Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Poštovní uzávěry a další provozní tiskoviny

Vykupminci.cz
Numisargo

Poštovní uzávěry a další provozní tiskoviny

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Díky MikyMu záhada přelepené obálky objasněna!!
Nejedná se o žádný sken nějaké obálky, ale o oficiální úřední přelepku, formulář s číslem GB - R 445. Čudo je velikosti 15 × 10,3 cm, je bez díry a na tenkém papíře. Pochází těžko říci ze kdy, ale patrně před rokem 2000. Možná. snad. Když zvážíme, že těch přelepek byly možná statisíce a dodnes unikaly veškeré pozornosti a tento exemplář je možná na světě poslední nepoužitý (a jestli ještě někde nějaké mají, tak je buď vypotřebují, nebo vyhodí, až je najdou zapadlé někde na dně šuflíku, či na zemi za stolem), tak je to myslím celkem pozoruhodná věc.

To šedé beztvaré je skenerem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dnes se mi podařilo zachytit zvláštně složenou (vytištěnou a v tiskárně výrazně posunutě složenou) obálku … zajímavost ... ;)

Obrázky:


Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pavel III. už víc jak měsíc mlčí, tak já jen, že by bylo škoda, aby zrovna toto vlákno umřelo na nezájem … Tři malé obálky zaslané mezi poštami doporučeně aneb jak různě lze vyznačit službu D+1

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Už jsem se o tom zmiňoval ve vláknu o APOSTECH... dva různé druhy RR nálepek s označením té stejné samostatné dodejny Kyjov...
Registrovaný uživatel
No nevím, proč se mi nepovedlo připojit obrázek hned napoprvé ... :?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Další "D+1" ... prostě lidová pošťácká tvořivost :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Už pěkně dlouho Pavel III, ale ani já, jsem sem nedali žádnou novinku … Dobře, Pavla III. omlouvá, že určitě dnem i nocí vyšívá na nové pětirámové podobě obálkových exponátu pro Liberec 2022 :D , mě zase to, že ono už se moc novot vlastně nedá dohledat... APOSTy na těchto obálkách jsou už dávno minulostí, gumových řádkových razítek taky razantně ubylo (DR na poštách už mají vyměněny nastavitelné roky 202?), jednotlivé typy a varianty jsme už asi také všechny dohledali, takže prohrabujete se hromadou obálek a je to všechno "na jedno brdo"... :?
No ale pár zajímavostí přeci jenom …
1. RR nálepky dvou dalších dodejen
2. Pěkné válečkové razítko z Depa Hradec Králové 70
3. Škoda, že na Depu v Praze přelepili Apostovou příležitostnou RR nálepku s Luskouny… ale zase přidali modrý (") otisk denního razítka... toto na běžných zásilkách prostě neuvidíte..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tomu tedy nerozumím... obrázky vložím správně a ve výsledku se mi to takto blbě přetočí ... :?
Moderátor
Škoda, ale odlepovat to nebudeme. Zase je aspoň vidět, že to je nefilatelistické.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Škoda, ale odlepovat to nebudeme. Zase je aspoň vidět, že to je nefilatelistické.


Máš pravdu. Zitra Ti vše nové (obálky i vlaječky) posílám ...
Registrovaný uživatel
tak se mi dnes povedlo najít třetí typ RR nálepky s čárovým kódem samostatné dodejny Kyjov :shock:
No, už by se tam mohli domluvit jak to vlastně bude vypadat ... :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak vypadá to, že Pavel III. toto vlákno už asi zabalil a vlaječky k uzávěrům a obálky dal k ledu. Tak ale aspoň pro uchování příštím generacím, sem dám obrázek jedné vlaječky hned se dvěma otisky velkého kroměřížského kladívkového razítka.... vypadá to zajímavě a vlastně se jen napoprvé spletli v nastavení datumu ... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Hlavně to nemám jak ukazovat, nemaje provozuschopné zařízení skenovací ... :(
Registrovaný uživatel
Á tak Pavel III. žije... už ani na maily mi totiž neodpovídá ... :D Ale ještě jednou mu budu fušovat do sběratelství vlaječek k uzávěrům ….
Mrkněte na fotku … obě dvě vlaječky jsou z uzávěrů pro SPÚ 65502 Brno 02 … kdyby to byly známky, tak tomu vlevo bychom říkali chybotisk a byl by asi hóóódně vzácný … místo správného 655 02 Brno 02 (vpravo) je natištěné 65502 Brno 01.
Pavle III. pošlu ti to do sbírky a mám u tebe pivko, až se potkáme na burze KF ... nebo dvě? :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jedna burza byla teď, další je za 14 dní ... teda skoro - 25. září na Merhautce. S aukcí.

Ale já taky něco našel. Teda, našel jsem toho víc, ale bez skeneru se to blbě ukazuje. ale našel jsem jednu obálku, posílanou 19.2.19 z Poličky do Mostu, přičemž ta adresa je napsána: " 43401 Most! (DYCKY) :-) "
Registrovaný uživatel
No já byl na Sběrateli v Praze, tak 25. U lasa...
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
Á tak Pavel III. žije... už ani na maily mi totiž neodpovídá ... :D Ale ještě jednou mu budu fušovat do sběratelství vlaječek k uzávěrům ….
Mrkněte na fotku … obě dvě vlaječky jsou z uzávěrů pro SPÚ 65502 Brno 02 … kdyby to byly známky, tak tomu vlevo bychom říkali chybotisk a byl by asi hóóódně vzácný … místo správného 655 02 Brno 02 (vpravo) je natištěné 65502 Brno 01.
Pavle III. pošlu ti to do sbírky a mám u tebe pivko, až se potkáme na burze KF ... nebo dvě? :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Nevím jak to, ale přehodila se mi levá a pravá :shock:
Moderátor
To nevadí, ale aspoň je prozrazeno, že v Brně došlo k reorganizaci aniž by si toho kdokoliv všiml!
Registrovaný uživatel
No...tak tři černé obdélníčky v jednom razítku, to jsem ještě neviděl... :shock:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dnes se mi dostala do ruky tato velká fialová obálka. Po stranách je jednak vidět nedotisk barvy (u tehdejších fialových obálek celkem časté), zajímavá je ale dobou, kdy cestovala "po světě" …
První denní razítko z pošty Karviná á má datum 30.6.06, to poslední z Depa Chomutov má datum 20.9.21. Patnáct let a 3 měsíce !!!
No cestovala … ona se těch 15 let vlastně proválela někde v šuplíku útvaru Provozní evidence v Ostravě, než ji odtam někdo vyhrabal a znovu použil ... :D
To jsou ta tajemství poštovních kanceláří s poštovními skřítky a šuplíků... pan Čapek by měl námět na další povídku...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Co ještě všechno se dá na obálkách pro více použití najít … třeba, že na poště Praha 1 používají k zalepení chlopní na velké obálce platné čisté APOSTové nálepky a ještě si je orazí …vyšperkují to ještě dvěma "D+1" :shock:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
No, někde to může být docházení, nebo špatné rozetření (promíchání?) barvy po válci, ale většinou to bude slunko. Vzhledem k tomu zažloutlému okraji bych to spíš tipoval na to slunko.
Registrovaný uživatel
Nó...okraje jsou vybledlé oba, kdyby slunko, tak co prostředek? Co by na tom 16 let stálo, aby se prostředek zachoval a okraje slunkem vybledly? No zítra na burze "U lasa" ti to předám osobně, tak můžeš špekulovat... :D
Moderátor
No, co na tom mohlo ležet. Cokoliv! Třeba pár dalších velkých obálek otočených o 90°.
Registrovaný uživatel
No Pavle III. ...myslím, že budeš muset ještě poopravit začátek svého nového exponátu vnitopoštovních obálek bez loga pro Liberec 2022 …
Hele co jsem objevil normálně v e služební poště... (Na poště Přerov 4 asi otevřeli letos v září sklad někde hluboko ve sklepě … )
Čím je tato obálka pro Tebe do tvé sbírky zajímavá?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Poštovní uzávěry a další provozní tiskoviny

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1