Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » POSMRTNÉ RAŽBY

Vykupminci.cz
Numisargo

POSMRTNÉ RAŽBY

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nechal jsem se i spirovat od Tovyho... Moc se antickým mincí nevěnuji, ale pár jich mám a právě taky takovou s tou orlicí... jedná se tedy tím pádem o posmrtnou ražbu? Koupil jsem ji před pár lety za padíka. Je to tedy nějak zajímavější mince? Děkuji ;)
Registrovaný uživatel
Jo ještě fotky :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jedná se skutečné o posmrtný denár Septimia Severa, který nechal razit jeho syn Caracalla. Orel se jakožto symbol Jupitera vyskytuje na posmrtných ražbách asi nejčastěji, ale objevuje se i na mincích , které císaři vydávali již za života. Podle čeho se pozná posmrtná ražba na 100% je opis. Na líci bývá vyobrazený císař s legendou DIVVS (božský/zbožněný), případně DIVO, zde DIVO SEVERO PIO, na rubu pak často bývá nápis CONSECRATIO jako zde. V kontextu posmrtných ražeb jde o relativně běžnou minci.
Registrovaný uživatel
Mithridates napsal
Jedná se skutečné o posmrtný denár Septimia Severa, který nechal razit jeho syn Caracalla. Orel se jakožto symbol Jupitera vyskytuje na posmrtných ražbách asi nejčastěji, ale objevuje se i na mincích , které císaři vydávali již za života. Podle čeho se pozná posmrtná ražba na 100% je opis. Na líci bývá vyobrazený císař s legendou DIVVS (božský/zbožněný), případně DIVO, zde DIVO SEVERO PIO, na rubu pak často bývá nápis CONSECRATIO jako zde. V kontextu posmrtných ražeb jde o relativně běžnou minci.

Mockrát děkuji ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4

Sběratel.com » Antické mince » POSMRTNÉ RAŽBY

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1