Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Vykupminci.cz
Numisargo

Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Paul napsal
Nebo sis to vztáhl na sebe a svůj nick? Jsme snad ženský vztahovačný?
:shock:


Tak se kolem toho nevzrušuj a nekul oči, vše je ok.. 👍😉
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Paul napsal
Já to četl v knize jak píšu, ne na wikipedii. Nechápu reakci :shock:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Ja myslel význam slova barbar je to ve wiki, stejně popsáno..
A pak si to jen promaznul věcma s knihy co si četl.. Neboj příspěvek jsem pochopil..
Barba je také latinsky plnovous, ...bla bla 😉😄👍


Co jsem promazával? Dával jsem to jako celek. Nakrásně, kdybych něco promazával nebo upravoval, bude to pod textem napsaný. (« Poslední úpravu provedl(a) xxxx v 2. 2. 2021, 8:51. »)

Wikipedie mě vůbec nezajímá a zajímavosti bych z ní sem nedával nikdy, jen z knížek.

Jako vůbec nepobírám o co tady jde. Ani toho obchodníka, kterej mi má lízt do prdele, napsal jednu větu.
Registrovaný uživatel
Paul napsal
ferovyobchodnik napsal
Paule, ono to bylo praktické. A praktikové vítězí...


No však jo, souhlasím. Když máš prostor, můžeš si to dovolit. Peskej král i Napoleon to považovali za zbabělost, ale důležitej je výsledek.


Já myslel primárně ty kluky, chápal jsem, že tě pohoršili
Moderátor
Pardon promaznul v jiném slova smyslu (jako něco namazat)
Možná lepší výraz by byl,, okořenil,, ..

Už to neřeš,ať nezasiráme vlákno, nejsme přeci ženský.. :)
Obchodníka vnímám úplně jinak a myslim, že v tom se se mnou shodne většina zdejších, koneckonců věřím včetně tebe. Určitě si s toho všiml už dříve.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Paul napsal
Včera jsem v knize o řecko - perskejch válkách narazil na pár zajímavostí.

v tý době vzniklo slovo barbar, znamenalo bar bar, něco jako bla bla. Označovalo cizince, kterýmu danej nerozuměl. Peršani i Řekové se tak vzájemně označovali.
:mrgreen:

První použití taktiky spálený země - když Peršané napadli národ Skythů.. Skythové se velikosti perský armády nemohli rovnat, tak je cíleně táhli do nitra stepí, kde je klasicky udolali. Stejně jako později Rusové Napoleona.

Dost ochladl můj obdiv k Helénský kultuře (nebo přesněji i obdiv k vojenství..kdo někdy neobdivoval Leonidase?)..Byla povolena pederastie, ve Spartě dokonce zákonem. (Starší muž si k sobě bral mladíčka/dítě)


Ty si tak maximálně vyhledal význam slova barbar na wiki .
vše to tam máš popsány... Ty první taktiko spálené země a Helenská kulturo, tím to nemusíš promazávat.. :)
Mimochodem je tam ještě jeden výraz pro slovo barbar latinský význam barba, už jsem to tady dřív komentoval .. ;)

Mimochodem obchodník ty seš taková prdel, že snad větší jsem nepoznal .. Táhneš se za každým jako smrad a víš o věcech kulový.Kdyby Paul napsal jakýkoliv nesmysl seš schopnej svou stupiditou důležitě připsat cokoliv. O historii víš maximálně jen to kdy ses narodil.. :)


Chápu, že na tvé vsevedkovstvi nemám šanci se dostat a jsem za to rád.
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
Paul napsal
ferovyobchodnik napsal
Paule, ono to bylo praktické. A praktikové vítězí...


No však jo, souhlasím. Když máš prostor, můžeš si to dovolit. Peskej král i Napoleon to považovali za zbabělost, ale důležitej je výsledek.


Já myslel primárně ty kluky, chápal jsem, že tě pohoršili


Nepohoršili. Možná se to v kontextu doby bralo jinak, ale mě to teda nic neříká a k tak drsnejm chlapům mi to nesedlo.
Moderátor
Hele obchdnik, já reagoval na určitou věc a nemůžu si znovu nevšimnout těch včerejších excesu a dnes ráno v tlacharni znovu.. Sorry ale ty seš opravdu jak kokot, namísto nějaké argumentace..v podstatě jedno jaké, ale hergot alespoň nějaké, ty budeš mít neustále stupidní dětinské narážky. A občas jako by nic, se v mísiš do debaty třeba historie a reaguješ, přitom snad každý rozumnější pozná, že tématu rozumíš tak maximálně z rychliku... Pokud máme v zemi takové moderní vystudované vysokoškoláky tak pánbůh zaplať za ty dary...
Registrovaný uživatel
Paul napsal
ferovyobchodnik napsal
Paul napsal
ferovyobchodnik napsal
Paule, ono to bylo praktické. A praktikové vítězí...


No však jo, souhlasím. Když máš prostor, můžeš si to dovolit. Peskej král i Napoleon to považovali za zbabělost, ale důležitej je výsledek.


Já myslel primárně ty kluky, chápal jsem, že tě pohoršili


Nepohoršili. Možná se to v kontextu doby bralo jinak, ale mě to teda nic neříká a k tak drsnejm chlapům mi to nesedlo.


Ano, v té době to bylo normální, nebo běžné. U vojska navíc praktické jak už jsem psal. Jsou na to i novodobé studie
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Hele obchdnik, já reagoval na určitou věc a nemůžu si znovu nevšimnout těch včerejších excesu a dnes ráno v tlacharni znovu.. Sorry ale ty seš opravdu jak kokot, namísto nějaké argumentace..v podstatě jedno jaké, ale hergot alespoň nějaké, ty budeš mít neustále stupidní dětinské narážky. A občas jako by nic, se v mísiš do debaty třeba historie a reaguješ, přitom snad každý rozumnější pozná, že tématu rozumíš tak maximálně z rychliku... Pokud máme v zemi takové moderní vystudované vysokoškoláky tak pánbůh zaplať za ty dary...


Tak si tu VŠ dodelej a pojď nám to ukázat :-D
Registrovaný uživatel
Nešlo o vojsko v poli, ale o výcvik - patronát, v poli nic takovýho neexistovalo, třeba v Římský armádě byla homosexualita pod trestem smrti!.

Škoda, že tady zase vznikla negativní diskuze. Nidky bych nedával nic za účelem někoho napadat nebo urážet pro svojí zábavu.
Registrovaný uživatel
Paul napsal
Nešlo o vojsko v poli, ale o výcvik - patronát, v poli nic takovýho neexistovalo, třeba v Římský armádě byla homosexualita pod trestem smrti!.

Škoda, že tady zase vznikla negativní diskuze. Nidky bych nedával nic za účelem někoho napadat nebo urážet pro svojí zábavu.


Ale u Řeků to bylo i v poli, resp. V celkovém konceptu. Nevím, zda za celou dobu jejich trvání, přeci jen antika mě fascinovala spíš na střední. Řím stavěl na jiných principech
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
barbar napsal
Hele obchdnik, já reagoval na určitou věc a nemůžu si znovu nevšimnout těch včerejších excesu a dnes ráno v tlacharni znovu.. Sorry ale ty seš opravdu jak kokot, namísto nějaké argumentace..v podstatě jedno jaké, ale hergot alespoň nějaké, ty budeš mít neustále stupidní dětinské narážky. A občas jako by nic, se v mísiš do debaty třeba historie a reaguješ, přitom snad každý rozumnější pozná, že tématu rozumíš tak maximálně z rychliku... Pokud máme v zemi takové moderní vystudované vysokoškoláky tak pánbůh zaplať za ty dary...


Tak si tu VŠ dodelej a pojď nám to ukázat :-D


Ty se teď hlavně věnuj diskusi s Paulem ať se něčemu naučíš a važ si toho, Paul ty znalosti má...
Registrovaný uživatel
barbar napsal
ferovyobchodnik napsal
barbar napsal
Hele obchdnik, já reagoval na určitou věc a nemůžu si znovu nevšimnout těch včerejších excesu a dnes ráno v tlacharni znovu.. Sorry ale ty seš opravdu jak kokot, namísto nějaké argumentace..v podstatě jedno jaké, ale hergot alespoň nějaké, ty budeš mít neustále stupidní dětinské narážky. A občas jako by nic, se v mísiš do debaty třeba historie a reaguješ, přitom snad každý rozumnější pozná, že tématu rozumíš tak maximálně z rychliku... Pokud máme v zemi takové moderní vystudované vysokoškoláky tak pánbůh zaplať za ty dary...


Tak si tu VŠ dodelej a pojď nám to ukázat :-D


Ty se teď hlavně věnuj diskusi s Paulem ať se něčemu naučíš a važ si toho, Paul ty znalosti má...


Ty jsi kokot :-D starej se o sebe
Registrovaný uživatel
V Antice mám minimální přehled. Ale doháním to teď rychle.

Odstoupil jsem i od názoru, že za pád Římské říše mohli barbaři. (všeobecná teze) Spíš její vlastní rozpínavost a paradoxně profesionalizace armády, kdy vojáci poslouchali nakonec jen toho, kdo jim velel a sami si volili císaře, x císařů v x armádních uskupeních, chaos, zmatek, slabost, rozklad.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mě už z téhle doby zajímá jen Egypt a z ostatních spíš běžný lidský život, ale priorita čtení je jinde no
Moderátor
Ja o antice vím možná ještě mnohem miň. Žádnou publikaci jsem o ní nečetl. To spíš starověký egypt. Kdysi jsem se docela zajimal, dokonce jsem tam za tím účelem cestoval s ženou v rámci takové poznávací dovolené...

Koukám a myslím, že je čas poprosit moderátora o smazání dnešního plevele...
Altmanne díky.
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
Mě už z téhle doby zajímá jen Egypt a z ostatních spíš běžný lidský život, ale priorita čtení je jinde no


Tak to je náhoda... A upřímně trochu mě sere.. Nevšiml jsem si příspěvků, jinak bych svůj nenapsal..
Registrovaný uživatel
K Egyptu jsem ještě nedošel.
Registrovaný uživatel
Paul napsal
K Egyptu jsem ještě nedošel.


Svého času jsem něco málo i uměl v hieroglyfech, třeba by to ještě šlo oprasit :-D
Moderátor
Děti, děti ...
Registrovaný uživatel
Nemohu doložit pramen a ani městský stát v starém Řecku, ale údajně seděli u stolu při jídle/hostinách, tak jak potom stáli v bojovém šiku. To byla asi jiná tolerance při diskuzích. V bojovém šiku šlo o život.

Paul něco na tom s tou armádou bude. Opět nemohu doložit pramen, ale Řím posílal peníze na žold nějakém veliteli a jeho vojsku. Bohužel byl jen velitel bez vojska a peníze si nechával pro svou potřebu.

Antika je tak rozsáhlá a tolik úhlů pohledů, že to není možné obsáhnout. Určitě bych nechtěl žít v té době. Život otroka či ženy neměl cenu a když si vezmeme bratrovražedný boj zakladatelů Říma (pověst), tak skoro žádný život neměl cenu.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Děti, děti ...

Mají si kde hrát.. :P
https://www.youtube.com/watch?v=AsXnPTygiKY
-s-
Registrovaný uživatel
taho napsal
Nemohu doložit pramen a ani městský stát v starém Řecku, ale údajně seděli u stolu při jídle/hostinách, tak jak potom stáli v bojovém šiku. To byla asi jiná tolerance při diskuzích. V bojovém šiku šlo o život.

Paul něco na tom s tou armádou bude. Opět nemohu doložit pramen, ale Řím posílal peníze na žold nějakém veliteli a jeho vojsku. Bohužel byl jen velitel bez vojska a peníze si nechával pro svou potřebu.

Antika je tak rozsáhlá a tolik úhlů pohledů, že to není možné obsáhnout. Určitě bych nechtěl žít v té době. Život otroka či ženy neměl cenu a když si vezmeme bratrovražedný boj zakladatelů Říma (pověst), tak skoro žádný život neměl cenu.


Jo, Římská říše byl pěknej bordel těch posledních xset let, kde vojáci zvolili klidně několik císařů najednou,,,(nějakej senát měli všichni už u p...) jen pro svoje výhody...dokonce někteří ani neměli zájem , ale odmítnout nešlo. Ke konci už stála armáda za hovno totálně, už ani neprodělávali řádnej výcvik..měli manželky.. Bojovali stejně jako barbaři a vlastně byla armáda z většiny tvořená germánama, galskejma kmenama, peršanama, numidama..všim možnym..vyjma Italů, který sloužit už nechtěli..

Dokonce už byli vojáci i líný a zhýčkaný nosit zbroj, tak zmizela těžká pěchota (nosit těžkou zbroj vyžadovalo taky tvrdej výcvik)...

Každá říše se opírá o armádu, jinak to nemohlo dopadnout...Ti Huni, Gotové a další, to už byla jen poslední rána z milosti...Snad jen ta východní říše je škoda, že na ní západní církev pak koukala skrz prsty a přispěli k jejímu pádu zničením Konstantinopole...Teď tam smrdí Turek.

Řekové museli bejt dost nabušený, jen štít vážil snad 9 kg + ostatní zbroj..A v tom se pohybovat..cvičili to celej život, to museli bejt mašiny.

Žít bych v tý době taky nechtěl. Ženy ale asi zas na tom nebyly tak zle, ve Spartě měly slušný práva. I když ten stát byl sám o sobě úplně mimo kriteria normáního života....
Moderátor
stani napsal
Pavel_III napsal
Děti, děti ...

Mají si kde hrát.. :P
https://www.youtube.com/watch?v=AsXnPTygiKY
-s-

https://www.youtube.com/watch?v=Zmdt9447M4A&ab_channel=RETROHISTORY
Moderátor
Včerejší dokument, zajímavé dobové záběry. Také dobře stvárněn příběh velmi schopného Generála Gajdy a Štefánika, který byl hlavním a zásadní postavou u vzniku republiky.Nepochybně byli trnem v oku Masaryka a Beneše..
Akurát nepadla zmínka o Šnejdárkovi při záběrech napadení polskem a Maďary,což mě mrzí hlavní postava oněch konfliktu..

https://www.ceskatelevize.cz/porady/12547574913-generalove/219562268110001-kdo-s-koho/

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 > »

Sběratel.com » Faleristika » Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1