Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » POŽADAVKY NA OCENĚNÍ MINCÍ

Vykupminci.cz
Numisargo

POŽADAVKY NA OCENĚNÍ MINCÍ

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 123 124 125 126 127 128 129 130 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
jrhanz napsal
Dobrý den, mám doma tuto minci je to 10-ti cent Nizozemsko. Údajně je mince i stříbrná. Zajímá mě však ražba, rub a líc je otočen o 180 stupňů(viz foto) a nevím zda to je u těchto mincí běžné nebo chyboražba, děkuji za odpovědi Jan

Je to u těchto mincí běžné, tzv.
Coin alignment ↑↓
viz
https://en.numista.com/catalogue/pieces5264.html
Registrovaný uživatel
Dobrý den, mám doma nějakou minci, nemám ponětí jestli je to padělek nebo obyčejná mince bez hodnoty. Chtěl bych vědět, co to je za minci a jestli má nějakou cenu ;). Našel jsem ji v Krnově když jsem hledal věci s detektorem kovů. Děkuji předem za odpovědi.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je to antická -římská mince z počátku 4. století letopočtu..Konstans , Konstantinus. atd.Sběratelská hodnota nicotná , kolem 100-150 korun, byla -li by z našeho území , v souvislostech zajímavý nález. Moc tomu ale nevěřím ,díky podnebí atd by takto malá , měděná mincička vypadala jinak , leda by ležela v jeskyni....
Registrovaný uživatel
Dobry den, bolo by mozne nechat si ocenit medaile?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Knieza Rastislav - ocenit pekne prosim. Dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jan Pavol II - ocenit pekne prosim. Dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dubcek - ocenit pekne prosim Vas. Dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kandidat ZOH 2002 - ocenit prosim. Dakujem krasne

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Martenz: tady je nekolik podobnych medali prodanych v roce 2017 kolem ceny kovu (nekdy i pod):
https://www.numisbids.com/n.php?p=sale&sid=2320&cid=61985&pg=0&so=2&search=
Aktualne je svetova cena stribra cca o 50% vyse.
Viz tez napr. (neprodano):
https://aukro.cz/pamatna-medaila-ag-knieza-rastislav-6966093138

Zminujete i zlate mince, muzete mi poslat mail (adresu mam v profilu).
Moderátor
Pán mě kontaktoval s prosbou naceněním dukátů .Jednalo se o výše uvedené pamětní medaile, odkázal jsem jej na zdejší znalce slovenské moderny....

Numismate díky za rychlou reakci...
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 17. 7. 2022, 19:53. »
Registrovaný uživatel
pro Martenz
Papeže jsem minulý měsíc vydražil za 500,-.
Buď si je nechte a nebo je dejte za pevnou cenu sem. Případně mi napište na mail cestaven@seznam.cz.
Moderátor
barbar napsal
Pán mě kontaktoval s prosbou naceněním dukátů .Jednalo se o výše uvedené pamětní medaile, odkázal jsem jej na zdejší znalce slovenské moderny....

Numismate díky za rychlou reakci...

V prvnim svem prispevku uvadi:
Po otcovi, zberatelovi, som zdedil strasne vela starozitnych minci,dukatov, vacsinou rakusko uhorsko, stare americke dolare (vsetko mince), vacsina zlato a zopar striebornych.
Moderátor
numismat napsal
barbar napsal
Pán mě kontaktoval s prosbou naceněním dukátů .Jednalo se o výše uvedené pamětní medaile, odkázal jsem jej na zdejší znalce slovenské moderny....

Numismate díky za rychlou reakci...

V prvnim svem prispevku uvadi:
Po otcovi, zberatelovi, som zdedil strasne vela starozitnych minci,dukatov, vacsinou rakusko uhorsko, stare americke dolare (vsetko mince), vacsina zlato a zopar striebornych.


Definice jednotlivých druhů zděděných věci (medaili možná i mincí) není přesná, tak uvidíme jaký další materiál pán k určení a ocenění pošle...
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 17. 7. 2022, 20:18. »
Registrovaný uživatel
Pani velmi pekne dakujem za vase rady a odhady. Strasne rad by som pridal viac fotiek ale to by som musel vlozit viac ako 800 fotiek a ja sa pokusim to vsetko dat na cloud a mozno ked budete mat cas pozriet sa nato asi len zo zvedavosti. Vobec este netusim ako toto vsetko predat, pri tom pocte by bolo najidealnejsie predat to naraz, ale o to asi nebude zaujem. No v kazdom pripade este dam sem nejake mince ktore su dobre zname a cenne. Zaujima ma cena.

Dakujem pekne Pani a pekny start do noveho tyzdna prajem
Registrovaný uživatel
Karel 4 - 1978

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
3$ - 1857

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Přibramsky zlatnik 1875

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Martenz, kontaktuj firmu Aurea nebo Macho & Chlapovic. Pokud je toho hodně oni osobně přijedou, udělají ti odhad a nabídnou ti prodej u nich v aukci kde dosáhneš za minimum práce a ceny nejlepších prodejních výsledků. Tady se s tím budeš patlat a ještě riskovat že si na tobě někdo bude chtít přihřat polivecku a trošku tě oskube.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
Martenz, kontaktuj firmu Aurea nebo Macho & Chlapovic. Pokud je toho hodně oni osobně přijedou, udělají ti odhad a nabídnou ti prodej u nich v aukci kde dosáhneš za minimum práce a ceny nejlepších prodejních výsledků. Tady se s tím budeš patlat a ještě riskovat že si na tobě někdo bude chtít přihřat polivecku a trošku tě oskube.


Dakujem za uprimne slova, ja zopar knih od Macha & Chlapovica uz mam, skusim tam zavolat a dohodnut nieco.
Registrovaný uživatel
Tyhle další už jsou úplně jiná liga a dával bych je do aukce nebo prodával jen v případě potřeby peněz.
Registrovaný uživatel
Pekná ukážka, na aukcii dostaneš najviac.
Skús pridať ešte niečo zaujímavé 👍
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
taho napsal
Tyhle další už jsou úplně jiná liga a dával bych je do aukce nebo prodával jen v případě potřeby peněz.


Přesně tak..

Mimochodem Komáre tohle je solidní numismatický portál a myslím,že velmi seriózní v případě určení a cenových odhadech.Pokud máme k dispozici kvalitní fotografie dokážeme docela přesně určit cenu..
Tvrzení, že tazatele někdo ze zdejších ,,oškube,, je dost přehnané, naopak nezávislý veřejný názor může majitele velmi dobře připravit na případný prodej kdekoliv..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 18. 7. 2022, 19:45. »
Registrovaný uživatel
K tématu bych přidal jenom následující. Nedávno jsem na Bazoši koupil minci od pána, který mi při obchodu řekl, že ji (a ostatní mince - měl jich tam více) zanesl k prodeji do Aurey. Tam mu nabídli odkup. Částka se mu zdála malá a tak si k tomu něco přihodil a dal to na Bazoš. I tak byla částka nízká (podle mně). Proto bych opravdu v takových případech trval na zařazení do aukce.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
taho napsal
Tyhle další už jsou úplně jiná liga a dával bych je do aukce nebo prodával jen v případě potřeby peněz.


Přesně tak..

Mimochodem Komáre tohle je solidní numismatický portál a myslím,že velmi seriózní v případě určení a cenových odhadech.Pokud máme k dispozici kvalitní fotografie dokážeme docela přesně určit cenu..
Tvrzení, že tazatele někdo ze zdejších ,,oškube,, je dost přehnané, naopak nezávislý veřejný názor může majitele velmi dobře připravit na případný prodej kdekoliv..

Neříkám že tohle není solidní portál, ale po mailech moc veřejný to ocenění není ne? Nemam na mysli nikoho konkrétního ale čert nikdy nespí a všichni kdo se v tom pohybujeme nějakou chvíli, víme jak to chodí ne? Není mnou navrhovaný řešení to nejjednodušší a nejlepší pro laika pokud to chce zpeněžit nebo ocenit? Jediný co dodám pokud to chcete prodat, nezamente výkup s prodejem v aukci. Aby nedošlo k mýlce, protože při výkupu logicky platí hned ale míň.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
rektor napsal
K tématu bych přidal jenom následující. Nedávno jsem na Bazoši koupil minci od pána, který mi při obchodu řekl, že ji (a ostatní mince - měl jich tam více) zanesl k prodeji do Aurey. Tam mu nabídli odkup. Částka se mu zdála malá a tak si k tomu něco přihodil a dal to na Bazoš. I tak byla částka nízká (podle mně). Proto bych opravdu v takových případech trval na zařazení do aukce.

Jednak nemůžeš věřit tomu co lidi říkají, mě už tolikrát někdo tvrdil že Aurea tohle a tamto. A samozřejmě výkup a aukční prodej jsou dvě odlišný věci.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 123 124 125 126 127 128 129 130 > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » POŽADAVKY NA OCENĚNÍ MINCÍ

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1