Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Poštovní uzávěry a další provozní tiskoviny

Vykupminci.cz
Numisargo

Poštovní uzávěry a další provozní tiskoviny

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den Pavle III. sice moc nerozumím tomu, proč téma obálek pro postupné vpisování jste roztáhl ještě do "diskuze - chlubírna exponáty", a ještě v jiném vlákně v Pokecu o známkách jste se ptal na názor (proč to nenechat vše v jednom tematickém vlákně?), ale ptal jste se, tak jsem Vám tam nechal svůj názor. Bylo by pro další vývoj vašeho exponátu fajn, aby reagovali i další, kteří na tomto vlákně v minulosti přispívali a dohledají v jiných vláknech, na co jste se ptal :-) :-) ...
Moderátor
No, protože tady to je klub teoretický o věci samé a tam to chci rozvinout o exponátu/exponátech. Poněkud obecněji.
Moderátor
Začínají se objevovat tištěné vlaječky D+1, zatím takové první vlaštovky, které sice jaro nedělají, ale:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Další dvě dodejny, pak jedna adresovaná na policii výhradně do vlastních ruk (což je přinejmenším hodně neobvyklé použití) a čtvrtou jsem vybral vysloveně z estetických důvodů nakupenosti razítek:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Dalších pár (slovy čtyři) obálek:
1) - řádkové Dodejna Jablunkov
2) - řádkové Víchová nad Jizerou (bez data) + R-nálepka + D+1 nálepka
3) - poštmistrovské razítko z Ostravy 45
4) - pěkný příklad výpomoci při nemožnosti nastavit rok 20 - v Deštné v Orlických horách vyrabovali střed a připrdli na to obyčejnou datumovku! (Čili, hledejte na běžné korespondenci!) A je to razítko č. 1.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobré karanténové pondělí ... rád čtu příspěvky v tomto vlákně a líbilo se mi, že se přišla na svět "kontejnerová filatelie" - ale kde jsou další příspěvky a poklady "pudoznalce" ( a třeba i dalších), atˇ to není jen na Pavlovi III. . . :-)
Moderátor
1) Po delší době jedna červená vlaječka s nálepkou z SPÚ Brno 02 na Depo Brno 73 (přepsáno z 71)
2) Po ještě delší době zase jedna KONTROLA DOKLADŮ z Budějic
3) Na depu Tachov chybějící dvojku nahradili obdélníčkem, ale nulu nechali (snad to je vidět).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Podívejme se na dalších pár (slovy čtyři) obálky:
1) Černý tisk - Zajímavá dvěma razítky Chlumce nad Cidlinou - strojovým a ručním. Krom jiného neb:
1. - 20. 3. 2009 Chlumec nad Cidlinou - strojní
2. - 30. 7. 2009 Chlumec nad Cidlinou (zase) - ruční
3. - 7. 8. 2009 Ždánice
4. - 30. 9. 2030 (!!!) Bílovice nad Svitavou
5. - 20. 2. 2020 Depo Znojmo 70
Ano, v Bílovicách só o 20 let napřed! Jinak teda aby se v tom prase … jestli to z toho Chlumce šlo do Hodonína a pak se to dostalo zpátky nebo jestli to poslali až na podruhý, toť otázka. Ale spíš to vypadá na druhý pokus.

2) Pěkně 4× doporučeně poslaná. Nálepkama se nešetřilo, razítkama ano. Poprvé posláno z Prahy 86 obyčejně, podruhé už doporučeně z Prahy 1 s reklamačním listem (netakticky si to razítko REKLAMAČNÍ LIST přelepili R-nálepkou).

3) V Třeboni taky vyrabovali nepoužitelný střed a orazili obyčejnou datumovku.

4) Pěkná nakupenina razítek Židlochovic (č. 3) s datem 19. 12. 19. 12. Celkem 3×, jednou ten samý den hodina 17 a jednou 26. 12. 19. 17. Těžko říci, co tam prováděli.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tak jedna (ale 4 různé) poštovní připomínka současné virové krize z Číny:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Obálka, která se tváří, že na ni byla 2× nalepená dodejka. No, nebyla, jen si ušetřili práci.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pro vysvětlení, aby ostatní rozuměli ... v těchto obálkách se většinou na pošty zasílají odtržené podepsané a potvrzené dodejky (doručenky) od zásilek k doručení zpět odesílatelům, takže se to někomu nechtělo psát ručně do řádku k adrese adresní pošty a použili samolepku. Je zajímavé a hezké, že jde o dva různé druhy - starší a novější ... jinak zdravím Pavla III. a znovu tímto budím ze zimního spánku ""půdoznalce" a ostatní, zapojte se do diskusí, připojujte obrázky svých nálezů a sbírek ...
Moderátor
Před dávnými a dávnými lety (hned v příspěvku č. 48 na straně 2) jsem dával žlutou vlaječku s číslicí 6 v pravém horním rohu (viz obr.) no a dnes k ní přidávám vlaječku s číslicí 5! Zajímavý je na ní bílý okraj na dvou stranách a červený proužeček zcela vpravo. Těžko říci, jestli to napovídá něco o tiskové desce?

A ta třetí vlaječka, nic podobného jsem ještě neviděl. Je dvoudílná, tištěno na půlku A4 a přehnutá, nahoře číslo neznámého účelu, respektive dvě čísla (č. 15139 /10/), dole jest napsáno: Odesílatel: Vydavatelství IN s.r.o., Jablonec nad Nisou. Že by si značili takto podávku? Pořadové číslo 15139 a 10 balíků (nebo desátý balík?) v jedné zásilce? Na druhé půlce, tedy po složení vzadu je čárový kód. "Vnitřní" strana je čistá. Odesláno z Jablonce nad Nisou 7(?) 28. 4. 20.

Obrázek vložený uživatelem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Nevím proč jsou barvy tak tmavé, barevně to v podstatě odpovídá žluté na starší vlaječce. Asi budu muset našetřit na novou tiskárnu. :(

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 3. 5. 2020, 23:30. »
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
A ta třetí vlaječka, nic podobného jsem ještě neviděl. Je dvoudílná, tištěno na půlku A4 a přehnutá, nahoře číslo neznámého účelu, respektive dvě čísla (č. 15139 /10/), dole jest napsáno: Odesílatel: Vydavatelství IN s.r.o., Jablonec nad Nisou. Že by si značili takto podávku? Pořadové číslo 15139 a 10 balíků (nebo desátý balík?) v jedné zásilce? Na druhé půlce, tedy po složení vzadu je čárový kód. "Vnitřní" strana je čistá. Odesláno z Jablonce nad Nisou 7(?) 28. 4. 20.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Předpokládám, že ono záhadné číslo bude pouze číslem uzavřené smlouvy se státním podnikem a číslo za lomítkem dvojčíslím roku uzavření této Smlouvy, tedy rokem "2010".
Dotyčné vydavatelství vydává i nějaký periodický tisk (magazíny, časopisy), tedy dovozuji, že z tohoto důvodu má uzavřenou Smlouvu se státním podnikem na podávání těchto zásilek.
Ale samozřejmě, vše může být i jinak...
Registrovaný uživatel
Podla mna staci jednoducho napisat na toho odosielatela a opytat sa ho na to, co nie je zname. Alebo ak to je oficialna tlacovina posty tak tam hladat odpoved.

Aspon mne sa to vzdy podari takto objasnit.
Registrovaný uživatel
TO: PAVEL III. - napište mě na email, mohl bych Vám k těm vlaječkám říct víc. Vláďa
_______________
Sbírám zejména pohledy Újezd nad Lesy, Zikmund Reach / Karel Bellmann a obec Výčapy, z těchto jmenovaných se zajímám i o fotografie a jiný materiál.
Za svůj život jsem sbíral kde co, někdy déle větší sbírka jindy okrajově. Zajímají mě i starožitnosti. Vláďa - LadysB@seznam.cz

http://ujezdnadlesy.webnode.cz/
http://vycapy-trebic.webnode.cz/
http://zikmund-reach.webnode.cz/
Moderátor
Dvě zajímavější vlaječky:
První s nálepkou "Zpět do stroje" (což zní trochu jako "Zpátky na stromy!") - aneb, pestrý může být život zásilek;
druhá s pěknou adresou Nymburk 2 - zapojené pošty a s nálepkou D+1. To vypadá pěkně, ale je to nesprávně a bdící kontrolní orgány (mají hovno co na prácu, zabývají se kokotinama) by to měly označit jako chybu, protože na D+1 zásilky jsou určené bílé vlaječky! Jsme to tuhle udělali podobně a přišel pojeb. Přitom jde o hovno, je to řádně označeno jako D+1, což je podstatné.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pavel III. už měsíc a půl na tomto vláknu zcela mlčí, tak jen pro info, třeba to někoho bude zajímat: podařilo se mi zatím poskládat přehled těchto obálek pro postupné vpisování adres a dospěl jsem k číslu 2 druhů (malá a velká), 4typů (malá a velké bez loga a malá a velká s logem) a zatím 53 variant na základě síly tisku, potisku obálek, tvaru chlopní apod. Možná nějaký základ pro budoucí katalogizaci (?), až se s Pavlem III. potkám, předám ať využije do svého exponátu.
Moderátor
A to tam nejsou započteny "hradčanské mušince"! Patrně tisková pole? Ale nalezeno zatím jen u jednoho typu černých obálek bez loga, kde jsou s určitostí 3 náklady (podle síly tisku, nebo spíš tloušťky orámování).
Moderátor
Čtyři zajímavé obálečky (detailní varianty teď neřeším):
1. fialová, poslana jako Služební zásilka
2. černá s R-razítkem z pošty Brno 2 z 29.7.2009
3. modrá (obyčejná) zase jednou s okresním razítkem
4. DTTO ale s naprosto atypickým razítkem pošta Strojetice. Osobně si myslím, že je původem pečetní, ale třeba není. Rozhodně je hodně neobvyklé. Strojetice jsou pošta partner.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Čtyři takové obyčejné, ale přesto zajímavější vlaječky (černý nadklad, protože to nedávám pod, ale nad, není po celé ploše, takže kraje se tak nějak ztrácí, ale snad to přežijete ;) ).
1) 2× použitá z jedné strany, divoce razítkovaná, poprvé poslaná s D+1 zásilkami, podruhé bez nich (proto to přeškrtání). Poprvé byla odeslána 27. 5. 2020 z pošty Oskava (což je samo o sobě na Brněnsku těžké najít), podruhé 16. 6. 2020 z Depa Šumperk 70, kam se kdovíjak dostala. Potřebovali tam na to 3× buchnout razítkem. Nejspíš ju na SPÚ Olomouc 02 (kam byl uzávěr odeslán v obou případech) nevydělali z klece a v Šumperku ju schovali a použili když posílali do Olomouce. Ano, na poště se musí tvrdě šetřit a toto je doklad!
2) pěkná adresa, řekl bych. Odesláno 28. 2. 2020 z nějaké Prahe, asi 120 00.
3) v Rožnově pod Radhoštěm raději předtištěné D+1 ještě zdůrazní červeně.
4) tuto nálepku se nám nepodařilo rozluštit, takže šance pro ostatní!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pár zajímavých obálek. To zásadní jistě vidíte, tak jen dodám, že na páté obálce je i v razítku pokladny Brno 50 místo dvojky v letopočtu obdélníček!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No Pavle III. neříkejte mi, že od 22.7. není žádná nová zajímavost mezi obálkami a vlaječkami, kterými byste se mohl pochlubit...
Moderátor
Je! :)
Tak snad večer se podaří.
Moderátor
Dvě zajímavé vlaječky. Jedna adresou a s razítkem 222 00 POSTKOMPLET PRAHA (CN = Čína), druhá s razítkem Depo Praha 701. To už tu sice bylo, ale až dnes jsem si všiml, že soudruzi z NDR do adresy napsali "Sazeřská"!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Dvě, shodou okolností velké, obálky s R-nálepkami dodejen. První Dodejna II Varnsdorf a druhá s nálepkou 500 00 D Hradec Králové 2 - podobné označení jsem ještě neviděl. Asi moc písmenek. K tomu gumové razítko 749 20 Vítkov, odbor ZPS a běžné (leč přelepené) 544 75 Mostek (to je u Chotěvic - pošta Partner, u Dvora Králové nad Labem). Na obálce jsou 3 adresy a 4 razítka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Poštovní uzávěry a další provozní tiskoviny

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1