Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Poštovní uzávěry a další provozní tiskoviny

Vykupminci.cz
Numisargo

Poštovní uzávěry a další provozní tiskoviny

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Další dvě velké obálky:
první se záhadným razítkem "VOZ 463 44" (což je Sychrov, jak vidět i na normálním razítku). Nabízí se "vozidlo", což je blbost, nebo "výhrada odnášky zásilek", což je pravděpodobnější, leč krajně neobvyklé. První razítko je pěkně otištěný Hrádek nad Nisou.
druhá, s R-nálepkou Depo Jeseník 70 je smutně zajímavá tím, že na ní není ani jedno razítko. Ani z teho Jeseníku a to teda není podle předpisů! A vypadá to smutně.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Příklady provizorního použití R-nálepek:
1) Velká obálka, kde původní Hartvíkovice jsou přepsány na Koněšín (což jest pošta Partner)
2) malá obálka, kde původní Praha 97 je přeražena gumovým razítkem Praha 912 - velmi zajímavé a asi i dost neobvyklé řešení
3) malá obálka - tady je to nejasné. První razítko jsou Horní Beřkovice, ale první R-nálepka je "něco" nad Ohří. Druhá nálepka a razítko je Most 1. Na první R-nálepce je černou fixou škrtnut jen název pošty (a proto je nečitelný), ale kód ne. Horní Beřkovice jsou ale od Ohře dost daleko, což tak nějak nepasuje. Pokud by šla ze dvou míst do Mostu (to se dělá, že se využije dvakrát tatáž adresa), nejspíš by škrtli, měli by škrtnout, i ten kód. Respektive hlavně ten kód. Sledování zásilek ale prozrazuje, že skutečně byla odeslána doporučeně z těch Horních Beřkovic.
4) malá obálka, zdánlivé náhradní použití - v Kojeticích poslali obálku do Prahy, z Prahy ju předisponovali do Ivanovic na Hané, odkud ji doporučeně poslali na depo do Vyškova. Ale nějak ju zapomněli orazítkovat a ve Vyškově to pak "prdli" do špatné kolonky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
A pár gumových:
1) Liberec 30, zde spíše jako odesílatel (celkem nesmyslně)
2) Dolní Kalná, doplněná hůř čitelnou datumovkou. U toho (pole č. 3) Hřibojedy
3) Temelín (v noci nesvítí :) )
4) Merklín u Karlových Var - zde opět spíš jako odesílatel
5) v Křižanech tradičně použili okresní razítko. Zřejmě místní zvyklost.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, tak Pavel III. už přesně měsíc na tomto vlákně mlčí a nepřichází sem s ničím novým. To ale neznamená, že neprobíhá sestavování "Něcojakokatalogu" služebních poštovních obálek pro postupné vpisování adres. Stav k dnešnímu dni? Máme zdokumentováno a doloženo : 2 druhy (malé A6 a velké A5) potom 4 typy (malé A6 s logem a bez loga a velké A5 s logem a bez loga) a z nich celkem 58 (!) různých variant dle tvaru chlopní, barvy , síly a typu tisku, druhu papíru) a to nezapočítáváme různé "hradčanské mušince", které se občas i na těchto obálkách z tiskárny objevují. Celkem prima společná zábava a hledání... teď už jen dokopat Pavla III. k tomu, aby konečně předělal své dva exponáty z výstavy v Liberci 2019 na 5 rámů a dal tam přehledně vše, co se nově objevilo a dohledalo. A věřte, že ty exponáty nebudou vůbec nudné. Na těchto obálkách je mnohdy více barevných provozních nálepek, Apostek a RR nálepek, denních, gumových a služebních razítek a stop poštovního provozu, než na běžných poštovních zásilkách. Takže Pavle III ....
Moderátor
Pár vlaječek:
1) povšimněte si nápisu BOISKOVICE - ano, nikdo není dokonalý
2) zajímavě "ujetý" tisk. Asi mořská nemoc tiskárny
3) i červené jdou D+1
4) "Provozní činnosti" jsem viděl poprvé
5) Zcela jednoduchá - druhotně použitá novinová vlaječka, tisk na jejím rubu
6) i do Náměště n/O chodí prázdné přepravky
7) jakási provizorně skenovaná na použitý papír (na rubu je nějaká část keců o volbách, zřejmě část letáku)
8) to jsem dal kvůli nádherně otištěnému razítku z Telče.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nová zjištění a objevy na obálkách - část první:
I na "obyčejných" malých obálkách lze najít "hradčanské mušince" a tím pádem minimálně jiná desková pole, nebo spíš jiné desky - jiné náklady.
Na obr. 1a a 1b se tečky v poli 3 a 5 mírně zužují od shora dolů. Není to úplně markantní, ale je to rozpoznatelné.
Na obr. 2a a 2b je první tečka spojená s rámečkem, dokonce se zdá, že jsou dvě drobné varianty. I na obálce 1b se zdá jakože tam je spojení, ale nepřijde mi to průkazné, spíš si myslím, že to bude silnějším tiskem.
Na obr. 3a a 3b je krásně vidět, že v poli 5 se jsou tečky do širokého V.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nová zjištění a objevy na obálkách - část druhá:
A tu jsem, jednoho pěkného srpnového dne (sobota nebo neděle) prohlížel bednu došlých obálek a tu mi najednou cosi padlo do oka. Řekl jsem si: "K****! Taková odlišnost a jak to, že jsem si toho ještě nevšiml? I šel jsem prohlédnout náhodně vybraný paklík "ze zásob". No, nebylo tam nic. Podrobnějším zkoumáním jsem došel na to, že nejstarší razítko bylo 26. 5. 2020 (druhá obálka odeslaná poprvé z Nového Města nad Metují) a tedy se jedná o zcela novou variantu. O pár dní později jsem ještě dohledal obálku odeslanou z Pardubic 3 a to 12. 5. 2020 (první obrázek), což můžeme teoreticky považovat za FDC 8) . No a třetí obálka, ta je jen pro radost s pěkným razítkem z Kroměříže. Dal jsem k tomu i detail, takže snad není nutno popisovat v čem spočívá odlišnost.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nová zjištění a objevy na obálkách - část třetí:
O pár dní později se na mne na poště usmála jiná obálka. Málem mi vypadlo oko z důlku. Je to zcela fungl nový typ a liší se v podstatě naprosto ve všem. Už jen to označení T11 - 094 (07/20), zásadní změna je v tom, že veškeré písmo je patkové.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak Pavle III. tebou nalezená obálka (viz příspěvek č. 233) je malého formátu (C6), dnes jsem objevil už i velkou modrou obálku s logem (formát C5), která nese nové označení T11 - 094(07/20)!
Registrovaný uživatel
A dáme sem i její obrázek. Obálka je zajímavá nejen tím, že je to nové číslo, ale i tím, že při tisku je nedotiskla celá jedna linka! Prostě chybotisk obálky. A protože jsme našli už hodně kusů, asi tak bude vypadat celý její náklad. Uvidíme, kdy se dotiskne A pak že tyto obálky nejsou zajímavé .... :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě další dvě zajímavé obálky, které jsem objevil a které při dalším setkání předám Pavlu III., tak abych ho navnadil a ostatním ukázal, co všechno se dá na těchto obálkách objevit ...., jedna s otiskem gumového řádkového razítka z Dvorů nad Lužnicí místo DR, druhá s nulovým otiskem výplatního stroje z Ústí n.L. místo DR... pěkné ne?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
A dyť já to říkám už dlouho, že to je zajímavý!
Ovšem je pravda, že před pár lety jsem si nemyslel, že až tak. Viz i moje teorie o počtu bodů, které lze za exponát získat výstavě. Už jen to, že na počátku jsem počet typů a variant odhadoval (bez československých) zhruba na dvacet a dneska se blížíme neuvěřitelné stovce a o to některých nuancích víme (různé náklady z jedné desky), ale nezapočítáváme.
Registrovaný uživatel
Kromě nulového otisku výplatního stroje se dají na těchto obálkách najít otisky orážecích strojů z různých pošt, ale i zajímavý chybotisk (nebo spíše nedotisk) obálky. Prostě docházela v tiskárně barva .... Je takových už víc kusů, takže náš původní nápad, že je to asi vybledlé od sluníčka jsme zavrhli .... Tak se mrkněte na obrázky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tak mne napadlo, nejsou strojová razítka s čárama místo vlnovek vzácnější?
Registrovaný uživatel
Říká se tomu odborně mezernice, mohou být jedno i oboustranne a máš Pavle pravdu. Ty mezernice ve rvaru čar, jsou dnes v menšině...
Registrovaný uživatel
Dnešní dva "úlovky", které čekají an předání Pavlovi III... první - trodatové denní razítko pošty Partner 439 22 Chožov - a v modré barvě(!) a obálka, na které je celkem 9 x otisk denního razítka ani jedno stejného data.... Pavle III schválně máš obálku s více razítky?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Chožov, to tu ještě nebylo. Jsem se musel podívat kde to je. Kousek od OhřeLoun!
9 razítek tu už bylo. Akorát bych se musel podívat jestli stejná nebo různá data.
Registrovaný uživatel
Pokud bylo 9 razítek stejného data, tak to si na poště prostě hráli, ale devět razítek různého data, znamená, že zásilka nějak cestovala...a to je lepší...
Moderátor
Anebo míň různých razítek z toho jedno razítko vícekrát, ale různá data. Prostě nevěděli kdy to poslat, nebo jaké je datum. :)
Registrovaný uživatel
Tak Pavle III o novém typu malé obálky s logem - T11-094(7/20) - víme jen pár dní, ale už se mi podařilo najít drobnou odlišnost. Jsme už tedy na úrovní těch mnou tak neoblíbených "hradčanských mušinců", ale sám se rozhodni .... Část nákladu (zatím tak každá třetí obálka tohoto typu, která mi prošla pod rukama) má v písmeně "O" ve slově "SLOUŹÍ" tečku ....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
No vida. To by nahrávalo teorii o desce s větším počtem polí. ;)

Akorát se mi vybavilo: "Sloužím lidu!" No nic.
Registrovaný uživatel
Dnešní tři zachycené zajímavé kousky - všechno jsou to malé obálky C6 - první má netradičně vylepeného adresáta - Depo Frýdek-Místek 70, na druhé je pěkný otisk orážecího stroje "Havlbrod 2" a na třetí pěkný otisk orážecího válečkového razítka z Bakova nad Jizerou ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dnes se mi podařilo zachytit v provozu obálky s denními razítky s obrazovou částí (Val.Mez a Praha), potvrdilo se běžné používání netradičního trodatového razítka z pošty Partner Troskovice dalším kouskem (škoda, že ten otisk je tak mizerný) a moc pěkný čistý otisk orážecího stroje z pošty Kutná Hora 1 ... Pavle III. co Ty? Co máš za nové úlovky? (tyto ti samozřejmě předám do Tvé sbírky) :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Co všechno se dá najít na služebních obálkách pro postupné vpisování adres, Třeba příležitostná rekomandační nálepka (obr.1 ), gumová řádková razítka pošt místo klasických denních razítek - ta byla v opravě pro doplnění roku 2020 - (obr. 2), dokonce razítko pošty (ať už gumové nebo denní) nahradil pracovník pošty razítkem svého jména a podpisem (obr. 3), různé služební nálepky služeb - např. dodejka (obr. 4). No vlastně cokoliv a ti, co je zajímá poštovní provoz, jeho podoba a historie si opravdu přijdou na své ... podívejte se ....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tomáš Šafránek, jo? A jaký má PSČ? Takovou poštu ani dědinu neznám! 😆

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Poštovní uzávěry a další provozní tiskoviny

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1