Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Vykupminci.cz
Numisargo

Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dnes atomovka je len nastroj odstrasovania, existujú efektívnejšie zbranove systémy...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Dnes atomovka je len nastroj odstrasovania, existujú efektívnejšie zbranove systémy...

Šak nemluvím o atomovce,jen takovou menší bombičku aby tě přeešel smích :D
Registrovaný uživatel
kato napsal
grofik napsal
Dnes atomovka je len nastroj odstrasovania, existujú efektívnejšie zbranove systémy...

Šak nemluvím o atomovce,jen takovou menší bombičku aby tě přeešel smích :D


Život bez huncútstiev a veselých kúskov je ako cestovanie bez krčiem... ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Nejde se nonstop jen smát,usmívat. To nikdo neumí,tomu nevěřím :-)
Moderátor
kato napsal
Nejde se nonstop jen smát,usmívat. To nikdo neumí,tomu nevěřím :-)

Mona Lisa to dělá už několik set let! :mrgreen:
Moderátor
Víte, že existují rakety, které mají 9x vyšší rychlost zvuku? Docela rychlé.
_______________
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Víte, že existují rakety, které mají 9x vyšší rychlost zvuku? Docela rychlé.


Vieme. Existujú este dokonalejšie zbrane,,,
Nechcime to zažiť na vlastnej kozi.... :'(
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
kato napsal
Nejde se nonstop jen smát,usmívat. To nikdo neumí,tomu nevěřím :-)

Mona Lisa to dělá už několik set let! :mrgreen:

:mrgreen:
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Víte, že existují rakety, které mají 9x vyšší rychlost zvuku? Docela rychlé.

Viem o 5x rýchlejších. Takí slimáci, preklad hlemýždi.. ;)
https://cs.wikipedia.org/wiki/Elektromagnetick%C3%A9_d%C4%9Blo
-s-
Moderátor
To je moc fyziky v jednom článku. Ale toto jsou raketky podvěšeny pod letounem, musím si něco pročíst neb mně to zaujalo, ale asi nejenom mně. Obrana před letounem,, který má 3 Machy a raketu se šestinásobnou rychlostí vzduchu to je pro mé chápání opravdu "hodněmoc".
_______________
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
To je moc fyziky v jednom článku. Ale toto jsou raketky podvěšeny pod letounem, musím si něco pročíst neb mně to zaujalo, ale asi nejenom mně. Obrana před letounem,, který má 3 Machy a raketu se šestinásobnou rychlostí vzduchu to je pro mé chápání opravdu "hodněmoc".

Stačí prečítať prvé tri riadky, netreba tomu rozumieť.. :)
...raketa má teda 6 Mach, či nie?...
-s-
Moderátor
Letoun u něho je rychlost 3 Machy, to neznamená, že tak léta stále, ale dokáže tuto rychlost vyvinout. Raketa však ihned po vystřelení letí rychlostí šestinásobku zvuku. to znamená, že ji zatím nelze zaměřit a zničit. Stani Vy si ze mně děláte prdel?
_______________
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Letoun u něho je rychlost 3 Machy, to neznamená, že tak léta stále, ale dokáže tuto rychlost vyvinout. Raketa však ihned po vystřelení letí rychlostí šestinásobku zvuku. to znamená, že ji zatím nelze zaměřit a zničit. Stani Vy si ze mně děláte prdel?

Určite nie. Len podotýkam, že 1 Mach= rýchlosť zvuku.
-s-
Moderátor
Stani, já to musím řádně načíst, 2-3 Machy to je rychlost, kterou letadlo může krátkodobě vyvinout, nezapomínejte, že jsem pěšák, mám jednoho přítele galeristů od letectva, nechám si to vysvětlit.
ANO, nějak se to počítat musí a 1 Mach je rychlost zvuku.
_______________
Registrovaný uživatel
Tak raketa má rýchlosť 6 Mach. Prečo nie? Ja to nespochybňujem.
Či ich vedia zamerať? Netuším.
Pre dnešok končím, dovoľte mi odísť, prepínam... :P
-s-
Moderátor
Ázerbajdžán okamžitě přeruší diplomatické vztahy s jakoukoli zemí, která uznala nezávislost Náhorního Karabachu. Uvedl to prezident země Ilham Alijev v rozhovoru pro tureckou televizní stanici Haberturk.

Nepochopitelné činy Jerevanu

Většina z nás je přesvědčena, že vnější nepřítel vždy přispívá k upevnění národa, což nakonec vede národ k vítězství. Zároveň zapomínáme na druhý výsledek této konsolidace. Národ buď vyhraje, nebo zemře! Tuto skutečnost bohužel nelze popřít. Vše závisí na nepříteli, proti kterému národ v současné době bojuje.

Jerevan dnes tvrdohlavě tlačí arménský stát k sebezničení. Chápou, že válka byla ztracena. Stejně jako skutečnost, že pokračování tohoto masakru povede k nesmyslným ztrátám a úplné destabilizaci ekonomiky země. A to ani nemluvím o smrti mnoha mladých lidí nezbytných pro zemi.

Možnost ukončení války prostřednictvím jednání byla pro obě strany docela přijatelná. Příměří, předávání těl mrtvých a výměna vězňů v paralelních jednáních o rozdělení Karabachu. Ano, Jerevan by musel dát nejen sedm regionů Ázerbájdžánu, ale i část Karabachu, ale na oplátku obdržet mír a zbytek Artsakhu. Kromě toho by Baku, jak se mi zdá, dokonce uznal tuto část Arménie.

Co se ale stalo po setkání ministrů zahraničí v Moskvě? Hodinové příměří! .. A nové, ještě divokější bitvy. Bitvy, které prakticky zbavují Arménii jakékoli šance na udržení alespoň části Artsakhu pod jeho kontrolou. Ano, dnes můžete polemizovat o tom, kdo porušil příměří. Ale jak se mi zdá, už to nikdo nepotřebuje. Obě strany jsou přesvědčeny, že to udělal nepřítel. A bude téměř nemožné je přesvědčit.

Myslím si, že pokud bude na obou stranách politická vůle, lze najít viníka rozpadu dohody pomocí objektivních kontrolních prostředků a Rusko má v tomto regionu dost takových prostředků. V takovém případě by Spojené státy i Čína mohly sdílet data svých satelitů.

Během války jsem nechtěl nastínit téma vztahů mezi moderní Arménií a Ruskem. Ale to, co dnes dělá předseda vlády Arménie, vyvolává rozhořčení do té míry, že je jednoduše nemožné o tom mlčet. Ve snaze změnit politický směr země se vláda chystá v této válce přímo zabít své občany. Místo toho, aby vynaložil veškeré úsilí na ukončení krveprolití.

Závěr. Pokračování příště

Několik dní jsem slyšel rozhovory o sestřelených útočných letadlech, o útocích útočných letadel pod rouškou tureckých F-16. Odborníci argumentovali, citovali z různých zdrojů. Cítil, že se oba státy účastní různých válek. Arméni sestřelili letadlo, proti nim jsou používána letadla a Ázerbájdžánci tvrdí, že mají letadla v hangárech.

Je těžké zeptat se vojenských pilotů? Zeptat se, jestli jsou mezi leteckými veliteli Ázerbájdžánu idioti, kteří by svým pilotům nařídili provádět nálety v takovém terénu a s takovým nasycením protivzdušné obrany? Drony s tím odvádějí skvělou práci.

Co bude dál? Ne ve smyslu plnění informací, ale obecně o válce mezi Arménií a Ázerbájdžánem. Baku dále dovede situaci do logického konce. Vytlačí civilisty z nevládních organizací. Rozdrtí armádu Artsakhu a Arménie dálkovým dělostřelectvem a drony. A protože civilní obyvatelstvo odejde do Arménie a osvobodí území, ázerbájdžánská armáda obsadí vesnice a města Karabachu.

Zdroje Arménie se nám roztaví před očima. Země rychle zchudne a nakonec se změní na jakýsi druh Ukrajiny. Existuje mnoho ambicí při absenci příležitostí k jejich realizaci. Pokračování kurzu europeizace země a odmítání spojenectví s Ruskem je přesně touto cestou.

Za tuto situaci bude opět odpovědné Rusko. Nebo ne? ..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 14. 10. 2020, 23:45. »
Registrovaný uživatel
Môj osobný názor je, Európa "dobrovoľne" nastúpila do zóny samolikvidacie...
Niečo podobné ako na Titaniku, podpalubie zatopene, ale v prvej triede sa tancovalo...🎺😊
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Altmann takže jistě nevíš nic,stejně jako nikdo . Nevite nic,jen čtete a čtete a zamotáváte se do situace. Ale když vás to baví ....v tým věku to chápu ale některým mladším kusům život protejká mezi prsty .Umřou sice co se týče tohoto téma vzdělaný ale nic po nich nezůstane. To je vyhlídka panečku
Registrovaný uživatel
kato napsal
Altmann takže jistě nevíš nic,stejně jako nikdo . Nevite nic,jen čtete a čtete a zamotáváte se do situace. Ale když vás to baví ....v tým věku to chápu ale některým mladším kusům život protejká mezi prsty .Umřou sice co se týče tohoto téma vzdělaný ale nic po nich nezůstane. To je vyhlídka panečku


Jednotlivé vlákna majú svoje pomenovanie, prípadne niekto napíše novú tému.
Výhoda je, pokiaľ ťa to nezaujíma vôbec to nenavštíviš Kato...

Je to aj môj prípad, existujem tu hodne dlho, ale v niektorej téme som vôbec nebol...

Preto občas nerozumiem niektorým komentárom o odsudzujúcej forme diskusie, súhlas, oplzlá a vyslovene hulvátska forma diskusie tam mažem aj ja, ale inak nech si žije svojím životom, teda pokiaľ niekto nenaruší výsostne odborné vlákno ...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
nj dyk já vím
Moderátor
Kato, Ti blbí umírají s radostí, Ti co moc čtou umírají se vztekem, neb je ještě mnoho knih, které nestačili přečíst.
_______________
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Kato, Ti blbí umírají s radostí, Ti co moc čtou umírají se vztekem, neb je ještě mnoho knih, které nestačili přečíst.

Mám na mysli ty pofiderní články na internetu. Ne knihy
Třeba nezapominat používat selskej rozum a ne věřit kdejakymu pisalkovi
Moderátor
Přesně tak, souhlasím.
_______________
Moderátor
Zajímave, absurdní až neuvěřitelné.. O mnohém s dokumentů jsem četl , ale některá konkrétní uváděná fakta pro mne scela nová.. Viz lager pro sexuální otrokyně.. Hold my Češi v tý době, jsme byli mstivé a nelitostné kurvy.Něco možná i docela chápu, ale něco nepochopím vůbec, jak dalece kolektivní mstivost může zajít..
Neustále poukazujeme na válečná zvěrstva některých zemi a přitom se sami mezi ně řadime.. Hanba.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/12980306910-odsun-vertreibung/dily/
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 21. 10. 2020, 20:01. »
Moderátor
Ještě doplním nějaký koment...

https://faei.cz/kdo-je-vinik-a-kdo-obet-povalecny-odsun-pohledem-primych-ucastniku/

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... > »

Sběratel.com » Faleristika » Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1