ ... on-line magazín plný filatelie a sběratelství
https://eshop.infofila.cz/ ... eshop pro všechny sběratele
https://pomfila.cz/ ... eshop na filatelii, filokartii, numismatiku, notafilii, odznaky
https://www.worldphilately.com/ ... katalog - ceník poštovních známek
https://www.filokartie.cz/ ... on-line magazín plný filokartie
http://www.numin.cz/ ... on-line magazín - numismatika - notafilie

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9

Sběratel.com » Filatelie aukce » Portu Gallery - soubor 12 modrych Mauriciu POST PAID

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1