Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Potřebuji poradit

Vykupminci.cz
Numisargo

Potřebuji poradit

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zajímám se o mince Keltů - Bójů,
Můžete mi někdo doporučit (nebo prodat) příslušnou literaturu?
Pouze v češtině nebo angličtině.
Registrovaný uživatel
Výborný je popis Lanzovy sbírky nebo dílo p. Dembskeho bohužel jsou obě díla německy.
_______________
Registrovaný uživatel
Tu prvni (Michaela Kostial) uz mam.
Diky za tip.
Registrovaný uživatel
jak prilozit fot.mince k textu
Moderátor
návod ;)
Registrovaný uživatel
dekuji.
Registrovaný uživatel
Potreboval by som poradiť:
Aký je rozdiel medzi 25 haliermi 1953 - najlepšie keby mal niekto foto oboch na porovnanie, lebo zúbky rátať to nie.
Ako najlepšie vyčistím mince Protektorátu a železné mince.
Registrovaný uživatel
protektorát se čistit nevyplatí neb pěkný čistit netřeba a ošklivý vyčistit na pěkný moc dobře nelze(je to holt zinek), železo záleži na množstí rezu...
Registrovaný uživatel
K čištění se můžete mrknout třeba sem http://coins.blog.cz/0808/cisteni-minci
Registrovaný uživatel
zde je ke stažení celá kniha o čištění mincí:

http://numis.wgz.cz/ceske-zeme

(už ji mam v notebooku a študuju :D )
Registrovaný uživatel
Zdravím
Našel jsem jednu aukci kde je napsáno 4 Dukát F.J. Incisní ražba -RRR mohl by mě někdo říci co znamená to slovo Incisní ražba. Děkuji za odpověď.
Registrovaný uživatel
Tak jsem dostal zdarma tuto minci 20 Kč tak začnu sbírat i mince ale snad vydržím alespoň do švestek. Když se podívám na aukce tak to je samá pozůstalost, tak snad ještě nějací sběratelé jsou. :P Ještě mám dotaz mohu tuto minci vyčistit vodou a trochu toho citronu má dostatek stříbra, nebo jí nechat jak je. Děkuji za odpověď.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na to, že byla zadarmo, nevypadá tak špatně...

čistit??? Proč??? Maximálně protřít v rkách s mýdlem a jemně vysušit ručníkem...
Na citronku bych se vykašlal...

Jo a sběratelé odchází :'( a zase přichází ;) ...
Registrovaný uživatel
xstancl1 tak to tak udělám jen mýdlem Díky za odpověď.
Registrovaný uživatel
braun viktor napsal
Zdravím
Našel jsem jednu aukci kde je napsáno 4 Dukát F.J. Incisní ražba -RRR mohl by mě někdo říci co znamená to slovo Incisní ražba. Děkuji za odpověď.

Z oboch stran je hlava panovnika FR1, namiesto hlavy na jednej strane a orlice na druhej strane.
Opravte ma ak sa mylim.
Registrovaný uživatel
braun viktor napsal
xstancl1 tak to tak udělám jen mýdlem Díky za odpověď.


Když už čistit, tak komerčními přípravky!!!!, ale mince po nějaké době opět začne patinovat... (vliv prostředí + mastnota z rukou). Takže by jste ji opět musel čistit, nebo naolejovat (silikonový olej, olej na zbraně...) zamezíte tak ale přirozenému stárnutí a při prodeji musíte uvést že mince je takto ošetřena... Každý vám doporučí něco jiného... Ale to mýdlo a ručník a pak už moc nesahat je tak nejméně agresivní... :)
Registrovaný uživatel
xstancl1 udělám jak jsi řekl mýdlo,ručník,moc nesahat. Díky
Registrovaný uživatel
braun viktor napsal
xstancl1 udělám jak jsi řekl mýdlo,ručník,moc nesahat. Díky


A nebo si ji nechat na pokusy a vyzkoušet si na ní všechno co jde... :twisted:
Moderátor
braun viktor napsal
Zdravím
Našel jsem jednu aukci kde je napsáno 4 Dukát F.J. Incisní ražba -RRR mohl by mě někdo říci co znamená to slovo Incisní ražba. Děkuji za odpověď.

Asi mate na mysli inkusni razbu:
Inkusni mince vznikne tak ze po razbe zustane na jednom z razidel prichycena vyrazena mince. Mezi razidlo a razidlo s prichycenou minci prijde novy cisty strizek a dojde k razbe. Vznikla mince ma tedy z jedne strany otisknuty obraz razidla a z druhe strany stejny obraz negativne, otisknuty z jiz predtim vyrazene mince.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Potřebuji poradit

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1