Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Hradčany » PRAVOST HRADČANY 4F

Vykupminci.cz
Numisargo

PRAVOST HRADČANY 4F

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, blazek007, doddie, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, rád bych vás poprosil o pomoc s určením pravosti této známky, protože si nejsem jistý jestli se nejedná o falzum. Zoubkování 13 3/4:11 1/2 souhlasí a velikost známky také.
Předem děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Z fotky se to špatně určuje, ale nelze vyloučit, že vodorovná perforace je přezoubkovaná.
Registrovaný uživatel
zeptám se jako uplný laik zoubkování jsem schopen změřit a z literatury vím o falšování zoubkování.
Z pohledu na tuto známku vidím vertikální otvory jako rovnoměrné.
Horizontálně pak spodní část není až tak zřejmá, ale horní část nejsou rovnoměrné kulaté otvory, ale spíše takové čtyřuhelníky, občas s dvojitou dirou. Ten spodek takto ne.

Ale hlavně, domníval jsem se, že u zoubkování je směrodatný určitý rozměr a tedy například od jednoho krajního zoubku k poslednímu zoubku. Na vytvoření jiného zoubkování by se muselo to staré odstřihnout a vytvořit nové. Jinak to bude paskvil a stejně se bude dát změřit puvodní.
Registrovaný uživatel
dejvy napsal
Z fotky se to špatně určuje, ale nelze vyloučit, že vodorovná perforace je přezoubkovaná.

no, mozne to je .... staci si to zvetsit a ta horni rada je fakt hodne podezrela. ale definitivu da jen znalec, nebo dobra srovnavacka.
Registrovaný uživatel
Tu je odpoved.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
sice digitalne, ale podle mne hodne prukazne ! toto byl fofr... :-D
Registrovaný uživatel
Všem děkuji za příspěvek.
Registrovaný uživatel
Po odstranění distorze fotky a srovnání velikosti tiskové plochy to vypadá takhle:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Hradčany » PRAVOST HRADČANY 4F

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1