Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Pozvánka a diskuze o SČF

Vykupminci.cz
Numisargo

Pozvánka a diskuze o SČF

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Neumann napsal
"Divokých" (tedy neorganizovaných filatelistů sběratelů je bezpochyby dost. A chce-li Svaz dál fungovat s větší členskou základnou, měl by začít něco dělat. Tedy adresně, milý tajemníku SČF, kdy budou funkční (opravdu funkční) webové stránky Svazu?


Chybí osvěta. Jaké jsou vlastně výhody být "organizovaný" filatelista a jaké jsou povinnosti (krom etického kodexu)? Podle zprávy členská základna klesá (za 10 let cca o 50%). Ví se proč?

regula_jan napsal
Tak nějak nevím, co si o tom myslet. 172 dětí v 35 kroužcích. Podle mého názoru je reálný počet dětí (kteří sbírají známky) tak kolem 50 a našich KMF (které skutečně fungují) je tak 10-15.
Co si o tom myslí ostatní?


Spíše se ptej... "Když je těch dětí 172 a nejsou vidět, kde se stala chyba?" Není chyba ve funkcionaltě KMF? Když zabrousím do minulosti, tak před '89 jsem neslyšela o čemkoliv podobném KMF. To byli eletrotechnici, rybáři, modeláři, kluby Vladimíra Remka atd., později počítačové kroužky. Ale filatelie? Numismatika? Ticho po pěšině.
Moderátor
Před Valnou hromadou jsme zde vedli diskuzi, aby vedení Svazu navázalo kontakt alespoň s většími internetovými stránkami jako třeba Infofila, které by určitě rády zveřejnily aktuální informace a výsledek za 1 měsíc od Valné hromady vidíme = 0.
Moderátor
gorila napsal
Spíše se ptej... "Když je těch dětí 172 a nejsou vidět, kde se stala chyba?" Není chyba ve funkcionaltě KMF? Když zabrousím do minulosti, tak před '89 jsem neslyšela o čemkoliv podobném KMF. To byli eletrotechnici, rybáři, modeláři, kluby Vladimíra Remka atd., později počítačové kroužky. Ale filatelie? Numismatika? Ticho po pěšině.


To se tu již také řešilo
Moderátor
Je mi jasné, že asi vypadám jako věčně nespokojený rejpal, ale nějak mi to nedá....
Dnes je úterý 15. února 2011. Včera (pondělí) mi přišla Filatelie 2/2011.
Na straně 40 v článku Informace České pošty - Návrh emisního plánu pro rok 2012 je napsáno pod položkou 9. "Legendy Masarykova okruhu v Brně (ev. BRNO 2013)".
Jestli se nemýlím, tak ona zkratka ev. BRNO 2013 znamená Evropská výstava (nebo eventuálně?) Brno 2013. Postranními uličkami jsem o tom už něco slyšel.
Poslední článek na informace-scf.blogspot.com je z 8. února 2011. Předpokládám že uzavírka Filatelie pro únor byla nejpozději někdy koncem měsíce ledna. Na stránkách svazu by tedy mohla být zmínka, že se o této výstavě jedná, případně v jakém stavu je jednání o ní. Určitě by to byla pro svaz dobrá vizitka a důkaz toho, že opravdu "Svaz českých filatelistů žije a pracuje".

Tištěné informace SČF nečtu. Ne že bych nechtěl, ale vzhledem k mé "malé docházce" do klubu z důvodu mého častého pobytu mimo Znojmo, případně překrývání schůzek s mými jinými aktivitami (a docela mě to mrzí) se mi nedostali ještě nikdy do ruky (do listopadu jsem ani nevěděl, že vlastně existují). Takže pokud se informace o Brně 2013 vyskytla už tam, beru vše zpět a omlouvám se za nepodstatný příspěvek.
« Poslední úpravu provedl(a) regula_jan v 15. 2. 2011, 12:00. »
Registrovaný uživatel
Po delší odmlce mi to opět nedá. To "ev. BRNO 2013" pravděpodobně znamená, že ani vydavatel poštovních známek nemá jasno, zda Svaz v té době bude ještě funkční...
Ale vážně. Zásadní problém Svazu ve vztahu k veřejnosti a organizacím navenek, je totální neschopnost vlastní prezentace. Viz zde několikát "propírané" Svazové stránky na internetu. Pokud "staronové" vedení nepochopí tuto nutnou změnu, bude nás - sběratelů - rok od roku ubývat a nováčci (snad jich pár do "ilegality" získáme) nenahradí ty odcházející...
A ještě k "Informacím SČF". Je nutné, aby fungovaly jako "časopis Svazu", zatím jako dvouměsíčník, tedy například, aby každého 1. sudého měsíce byly ke stažení na internetových stránkách Svazu ve formátu .pdf - tedy nic nebrání tomu, aby byly v barvě. Kdo chce, může je ze Svazu dostat v tištěné podobě (v černobílé barvě) za drobný peníz za tisk (třeba za dvacku) a větší peníz za poštovné a balné (třeba taky za tu dvacku). Ale (proboha!) ať tam není nabídková služba členům SČF (za to bychom opravdu tajemníka platit neměli!), a ať to má nějakou "štábní" kulturu. Dobré příklady táhnou - každý se může podívat na svazový zpravodaj ZSF (když to jde v Bratislavě, proč by to nemohlo jít v Praze!).
Ještě na závěr - ony ty tištěné Svazové informace mají jednu velkou výhodu. Běžné členstvo se k nim vlastně ani nedostane, a tak relevantní informace zůstávají v rukou jediného čtenáře - kontaktní osoby za Klub. Teď se omlouvám všem těm, kteří s nimi dále pracují, informují členy. Na druhou stranu, možná bychom si i my obyčejní členové zasloužili trochu - jak se tomu moderně říká - demokracie a informovanosti (a to veřejné!). Od toho je tu internet.
Jaké by to bylo krásné, v pondělí se dočíst na Svazových stránkách, že v sobotu zasedal výkonný výbor, co projednával, jak kdo hlasoval, ale zpátky na zem... je mi něco přes čtyřicet a toho se již zřejmě nedožiju. Ale nějaké sny má (nebo by měl mít) každý. Také bych se rád dozvěděl, kde je nějaký filatelistický klub a kde se schází - co kdybych byl náhodou služebně v tom městě a měl čas, jen tak se podívat jak to funguje jinde... Ale proč vlastně a koho by to mělo zajímat.
Zvolili jsme si téměř "staronové" vedení Svazu na dalších pár let. Podle toho mohu soudit, že to doposud dělali dobře. Tedy žádná moc velká informovanost, být tak trochu v dnešní době zalezlí a nevystrkovat hlavu, snížit členskou základnu na téměř 50%. Takže děkujeme za dobrou práci, máte naši důvěru na dalších pár let a pokračujte v tomto kurzu dál...
Ale stejně budu dál mít rád filatelii, mít mezi sběrateli spoustu dobrých přátel (a zřejmě i pár nepřátel), ale o tom ten život je, a filatelie je koníček na celý život...
Moderátor
http://www.burda-auction.com/cz/sberatelstvi/odborne-clanky/show/61/k%A0problematice-poklesu-clenske-zakladny-scf/

Pěkný článek.
Moderátor
Čekají nás změny, přece jenom nové vedení SČF jsou lidé, kteří jenom nekritizují a nekecají, ale také něco dělají. Takže:
Stránky SČF se konečně vyčlení z péče Filatelie s.r.o. a bude je mít plně na starosti SČF; na jejich vedení je již pověřen nový pracovní tým.
Informace SČF budou mít svoji redakční radu, která se o ně bude komplexně starat.
Nejvýznamnější diskusní příspěvky z Valné hromady SČF budou začleněny do plánu práce SČF.
Administrátor
Kvituji a plně schvaluji :-).
_______________
https://www.infofila.cz/ ... on-line magazín plný filatelie a sběratelství
https://eshop.infofila.cz/ ... eshop pro všechny sběratele
https://pomfila.cz/ ... eshop na filatelii, filokartii, numismatiku, notafilii, odznaky
https://www.worldphilately.com/ ... katalog - ceník poštovních známek
https://www.filokartie.cz/ ... on-line magazín plný filokartie
http://www.numin.cz/ ... on-line magazín - numismatika - notafilie
Registrovaný uživatel
dejvy napsal
Stránky SČF se konečně vyčlení z péče Filatelie s.r.o. a bude je mít plně na starosti SČF; na jejich vedení je již pověřen nový pracovní tým.
Informace SČF budou mít svoji redakční radu, která se o ně bude komplexně starat.
Nejvýznamnější diskusní příspěvky z Valné hromady SČF budou začleněny do plánu práce SČF.


Děkuji za informaci, ale přece jen nebylo by ji vhodné publikovat právě na stránkách SČF. Kdo je pověřeným týmem? Kdo je redakční rada?

Tedy, budou-li se opět informace "trousit" tímto způsobem - jinak za ně samozřejmě děkuji - na činnosti Svazu se toho zas tak moc nezmění. To je míněno jako kritika "způsobu" komunikace, nikoliv vlastní činnosti. (Ta je možná dobrá, ale vlastně o ní nikdo nic neví.)

PS: ty nejvýznamnější diskusní příspěvky z Valné hromady SČF si mohu přečíst kde? (Na svazových stránkách jsem našel jen "Diskusní příspěvek J. Cacky na valné hromadě", publikováno v prosinci.) Děkuji za odpověď.
Registrovaný uživatel
Regula jan četl jsem ten článek ale moc dobrý se mě nezdá článek tak možná pro obchodníky ale pro sběratele asi moc ne. Jako začínající sběratel se dovím že ČSSR II nemá cenu sbírat je to bezcenné nikdo o to nemá zájem. Takže kupovat jen drahé položky za tisíce. Mladý začínající zběratel právě začne těmito známkama které moc nestojí ale když všude čte že ČSSR II nestojí aby to někdo sbíral tak bych řekl že je to dost demotivující kor když si přečte tento článek. Tím tu mládež k našim známkám nepřitáhneme.
Registrovaný uživatel
Pán si stěžuje, že je nemůže vykoupit, protože je nemá komu prodat. A proč nejsou kupci? Protože klesá členská základna.
Registrovaný uživatel
Komu by se chtělo sbírat známky když se tu vyrábějí rarity jak na běžícím pásu. Fifinka bez průseku a hned nato Myšpulín bez průseku jaká to náhoda.
Moderátor
braun viktor napsal
Regula jan četl jsem ten článek ale moc dobrý se mě nezdá článek tak možná pro obchodníky ale pro sběratele asi moc ne. Jako začínající sběratel se dovím že ČSSR II nemá cenu sbírat je to bezcenné nikdo o to nemá zájem. Takže kupovat jen drahé položky za tisíce. Mladý začínající zběratel právě začne těmito známkama které moc nestojí ale když všude čte že ČSSR II nestojí aby to někdo sbíral tak bych řekl že je to dost demotivující kor když si přečte tento článek. Tím tu mládež k našim známkám nepřitáhneme.


Nejde o to, co píše o problémech nabídky a poptávky ohledně materiálu, ale o to, jaký způsob prezentace a reklamy je smysluplný a který ne. A to nejen z pohledu obchodníka. To co napsal se podle mého názoru může vztahovat i na svaz. Navíc svůj názor nikomu nevnucuje. I obchodníci mají právo se vyjádřit, přece jenom jsou zainteresovanou stranou.
Tento článek mi je prostě názorově blízký
Moderátor
ano suhlasim s tebou braun viktor, mne to pripada ze dost vela zberatelov ako by tieto znamky zatracovalo alebo ked im povies, ze to zbieras sa mi cuduju... najvacsia sranda je ze vo Filatelii ponukali rozne kompletne zostavy harcekov, ZS lode z roku 1989 atd... a este ze tieto veci skupovali v 90. rokoch a teraz Drazan pise ze o tieto znamky nieje zaujem...
Registrovaný uživatel
Jsem tu poměrně nový a narazil jsem na toto vlákno a po jeho přečtení jsem se rozhodl reagovat, jelikož si myslím, že mám k tématu mladých filatelistů a možnosti získání informací co říct.
Známky jsem začal sbírat někdy v roce 1995, když mi nebylo ještě ani 10 let. Dovedla mě k tomu maminka, která taky kdysi známky sbírala. Materiál tehdy byly klasické balíčky s tematickými známkami raženými z ochoty, známky co přišly na dopisech a materiál z maminčiny staré sbírky. Vydrželo mi to někdy do 15 let a pak jsem s tím přestal. Maminčina sbírka došla, známky v balíčcích byly pořád ty samé, takže chyběla motivace. Tehdy jsem samozřejmě neměl tušení, že existuje něco jako SČF, filatelistické výstavy a podobně a rodiče bohužel taky ne, jinak bych asi s filatelií neskončil a získal mnoho cenných poznatků.
Někdy před dvěma lety jsem pak při úklidu narazil na svou starou sbírku a jak jsem jí listoval, tak mě nějak přišlo líto ji dát pryč. Na internetu jsem narazil na stránky FreeStampCalalogue (mimochodem pro začátečníky vynikající, je tam celý svět, je to zadarmo a ještě člověk získá reálnou představu o prodejních cenách) a tak jsem podle něj dal sbírku dohromady a začal zase sbírat, stejně jako tehdy leteckou tematiku. Mimochodem, teď je mi čerstvě 24 let...
A teď proč to tu píšu...

1) jak je patrné z výše uvedeného, byl jsem potenciální mladý filatelista, který kvůli neinformovanosti filatelie nechal

2) Ani teď když jsem zase začal jsem nenašel žádné české stránky, které by mě jako začátečníka zaujaly (snad až na později objevenou galerii známek na Infofile)

3) Na nějakou výstavu známek bych se rád zašel podívat, ale informace o nich jsou pro mě opravdu téměř nedosažitelné. Stejně tak informace o nejbližších filatelistických klubech. Proto se pro mě jako začátečníka jeví členství ve filatelistickém klubu a SČF spíše jako komplikace než přínos.

To co tady píšu je pohled člověka, kterého známky zaujaly (a to už dvakrát) a hledá způsob jak o nich získat informace a začít je na nějaké úrovni sbírat, tedy někoho, koho byste potencionálně chtěli ve svých řadách. Co tedy ze svého pohledu vidím jako potencionálně přínosné:

1) podchytit rodiče dětí ve věku pod 10 let - sami děti si informace v tomhle věku nenajdou
2) zaměřit se na informování mládeže kolem 15 let, která třeba už známky sbírat začala, ale z nějakého důvodu se k nim nedostaly potřebné informace (zde je na místě především internet).
3) a to nejdůležitější - mít nějaký kvalitní filatelistický rozcestník na který budou odkazovat všechny internetové vyhledávače když zadám například "filatelie" a nebo "známky"

Omlouvám se pokud jsou mé názory zcestné a pouze tu plýtvám místem v diskusi...
Moderátor
nie su zcestne, zial je to realita, ja zbieram takmer 13 rokov, zial do nasho klubu chodim velmi malo, pretoze kazdy je tam na dochodku, pridu si vybrat novinky SR a CR a rychlo upaluju domov, pretoze nemaju cas... a potom sa cuduj svete, ze clovek strati chut navstevovat i miestny filalt. klub vo svojom rodnom meste... pricom ked sa opytate tychto starsich ludi ako zbieraju, co zbieraju, ako to zakladaju, ci zbieraju nieco ine tak zvacsa ta ista odpoved je ta ista od kazdeho - nechodim na aukcie, nieco mam doma, a vies mam daake prebitky, nieco mozno nabuduce donesiem ked budem mat cas, alebo ked nieje cena v zasobniku tak novinkar mi povie pozriem sa nabuduce, je to zial len na ludoch. Urcite to niekdo zazil. Preto do klubu nechodim, radsej idem tu na forum som tu takmer kazdy den, ci rano alebo o polnoci a odpovede sa vzdy dockam. A navyse tu chodia prijemny ludia, ktory vzdy ochotne pomozu... nic si z toho Yrjo nerob ja som mladsi od teba :-)
Moderátor
Pro Yrjo: ad bod 3.:Informace o výstavách- jak se ukázalo tady naforu, jsou, nebo byly nedostupné i pro členy, kteří jsou ve svazu hodně let! A to se právě změnami v činnosti svazu mělo zlepšit.Tak uvidíme.Svaz má svůj informační blog , ale podle mě a už jsem to tu někde psala- hlavní stránky filatelie u nás jsou Infofila a toto sběratelské forum. Kdyby byla dohoda, tak veškeré svazové informace by mohli být uveřejněny na Infofile a přečte si je x-tisíc lidí.Toto forum má totiž obrovskou návštěvnost. Takže vzhůru do čtení zde a na Infofile a určitě se dozvíš mnoho informací o tom co tě zajímá.Jinak moc nejsem ráda, že zůstávám zřejmě stále nejmladším účastníkem tady. Pro mládežníky je to tady doslova učebnice i s těma vtipama v tlachárně.
Moderátor
Pro Yrjo: pokud se vážněji zajímáš o filatelii a budeš mít různé dotazy, tady na Infofile Ti je zkušenější filatelisté zodpoví. Co se týká informací z práce vedení SČF rýsuje se naděje, že se snad dočkáme a budou informace i o výstavách.
S filatelistickými KF je asi ve většině měst problém, jak píše Babygulka, nejvíce členů tvoří důchodci, kteří kupodivu nemají naprosto žádný čas, jen přijdou odebrat novinky doslova vestoje a hned upalují domů. Navíc nadávají, co to stojí peněz. V tomto případě nechápu, proč vůbec známky sbírají.
Tohle není filatelie...
Registrovaný uživatel
Děkuji za reakce. V současném době jsem na tom s filatelií asi tak, že první rande proběhlo a teď se ji snažím důkladněji poznat. Svou sbírku z dětských let jsem postupně rozšířil a mám již kompletní známky s leteckými motivy z našeho území (ČR, ČSRI,ČSRII, BuM, Slovensko, Slovenský Štát) bohužel zatím něco čisté něco ražené, něco v horší kvalitě...
Co se týče dotazů, tak už jsem jich tu pár položil a nestačil se divit jak rychle jsem dostal věcnou odpověď, což je pro toto fórum úžasná vizitka.
Fórum si postupně pročítám a získávám odsud zpoustu cenných informací.

Abych se ale vrátil k tématu. To, že jsou infofila a toto fórum hlavní stránky filatelie u nás už jsem pochopil, ale člověk který chce začít, to zprvu opravdu nepochopí a neví kudy kam. A s těmi výstavami bych to viděl jako opravdový problém. Jsem si jistý, že kdybych řekněme ve 13 letech dorazil na nějakou výstavu, tak by mi to v hlavě zašrotovalo a okamžitě bych začal skládat nějaký ten exponát (prohlížel jsem si polský exponát, co je na něj odkaz v tomto vláknu a myslím, že by to nebylo nereálné a jak tu píše pavlinka, její první exponát byl z úplně obyčejného materiálu...). Problém je v tom, že na žádné výstavě jsem nebyl až dosud... Tudy podle mě vede cesta k přilákání nových mladých členů. Když jsem byl na základní škole, tak každý něco sbíral (kartičky hokejistů, různé samolepky, POGy tehdy frčely...), tak jde jen o to dětem a rodičům vysvětlit, že ty známky májí trvalejší hodnotu (i když na této úrovni malou) a v nezanedbatelné řadě také míň stojí než všechny ty moderní sběratelské kartičky...
Registrovaný uživatel
Yrjo napsal
V současném době jsem na tom s filatelií asi tak, že první rande proběhlo a teď se ji snažím důkladněji poznat....

:mrgreen:
Nejdřív jí musíš dostat do postele a pak teprve poznávat...
:mrgreen:
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
:mrgreen:
Nejdřív jí musíš dostat do postele a pak teprve poznávat...
:mrgreen:


To už by přítelkyně asi nerozdejchala ;)
Moderátor
Yrjo napsal
turtleoverhead napsal
:mrgreen:
Nejdřív jí musíš dostat do postele a pak teprve poznávat...
:mrgreen:


To už by přítelkyně asi nerozdejchala ;)

Tak ji přiber sebou :mrgreen:
Moderátor
Co se týče exponátů na netu, tak je tu Exponet- studnice pro exponátovou tvorbu. Další se dají vygúglit. Ne všechny ale splňují pohled na kvalitní dílo a ne všechny jsou udělány podle našich pravidel.K výzkumu to ale bohatě stačí.Výstava bude tady u nás asi jediná a to Národní ve Vysokém Mýtě v říjnu. ;)
Registrovaný uživatel
ZetPe napsal
Jeden postřeh. Když jsem byl dítko školou povinné, tak jsem do tašky s učením vkládal pravidelně malý zásobníček se známkami. O přestávkách jsme prohlíželi, vyměňovali a snili o vzdálených exotických zemích. Sbírali jsme skoro všichni ze třídy.

Nedávno jsem se zeptal dcery, kolik dětí ve třídě sbírá dnes známky. Odpověď zněla: "Jen já!"

I to je myslím k zamyšlení.

Jo, tak to přesně bylo ale také je pravda že doma jsme měli akorát debilní komunistické rádio. Ani televizi ani počítač.
Proto jsme sbírali známky, pěstovali rybičky, stavěli modely.....
:roll:
Moderátor
No my jsme sbirali na zakladce v dobe, kdy byly barevne TV uz skoro v kazde domacnosti a sem tam i nejaky pocitac (2. pol. 80. let) a sbiral z kluku kazdy druhy.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Pozvánka a diskuze o SČF

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1