Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Poškozené mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Poškozené mince

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pěkné.Ale vrátím se k poškozeným mincím při výrobě. 20hal jsem ukončil prasklým a rozpadnuvšímse,ale 2 kčs takovým zahájím.Přihodí se to tak,že mince praskne a rozpadne se při rádlování vlisu na hranu.Vinou špatného spojení dvou pásů nakováváním.Něco jako "studený spoj"? Střížek z tohoto místa nevydrží ten tlak , praskne a rozpadne se na dva kusy. Výstupní kontrola to nezachytí a my hračičkové máme další ra ritku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Donedávna som nevedel,že strižok je z viacerých vrstiev.Preto som nechápal,ako môže takýto škriatok vzniknúť.Výraz,že napríklad stred bimetalovej mince je z "plátovanej" ocele,mi to mohol našepkať. :roll: Myslel som si,že minca (strižok) je z nejakého rozvalcovaného kusa,ingotu,a teda je jednoliata a nemôže sa rozdeliť (úderom)na dva kusy.Videl som video výroby Ag mincí a žiadne pláty som si nevšimol...Rozvalcovávali statočný Ag hranol.Už si to teda nemyslím. ;)
Takže niekde je (bol) aj reverz tejto mince?
Tie homemade coins sme sem dali len tak na odľahčenie a na ukážku toho,akí sú ľudia šikovní,vynaliezaví a hraví. :D
Tu je ďalšia.Laser? :mrgreen: Lupienková pílka.A tupá.Nedarilo sa mu zarezať...
Na tej Al minci nejde zrejme o náliatok (škoda),ale o koróziu,ktorá vytvorila zdanie poškodeného razidla.To by síce bolo lepšie,ale buďme realisti.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě k té 2kčs. Tento názor jsem někde,ovšem už nevím kde vyčetl.Jestli je to ovšem pravda,nevím.Ještě se nabízí varianta nedokonalého rozvácování.Vinou chládnoucího materiálu. Tomu by odpovídala struktura povrchu,podélné rýhy. Druhá polovina určitě byla.Až budeme probírat 5 kčs,ukážu obě.
Registrovaný uživatel
A s kým to chceš preberať,keď ich máš iba ty? :D
Ja som sa s tým stretol premiérovo asi tu:
http://filatelie-klim.com/cz/detail/chyborazba-5-kcs-praskly-strizek-pouze-l_nu7376
Píšu prasknutý strižok...
-s-
Registrovaný uživatel
Tady je ta rozpadnutá 5 kčs při rádlování vlisu.Detail hrany:nahoře běžná,uprostřed ta rozpadnutá,dole bez vlisu.Poslední je detail s vytlačeným materiálem při rádlování.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
bertik-ber to len ako moje myšlienkové pochody,nie ako spochybňovanie preto,že ju nemám a chcel by som..
Čo možnosť,že niekto zoberie dva nepodarky (tenké) strižky s narolovanou hranou,jeden s ornamentom,druhý bez,vloží do lisu a.....BUM. :roll:
Takéto mince sú jednoznačne produktom mincovne.To je vlastne jasné,ide o to,či zámerným,alebo nie.Do obehu sa nemohli dostať.Myslím si,že averz s reverzom by sa nikdy nestretli.
Otázkou pre mňa ostáva,či sa rozpadol strižok,alebo sa minca (vedome) razila z dvoch strižkov.
To "vedome" má svoje opodstatnenie.Obojstranné,jednostranné a iné mince sa razili na objednávku za pár korún,za fľašu.Nie pre každého (nie pre mňa),to VIEM !! ;)
Bol by dobrý,keby bol z medi tento "homemád" :D
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
stani napsal
Do obehu sa nemohli dostať.Myslím si,že averz s reverzom by sa nikdy nestretli.

Musím pokarhať sám seba:
Mohli blbečku!!!Ináč by nemohli byť v stave 2/2!!!!Sa preber!!! :mrgreen: :mrgreen:
To sa niekomu rozpadla v peňaženke po bohvieakej dobe??
http://filatelie-klim.com/cz/detail/chyborazba-2-kcs-1973-praskly-strizek-na_nu7369
-s-
Registrovaný uživatel
pri tých rozpadnutých minciach by napovedala čo to váha. Je tam stále možnosť kutilskej úpravy.
Registrovaný uživatel
No veď to,môže to byť všelijako.Ale pýtajú si za to dosť...
-s-
Registrovaný uživatel
Je to špatně vidět. 7,32g.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
7,3 je už asi veľa. Myslím, že takáto váha by neprešla kontrolou. Ale potvrdiť to môže len niekto kompetentný.
Registrovaný uživatel
Ak je tolerancia 5%,tak to vydá.
-s-
Registrovaný uživatel
V odkaze v príspevku #107 sa píše aj o dutej minci.To by mohla byť minca pred rozpadnutím.Alebo ako sa to myslí?
-s-
Registrovaný uživatel
Zabudol som.... :roll:
Asi to nebude 5%
http://coins.lmsystem.sk/?p=CSSR
Pri 5 Kčs je +/- 2%
Neverím ale,že ťažšia minca by neušla.
-s-
Registrovaný uživatel
Tak som včera večer natrafil na malého zinkáča.
Ak je to doma made-neviem ako sa to dá urobiť.
Ak je to z mincovne-neviem tiež.... :roll:
Myslím si,že mohol byť poškodený strižok,ale prečo to dopadlo takto,to netuším.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
stani: u zinkovych dvouhaleru i u minci z jinych kovu jsou podobne vady strizku dane nekvalitnim materialem dosti caste.
Registrovaný uživatel
Niečo som už našiel,zinková je prvá.Tých mám ale málo,tak som rád,že mám aspoň jednu. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Táto ma potešila.A je podľa mňa "čistá"-z mincovne,tých duchov doma nikto nevyrobí..
Ak je to dvojráz,nejde mi do hlavy,prečo len v určitej časti mince.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tu je nejaký problém.K mojej spokojnosti. ;) Asi prasknutý strižok.
Vidieť to aj na druhej strane (menej),teraz som si všimol,fotku nemám.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To jsou pěkné kousky.Přidám taky jednu zinkovou.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Sehr schön,ako sa vtedy mohlo hovoriť.
Opatrne,nezlom ju... :D
-s-
Registrovaný uživatel
Narazil som na ďalší poškodený strižok,lenže....Zdá sa mi to podobné,ako na malej Zn minci,ktorú som tu už dával.Ako keby bol kúsok mince(strižka) odlúpnutý,strhnutý a prirazený na mincu.V prípade Cu mince nebolo v poriadku ani razidlo (prasknuté?).Budú to podľa vás vadné strižky,alebo to spôsobili chybné razidlá? Aj strižok,aj razidlo,to sa mi nedá.. :roll: S vadným strižkom si už nie som taký istý..
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pěkné.Ten zinkáč je ten istý.Přidám rozpadnutou hliníkovou korunu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tie rozpadnuté mince nechápem.Ešte som to v reále nevidel.Nechápal by som ani novú-z mincovne,rozpadnutú starú už vôbec nie.Čosi na tom asi bude keď existujú.Rád by som sa dozvedel,ako sa to môže stať..
Ten zinkáč je ten istý.Chcel som len ukázať,že sa tie chyby podobajú.Alebo,že sú možno také isté a nemuselo by to byť strižkom,ale možno aj razidlom.
-s-
Registrovaný uživatel
Střížky rozpadlých mincí jsou z okrajové části špatně vyválcovaného plechu.Několikrát jsem se s tím ve své strojařské praxi už setkal. Když jsme někdy dostali z válcoven celou plotnu, tak jsme museli okrajové části odříznout a vyhodit. Nebylo možné objednat a dostat jenom to co bylo třeba,ale muselo se odebrat tak zvané minimální množství,tedy celou plotnu, asi 2000x1000 mm. Tak to holt v minulém režimu chodilo.Tož tak,jak pravíval klasik.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > »

Sběratel.com » Naše mince » Poškozené mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1