Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Pozvánka a diskuze o SČF

Vykupminci.cz
Numisargo

Pozvánka a diskuze o SČF

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Toto je bohužel ještě dědictví po komunistickém režimu. Celá ta mentalita “Kdo není ve svazu medvědů nesmí na Boubín” a “Ústřední orgán musí řídit, nařizovat, schvalovat nebo zamítat” i když jde pouze o zájmovou činnost. I když si to většina lidí neuvědomuje nebo nepřipouští, je to zakořeněno v podvědomí a bude trvat ještě dvě generace se toho zbavit.
souhlas
Moderátor
Byl bych nerad, kdyby záležitosti kolem posledních Informací SČF zapadly; na druhou stranu ještě stále nemám k dispozici všechny podklady, abych mohl současnou situaci objektivně popsat.
Abych zabránil případným dalším spekulacím, zejména na adresu SČF, mohu uvést prozatím toto (v reakci na údaje v článku na blogu NEWSPHILA):

1) "...Zmíněná třetí schůze Předsednictva Svazu českých filatelistů (SČF), která se konala 3. prosince 2011 (v Domě odborových svazů, Praha 3) ve svém Usnesení v bodě C) uvádí (doslovná citace):
"C) Předsednictvo ukládá: JUDr. Ing. Benešovi, CSc. - připravit návrh textu smlouvy na rok 2012 mezi SČF a časopisem FILATELIE v duchu návrhu z 26.10.2011. Spolupráce s FILATELIÍ byla schválena jednomyslně. Termín: do 12.12.2011."
Je velmi nestandardní (alespoň tak se to jeví z mého pohledu) pověřit člena Předsednictva SČF návrhem Smlouvy mezi Svazem českých filatelistů a jím samým, byť v pozici statutárního orgánu jiné společnosti. V obchodních vztazích obvykle jedna strana vytvoří zisk. Tentokrát se můžeme pouze dohadovat (text Smlouvy nebyl zveřejněn), která strana na této Smlouvě vygenerovala zisk..."
Dr Benešovi bylo uloženo zpracování smlouvy nikoliv jako členovi P-SČF, ale jako zástupci Filatelie s.r.o. Tedy návrh, který předložil, měl "přetransformovat" do smlouvy z titulu toho, kdo učinil nabídku. Že je současně členem P-SČF, nemá na danou skutečnost žádný vliv. Pokud by byla vybrána jiná nabídka na tisk a distribuci Informací, byl by její podavatel osloven stejným způsobem.

2) "...Vlastní první číslo Informací je zde. Co je zarážející, je skutečnost, že s výjimkou první strany je na dalších stranách průběžné číslování stránek klubového zpravodaje (časopisu) Filatelie (strana 22-28). Tedy informace, kterou uvedl tajemník Svazu Jaroslav Maleček "tisknout INFORMACE SČF a rozesílat je spolu s časopisem FILATELIE" je naprosto zcestná a zřejmě sloužila pouze k tomu, aby Předsednictvo SČF podpořilo tento návrh. Vlastní (následná) Smlouva pak již zřejmě hovoří o něčem jiném...
Realita je taková, že od roku 2012 přestal Svaz českých filatelistů (SČF) vydávat vlastní Informace, od tohoto roku je uveřejňuje pod názvem "Informace SČF" jakou součást klubového zpravodaje (časopisu) Filatelie. ..."
Podmínky, které byly dohodnuté pro distribuci Informací SČF, nebyly ze strany Filatelie s.r.o. dodrženy; SČF zváží další kroky a způsob spolupráce. Jakékoliv spekulace na adresu SČF v tomto odstavci jsou tedy zavádějící a poškozující jméno SČF.

3) "...Zjednodušeně řečeno, Ing. František Beneš měl zřejmě obavu, že by svazový zpravodaj "Informace SČF" (který se mimochodem od loňského roku pronikavě zlepšil, co do kvality informací) mohl "konkurovat" klubovému zpravodaji (časopisu) Filatelie, který vydává jeho společnost, a kterému zřejmě rok od roku klesá členská základna.
Proto navrhl, že jej bude zdarma tisknout a rozesílat spolu s Filatelií (už takhle to zní jako naprostá blbost - co by z toho měl?) a tento návrh zaslal Svazu. Tam tato "naprostá blbost" zřejmě zaujala, a tak ji později Předsednictvo Svazu schválilo. Tedy schválilo... Pouze rozhodlo, pověřilo, svého člena, aby připravil sám se sebou návrh Smlouvy. Ten již zřejmě neschvaloval nikdo a tam pravděpodobně výraz "tisknout INFORMACE SČF a rozesílat je spolu s časopisem FILATELIE", již nezazněl. A tak se Informace SČF staly součástí (očíslovanou) klubového zpravodaje vydávaného společností člena Předsednictva SČF ing. Františka Beneše. ..."
Dr. Beneš předložil nabídku, která se jevila za všech nejvýhodněji (především po ekonomické stránce), proto byla nakonec vybrána. Spekulace ve výše uvedeném odstavci vycházejí ze skutečnosti uvedené v předchozí odpovědi, tj. realizace distribuce Informací SČF je v rozporu s podmínkami dohodnutými na jednání P-SČF.
Administrátor
Citovat
Podmínky, které byly dohodnuté pro distribuci Informací SČF, nebyly ze strany Filatelie s.r.o. dodrženy; SČF zváží další kroky a způsob spolupráce.


Nikdo z nás diskutujících tu asi konkrétní dohodu nezná, ale pokud nebyla dodržena zásadní dohoda hned na začátku - nevím co na to napsat.
_______________
https://www.infofila.cz/ ... on-line magazín plný filatelie a sběratelství
https://eshop.infofila.cz/ ... eshop pro všechny sběratele
https://pomfila.cz/ ... eshop na filatelii, filokartii, numismatiku, notafilii, odznaky
https://www.worldphilately.com/ ... katalog - ceník poštovních známek
https://www.filokartie.cz/ ... on-line magazín plný filokartie
http://www.numin.cz/ ... on-line magazín - numismatika - notafilie
Moderátor
Rád jsem si na Dejvyho příspěvek počkal.
Je jasné, že blog pana Neumanna je jeho soukromou iniciativou a p. Neumann se nikdy (alespoň co se zdejší diskuse týče) antipatiemi k p. Františku Benešovi netajil. Jeho blog (alespoň já to tak chápu) do jisté míry spíše "supluje" (stále) nefunkční oficiální web SČF, což je do značné míry záslužné. Ale jeho blog nevystupuje jako oprávněný zástupce SČF a článek byl opět jeho soukromou reflexí současné situace za což ho nelze odsuzovat - prostě vyjádřil svůj názor, což není (a ani nesmí být) zakázané a odsouzeníhodné.
Ale také rozumím "Dejvyho" rozhořčení a vím, že dávat věci na pravou míru nebo alespoň nabídnout jiný pohled na věc je těžké. Nicméně kdyby panovala větší informovanost členské základny o dění ve vedení svazu, které se omezuje na pouhé sdělení typu P-SČF schválilo, zadalo, VV přijal aj., zamezilo by se spekulacím. Zde ovšem vyvstává další otázka, kdo by vlastně tím "mluvčím" svazu měl být. Předseda? Tajemník? Nicméně mám pocit, že se opakuji, i když pokaždé trochu jinak a tím se já sám, ale i svaz motáme v bludném kruhu a tato diskuse je vlastně prakticky zbytečná a o ničem.
Moderátor
regula_jan napsal
Rád jsem si na Dejvyho příspěvek počkal.
Je jasné, že blog pana Neumanna je jeho soukromou iniciativou a p. Neumann se nikdy (alespoň co se zdejší diskuse týče) antipatiemi k p. Františku Benešovi netajil. Jeho blog (alespoň já to tak chápu) do jisté míry spíše "supluje" (stále) nefunkční oficiální web SČF, což je do značné míry záslužné. Ale jeho blog nevystupuje jako oprávněný zástupce SČF a článek byl opět jeho soukromou reflexí současné situace za což ho nelze odsuzovat - prostě vyjádřil svůj názor, což není (a ani nesmí být) zakázané a odsouzeníhodné.
Ale také rozumím "Dejvyho" rozhořčení a vím, že dávat věci na pravou míru nebo alespoň nabídnout jiný pohled na věc je těžké. Nicméně kdyby panovala větší informovanost členské základny o dění ve vedení svazu, které se omezuje na pouhé sdělení typu P-SČF schválilo, zadalo, VV přijal aj., zamezilo by se spekulacím. Zde ovšem vyvstává další otázka, kdo by vlastně tím "mluvčím" svazu měl být. Předseda? Tajemník? Nicméně mám pocit, že se opakuji, i když pokaždé trochu jinak a tím se já sám, ale i svaz motáme v bludném kruhu a tato diskuse je vlastně prakticky zbytečná a o ničem.

Kdy jsi naposled viděl stránky SČF? Vypadá to, že se ledy začínají konečně trochu hýbat. Na druhou stranu zde se svaz především kritizuje, takže informace o aktuálnosti a obsahu webu SČF se zde moc neobjevují.
Registrovaný uživatel
dejvy napsal

Citovat
Kdy jsi naposled viděl stránky SČF? Vypadá to, že se ledy začínají konečně trochu hýbat. Na druhou stranu zde se svaz především kritizuje, takže informace o aktuálnosti a obsahu webu SČF se zde moc neobjevují.


Po prokliknutí části "KLUBY" v levém menu stránek Svazu se objeví tato hodnotná informace:

Úvodní stránka Kluby

Číslování klubů vzniklo v době bývalého uspořádání krajů.

Přehled klubů (pdf)
Praha (pdf)
Středočeský (pdf)
Jihočeský (pdf)
Západočeský (pdf)
Severočeský (pdf)
Východočeský (pdf)
Jihomoravský (pdf)
Severomoravský (pdf)

Informace o jednotlivých klubech jsou převzaty z Ročenky SČF 2005. Některé údaje (např kontaktní adresy) proto již nemusí být aktuální (aktualizaci provedeme v květnu 2006)
.

V případě potřeby se obraťte na sekretariát SČF, kde vám ochotně poskytneme veškeré aktuální informace.

Opravy a doplňky v AdresářiI SČF od 15.3. do 31.5. 2006

:shock: :lol: :mrgreen:

Humoristé... A to vše se zobrazuje pod titulkem "Proč a jak se stát členem SČF?". Z tohoto pohledu vypadá Svaz jako organizace, která se někdy v roce 2006 rozpadla. Nebo přestala platit zaměstnancům a ti se logicky vykašlali na publikování aktuálních informací... Možná je na místě otázka - zodpovídá tam někdo za něco (resp. za webové stránky)?

Jinak jsem samozřejmě rád že "dejvy" ve svém článku v podstatě potvrdil původní zveřejněnou informaci. Cituji:
Citovat
... tj. realizace distribuce Informací SČF je v rozporu s podmínkami dohodnutými na jednání P-SČF.

Myslím, že to je naprosto dostatečné a výmluvné...
Moderátor
Děkuji za potvrzení typických českých povahových vlastností. Tedy všechno, co je dobré, ponecháme bez povšimnutí; vše co ještě zůstalo špatné, bez milosti pohaníme a dáme jako vzorový příklad neschopnosti.
Registrovaný uživatel
Známky jsem přestal sbírat před několika lety, nejsem a nikdy jsem nebyl členem SČF a nikdy v minulosti jsem tuto organizaci ke své činnosti nepotřeboval. Zde se vedou diskuze okolo činnosti SČF a mám dojem, že závěry vyznívají spíše v negativním duchu.

Proto si položme otázky: Potřebuje mít v dnešní době normální filatelista nad sebou záštitu, v podobě nějaké organizace? Je mu prospěšná, nebo se bez ní obejde?

Možná, že tyto názory mohou působit provokativně, ale zajímal by mě názor obyčejných sběratelů.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropa1, tvoje otázka není vůbec provokativní. Odpověď je na ni z mého pohledu jednoduchá: nepotřebuje a klidně se bez ní obejde. A nemyslím si že sběratelů tak razantně ubývá, jak se tvrdí. Ubývá jen organizovaných.
Registrovaný uživatel
Každého sběratele zajímají určité náležitost, které ke své činnosti potřebuje.

V první řadě to je možnost kupovat známky, kterými obohacuje svojí sbírku. Proto chodí do soukromých obchodů a má možnost dražit v soukromých aukcích. Tedy zde organizaci nepotřebuje.

Dále to je setkávání se sběrateli na společných aukcích. Dříve existovaly kluby, ale bohužel dnes i ve větších městech živoří, protože do nich chodí pouze pár důchodců, kteří nemají již o nějakou sběratelskou činnost, z důvodu věku, vážný zájem. Proto sběratelům zbývají burzy a aukce, kde se mohou seznámit s dalšími sběrateli.

Ke své činnosti potřebuje každý sběratel odbornou literaturu, kterou většinou opět vydávají soukromé naše, nebo zahraniční firmy.

Atd..... Já si opravdu myslím, že ke komfortu každého sběratele v plné míře postačí pouze soukromý sektor, protože obchody vedou většinou lidé, kteří znají náladu na trhu a dokáží například odhadnout poptávku atd.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
blazek007 napsal
... A nemyslím si že sběratelů tak razantně ubývá, jak se tvrdí. Ubývá jen organizovaných.

Ubývá, když jsem chodil do školy sbírali jsme skoro všichni a o přestávce každý vytáhl svůj malý zásobníček se známkami na výměnu. Dnes si děti nosí místo toho elektronické hračky. :'(
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
blazek007 napsal
... A nemyslím si že sběratelů tak razantně ubývá, jak se tvrdí. Ubývá jen organizovaných.

Ubývá, když jsem chodil do školy sbírali jsme skoro všichni a o přestávce každý vytáhl svůj malý zásobníček se známkami na výměnu. Dnes si děti nosí místo toho elektronické hračky. :'(


Elektronické hračky se nosily za mně. Teď si potěr vystačí s mobilem.
Moderátor
evropa s tym mate pravdu, pre mna zvaz nezrobil nic pokial som nevystavoval na vystave...inaksie je lepsie ked sa zberatel spoliaha sam na seba...
_______________
Registrovaný uživatel
Z principu nejsem proti organizování do odborných spolků, protože to patří do občanské společnosti a jedná se o určitý druh sounáležitosti, ale musím vidět nějaký smysl, který zde naprosto postrádám. V případě dohadování SČF a pana Beneše mě připadá, že se obě strany dohadují podle kupeckých počtů a to je něco, co nemůže žádnému obyčejnýmu filatelistovi nic dát.
Já beru, že za členství ve spolku nemusím nic hmatatelného dostat, ale chci za to alespoň něco v morální rovině.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Mohl bych zeptat jestli je nekde klubni speciazace jako vesmir; kocky a psý; maskoty? je nekde uvedeno to v SCF krome sekrateriatu?
Moderátor
Dento napsal
Mohl bych zeptat jestli je nekde klubni speciazace jako vesmir; kocky a psý; maskoty? je nekde uvedeno to v SCF krome sekrateriatu?

http://www.infofila.cz/cns-uvod.php
Registrovaný uživatel
ah diky dejvy! )
Moderátor
Nevíte někdo, proč nejsou nové Informace SČF na svazových stránkách, když už vyšli i ve Filatelii? Mimo to je tam i pozvánka na seminář do Brna na 6.10., což je dobré vědět, když mi Filatelie přišla 16.10. ... :?
Moderátor
to prisla nejak neskoro...
_______________
Moderátor
No, i kdyby přišla 10. tak je to pozdě...
Registrovaný uživatel
Zřejmě proto, že Svaz je již delší dobu ve stavu klinické smrti.

PS: Navíc je to dobrý marketingový tah. Chceš znát Svazové informace? Kup si Filatelii pana inženýra Beneše! A pak že se ten Svaz nedá "zprivatizovat"...
Registrovaný uživatel
V té nové Filatelii píší,že se toto číslo opozdilo,protože chtěli dát tu prémii už do tohoto čísla.Tak jim věřme.
Moderátor
Málem bych zapoměla- zitra je burza u nás ve Zlíně ! Kdo má chuť a bydlí blízko, tak přijďte! ;)
Moderátor
Zitra Brno pavilon A ? Bude někdo?
Registrovaný uživatel
Půjdu nakouknout...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Pozvánka a diskuze o SČF

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1