Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Vykupminci.cz
Numisargo

Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Myslím, že není na místě takto hovořit o našem národu v té době ještě nežil... přes 300 000 obětí na naši straně, čím jsme si to zasloužili? Sebemrskačství po každé zmínce o odsunu??? Proč...
Moderátor
Určité věci té doby se nedají ospravedlnit a ta hlavní je neuvěřitelna krutost některých Čechů při odsunu...Ze Samotný odsunem se stotožnuji,ale to co se během něho dělo nikdy...
Moderátor
Sice jsem říkal, že sem na tuto stránku chodit nebudu, ale to neznamená, že si zde Barbar z toho dělat stránku, kterou by mu schválil i Poselt ( to je ten tlustý Sudeťák), moc se divím, že Paul, se neozval a že ostatní jste souhlasící většina? Prostě přátelé a Barbare, nevnucujte nám názory, ják zavilí Češi pár Sudeťáku i postříleli, jo, je to i pravda, ale oni nám ublížili, musíte se přenést do roku 1945-46, ale ještě raději do roku 1937-38,oni nám také zabíjeli četníky, kluky z SOS. Vy již máte svůj názor, ale také by jste měl přijít s tím, jak nám tito hodní Sudeťáci zabíjeli dle Vás nehodné Čechy. Mnozí oslavuji Witmanna jako hrdinu neb se narodil v Sudetech, Walter Novotný také a další, ale pánové bojovali jako hrdinové, ale bojovali proti spojencům. Pokud nebudete objektivní nebudu to trpět s tím si běžte do kecárny. Nějak nechápu, že jste se od určité doby dokázal tak změnit a obrátit. Já také připouštím, že k nějakým excesům došlo, ale odsun v další části byl organizován velmi dobře. Vložit pouhý odkaz a ani jej nekomentovat to není dobré. Vy jste byl přímý člověk a tak Vás prosím, vzpamatujte se.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
Já tady vžádném případě nehajim sudeťaky, naopak souhlasím s odsunem.. To na co poukazují je krutost při odsunu. To co se odehrávalo překvapilo i samotnou tehdejší vládu, mnozí si později uvědomili za hruzy způsobili.. .. Pálení děti za živa, znásilňování a mučení, linčovaní a hromadné vraždy a upalovani... to vy schvalujete..!! O to hůř, že to dělali obyčejní lidé a ne jako za války cvičene jednotky SS komanda Einsatzgruppen, nebo gestapo..
Valná většina obyčejných sudeťaku, nesouhlasíla s událostmi jako Lidice, ležáky.Co jsem i osobně slýchal se chovali naprosto normalně vůči svým českým spoluobčanům, samozřejmě fanaticke výjimky byly, ale byla to jen malá část..
Já jen poukazují, že my Češi v období války (po válce) jsme nebyli žádné neviňatka jak si mnozí myslí,ale pěkně kruté a nelitostné svině.Tím co Beneš zpusobil..
Moderátor
Poláci, ti byli krutí, Holanďané ještě více, Francouzi se s odsunem nemazali a byl to velký odsun. Nedělejte ze mně fašouna, já pálení děti neschvaluji, ale víte co se dělo na Slovensku ve Vápenke tam se ženy a děti házeli živé do pece, pro jistotu byla to akce speciálního komanda SS. Ono stačí říci, ano stalo se, je nám to líto, ty případy z naši strany to byl ten divoký odsun a místa jsou známá, hrdý na to rozhodně nejsem, ale plakat nebudu.

Když vojáci US osvobodili koncentrační tábor, to jméno prostě si nevzpomenu, ale dali vězňům hole, stráže SS seřadili a vězňové je utloukli, myslíte si, že to bylo správné?? Když ti vojáci US viděli ty hory mrtvol věděli co dělat.
_______________
Moderátor
Altmann napsal
Poláci, ti byli krutí, Holanďané ještě více, Francouzi se s odsunem nemazali a byl to velký odsun. Nedělejte ze mně fašouna, já pálení děti neschvaluji, ale víte co se dělo na Slovensku ve Vápenke tam se ženy a děti házeli živé do pece, pro jistotu byla to akce speciálního komanda SS. Ono stačí říci, ano stalo se, je nám to líto, ty případy z naši strany to byl ten divoký odsun a místa jsou známá, hrdý na to rozhodně nejsem, ale plakat nebudu.

Když vojáci US osvobodili koncentrační tábor, to jméno prostě si nevzpomenu, ale dali vězňům hole, stráže SS seřadili a vězňové je utloukli, myslíte si, že to bylo správné?? Když ti vojáci US viděli ty hory mrtvol věděli co dělat.


Ja také neplaču, ale vše co píšete dělali speciální jednotky vojaci a většina obyčejných Němců a sudeťaku o tom co dělají ti to vojáci nevěděla, dokonce ani to, že byly na to vybrany zvláštní jednotky...
Ja přeci moc dobře rozumím této historii a vím co se v Evropě v té době odehrávalo a samozřejmě s tím už ze samotné lidskosti nesouhlasím..
Znovu jen píšu, že mnozí mají tehdejší nás Čechy za nevinné a beze větších skvrn...
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 24. 10. 2020, 7:14. »
Moderátor
Věřte, že většina věděla, věděla toto je právě obrana, kterou používali Němci a dokonce i v Norimberku.
Podívejte se na stránky, myslím Seznam. Osud Anny Letenské, herečky, která měla povoleno dotočit film a po skončení práce, hned druhý den ji v Praze zastřelili.

Horší to je s kolaboranty. Sobibir vyhlazovací tábor, který řídilo asi 17 poddůstojníku SS a hlídalo 250 Ukrajinců. Je o tom výborný film
_______________
Registrovaný uživatel
omg
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Já tady vžádném případě nehajim sudeťaky, naopak souhlasím s odsunem.. To na co poukazují je krutost při odsunu. To co se odehrávalo překvapilo i samotnou tehdejší vládu, mnozí si později uvědomili za hruzy způsobili.. .. Pálení děti za živa, znásilňování a mučení, linčovaní a hromadné vraždy a upalovani... to vy schvalujete..!! O to hůř, že to dělali obyčejní lidé a ne jako za války cvičene jednotky SS komanda Einsatzgruppen, nebo gestapo..
Valná většina obyčejných sudeťaku, nesouhlasíla s událostmi jako Lidice, ležáky.Co jsem i osobně slýchal se chovali naprosto normalně vůči svým českým spoluobčanům, samozřejmě fanaticke výjimky byly, ale byla to jen malá část..
Já jen poukazují, že my Češi v období války (po válce) jsme nebyli žádné neviňatka jak si mnozí myslí,ale pěkně kruté a nelitostné svině.Tím co Beneš zpusobil..


amen
Registrovaný uživatel
Psal jste, že Češi byli mstivé a nemilosrdné kurvy, což je dle mého přes čáru, pokud se tak cítíte nebo vaši předci musíte se s tím vypořádat. Vynalézavost němců a krutost jejich počínání v Polsku, Ukrajině, Bělorusku při jejich postupu v rámci “Lebensraum” nemá obdoby. Pokud se při odsunu dělī excesy, tak je to z lidského hlediska pochopitelné (počínání RG nebylo vždy namístě).
Když vidím fotografie s Babího jaru, kde stojí nahé ženy s dětmi v náručích jak čekají na smrt tak mám vztek.
Možná je to zaujatosti ale i v naší rodině velkoněmecký národ úřadoval tím, že jednou větev (celou rodinu poslal) poslal do Mauthausenu a dne 24.10.1942 byli po dvou minutách všichni popraveni včetně 14 letého chlapce a 17 leté dívky, samozřejmě otec jako poslední aby věděl čím se provinil.
Tak že asi tak....psát o tom ze jsme mstivé kurvy?
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
barbar napsal
Já tady vžádném případě nehajim sudeťaky, naopak souhlasím s odsunem.. To na co poukazují je krutost při odsunu. To co se odehrávalo překvapilo i samotnou tehdejší vládu, mnozí si později uvědomili za hruzy způsobili.. .. Pálení děti za živa, znásilňování a mučení, linčovaní a hromadné vraždy a upalovani... to vy schvalujete..!! O to hůř, že to dělali obyčejní lidé a ne jako za války cvičene jednotky SS komanda Einsatzgruppen, nebo gestapo..
Valná většina obyčejných sudeťaku, nesouhlasíla s událostmi jako Lidice, ležáky.Co jsem i osobně slýchal se chovali naprosto normalně vůči svým českým spoluobčanům, samozřejmě fanaticke výjimky byly, ale byla to jen malá část..
Já jen poukazují, že my Češi v období války (po válce) jsme nebyli žádné neviňatka jak si mnozí myslí,ale pěkně kruté a nelitostné svině.Tím co Beneš zpusobil..


amen


😂👍
Moderátor
Miķelis napsal
Psal jste, že Češi byli mstivé a nemilosrdné kurvy, což je dle mého přes čáru, pokud se tak cítíte nebo vaši předci musíte se s tím vypořádat. Vynalézavost němců a krutost jejich počínání v Polsku, Ukrajině, Bělorusku při jejich postupu v rámci “Lebensraum” nemá obdoby. Pokud se při odsunu dělī excesy, tak je to z lidského hlediska pochopitelné (počínání RG nebylo vždy namístě).
Když vidím fotografie s Babího jaru, kde stojí nahé ženy s dětmi v náručích jak čekají na smrt tak mám vztek.
Možná je to zaujatosti ale i v naší rodině velkoněmecký národ úřadoval tím, že jednou větev (celou rodinu poslal) poslal do Mauthausenu a dne 24.10.1942 byli po dvou minutách všichni popraveni včetně 14 letého chlapce a 17 leté dívky, samozřejmě otec jako poslední aby věděl čím se provinil.
Tak že asi tak....psát o tom ze jsme mstivé kurvy?


Vas zde vidím prvně..

Koukejte například Altmann mě zná,z mnoha zdejších i soukromých diskuzi, ale vy zřejmě ne..
To co píšete je vše známá a svinska věc nacistů a dalších a je toho mnohem více ustašovci, Ukrajina Banderovci i vlasovci atd.
Všechno to jsou zvěrstva pacháná na civilistech, no a co chci říct že i ta naše milovaná země nese stín těchto zvěrstev a máme také krev na rukou... To je celé a to, že to sprostě možná přehnaně emočně napíši, to jsem já, v tom směru a za těchto okolnosti čistý a nefalšovaný hulvat... 😉 Pro ty z vás lehčí povahy se tím to omlouvám za své nezdvořile chování..
Moderátor
Altmann napsal
Když vojáci US osvobodili koncentrační tábor, to jméno prostě si nevzpomenu, ale dali vězňům hole, stráže SS seřadili a vězňové je utloukli, myslíte si, že to bylo správné?? Když ti vojáci US viděli ty hory mrtvol věděli co dělat.

Bylo. Všimněte si, že je neutloukli američtí vojáci, ale ti, kteří byli trýzněni a ubili ty, kteří přímo trýznili.
Ale nikdy jsem o tom neslyšel.

Na druhou stranu, po válce při tom odsunu, to bylo úplně jinak. To vraždili často pro majetek nebo víceméně jen proto, "že se to už mohlo a nebyla síla, která by je za to odsoudila". Většina těch zavražděných Němců se ničím prokazatelným neprovinila a většině těch vraždících nikdo nic neudělal (krom všeobecných útrap z dob okupace - ale je to stejné jako kdybychom v prosinci 1989 věšeli členy KSČ po lucernách) a dost možná, že často vraždili ti, kteří sami měli máslo na hlavě a takto se stali "partyzány léta 1945".
Registrovaný uživatel
Dnešný článok na sme.sk hovorí o silnej téme, ktorá bola zamlčovaná a dodnes som sa s ňou vôbec nestretol. Nehovorí o hrdinstve väzňov z koncentráku, ale o ich základných ľudských pudoch - pude sebazáchovy a pude sexuálnom. :shock:

Chceli len prežiť. Nacisti nútili stovky žien pracovať v táborových bordeloch
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Altmann napsal
Když vojáci US osvobodili koncentrační tábor, to jméno prostě si nevzpomenu, ale dali vězňům hole, stráže SS seřadili a vězňové je utloukli, myslíte si, že to bylo správné?? Když ti vojáci US viděli ty hory mrtvol věděli co dělat.

Bylo. Všimněte si, že je neutloukli američtí vojáci, ale ti, kteří byli trýzněni a ubili ty, kteří přímo trýznili.
Ale nikdy jsem o tom neslyšel.

Na druhou stranu, po válce při tom odsunu, to bylo úplně jinak. To vraždili často pro majetek nebo víceméně jen proto, "že se to už mohlo a nebyla síla, která by je za to odsoudila". Většina těch zavražděných Němců se ničím prokazatelným neprovinila a většině těch vraždících nikdo nic neudělal (krom všeobecných útrap z dob okupace - ale je to stejné jako kdybychom v prosinci 1989 věšeli členy KSČ po lucernách) a dost možná, že často vraždili ti, kteří sami měli máslo na hlavě a takto se stali "partyzány léta 1945".


ještěže to někdo vždy napíše za mě :) díky
Moderátor
Možná, pokud přežili američtí letci co seskočili nad Německem i nad Sudetami. Starosta vydal befel a celé vesnice šli doslova na lov. Pokud pilota našli četnici, měli naději, pokud je našli vesničané, nepřežili. No a potom se k vraždám pilotů nikdo nehlásil. Myslím, ale nevím to přesně sestřeleni piloti nad Slovenském, jedna skupina měla smůlu, když odlétali z Banské Bystrice, ale to by měli kolezi ze Slovenska vědět.Vidím, že se musím nějak omluvit, ale divím se, že já znám a mladí ne.

Víte co mně začíná trápit. Já vše co Vy objevujete znám a tak si kladu otázku proč Vy ne-. Já mám vojenské školy a učili nás i bývalí příslušníci armádního sboru. S tím táborem, který osvobodili US to mně mrzí, že nevím, který to byl, ale oni se za to US moc nestydí, prostě stalo se a je to správné. Téměř si začínám říkat, že sjednocená Evropa některé věci zatajuje a já tady vypadán jako bájný veterán.
_______________
Moderátor
Altmann napsal
Možná, pokud přežili američtí letci co seskočili nad Německem i nad Sudetami. Starosta vydal befel a celé vesnice šli doslova na lov. Pokud pilota našli četnici, měli naději, pokud je našli vesničané, nepřežili. No a potom se k vraždám pilotů nikdo nehlásil. Myslím, ale nevím to přesně sestřeleni piloti nad Slovenském, jedna skupina měla smůlu, když odlétali z Banské Bystrice, ale to by měli kolezi ze Slovenska vědět.Vidím, že se musím nějak omluvit, ale divím se, že já znám a mladí ne.

Nevím, myslím že to bylo individuální a nelze to paušalizovat. Konkrétní příklady těch vražd máme? Nehledě k tomu, že befel byl nejspíš všeobecný a i ten purkmistr se musel držet nařízeného.

Kdyby v padesátých letech takto přistál u nás us voják, čili strašný krvežíznivý nepřítel, STB by to prošla sama. Měla na to totiž mnoho lidí (těch se v Reichu nedostávalo - byli na frontě) a ze strachu by k tomu místní vůbec nepustila. Těm by nařídila zákaz vycházení a kdo by vystrčil nos, toho by na místě zastřelili.
Moderátor
Tábory Mauthausen-Gusen byly posledními, které byly koncem druhé světové války osvobozeny. 5. května 1945 přišli do tábora Mauthausen vojáci 41. průzkumné jednotky 11. americké obrněné divize. Tyto jednotky odzbrojily policisty a opustily tábor. Většina členů SS utekla z tábora již před jeho osvobozením; zbylých zhruba třicet bylo vězni zlynčováno (podobný počet byl zlynčován i v Gusenu II).[62] Do 6. května byly, s výjimkou dvou táborů v Loiblpassu, americkou armádou osvobozeny všechny zbývající pobočné tábory komplexu Mauthausen-Gusen

Byli ulynčováni.Já se k tomu moc vyjadřovat nebudu neb cítím, že mi nevěříte, což mně mrzí.
_______________
Moderátor
Pavel_III

máte pravdu, proto já zde stále říkám, že ta nenávist je hrozná a zde je to až moc silné. V tomto vzpomínám na Havla. to byl můj člověk, on o té nenávisti hodně mluvil.
_______________
Moderátor
https://www.denik.cz/galerie/koncentracni-tabor-dachau.html?photo=3&back=1259327791-37-1


Tak zde se ti mladí kluci z US army vřádili, pěkně prosím si to vše projděte, kompletně Dachau najdete na více stránkách.
Ke zdi s vámi. Otřesení Američané po osvobození Dachau krvavě ztrestali esesáky

Moc se mi to líbí, hromadná poprava dozorců SS vojáky US Army, je u toho i obrázek
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 24. 10. 2020, 10:06. »
Moderátor
Altmann napsal
Tábory Mauthausen-Gusen byly posledními, které byly koncem druhé světové války osvobozeny. 5. května 1945 přišli do tábora Mauthausen vojáci 41. průzkumné jednotky 11. americké obrněné divize. Tyto jednotky odzbrojily policisty a opustily tábor. Většina členů SS utekla z tábora již před jeho osvobozením; zbylých zhruba třicet bylo vězni zlynčováno (podobný počet byl zlynčován i v Gusenu II).[62] Do 6. května byly, s výjimkou dvou táborů v Loiblpassu, americkou armádou osvobozeny všechny zbývající pobočné tábory komplexu Mauthausen-Gusen

Byli ulynčováni.Já se k tomu moc vyjadřovat nebudu neb cítím, že mi nevěříte, což mně mrzí.

Nevím. O lynčování jsem neslyšel (bych řekl, že mne udivuje, že toho byli vězni fyzicky schopni). Že postříleli ty dozorce, kteří z jakéhosi důvodu nezdrhli, sice v pořádku není, ale ušetřili si tím soudy, hledání a o něco zjednodušili denacifikaci. A je to pochopitelné. Ale pokud nevidíte ten ohromný rozdíl mezi zabíjením civilistů (mnohdy v důchodovém věku) po válce, kteří nikoho nevěznili, nikoho nezabíjeli a, což je mnohdy doloženo, třeba i za války pomáhali, tak je to přinejmenším smutné.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Masakr_na_%C5%A0v%C3%A9dsk%C3%BDch_%C5%A1anc%C3%ADch , https://cs.wikipedia.org/wiki/Masakr_u_Dobron%C3%ADna , https://cs.wikipedia.org/wiki/Postoloprtsk%C3%BD_masakr ( https://cs.wikipedia.org/wiki/Vojt%C4%9Bch_%C4%8Cern%C3%BD_(odboj%C3%A1%C5%99) ), https://cs.wikipedia.org/wiki/Brn%C4%9Bnsk%C3%BD_pochod_smrti - v těchto případech po únorové prohře bylo vše zameteno pod koberec (proč asi?)
https://cs.wikipedia.org/wiki/Masakr_v_Rovensku_pod_Troskami

https://cs.wikipedia.org/wiki/Noc_zavra%C5%BEd%C4%9Bn%C3%BDch_b%C3%A1sn%C3%ADk%C5%AF
Moderátor
(V Bolševicku ovšem podobné praktiky byly normální a centrálně řízené a nařízené tyranem. - poslední odkaz)
Moderátor
Ovšem masakry se odehrávaly i v jiných dobách https://cs.wikipedia.org/wiki/Magdebursk%C3%A1_svatba a nebylo to nic pěkného.
Moderátor
Pavle, postříleli je vojáci US Army. Ty masakry já neschvaluji a jak vidím dal jste si s tím práci. Nebudu zlý a tak sem nebudu vkládat odkazy jak fašisté vraždili u nás. Vždy na každé straně to bohužel jsou ti nevinní.
Odbočím a vzpomenu Srebrenicí a mírový ochranný prapor OSN, který na to koukal. Mně se žádné masakry nelíbí, ale porovnávat co jsme provedli my a co oni je faktický zlý úmysl.
_______________
Registrovaný uživatel
Omg

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... > »

Sběratel.com » Faleristika » Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1