Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Skrblíkov » použití Hradčan 500h II.typ

Vykupminci.cz
Numisargo

použití Hradčan 500h II.typ

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Rád bych se obrátil na všechny sběratele, Zkouším zmapovat začátky distribuce a použití známky 500h Hradčan s uzavřenou spirálou ( II. deska), v poštovním provozu. Této známky se větčí množství dává těžko dohromady, proto prosím každého. kdo by měl náladu kouknout se na takovéto známky a poslat mi nejstarší datum na razítku na této známce, které najde,( já mám první použití 5.X.1920 na poště Liberec 3 ), prosím nejlépe s obrázkem na mail michalek.kajov@atlas.cz . Budu rád i za Vaše poznatky a postřehy o poštovním použití této známky. L.
Moderátor
Ahoj Libore, já mám první použití u této známky 19.X.1920.
Registrovaný uživatel
Vzdrž.CCa 30 ks mám ve sbírce,některé mám i perfínované.Jen to musím přebrat,neboť jak mi posledně vykradli,tak mi cca 150 tisíc známek sesypali na jednu hromadu.Skrblík
Registrovaný uživatel
Další nález,použití je o jeden den dříve - 4.X.1920 pošta BRNO 1.
Registrovaný uživatel
1.X.1920 Ústí nad Labem
Registrovaný uživatel
Mraky známek z 2TD bylo použito v Krnově a byly operfírovány a opatřeny Řz 11 1/2
Ještě vydrž,než roztřídím zpět cca 200 tisíc známek zpět na obrázky,chvilku mi to bude ještě trvat.
Skrblík
« Poslední úpravu provedl(a) skrblik v 29. 10. 2008, 11:05. »
Registrovaný uživatel
Opět jsem trochu pokročil s tříděním pokladů.Celá rodin jsme zatím 3 dny oddělovali Hradčany od zbytku známek.
skrblík
Registrovaný uživatel
Příšli Ti Libore nějaké Ty obrázky?Též to uvítám,neboť hledám detaily jednotlivých známkových polí se zaměřením na pravé závitové typy,dělové typy a háčkové typy.
Dík Skrblík
Registrovaný uživatel
Bohužel ale žádné obrázky mi zatím nepřišly. Musím si zatím vystačit se svým materiálem. Dík že na mě myslíš.
Registrovaný uživatel
Pokud ti příjdou nějaké obrázky,pošli mi to na vesely.skrblik@seznam.cz.
Myslím na Tebe.Zaukoloval jsem v Aši i pana Maternu a v Kynšperku na Ohří pana Milotu.Jinak po nocích stále odděluji Hradčany od dalšího materiálu.
Ještě tak týden a mohlo by to být odseparováno.Děti ani manželka z toho sice moc velkou radost nemá,ale pomáhají.Snad Ti to pomůže.
« Poslední úpravu provedl(a) skrblik v 10. 11. 2008, 13:30. »
Registrovaný uživatel
Našel jsem známku z Pelhřimova z ?.IX.20. Zase o něco blíže.
Registrovaný uživatel
V článku z roku 2004 pan Miroslav Krejný z Prahy píše,že 2 TD byla zhotovena 2 dny po 1 TD.
Registrovaný uživatel
To je velice zajímavá zpráva. Já podle toho co jsem do této doby vysledoval a viděl a četl, myslel že II.TD byla vyrobena dodatečně a to až někdy po dubnu 1920, možná až těsně předtím než se oznámilo vydání leteckých zmámek. Dále si myslím že známky z II.desky byly dodány na pošty až někdy v září 1920, jak píšu výše - datum na známce je asi 28.,29,30 září t.r. Kdyby byla II.td vyrobena takto brzy jak píše pan Krejný byla by určitě s počitadly, jako všechny ostatní TD Hradčan. Mám plno ZT 500h s uzavřenou spir ale spodní okraje pouze bez počitadel, to ovšem nic nedokazuje.
Prosím napište mi v jakém článku se o tomto píše, a moc děkuji za příspěvek, určitě je pro mé bádání přínosem.
Registrovaný uživatel
Aha, hm tak poděkování beru zpět. Vracím se ke svému.
Registrovaný uživatel
Promiň že jsem Tě trochu uvedl v omyl.Článek vyšel ve Filatelii č.9 v roce
2004,ale nepsal ho Mroslav Krejný.ten psal jiný článek o rozložení typů u 30 H červenofialové.Kamarád Ivan Materna z Aše mi dal oba příspěvky k Vánocům najednou,tak se mi to trochu popletlo,to proto,že Miroslav Krejný napsal kdysi specializovaný katalog na Hradčany,který pak vyšel jako příloha Filatelie.Jinak uvádí autor datum 11.9.1920.Článek byl pro mne důležitý v tom,že jsem v roce 1998 řešil s panem Látalem z Prahy případ počítadla I TD,kde neseděla redukce holubiček.
Posílal jsem mu tehdy xeroxovou kopii.Další jsem dal panu Maternovi z Aše.
Pak mi známku ukradli,po 2 letech se mi vrátila zpět a mám jí ve sbírce.Alespoň o Vánocích jsem jí držel v ruce.Jinak ve Specializované příručce od Novotného se popisují u této hodnoty 4 TD.Tomu odpovídají i odlišné paprskové typy a
dle rekonstrukce TD časté deskové odchylky na části nákladu.Podle mne
došlo místo ke 40 000 otiskům TD jen k části otisku z tohoto počtu.Důvod je pro mne neznámý.Ale známky z I a Ia TD se dají odlišit podle barvy.Stejně tak z 2 TD a 2a TD.Krásně mi to ukazují perfiny a soukromé zoubkování 11 1/2 z Krnova,kde se vyskytuje jak I,tak i II TD.To je zatím vše,co mohu pro Vás v této chvíli udělat.Píšu Vám z knihovny,zde je sice internet,ale není zde scaner.
A můj scaner se mi fláká někde mezi Aší a Hranicema u Aše,neboť kolegovi,co jsem mu ho zapůjčil,tak klekl PC z důvodu,že ši hrál s operačním systémem,a tak ho přenesl k dalšímu kámošovi,aby mu to dal dohromady.Blázinec.Důvod proč jsem to dal k němu?Já mám Pentium 3,on má Pentium 4 s větší RAM a HDD pro největší citlivost scanu.Ale osobně je to k shlédnutí.Stačí se domluvit.
« Poslední úpravu provedl(a) Mimozemšťan Skrblík v 17. 2. 2009, 10:04. »
Registrovaný uživatel
Oprava opravy a omluvy.Článek o I a II TD 500 H Hradčany napsal Pavel Švejnar ve Filatelii č.5/2004 na straně 29.Zároveň v tomto článku je odkaz na jeho předchozí článek z Filatelie č.5/2002 na str.32.
V tomto článku jsou uvedena 2 data.I TD datum vydání 9.8.1919 a II.TD 11.8.
1920.Tím se zároveň omlouvám i za svůj předchozí překlep,neboť jsem nevěnoval pozornost roku,ale pouze dni.Jinak jsem si předevčírem prohlížel web www.knihtisk org. a je tam nákres,kdy byla použita I a II TD v soutisku
pro normální známky a I a II TD v soutisku pro známky letecké.Víc k této problematice zatím poskytnout nemohu.
Registrovaný uživatel
Oprava opravy a omluvy.Článek o I a II TD 500 H Hradčany napsal Pavel Švejnar ve Filatelii č.5/2004 na straně 29.Zároveň v tomto článku je odkaz na jeho předchozí článek z Filatelie č.5/2002 na str.32.
V tomto článku jsou uvedena 2 data.I TD datum vydání 9.8.1919 a II.TD 11.8.
1920.Tím se zároveň omlouvám i za svůj předchozí překlep,neboť jsem nevěnoval pozornost roku,ale pouze dni.Jinak jsem si předevčírem prohlížel web www.knihtisk. org. a je tam nákres,kdy byla použita I a II TD v soutisku
pro normální známky a I a II TD v soutisku pro známky letecké.Víc k této problematice zatím poskytnout nemohu.
« Poslední úpravu provedl(a) Mimozemšťan Skrblík v 19. 2. 2009, 9:25. »
Registrovaný uživatel
Pokušej jsem seo návod,jak se dostat k 500H.Takže www.knihtisk.org.EnterHradčanyEnterHradčany Books enter
500H enter Plate map enter,Half panel enter,individual position Enter,ale dál už mi to nepustilo.Tak jsem psal email,co s tím dál.Jsem zvědavý,co nám odpoví.Jinak jsem je požádal o spolupráci na hledání použití 500 H 2 TD.Tak snad pokročíme dál.
Registrovaný uživatel
denaturak napsal
Pokušej jsem seo návod,jak se dostat k 500H.Takže www.knihtisk.org.EnterHradčanyEnterHradčany Books enter
500H enter Plate map enter,Half panel enter,individual position Enter,ale dál už mi to nepustilo.Tak jsem psal email,co s tím dál.Jsem zvědavý,co nám odpoví.Jinak jsem je požádal o spolupráci na hledání použití 500 H 2 TD.Tak snad pokročíme dál.


me obrazy jednotlivych funguji tady je odkaz
_______________
Hledám pomocníky na Seznam filatelistické literatury (aktuální verze ZDE formát pdf)
Registrovaný uživatel
Ok.Funguje to.Jen jsem nevěděl,že se to musí posouvat,alespoň sceny příruček.Mohu ti pomoci se sceny katalogu perfínů od Vojtka a Maxi a pak katalogu na perfíny ze Slovenska
Registrovaný uživatel
Tak mohu doplnit další datum, je to NOVÝ JIČÍN 10.IX.1920.
Registrovaný uživatel
Paráda,už se pomálu přibližujeme.Jen je li možné,prosím o sceny známek,aby se dala případně sledovat i barva známek.Díky.Já v katalogu na Hradčany
totiž navíc píšu i poznámku v jakém okolí se vyskytuje barva,TD a zoubkování.
Díky za pochopení a těším se na další spolupráci.
Registrovaný uživatel
Nechal jsem si nahrát to www.knihtisk.org .Ale druhá TD mi stále píše Eror 404,což znamená,že se to má otvírat v něčem jiným,než internet explorer.A píše mi to i u jiných věcí.A to mi to stahoval kluk,co s intenetem maká už 5 let.A otvírat mu to nejde.Celá ta sranda prý zabrala 350 MB.
Registrovaný uživatel
Jinak kvůli tomu pravýmu závitu uvítám jakýkoliv sceny týhle 2 TD.Stejně tak kvůli provedení levého háčku.
Rád bych to dotáh do konce.Zejména pak pásky a bloky z týhle TD.Ještě zkusím Látala.Ten se mi v dopise chlubil,že má mnoho polí ve více kusech.
Registrovaný uživatel
Zkus mu napsat.Mařátkova 14,Praha.Nikdo by mně tu neměl stíhat za zveřejňování jména a adresy,protože to je kontaktní adresa v adresáři SČF.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Skrblíkov » použití Hradčan 500h II.typ

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1