Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » POŽADAVKY NA OCENĚNÍ MINCÍ

Vykupminci.cz
Numisargo

POŽADAVKY NA OCENĚNÍ MINCÍ

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
No a cenově to vypadá asi takto:
1) 30 Kč
2) 140 Kč
3) 200 Kč
4) 80 Kč

Takže suma sumárum do Kč 450 - což taky nejsou peníze k zahození :-)
Moderátor
Jeste k tomu stribru vysledky v aukcich napr.:

Pol. 3925. 2 Schilling 1928 - Schubert KM 2843 BJ 70,- 80,-
viz
http://www.numismatika.cz/web/Nummus-Olomouc/N050_Katalog/050kat3901.htm

Pol. 3717. 25 Šilink 1958 - Welsbach, KM.2884 0/0 150,- 130,-
viz
http://www.numismatika.cz/web/CNS-Sumperk/S074_Katalog/074kat3701.htm

v obou pripadech je to plus minus cena kovu (v prvnim pripade spis minus)
Registrovaný uživatel
Děkuji za odpovědi.
Registrovaný uživatel
To Ingerli: nejakou cenu ma, ale chtelo by to foto i druhe strany a info, jestli zvoni respektive jestli neni zkorodovany az "na kost".
Registrovaný uživatel
zdravim, vedel by mi niekto pomoct s presnejsim urcenim a aj ocenenim mince? Je tam 12 einen reichs thaler LM 1760 - alebo 69...dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Je to 1760..

Anhalt-Bernburg
Viktor Friedrich(1721-65)
1/12tolaru
Registrovaný uživatel
Bernburg, v tomto stave ziadna slava.
_______________
Registrovaný uživatel
dakujem, vedel som, ze je to nemec, len som nevidel presny letopocet..este raz vdaka
_______________
Registrovaný uživatel
další střeleckej na aukru, je to kopie?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
SantaFe: hodně špatná kopie, viz první foto - výstupky v ploše mince, nedoražený perlovec. Není to stříbro, to je z fotky taky zřejmé.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, mohl by mi prosím někdo znalý pomoci s určení těchto tří středověkých (stříbrných?) mincí. Rád bych znal názor sběratelů, jestli jsou v dobrém nebo spíše špatném stavu... Nemám strovnání, ale zrovna moc pěkné mi laicky nepřipadají...
Předem děkuji za pomoc Jakub

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
ano, jsou stribrne. a jsou prave. prvni je stavem slusny, ale ne vynikajici. jedna se o prazsky gros Vladislava II. Jagellonskeho. sberatelum bude vadit vetsi nedorazena plocha, ktera casto znesnadnuje az znemoznuje presne urceni. ale musim rict, ze celkove prvni mince nepusobi spatne. urceni jsem nehledal, ale z obrazu tusim, ze se jedna o gros z pocatku vlady tohoto panovnika.

druha mince je mince tehoz panovnika, stavem o poznani horsi. nehezky je ten okraj, vady strizku a setrely obraz. navic (alespon na prvni pohled) se jedna o jednu z nejbeznejsich variant na trhu, takze asi tezko nekoho nadchne (ale toto tvrzeni si nechte overit).

posledni je Vaclav IV., opet gros. stav spatny, jak je u tohoto panovnika pomerne caste. mince v takovych stavech lze u tohoto panovnika bez obtizi shromazdit desitky v kratke dobe, nema smysl to v takovych stavech vubec sbirat a ani kupovat (tyto stavy by mely byt za par desitek korun a pokud budete grose chvili sbirat, verte, ze to bude to prvni, ceho se v budoucnu budete zbavovat). zde je patrny prekrizeny drik v pismeni M u BOEMIE a kresba lva. to muze pomoci s castecnym zarazenim mince, ale presne urceni spis mozne nebude.
Moderátor
Absolútne súhlasím s Oliverom a navyše takto nejako by mala vyzerať inteligentná odpoveď moderátora. ;)
Registrovaný uživatel
Dobrý den, mnohokrát Vám děkuji, hned jsem si to začal hledat na internetu. Přiznám se, že na mincích stále nevidím rozdíl - mimo toho, že jsou různě posunuté obrazy na obou stranách mince. Znamená to tedy, že je na nich vyražen (někde) panovník? Jestli bych mohl poprosit, jakou literaturu bych si měl na toto téma sehnat ? Samozřejmě bych ji nekupoval, ale poptal bych se v knihovně AV...
Ještě bych se zeptal jestli je mám nějak otřít nebo vyčistit, když je ponesu do nějakého specializovaného obchodu zkusit prodat? Když je to tedy stříbro, asi by tedy šlo nějak vyčistit...
Děkuji ještě jednou Jakub
Registrovaný uživatel
japerner napsal
Ještě bych se zeptal jestli je mám nějak otřít nebo vyčistit, když je ponesu do nějakého specializovaného obchodu zkusit prodat?


Nechte je tak, jak jsou!!!!!!!!!!!
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Samozřejmě, já se raději zeptám. Myslel jsem jen, jestli to pak nějak nezvýší jejich cenu?
Registrovaný uživatel
japerner napsal
Samozřejmě, já se raději zeptám. Myslel jsem jen, jestli to pak nějak nezvýší jejich cenu?


I když tyto mince jsou v bídné zachovalosti a už je asi nelze zničit, naučte se kupovat mince, které nebudete mít snahu čistit. V Čechách jsme odborníci na čištění všeho, bohužel hodně mincí se tak zničilo. Ona se totiž pětisetletá patina neutvoří za dva měsíce.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Tomu rozumím, ale já jsem je nekupoval.. .) Asi budete se mnou souhlasit,
že sbírání mincí je zajímavý koníček, ale přiznám se, že se jen snažím o těchto mincích, které se ke mně náhodou dostaly něco zjistit. Sbírat je nebudu .)

Stejně tak jsem prosil jinak zaměřené sběratele o pomoc s určením asi antických mincí a také o určení nějakého odznaku, který jsem na netu nikde neviděl.

Asi jsou moje otázky nebo reakce na odpovědi nekompetentní nebo nesmyslné nebo přímo hloupé (...:D), tak se mnou prosím mějte ještě chvíli trpělivost...

Ještě jednou děkuji Jakub
Moderátor
cisteni cenu snizuje. pokud byste mel moznost mit predstavu o tom, v jakem stavu jsou mince ve sbirkach, byl byste prekvapen, kolik jich je znicenych zbytecnym louhovanim v nejbizardnejsich nalevech se zarucenymi ucinky. na to existuje protinazor prodejcu, kteri maji v rukach mince v nalezovych stavech, ze kus hliny by nikdo nekoupil. to je sice take pravda, ale neopravdnuje to k cisteni, ktere minci poskodi. obvykle totiz staci voda a trpelivost. ve vasem pripade cistenim neziskate vubec nic, pouze ztratite. dovolim si doufat, ze u nas na trhu snad uz neexistuje zajemce, kery by vysledky cisteni na techto minci ocenil.

k panovnikovi. je to napsano kolem koruny. pokud to chcete zacit sbirat, je dobre zacit nejdriv cist. na to nemusite ani do knihovny, je toho plny internet. pokud to sbirat nechcete, tak se tim ani netrapte. napr. u tech prvnich dvou je WLADISLAVS SECVNDVS, u posledni pak WENCEZLAVS TERCIVS.

otazky hloupe nejsou, ale zacinaji byt zbytecne. uz vite co mate v ruce, nic s tim nedelejte a pouzijte napr. toto forum a funkci "Vyhledavani". urcite najdete vsechno, co potrebujete vedet.
Registrovaný uživatel
Dobrý večer,mohl by mi někdo znalý prozradit,co jsem to našel za minci ve starém ponku mezi šroubky?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Stavem, naprosto bezcenný krejcar Josefa II.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Pokud by byl ten prvni na prodej, měl bych zájem. Je mozne mne kontaktovat přes mail v profilu. Dekuji pehu
japerner napsal
Ještě bych se zeptal jestli je mám nějak otřít nebo vyčistit, když je ponesu do nějakého specializovaného obchodu zkusit prodat?
Děkuji ještě jednou Jakub
Registrovaný uživatel
Prosím o info o tomto Groschi - původ a cena .Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
BAYERN
Maximilian II. Emanuel, 1679-1726. 3 Kreuzer 1701
cena max 50kč :roll:
Registrovaný uživatel
Děkuji za informaci.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » POŽADAVKY NA OCENĚNÍ MINCÍ

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1