Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Pozná někdo místo zobrazené na obraze ?

Vykupminci.cz
Numisargo

Pozná někdo místo zobrazené na obraze ?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
díky moc J. B.
Registrovaný uživatel
Pozná někdo hrad na obraze ? Kunětická hora ? Díky moc J. B.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To je určitě Střekov. https://ustecky.denik.cz/galerie/hrad-strekov.html?photo=13
Kunětická hora určitě ne, tu mi ani nepřipomínejte, tu teď totálně zničilo NPÚ za skoro 100 milionů z EU tam postavili železobetonový skleňák. Brr.
Registrovaný uživatel
Rekonstrukce Kunětické hory je skvělá! 👍
Registrovaný uživatel
Postavit ve starém hradě v 21. století stavby, které tam nikdy nestály, nikdy nebyly pro to místo ani historicky navrženy a nemají ani žádnou hodnotu z hlediska moderní architektury, považuji za více než nešťastné. Asi nejhorší ale je, že to prezentují jako dílo Jurkoviče, což je už nactiutrhání.
Bohužel to není ojedinělé, vysoké dotace, nedostatečná erudice a úcta k památkám a snaha stavět si vlastní pomníčky podobně degradují i jiné památky.
Nedávno mě v té souvislosti zaujal rozhovor o rekonstrukci Hrabalova doma v Kersku. Autorky studie v něm uvedly: „Dělaly jsme studii a vůbec nás nenapadlo, že se může někdy realizovat. Nejtěžší bylo si v architektonickém ateliéru prosadit projekt, který bude o tom, že vlastně vůbec nic nepostavíme.“ (https://plus.rozhlas.cz/hrabalovo-obydli-byl-tam-naprosty-ale-organizovany-chaos-shoduji-se-autorky-9202390 )
Zrestaurovat památku bez moderních dostaveb, přístaveb a výmyslů je dnes vlastně heroický výkon.
Registrovaný uživatel
Restaurovat památku bez moderních dostaveb je naprosto běžné a je tomu tak ve většině případů. Na Kunětickou horu máme rozdílný názor
Registrovaný uživatel
Asi žijeme v jiném světě. :-) Co se týká Kunětické hory, vezměte si staré fotky a původní plány přestavby z počátku 20. století a porovnávejte s dneškem. Nejde o názor, ale Jurkovič měl jasný plán se zřetelnými jednotícími prvky, byly tam opakující se motivy jako v hudbě. Pokud Vám třeba jen ta moderní dřevěná vestavba vedle brány netrhá oči a srdce, tak nevím... Je to jak přístřešek u nějakého bungalovu.
Bylo by to na delší diskuzi, ale snad stačí říct, že tyto novodobé rekonstrukce památek za stovky milionů jsou v zásadě založené pouze na tom, co si vymyslí projektant, který vyhraje veřejnou zakázku na základě nejnižší ceny. Neexistuje tam naprosto žádná odborná oponentura. To, co se stalo např. s pražským orlojem se vlastně děje masově téměř všude, jenom to v architektuře není tak vidět, poněvadž většině lidí se prostě líbí, že je něco nové a nějaký vkus je dnes zcela v úpadku.
Registrovaný uživatel
Je to historicky pořád dokola. V každém století Vám řeknou, že je vkus v úpadku. Ale tentokrát už opravdu jo 🙂
Registrovaný uživatel
Nesouhlasím. Nemyslím, že vkus je v úpadku obecně, ale u nás. Třeba ve velkých částech Německa, Itálie, Španělska atd. úpadek vkusu vůbec nepozoruju. Ty změny krajiny a obcí u nás, bungalovy, betonové ploty, stále větší výměry monokultur, to je bezprecedentní. Navíc památková péče existuje velmi krátce, takže to určitě není historicky pořád dokola.
Přemýšlel jsem o tom, jak jste psal že restaurovat památku bez moderních dostaveb je naprosto běžné, a vlastně jsem nepřišel snad na žádný významný příklad, kde by tomu tak skutečně bylo.
Jinak ryba smrdí od hlavy, jak se říká, tak se můžete potěšit krásnou plánovanou „rehabilitací“ sídla NPÚ v Praze. https://www.earch.cz/revue/clanek/invalidovna-v-novem-architekt-petr-hajek-predstavil-navrh-na-dostavbu-barokni-pamatky Myslím, že to dostatečně ilustruje totální rozklad památkové péče u nás.
Registrovaný uživatel
Zdravím vespolek, nevěděl by někdo o který most se jedná, případně kdo je autorem ?

Díky moc J. B.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
nataradza napsal
Nesouhlasím. Nemyslím, že vkus je v úpadku obecně, ale u nás. Třeba ve velkých částech Německa, Itálie, Španělska atd. úpadek vkusu vůbec nepozoruju. Ty změny krajiny a obcí u nás, bungalovy, betonové ploty, stále větší výměry monokultur, to je bezprecedentní. Navíc památková péče existuje velmi krátce, takže to určitě není historicky pořád dokola.
Přemýšlel jsem o tom, jak jste psal že restaurovat památku bez moderních dostaveb je naprosto běžné, a vlastně jsem nepřišel snad na žádný významný příklad, kde by tomu tak skutečně bylo.
Jinak ryba smrdí od hlavy, jak se říká, tak se můžete potěšit krásnou plánovanou „rehabilitací“ sídla NPÚ v Praze. https://www.earch.cz/revue/clanek/invalidovna-v-novem-architekt-petr-hajek-predstavil-navrh-na-dostavbu-barokni-pamatky Myslím, že to dostatečně ilustruje totální rozklad památkové péče u nás.



V Německu se úpadek vkusu pozoruje těžko, to je fakt.
Registrovaný uživatel
Zdravím, tak už jsem to dohledal jedná se o silniční most v Nymburce, autor Jiří Vetešník.

Pěkný den. J.B.
Registrovaný uživatel
Artman: Ano, na tom se shodneme. Vždycky, když přejedu Rozvadov, ocitnu se v jiném, lepším světě.
Registrovaný uživatel
nataradza napsal
Artman: Ano, na tom se shodneme. Vždycky, když přejedu Rozvadov, ocitnu se v jiném, lepším světě.


Aha :D. To bylo myšleno, kde vkus není, těžko bude upadat, ale dobře. Lepší svět... :D ... To opravdu ne. Nemastnost a neslanost Německa holt někomu vyhovuje. Já mám v Německu vždy pocit, že mě někdo šmíruje. Ale na hranicích třeba s Francií už je to dobré, tam vnímám život, jako tady. .
« Poslední úpravu provedl(a) Artman v 23. 5. 2024, 6:29. »
Registrovaný uživatel
Pozná prosím někdo místo a autora? Že by nějaké lázně? Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Trochu mi to pripomina oblast kolem ricky Teple v Karlovych Varech, jak je hotel Pupp. Ale je klidne mozne, ze to muze byt i nekde uplne jinde.

Gomeznuno napsal
Pozná prosím někdo místo a autora? Že by nějaké lázně? Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7

Sběratel.com » Umění - obrazy » Pozná někdo místo zobrazené na obraze ?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1