Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Vykupminci.cz
Numisargo

Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 86 87 88 89 90 91 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mě ten film připadal jako totální slátanina..Jenže pak jsem si přečetl, že se to opravdu stalo (viz článek co jsem vložil)...nevěřil jsem, gůgloval..A ono to opravdu do puntíku takhle proběhlo...což je neuvěřitelný a zpětně film nehodnotím špatně.
Registrovaný uživatel
https://www.ndr.de/geschichte/chronologie/kriegsende/Vor-75-Jahren-kommt-der-Henker-vom-Emsland-Willi-Herold-vor-Gericht,herold112.html

Tady třeba seriozní německej zdroj..tomu klukovi bylo v den popravy jen 21 let..(1946)..
Moderátor
V roce 1945 mu bylo 21 let. Byla to hrozná doba pro všechny.
_______________
Registrovaný uživatel
Narodil se 11 September 1925.
To je ale jedno.

Nechápu tu pohnutku, bojový zkušenosti už měl, co ho vedlo k tomuhle..život před sebou. Mohl se zašít a pár tejdnů počkat na konec války...Ne, najde oficírskou uniformu a začne hrát roli s cílem totální destrukce všeho kolem sebe.
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
kdes to stáhl?


Normál na ulozto..
Registrovaný uživatel
Vercingetorix napsal
ferovyobchodnik napsal
kdes to stáhl?


Normál na ulozto..


Tam jsem to právě neviděl
Registrovaný uživatel
https://ulozto.cz/hledej?q=der%20hauptmann
Registrovaný uživatel
jo na pc už jsem to našel, díky :)
Registrovaný uživatel
Já o tom právě někdy dávno četl, ale nevěděl jsem, že je k film. Aspoň bude večer co koukat
Registrovaný uživatel
Má to docela zajímavej vizuál.
Registrovaný uživatel
taky jsem to viděl ...pěknej film,narcisismus a vymývání mozků muselo udělat v hlavě toho kluka guláš...válka je svině ;)
Registrovaný uživatel
https://www.csfd.cz/film/838681-prebehlik/prehled/

nedávno viděno ještě toto..říkal jsem si, Němci, ty točej celkem historicky přesně..

No naběhl jsem si, větší hovadinu jsem dlouho neviděl. Viděn jen první díl..
Moderátor
Vercingetorix
Naprostý souhlas, také jsem si "naběhl".
_______________
Registrovaný uživatel
https://armadnizpravodaj.cz/historie/sestrelil-letadlo-pomoci-pistole/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=594000&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=nfxpyMujGII-202107191721&dop_id=12671928


tak tenhle článek mě dostal, autor je dement, už napsal víc blbostí..ale sesmolit toto...to snad ani není česky :D

Název stránek evokuje profesionální výklad historie, opak je pravdou...a to se autor zajímá o vojenství :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Zatímco posádka poškozených letounů sestupovala v padácích k zemi

sestup v padáku, to musí bejt pecka jako:D

Jakmile došlo k plánovanému útoku, Japonci se splašili, a začali je bombardovat. Došlo k četnému poškození Baggettových letounů, a ti byli nuceni ke katapultaci.

Tohle nedává vůbec smysl..

Jako válečný zajatec se Baggett pod železnýma rukama Japonců dožil vysokého věku 85 let.


??? :mrgreen:

Pomocí čtyř přesných zbraní dokázal Baggett sestřelit letoun,

Asi překlep, jinak netušim, co u sebe pilot má všechno za zbraně :D

US Army Air Force (americká vzdušná síla)

:D
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 19. 7. 2021, 18:33. »
Registrovaný uživatel
https://www.stream.cz/badatele/prokleta-mista-les-plny-hromadnych-hrobu-ve-kterem-nezpivaji-ptaci-64191088#dop_ab_variant=594000&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=1rYsezs69MM-202107192142&dop_id=12684618&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Taky dobrý...Ve Svíbu už jsem byl mockrát na procházce, ptáci tam řvou v létě jak o život..Ale ten blud šířej všude možně už docela dlouho.. negativní energie, ticho jak v hrobě, ptáci tam nezpívají, tísnivá atmosféra....ne, vše je to jen pověra a autosugesce, stejně jako u poloplešatého tlouštíka ve videu. :mrgreen:
Moderátor
Jde o zvýšení návštěvnosti. Jinak Bojiště, Svíb, to vše je doslova práce. Najít kulku je zázrak. Balcárek odvedl takový kus práce. Dnes ti mladí kluci vystupuji již jako staří páni, to je život. Hlavní je, že se daří, jezdí z Rakouska, ale i Německa, hlavně Sasíci. Dopadlo to dobře
Je nutno podchytili mladé, jsou tam, zatím moc nevystupuji, ale kus práce odvádějí. Ale nějaké kosti, to hned po bitvě místní sedláci co bylo dobré posbírali do hospodářství. To video je dobrá turistická upoutávka, ale jinak je tam moc krásně.
_______________
Registrovaný uživatel
Je. Taky tam rád jezdím.

Na rekonstrukci bitvy jsem též sem tam zašel...Vždy bylo pekelný vedro.
Kulí tam je po polích tuny ...Asi před 10ti lety jsem si jich tam nasbíral zásobu (saský, pruský a naše) + nějaký šrapnely.
Dokonce to tam při rekonstrukci bitvy nějakej vykuk u stánku prodával, 300 kč za kus...to jsem nepobíral.
Moderátor
Dobré je Brno - Slavkov, ale to je zase zima. Ukázky ovšem stojí za to. V létě Šlapanice a okolí.
_______________
Moderátor
Brno - Slavkov ? Není to spíš Austrelitz 1805 -> Santon? Resp. pod ním.
Moderátor
ANO, ale jsme přece jen v Čechách.
_______________
Registrovaný uživatel
no to nejsme, tady je morava...
a taky jde asi spíš o ten Santon :roll:
Moderátor
Jasně, ať je to po vašom
_______________
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
no to nejsme, tady je morava...
a taky jde asi spíš o ten Santon :roll:

Tak správně! A klidně bych Morava psal s "M"! :mrgreen:

Rekonstrukce bitvy je pod Santonem (a kupodivu zatím vždy zvítězil Napoleon), i když různé akce jsou rozeseté po celém bojišti a dotčeném okolí a trvají několik dní.
A v neděli se kladou věnce na Mohyle míru.
Registrovaný uživatel
https://www.stream.cz/krvava-leta/borislavka-zdokumentovana-brutalni-vrazda-prevazne-nemeckych-civilistu-303397

To je silný kafe...včetně těch záběrů dobovejch...(přejíždění civilistů náklaďákem, proč boha?)

Máme hodně másla na hlavě, po kapitulaci se tu dělo na civilistech tolik zla, že skopčákům nemáme co vyčítat. Nedávno jsem narazil v kronikách na informaci o hromadnejch hrobech (cca 30 km od mýho bydliště), kde partyzáni ruku v ruce s Rudou armádou pobíjeli lidi (z transportů a zajatce)..Dodnes neproběhla exhumace, i když několik svědků na hroby upozornilo včetně jejich polohy.. Asi je strach, že by na okolní lidi padl pocit viny za jejich předky..

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 86 87 88 89 90 91 >

Sběratel.com » Faleristika » Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1