Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Pozná někdo místo zobrazené na obraze ?

Vykupminci.cz
Numisargo

Pozná někdo místo zobrazené na obraze ?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pozná někdo místo zobrazené na obraze ? Díky za Vaše rady. J. B.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Případně toto místo ? Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pozná někdo zobrazené místo, případně předchozí místa ?

Díky moc J. B.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Honzabo napsal
Pozná někdo místo zobrazené na obraze ? Díky za Vaše rady. J. B.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Asi Kladno. Pohled směrem od Ostrovce, přes Podprůhon. Vlevo tuším komíny Poldovky a Koněva.
Registrovaný uživatel
Kacena: Díky moc za radu :-)

Ještě tu mám 4 další otazníky míst zobrazených na obrazech. Nepozná někdo některé místo ?

Díky moc J. B.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím vespolek,

měl bych tu ještě tři místa, které nemohu dohledat, první je grafika Kazdy, většinou zobrazoval motivy Kolína, Kouřimi a okolí, druhý mi připomíná Poděbradský zámek ale v jiné krajině a třetí je místo na Labi. Nepoznáte někdo tyto místa, případně i předchozí ?

Díky moc J. B.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
První z těch posledních je základní škola v Sendražicích.
Registrovaný uživatel
Zdravím, máte pravdu, parádní znalosti. Díky moc J. B.
Registrovaný uživatel
Poslední bych tipoval na protějším břehu rodný mlýn Václava Radimského, vpravo věž Práchovna.
https://www.google.cz/maps/@50.0293014,15.2014173,3a,75.1y,323.05h,90.78t/data=!3m8!1e1!3m6!1sAF1QipN48pMXzsbwZbP2W39ZoRYJG1eHXv8r5mxNFTLI!2e10!3e11!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipN48pMXzsbwZbP2W39ZoRYJG1eHXv8r5mxNFTLI%3Dw203-h100-k-no-pi-0-ya12.757605-ro-0-fo100!7i13312!8i6656?hl
Registrovaný uživatel
nataradza: díky moc i za Váš poznatek

Ještě bych tu měl jednu cestu k hradu či zřícenině, bohužel je to malované dosti z dálky, má někdo nějaký nápad o jaké místo se jedná ? Díky J. B.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pálava?
Registrovaný uživatel
díky za tip, zkoušel jsem najít podobný pohled, nejblíže jsem našel toto, podle zříceniny tvaru kopce, skal to vypadá opravdu na Pálavu.

Díky moc za radu. J. B.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Díky moc všem za dosavadní poznatky. Neučené zůstávají ještě tyto motivy, kdyby náhodou někdo z Vás poznal místo. Díky moc J. B.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ano, je to 100 procentne Palava, silnice od Mikulova ke Klentnici, na obraze ta skala vpravo se jmenuje Kočičí skála, vlevo je Stolová hora a vzadu zřícenina Děvičky nad Pavlovem. par fotek vcetne celkoveho pohledu zde: https://old.ochranaprirody.cz/lokality/?idlokality=175&hidemenu=1
Registrovaný uživatel
Zdravím, podlouhlý obraz města s kostelem se zvonovitou věží je podle mne Úštěk s jezerem Chmelař a z vrchem Sedlo v pozadí. Možná i na obraze ve zlaceném zdobném rámu - s křovím v jeho pravé části bude stejné město.
https://www.google.com/search?sxsrf=AJOqlzXnLk4FvPgByYf6HWFBJdVxePjP4w:1674483597993&q=pohled+na+%C3%9A%C5%A1t%C4%9Bk++od+jihov%C3%BDchodu&tbm=isch&source=univ&fir=-Vnw-wBlRLxMeM%252CB0O_e6IGDWcWWM%252C_%253BuJyLRN4cu6NXZM%252C-QgqNXFcVIb35M%252C_%253BOFHVeY_zmSf6_M%252C6-4JQh-bjzNzBM%252C_%253B8Ay1xY4hZIiuYM%252CH6Vg04NUF6LqgM%252C_%253BkhYThS0-Se7kQM%252CRXLe1EMJXzqGlM%252C_%253BvP8XNfBt3jqEnM%252CuG26hq1wqjoEoM%252C_%253BDn6qJz0zkA0IZM%252CuV0osBgr2TRR8M%252C_%253BWd4j6EvHNkgGuM%252C0cV4wf41LLN6gM%252C_%253BXZOJQKXlWuMq1M%252CTfMMWw94mffWJM%252C_%253BQEhiMWDAYD8jhM%252CgDhp1ECk54tPwM%252C_&usg=AI4_-kRsomxDtYPvVOytSQt91bxk15RTyg&sa=X&ved=2ahUKEwiumanA8d38AhXWUXcKHYvRBIoQjJkEegQIBxAC&biw=1920&bih=937&dpr=1#imgrc=YFLGXJZldnlHEM&imgdii=fDLyv3mtuENOYM
Registrovaný uživatel
To nebude Kočičí skála, ale Sirotčí hrádek.
Bedrich napsal
Ano, je to 100 procentne Palava, silnice od Mikulova ke Klentnici, na obraze ta skala vpravo se jmenuje Kočičí skála, vlevo je Stolová hora a vzadu zřícenina Děvičky nad Pavlovem. par fotek vcetne celkoveho pohledu zde: https://old.ochranaprirody.cz/lokality/?idlokality=175&hidemenu=1
Registrovaný uživatel
Na tom obraze (ne na te fotce-to mate pravdu) ) je Sirotci hradek vlevo na kraji takove "soutesky". Vpravo v popredi je Kocici skal (48.8259014N, 16.6417542E )
, nalevo od ni vede silnice Mikulov-Klentnice-Pavlov.
Registrovaný uživatel
Díky moc všem za Vaše rady.

Ještě tu mám pár motivů, které nejsem schopen dohledat, pozná někdo nějaké místo ?

Díky moc, pěkný den J. B.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím, ještě tu mám tento dřevěný kostelík. Netuší někdo o jaký kostelík se jedná ? Případně některý z předchozích motivů ?

Díky moc za radu.

J. B.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Takové kostely se stavěly v Norsku, i na Zakarpatské Ukrajině. Podle typu křížů typuji spíše tu Ukrajinu.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Zdravím vespolek,

měl bych tu pár obrazů u kterých se mi nedaří dohledat místo. Poznáte někdo některé z míst ?

Díky moc J. B.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě jsem přiblížil a vyřízl část tohoto obrazu, jestli někdo nepozná ty budovy, jsou dosti signifikantní, takže by to někdo mohl poznat...

Díky moc za rady J. B.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Honzabo napsal
Ještě jsem přiblížil a vyřízl část tohoto obrazu, jestli někdo nepozná ty budovy, jsou dosti signifikantní, takže by to někdo mohl poznat...

Díky moc za rady J. B.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Vzdáleně to připomíná Lysou nad Labem ... ale nevím, teda.
Moderátor
Honzabo napsal
Díky moc všem za Vaše rady.

Ještě tu mám pár motivů, které nejsem schopen dohledat, pozná někdo nějaké místo ?

Díky moc, pěkný den J. B.

Obrázky:
Obrázek vložený uživatelem

Můj tip - Nový Jičín

Asi tak zhruba na 100%.
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 22. 2. 2023, 22:39. »
Registrovaný uživatel
Zdravím díky moc za tipy u té Lysé nad Labem jsem nenašel celkový podobný pohled, ale ty dva hlavní objekty v Lysé jsou viz fotky. Takže by to mohla být Lysá....

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Umění - obrazy » Pozná někdo místo zobrazené na obraze ?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1