Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura, katalogy, časopisy » Pravost bankovek ve filmu?

Vykupminci.cz
Numisargo

Pravost bankovek ve filmu?

Moderátoři: numpszi, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zajímalo by mne, jestli tato bankovka je pravá? V dnešním filmu pro pamětníky ji drží v ruce O.Nový a mám dvě fota, sice nic moc, ale film je z r.1937, je to s.A 520041.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
V tom filmu je ještě vidět, jak přepočítává recepční výhru z rulety a ty stovky také vypadají jako pravé! ;)
« Poslední úpravu provedl(a) mischel13 v 6. 10. 2012, 16:01. »
Registrovaný uživatel
Taká básnička, ako o tých skoro UNC bankovkách, čo vyleteli z komína....

Len sa pekne priznaj, kde si sa dostal za pár kaček k tomu legionárovy!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Miciko napsal
Taká básnička, ako o tých skoro UNC bankovkách, čo vyleteli z komína....

Len sa pekne priznaj, kde si sa dostal za pár kaček k tomu legionárovy!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Také mě napadlo, že by to mohl být legionář, ale v r. 1937 to už byly 500Kc/1929 ne? ;) ;) ;) Jedině, že by do filmu daly neplatné bankovky, protože legionář platil do r.1931! ;) ;) ;)
Moderátor
mischel13 napsal
Zajímalo by mne, jestli tato bankovka je pravá? V dnešním filmu pro pamětníky ji drží v ruce O.Nový a mám dvě fota, sice nic moc, ale film je z r.1937, je to s.A 520041.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
V tom filmu je ještě vidět, jak přepočítává recepční výhru z rulety a ty stovky také vypadají jako pravé! ;)

toto je 500k 1929, ma cierne cislovanie,
500k 1923 ma cervene a iba jeden podpis
Registrovaný uživatel
numpszi napsal
toto je 500k 1929, ma cierne cislovanie,
500k 1923 ma cervene a iba jeden podpis

Tak si mě utvrdil, že je to 500/1929 a zřejmě i pravá?! ;)
Registrovaný uživatel
JJ, čierny číslovač.
Registrovaný uživatel
Miciko napsal
JJ, čierny číslovač.

Tak v černo-bílém filmu to jinak nebude! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Moderátor
Spíš než koukat na číslovače a podpisy stačí kouknout na hlavní lemující nápis - 1923 má nápis "Republika Československá", 1929 má nápis "Národná banka Československá"
Registrovaný uživatel
acme2000 napsal
Spíš než koukat na číslovače a podpisy stačí kouknout na hlavní lemující nápis - 1923 má nápis "Republika Československá", 1929 má nápis "Národná banka Československá"

Dobrý postřeh, ale nikdo mi nepotvrdil jestli je pravá? :'(
Moderátor
a proč by neměla být pravá? technicky by pro ně asi použítí pravé bankovky bylo nejjednodušší, kromě toho je vidět, že je i taková oběhová ...
Registrovaný uživatel
acme2000 napsal
a proč by neměla být pravá? technicky by pro ně asi použítí pravé bankovky bylo nejjednodušší, kromě toho je vidět, že je i taková oběhová ...

Tak vypadá pěkně oběhová a ještě s.A! ;) Jak sem psal výše, tak tam přepočítavá pěkný balíček 100Kč/1931 a ty vypadají také, jako pravé!

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Literatura, katalogy, časopisy » Pravost bankovek ve filmu?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1