Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Vykupminci.cz
Numisargo

Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Zde, v případě zájmu se můžeme bavit o problémech, kterým rozumíme, nebo naopak, kterým nerozumíme a proto se ptáme. Existuji zajímavé blogy jako je WWW.valka, Fronta, palba, Armyweb a další, diskuze (mimo armyweb) mají svoji obsahovou náplň. Moderátor tak žádné invektivy netrpí a diskuze je vždy zásadně k věci. Chtěl bych to moderovat za pomoci Paula a Barbara neb jejich historické povědomí je na dobré úrovni. Pokud si chcete pokecat, máme zde tlachárnu. Děkuji:
Moderátor
https://www.csfd.cz/film/245319-nova-zeme/komentare/strana-2/

Mohu doporučit tento film, dosti mně zaujal. Je to něco jako byl experiment na ostrově co uvedl Paul. Zkuste to.
Moderátor
https://uloz.to/file/GhDRSdVVd/zelezny-kriz-cross-of-iron-1080p-bluray-x264-ac3-cz-dab-1977-mkv


Klasika, film Železný kříž výtečné herecké výkony!
Moderátor
Jsem celkem oprávněna dotazován proč jsem vymazal celé vlákno na sekci "Odznaky" 8)
Dokážete pochopit, že člověk může udělat chybu? Dostal jsem prosbu, nebo přesnější tvrdou žádost o odstranění příspěvku jednoho kolegy. Chtěl jsem vyhovět
ale nějak jsem bez brýlí zmáčkl něco jiného. Mám jedno oko a bez brýlí jsem trochu slepý a byl jsem hodně nasratý. Tak jo, jsem popleta. :roll:
Registrovaný uživatel
Stane se.
Moderátor
Pochopitelně jsem se tím nechtěl chlubit, ale myslím, že to doženeme.
Moderátor
Koukám.. Tentokrát do nového vlákna,další foto ze série kvízu významných osobností.
Kdo na obrázku..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Já bych se vrátil k posledním příspěvkům jak si pamatuji. To lidské inženýrství je děs a běs. Myslím tím osadu na ostrově v příhraničí s Čínou, nebo ten pokus s vězni to je ten film Nová země, případně stěhování Indiánu do území rezervace, které jim bylo přiděleno, ale i výcvik malých dětí se zbraní. Prostě to je hrozná věc, neb právě mladý mozek to dokáže vstřebat. Nejsou to jen příslušníci HJ.
Moderátor
Také bych měl jednu.................

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Altmann napsal
Já bych se vrátil k posledním příspěvkům jak si pamatuji. To lidské inženýrství je děs a běs. Myslím tím osadu na ostrově v příhraničí s Čínou, nebo ten pokus s vězni to je ten film Nová země, případně stěhování Indiánu do území rezervace, které jim bylo přiděleno, ale i výcvik malých dětí se zbraní. Prostě to je hrozná věc, neb právě mladý mozek to dokáže vstřebat. Nejsou to jen příslušníci HJ.


Nevím bývalí doby kdy jsem takové filmy celkem snášel, nyní se jím vyhýbám..
Jinak jsem si všiml, že mi ušlo slůvko v mém předchozím příspěvků.. Kdo JE na obrázku..
Moderátor
Altmanne....Chorlogín Čojbalsan
Moderátor
....ano pane. Já tu první třídu, ještě první typ držel v ruce, je to kus zlatá. Jinak Mongolové doplňovali RU potravinami, výstroji a hlavně o koních, tedy koňmi?
Moderátor
Nejsem si jist, ale pokud vidím správně jako první od pohledu na foto z leva ma odznak čeky 5 let.. Docela vzácný.
Pokud si vzpomínáte jeden se mi podařilo získat, ale nejsem si jistý celkovou originalitou, bylo mi řečeno že byl restaurován..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 18. 1. 2020, 15:00. »
Moderátor
O odznaku jsem mlčel.Je to tak i když jistě nebyl výkonným orgánem u něho jde o celkové práce pro potřeby fronty.
Moderátor
Altmann napsal
O odznaku jsem mlčel.Je to tak i když jistě nebyl výkonným orgánem u něho jde o celkové práce pro potřeby fronty.


Ja vám rozumím, také jsem si to v uvědomil, ale tyto věci se snažím přehlížet a nezajímá mne osobnost jako taková.. Můj pohled je čistě faleristicky..
Moderátor
Já ty odznaky sepíši na SfS, alespoň pro přehled.
Registrovaný uživatel
Taky přidám jednu fotku.Držitel 5 Řádů Rudého Praporu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A jeden námořník ať to máme pestřejší :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=453&t=3853

Ušakova medaile je velmi vzácná, povídání zde. Udělovala se i anglickým a americkým námořníkům
Registrovaný uživatel
rebel76 napsal
A jeden námořník ať to máme pestřejší :-)

Капитан Немо-Наутилус. :P
-s-
Moderátor
stani napsal
rebel76 napsal
A jeden námořník ať to máme pestřejší :-)

Капитан Немо-Наутилус. :P
-s-


Stani,
ten námořní poddůstojník si asi tolik srandy nezaslouží.
Registrovaný uživatel
Mě spíše překvapuje ten křížek na krku. Podle mě asi nějaký veterán.
Služba na lodi v době války..... To muselo být hrozné, nebylo kam utéct. Když člověk vidí ty filmy o ponorkách či námořních bitvách.
Moderátor
Ono to zase především v době války nebylo nic překvapivého a Pravoslavná církev se s povolením Stalina a pomáhala získat lidí k vlastenectví. Víte to jsou ty problémy jak kdo čte. Pochopitelně, když se najde nějaký blb a ten se vždy najde, může mu to vadit. Ano je to obrázek poválečný a je to tedy veterán.
Registrovaný uživatel
Stalinovi nič iné neostavalo, len požiadať cirkev O pomoc v prehratej vojne
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Bohužel si nemohu vzpomenout kde jsem to četl, ale když Němci stáli před Moskvou vyhlásila pravoslavná církev, že tady jde o matičku Rus a že to byl zásadní impuls k "totálnímu" boji proti Němcům, proto je Stalin za II. sv. války toleroval.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Faleristika » Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1