Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Pozvánky na výstavy

Vykupminci.cz
Numisargo

Pozvánky na výstavy

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
dejvy napsal
Procházím palmáre výstavy a na hodnocení třídy tradiční filatelie nic zvláštního nevidím (tedy kromě toho, že v palmáre není uveden stupeň výstavy a tak udělené body a jim odpovídající medaile vytvářejí celkem slušný chaos).
Zato ve třídě poštovní historie byla úroveň vystavených exponátů, která se na národní výstavě asi nebude dlouho opakovat.

Nezaráží Tě, že nejvyšší počet bodů v obou třídách tradiční filatelie, který obdržel Josef Chudoba za 8rámovku je v celkovém pořadí exponátů až na 17-21. místě?
A Tomáš Amler na Národní výstavě za úplně stejný exponát získal o 17 bodů méně než na Světové výstavě?
Moderátor
OK, na výstavě jsem nebyl, nebudu se tedy vyjadřovat.
A porovnávat dosažené body napříč soutěžními třídami a dávat je na roveň jsem nikdy nedělal, protože to objektivně nejde, takže se k tomu rovněž nevyjádřím.
Moderátor
Jaromir napsal
Takhle krásnou cenu výstavy jsem obdržel: 3 litry 43% Jacka Danielse

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

A my se dohadovali, který mládežník tu cenu dostane! :mrgreen:
Moderátor
Jak se říká:
Forever young...
Registrovaný uživatel
No já jsem tam měl dva exponáty v poštovní historii a byla to moje třetí výstava a nejhorší hodnocení a to jsem doplnil lepší věci, byl jsem z toho hodnocení trochu v rozpacích. Na můj dotaz proč tak přísné. nebo jak to nazvat hodnocení, jsem dostal odpověď, že to radši nebudou komentovat :-)

Jinak gratuluji všem vystavovatelům, smekám před organizáítory, výstava se mi moc líbila a stejně tak i město Liberec.
Moderátor
Tak hodnocení ve třídě "Tradiční filatelie" prý vejde do dějin a nebude zapsáno zlatým písmem.

Zato ve třídě celin ... tam jsem vlastně ani neměl konkurenci, neb tam byly přijaty 4 exponátky, z toho jeden nebyl dodán a dva byly ty mé jednorámové obálky. :oops: No, já za to nemůžu, že nikdo další jiný neudělal.

Ale abych připomenul můj předběžný pokus o zhodnocení:
Citovat
A teď - podle článku "Je váš exponát připraven na výstavu PRAGA 2018?" se pokusím o drobný rozbor proč nemá smysl s tím chodit na výstavy (16 listů není problém, beztak je ještě co předvést, 5 rámů by ale byla asi dost nuda, taky nevím co originálního by na dalších cca 3 až 3,5 rámech mělo být, aby to zaujalo).
Už výstavní třída je kapánek problém - je to tradiční filatelie nebo poštovní historie? Asi spíš tradiční, fiskální není zcela určitě. Nejčistěji asi třída celin.
Hodnotící kriteria:
Plán - no bod by za to byl, obsah bych dopsal, to není problém (ovšem literatura je 0, musel bych někde splašit ty poštovní směrnice, nebo kam se píší podobné věci typu "co máte nového dělat na poštách").
Zpracování - budiž, za to by pár bodů asi bylo. :P
Filatelistický význam a komplexnost: Komplexnost, to neumím posoudit, filatelistický význam, vzhledem k tomu, že to spadá do "moderní filatelie" asi nebude valný, takže možná tak 2 body za originalitu? Dále se jedná o střední až malý stát (ČR) a široký(?) záběr.
Odborné znalosti a vlastní výzkum: Vlastní výzkum je asi to jediné, kde by to mělo nějaký bod obdržet. Není mi známo, že by toto někdy někdo řešil, všechno jsem si "vymyslel" sám!! :mrgreen: A nějaká ta odborná znalost by se asi taky našla, byť nevím, jak by se to u tohoto posuzovalo.
Stav - obálky nesou stopy poštovního provozu, s tím toho mnoho nenadělám.
Vzácnost materiálu - účetně v podstatě 0, fakticky... fakticky netuším kolik se zachovalo třeba těch nejstarších obálek. Z těch velkých mám jednu jedinou.
Prezentace - no dobře, nějaký bod by asi byl, že? 8)
Takže, suma sumárum 3+12+3+8+8+5+2+4 = 45 bodů, možná i 50 a to nemá smysl!

Vzhledem k tomu, že jsem dostal 71 bodů za starší a 70 za mladší, mohu být na tomto úseku spokojen. Blbé jen jen, že "lepší už to nebude" a možností na vylepšení taky moc není. Na druhou stranu, i když pudu s bodama dolů, asi bych to měl ještě nekde presentovat. Jednak z důvodů propagačních a dvak, když už jsem si s tím dal tu prácu, na jedno vystavení mi to přijde škoda. Otázka je, kdy a kde. Nejlépe dál od Liberce, aby tam přišli i jiní lidi. 8)

Co vy na to?
Moderátor
Vážení přátelé, zvu Vás na zahájení nesoutěžní výstavy našeho klubu, který letos oslavil 90.výročí od založení.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Škoda, že v sobotu budu v zahraničí (Na Slovensku).
Moderátor
Jaromir napsal
Škoda, že v sobotu budu v zahraničí (Na Slovensku).

To nevadí, ale výstava potrvá až do 10.11.2019.
Moderátor
Tak můj absolutně nezměněný exponát získal ZLATOU medaili na národní výstavě Exfilna ve Španělsku. Oproto Liberci jsem získal o 14 bodů více, tj. 86 bodů.
Moderátor
ikanek napsal
Tak můj absolutně nezměněný exponát získal ZLATOU medaili na národní výstavě Exfilna ve Španělsku. Oproto Liberci jsem získal o 14 bodů více, tj. 86 bodů.

Měřeno Libercem, vzhledem k tomu že naše exponáty hodnotili stejní jurymané, měl bych ve Španělsku obdržet 94 bodů...
Toto jsou informace hlavně pro Dejvyho, který se divil výsledkům v Liberci.
« Poslední úpravu provedl(a) Jaromir v 9. 11. 2019, 22:24. »
Moderátor
Liberec zkrátka vejde do filatelistických dějin!

I když nutno přiznat, že v té tradiční třídě hodnotili "relativně spravedlivě" -> nikomu nefandili jako třeba v Bandungu (Afghánistán), akorát všem dali tak o 15 bodů míň. :|
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 10. 11. 2019, 0:36. »
Moderátor
Pavel_III napsal
Liberec zkrátka vejde do filatelistických dějin!

I když nutno přiznat, že v té tradiční třídě hodnotili "relativně spravedlivě" -> nikomu nefandili jako třeba v Bandungu (Afghánistán), akorát všem dali tak o 15 bodů míň. :|


Ano, s tím, Pavle souhlasím.
Moderátor
Jinak, samozřejmě gratulace Ikankovi, protože jeho exponát je skutečně vynikající a Zlatou medaili si zaslouží.
Registrovaný uživatel
KF Liberec připravuje "Evropskou výstavu poštovních známek „LIBEREC 2022“ a Světovou výstavu „Polar salon LIBEREC 2022“ pod patronací FEPA s uznáním FIPu.

Kde: Hotel Babylon Liberec https://www.hotelbabylon.cz/cs/

Kdy: 13. až 16. října 2022

Rozsah výstavy: 1200 výstavních ploch

Veškeré informace včetně přihlášek jsou na stránkách https://www.liberec2022.eu/
Moderátor
tul-uk napsal
KF Liberec připravuje "Evropskou výstavu poštovních známek „LIBEREC 2022“ a Světovou výstavu „Polar salon LIBEREC 2022“ pod patronací FEPA s uznáním FIPu.

Kde: Hotel Babylon Liberec https://www.hotelbabylon.cz/cs/

Kdy: 13. až 16. října 2022

Rozsah výstavy: 1200 výstavních ploch

Veškeré informace včetně přihlášek jsou na stránkách https://www.liberec2022.eu/
Čili do konce ledna musím vědět jestli jsem schopen udělat exponáty a přihlásit je? Kvalifikace nebude, protože nebude kdy kde a existuje ta výjimka "komisař to schválí vystaveníhodným". Je to tak?
Moderátor
https://slovenskafilatelia.sk/narodna-filatelisticka-vystava-jednoramovych-exponatov-nitra-2021/
Nějak jsem na to došel až fčil.
Otázka moje zní:
Lajtabánság bych tam asi mohl přihlásit, že?
Co ty dva exponátky vnitropoštovních obálek? Má to smysl? (Z propagandistických důvodů. Na metály nemyslím.)
Debrecín ano, či ne?

Do 31. júla se mají odeslat přihlášky, což bych stihnout měl.
Registrovaný uživatel
No, řekni jediný důvod, proč bys neměl...
Registrovaný uživatel
Pošli tam všechno, proč to má zahálet doma ve skříni...zase to ukážeš světu, něco si od minula pozměnil, doplnil, vyslechneš si připomínky... a vnitropoštovní obálky je třeba připomenout, zvlášť pokud zvládneš na Liberec 2022 udělat ty lepší verze... budou moci pak v Liberci srovnávat, jak si to posunul dál...
Moderátor
No jo, ale kam jsem pečlivě uschoval průkazy exponátů a staré přihlášky? Diplomy a soupisy jsem našel, ale ty průkazy ...
Registrovaný uživatel
Pavle III., neměla by tě spíš zajímat "HUNFILEX 2021 - 31.3.-3.4.2022 v Budapešti?
Moderátor
MikyM napsal
Pavle III., neměla by tě spíš zajímat "HUNFILEX 2021 - 31.3.-3.4.2022 v Budapešti?

Ta má čas. ;)
Registrovaný uživatel
:?
Pavel_III napsal
https://slovenskafilatelia.sk/narodna-filatelisticka-vystava-jednoramovych-exponatov-nitra-2021/
Nějak jsem na to došel až fčil.
Otázka moje zní:
Lajtabánság bych tam asi mohl přihlásit, že?
Co ty dva exponátky vnitropoštovních obálek? Má to smysl? (Z propagandistických důvodů. Na metály nemyslím.)
Debrecín ano, či ne?

Do 31. júla se mají odeslat přihlášky, což bych stihnout měl.


Tak co Pavle III. Stihls ? :D
Moderátor
No ne-e. :( Zrádně nemohu najít podklady (ty v počítaču jsou nedobytný) a hlavně ty průkazy exponátu, což je teda fakt zrada. Diplomy a soupisy jsem našel tam, kde se čekaly, ale ty průkazy tam nebyly! Nějaké šotek, čínské virus, německý kamarád nebo sovětsko-ruský agent zapracoval. Anebo švica. Ta je taky schopná všeho.

Vůbec mám tady jakousi černou díru. Něco mi straší furt na očích už dlouho, ale některé mnohem novější záležitosti snad sublimovaly, či co. (Ovšem při těch teplotách by ani nebylo divu.)

A taky se mi kamsi ztratilo volno. Fyzické, psychické, duševní i pracovní. Kdyby ho náhodou někdo našel, nechť mi ho pošle zpět! Furt se kdesi courá.

Ale našel jsem velkou Kroměříž na velké obálce. Ano, je z toho jasné, proč má velká obálka velká políčka na razítka. ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 15. 8. 2021, 17:32. »
Moderátor
úplně to nesouvisí ale přijde mi jako nejvhodnější vlákno:

Bohužel došlo ke ztrátě dvou jednorámových exponátů na listech formátu A3:

Dr. Václav Vojtěch - první Čech v Antarktidě (vystavovatel Jiří Kraus)
Náhled exponátu ve formátu pdf.

https://www.kf0015.cz/ztracene-exponaty/
Rakouské novinové kolky 1853 - 1889 (vystavovatel Michal Musil)
Náhled exponátu ve formátu pdf.

Žádáme o pomoc při jejich nalezení!

Odměna za nalezení a vrácení prvního exponátu (Dr. Vojtěch) je 100.000 Kč! Odměna za nalezení a vrácení druhého exponátu (kolky) je 30.000 Kč!

S informacemi se můžete obrátit přímo na majitele těchto exponátů: kraus@msv-lbc.cz nebo michal.musil.jihlava@centrum.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Pozvánky na výstavy

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1