Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Poštovní uzávěry a další provozní tiskoviny

Vykupminci.cz
Numisargo

Poštovní uzávěry a další provozní tiskoviny

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jeden dnešní úlovek .... velká modrá s logem 4x reko poslaná obálka (jen na poště v Zábřehu pokazili sen Pavla III. o 5x reko obálce).... :mrgreen: (No a na jedničce zase nedali asi napoprvé vůbec razítko ...) ale pěkná ne?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Na tom je pozoruhodný, že to nelepili jako obvykle jednu na druhou, ale každou pěkně zvlášť!
Registrovaný uživatel
Tak občas je to k vidění... 2 až 3 nálepky vedle sebe, ale je fakt, že 4 jsem myslím ještě neviděl...
Registrovaný uživatel
Z dnešní pošty .... no, myslím si, že škrtnout jednou čarou by stačilo :D A spíš si pohlídal, zda jsem dal na zásilku denní razítko .... :?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Po delší době jedna echtovní vlaječka, jakou svět ještě neviděl. Papír je žlutý ze všech stran.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ještě tři zajímavější (aspoň podle mne) vlaječky.
1) vzácnější varianta s černým písmem a číslící "5" vpravo nahoře s neznámým významem (možná obdoba bílých 5 a 6 co už tu byly)
2) na Bon prix toho asi chodí hodně (a ti toho taky posílají tuny za cenu, možná za cenu B známky a kdoví, jestli to), navíc zřejmě použito 2×, ale ta spodní nálepka je naprosto nečitelná
3) pěkná adresa - jestli si někdo chce poznačit jaké kursy kam jezdí ... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Budeme pokračovat po dodejnách:
1) na malé obálce dodejna II Žamberk + 2 razítka ze Žamberka dost odlišného zpracování a to č. 21 a 19. Lze usuzovat, že dodejna používá č. 21.
2) na malé obálce dodejna II Kolín. Razítka Radim u Kolína, Kolín 2 (č. 25, 26 nebo snad 29 asi používá dodejna), Svojšice u Kolína a Jaroměř 1. Obálce se zkrátka líbilo u Kolína, tam je rovina, nehnala se do kopců! :mrgreen:
3) na velké obálce dodejna II Prostějov.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jedna pozoruhodnost (podle mne):
Pošta 569 21 Moravská Třebová 3 má na gumovém razítku "Pošta Boršov / 569 21 Moravská Třebová 3". K dokonalosti chybí jen R-nálepka, ale předpokládám, že i tam je jen Moravská Třebová 3.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tak tři obálky:
1) Žďár u Mnichova Hradiště na gumovém i kovovém razítku
2) Vidnava gumová, kovová a R-nálepka (chybí snad už jen okresní razítko :D)
3) jedna SZ (služební zásilka) neznámo odkud. Většinou bývá z Jihlavy, ale tohle razítko tam zrovna není vidět. A ono obecně, SZ je vidět velice vzácně. Buď to budou Frantovy Lázně nebo ty Dolní Beřkovice. Později to být nemůže.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 17. 1. 2021, 18:17. »
Registrovaný uživatel
Tak Pavla III. už asi obálky a uzávěry přestaly bavit ... jak si jinak vysvětlit, že tady od 17.1. vůbec nic a jinak plká jinde o investiční filatelii a v numizmatické tlachárně jako o život ... :mrgreen:
Tak aspoň pro oživení tři zachycené kousky z dnešního rána. Všechno jsou to velké obálky... Z Němčic u Boskovic, s razítkem, gumovým razítkem, RR nálepkou, Z nálepkou i D+1, všechno pěkně pohromadě. Druhá s příležitostnou RR nálepkou "Králiky" a třetí z Prahy s pěkným otiskem válečkového razítka pražského DEPA, místo klasického denního. Kdo chce, ať se mrkne...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pavel III toho tam zase až tolik nenaplkal (a na víc se už nezmohl). Spíš donde dom a je rád, když hubó padne celkem do měkkýho a ne třeba hned v průjezdě na dlažbu. V botce mokro, gatě mokrý, náhubek mokré, jak ňáké zimní vodník, či co. Ále aji práci za peníze se doma trošku věnoval. Známky jsou drahé a véplata stojí, nebo spíš nestojí, zem se po ní slehne.

Ale jako pěkný. Já v tomto a v minulém týdnu nic až tak extra nenašel. Když nepočítám vlaječky na SIPO, ty jsou jen jednou za měsíc a musí se pracně odlepovat (to mne ještě čeká). A tisícovku s číslem H43 855555, kterou budu muset nechat humánně utratit.
Moderátor
Po delší době opět pár vlaječek, ledabyle naskenovaných.
Dvě jsou z rubu a z líce. Proč směnařovi tisknou ksichtíky netuším a co v té Orlové 4 dělali za pokusy je taky otázka. Ale je to zajímavé. Si aspoň myslím.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dnešní úlovky.... netradiční kulaté trodatové razítko pošty Partner Vrtice a 2 x gumové řádkové razítko pošta Potštát a partner Třebovice a jedná obyčejná (ale už se to skoro nevidí) "naléhavá žádost o příděl" do COHC Brno 50 i s jejich DR a jedny řádkové Lázně Kynžvart a k tomu velké kroměřížské kladívkové razítko .... pěkné ne? Poputuje to k Pavlovi III. do sbírky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dnes mi zůstalo v ruce :
... gumové řádkové razítko pošty Partner vždycky potěší...a když je navíc otištěné obrácenějeko ve Starém městě pod Landštejnem :D
... pošta Milevsko 1 v loňském roce nemohla nastavit rok 2020 a tak než bylo opraveno, razítkovala denním razítkem bez datumového vročení a doplňovala to datumovkou... taky pěkný :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nemají v tom Milevsku nějaký užší mezikruží?
Registrovaný uživatel
Tak to jsem nestihli porovnat, foto může zkreslovat, ale dnes jsem ti to poslal, zítra to máš. Tak můžeš přeměrit :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Dnešní úlovky? Jedna obálka s RR nálepkou z Prahy a modrým otiskem denního razítka (už ani Pražáci neznají předpisy :D ), dvě obálky s trodatovými DR pošt Partner - jedno černé, jedno modré a taková netradiční zajímavost - služební obálka pro styk mezi poštami a s dispozicí uložit na poště určitý počet dnů... :D . Tak všechno zase poputuje k Pavlovi III. To bude jednou exponát!!! Teda jestli se toho ještě někdy dožijeme ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Po čase zase pár zajímavých obálek … Tu první jsme tu už měli. Teda podobnou. Tto do "série" je poslána jako služební zásilka (podací nálepka SZ s kódem) jen se liší tím, že rekomandační nálepka nemá otisk multifunkční tiskárny z APOST, ale je vypsána rukou (asi porucha tiskárny). Ta druhá je zajímavá tím, že byla poslána "do vlastních rukou", zaměstnanci pošty (jeho jméno je na řádku č.2) jako služební zásilka-také se to často nevidí. Na té třetí je pěkný otisk orážecího stroje SPÚ Brno 02. Nechtělo se jim to orážet denním razítkem, tak to "hodili"s ostatními listovními zásilkami vybranými z poštovních schránek k oražení do stroje. Na těchto obálkách, velmi málo vídané razítko … Tak to zase poputuje Pavlovi III. do sbírky, snad to někde pečlivě hromadí a nepoztrácí to, než vytvoří exponát vnitropodnikových obálek v nové podobě ... :?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jedna malá obálka s pozoruhodně upraveným-opraveným razítkem (aneb, tohle jsem ještě neviděl!) - podle mne to je Mořina, a jedna velká obálka s estetickou nakupeninou razítek depa Zlín.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No a pak, že to je "kontejnerová filatelie" ... jen bezcené papírky, které se vyhodí ....
https://aukro.cz/uzaver-vlakove-posty-bratislava-praha-6986418653?tab=more-history.
Pravda tedy je, že tuto vlaječku už normálně člověk v provozu nezíská ....
Moderátor
Něco, co jste ještě asi nikdy neviděli (nebo aspoň drtivá většina z vás) - plastové plomby České pošty!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Jsou v barvě žluté a červené, jiné barvy jsem ještě neviděl.
Moderátor
Páska na peníze - ten balíček bych potřeboval.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jedna naprosto bombovní a průlomová obálka!
"Obyčejná" malá modrá byla, po vypotřebování políček, přelepena okopírovanou čelní stranou naprosto neznámého typu malé obálky, snad menších rozměrů, ale může to být zmenšeno - laik žasne, odborník se diví. Čert ví, kde to vzali. Teoreticky se zdá, že ta neznámá obálka byla oboustranná, vpředu pole 1-3, vzadu 4-6/7, na skenu není patrné, že by byla díra, ale to nemusí nic znamenat. Takže jestli někdo ví z čeho to kopírovali, sem s tím! Rozhodně ale ta kopírovaná obálka je až česká (věc poštovní služby).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jedna zajímavá obálka z dnešního rána, která cestovala černou dírou … Je to modrá velká … Podle otisků DR se do provozu dostala 8.11.2013 na poště Brno 2 a jako poslední ji odesílala dál pošta Blansko 13.4.2032 :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
Jedna zajímavá obálka z dnešního rána, která cestovala černou dírou … Je to modrá velká … Podle otisků DR se do provozu dostala 8.11.2013 na poště Brno 2 a jako poslední ji odesílala dál pošta Blansko 13.4.2032 :


Mohl bys mně napsat na email. Mám jednu soukromou poznámku.

Děkuji.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Poštovní uzávěry a další provozní tiskoviny

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1