Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Pražský groš Karel IV

Vykupminci.cz
Numisargo

Pražský groš Karel IV

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Já bych řekl, že trend bude asi takový:
1/ relativně běžnější mince starší cca 100 let v překrásných a luxusních stavech se už budou tlačit stále jen nahoru(luxusní neznamená, že to napíše prodejce, ale skutečný stav mince)
Příklad: Cu i Ag mince Marie Terezie, Josefa II., FrantiškaII. atd. ve stavech blízkých 0/0
2/ nádherně zachovalé nejnižší drobné Ag nominály různé půlkrejcary a krejcary opět ve stavech blízkých 0/0 nejhůře +1/1+
3/ vzácné drobné nominály mincovny a ročníky z malou produkcí mincoven v pěkných zachovalostech z tolarového období, neboť zdražováním materiálu toto bude pravděpodobně sbírat aktivněji větší množství lidí, kteří ale budou chtít jen pěkné věci a cena bude až druhořadá.
4/ Výjmečné typy mincí(hodně odlišné typy a výrazné varianty, ročníky, ne opisové varianty) a vzácné ražby grošového(a počátku tolarového) období jako takového.
5/ Všeobecný světový trend sbírání a investování u mincí - jen do skutečně luxusní zachovalosti!!!!!!!!!
U těchto mincí mimo nějaký krátkodobý jev nelze očekávat snížení cen spíše naopak!
Naopak u běžných a průměrně zachovalých mincí budou spíše stagnace nebo dlouhodobě poklesy cen(to platí i o groších), nebo pokud se nejedná o vzácné ražby, které v lepších stavech neexistují.
Samozřejmě je to i o počtu momentálních zájemců a jejich okamžité solventnosti, ale těchto dalších ekonomických případně psychologických vlivů by se našlo více.
Toť můj soukromý názor…. ;););););)
Registrovaný uživatel
kacuro: když jsem viděl, že přihodil Topa, tak už jsem do toho nechtěl jít. Ale pak přihodila Mad-Rab a to mi nedalo. Tak jsem to udělal tak jak ona. V poslední sekundě maximum toho, co jsem za něj byl ochoten dát.
Registrovaný uživatel
U nás pořád fučí vítr, tak jsem musel přihazovat dřív, než zase vypadne wifina, ale i tak bych více nedal. A ohledy nebrat, klidně přehazovat.
Moderátor
llibor gratuluji
ač to patří spíše do rubriky V IV. musím Ti ho pochválit - hezkej grošík - já bych řekl H. VI e/1 hezky patrný trn který se začíná diskutovat právě v rubrice V IV.
Registrovaný uživatel
jacx: díky.
Archypov: Tak ti to s tím grošem nevyšlo. Je to škoda. Ale šlo to vysoko.
Moderátor
Šlo to hodně vysoko... ;)
Registrovaný uživatel
To Archy: škoda byl hezkej, ale na aukci Dukátu Brno šel Kája IV o hodně víc (snad 26 tis. Kč, ale byl fakt pěknej).
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
Šlo to hodně vysoko... ;)

prekonal ta len o dvesto korun.mal si superit este Archy :)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
Ty si starý vtipálek Jano... ;) Dobre vieš ako to chodí, nebolo to určite len tých pár korún navyše...
Registrovaný uživatel
ja viem kamos ze by to slo este vyssie :) mal si mu napisat mejla ze nech neprihadzuje :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
jasné, ať nepřihazuje nebo bude synem smrti!! :D
Moderátor
viděli jste tuto aukci - předpokládám, že ano - proběhla tu bez jakohokoliv komentáře
http://www.aukro.cz/item501755746_prazsky_gros_karel_iv_rr.html
tahle rubní značka nebývá často k vidění
Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
ač vyvolávací cena začala dost vysoko nečekal jsem, že zůstane sirotkem bez páníčka - zvláště při současných cenových relacích
je pravdou že dvojráz na rubu trochu kazí dojem, ale i tak celkově dost pěkný a vzácný

daigu ..k škoda, že to dnes nevyšlo taky to byl docela hezkej Karel
http://www.aukro.cz/item502668784_prazsky_gros_karel_iv_1346_1378.html
a bylo to fous na čas i cenu ani Havlíková nebyla daleko přeji ať vám to to vyjde někdy brzy příště a třeba s lepším kouskem
Registrovaný uživatel
jacx: skoro devěttisíc, tak to byl od prodávajícího značný optimismus :shock:
Registrovaný uživatel
jacx napsal
daigu ..k škoda, že to dnes nevyšlo taky to byl docela hezkej Karel
http://www.aukro.cz/item502668784_prazsky_gros_karel_iv_1346_1378.html
a bylo to fous na čas i cenu ani Havlíková nebyla daleko přeji ať vám to to vyjde někdy brzy příště a třeba s lepším kouskem


jacx: díky, tenhle kousek už mám, ale malinko v horším stavu, tak jsem myslel, že bych je ve sbírce vyměnil, ale nechtěl jsem do něj jít za vyšší cenu, než za kolik jsem pořídil ten stávající. takže proto jsem nepřihodil víc.

ten groš za devítku jsem měl ve sledovačce, byl sice zajímavý, ale upřímně, než dávat šílené tisíce za groše, dám je raději za denáry, které jsou mým hlavním sběratelským zájmem ....
Registrovaný uživatel
Myslím, že takovéto prachy za tuto kvalitu jsou značně přehnané i na Aukro. Za půlku by se určitě prodal. Na druhou stranu je dobře, že přemrštěné ceny zůstávají bez odezvy. Alespoň si to snad prodávající příště uvědomí a dá reálnější vyvolávací cenu.
Registrovaný uživatel
je evidentní, že někteří prodávající nasazují hned přemrštěné ceny, oni vlastně nedraží, ale prodávají a čekají, jestli se nějaký vůl chytne (samozřejmě k tomu nezapomenou minci vychválit do nebes a připojit příslušný počet eRRek). mnoho mincí se tak na aukru objevuje několikrát za sebou, někdy se stejnou cenou, někdy s o malinko nižší. dělají to pořád Ti samí prodejci, takže teď, když vidím jejich nové aukce s novými mincemi, je mi hned jasné, že tyto mince nebrat, protože jsou předražené .... to se jim snad v mnoha případech ani nemůže vyplácet, když tam jednu minci otáčejí pořád dokola, to pak musí nasolit aukru pěkné penízky za poplatky z nové aukce i poplatky za vysokou vyvolávačku ...
Moderátor
kacuro, ver, ze se jim to vyplati, k***a vyplati...
Registrovaný uživatel
Ten Kája byl moc pěknej,ale zadařilo se mi u Káji na polsku,takže jsem s cenou musela brzdit. :|
Registrovaný uživatel
oliver: no nevím, podívej se na aukce prodejců duna79, FesojK, toma652, OndrejF a mnoha dalších. když se podívám do proběhlých sledovaných aukcí na svém účtu, u těchto a dalších nicků je kolonka "nejvyšší přihazující" v 95% prázdná ;) a to aukcí proběhli mnohé z těch mincí na poněkolikáté ....
Moderátor
hm, no mozna... je to i otazka porizovaci ceny... pokud nikam nespecha... pocka si na nekoho, kdo to da... slevit muze az ho to prestane bavit...
Moderátor
Predajca tejto vzácnej mince to trochu prestrelil, ale naozaj si myslím že len trochu. Je to človek ktorý asi pozná pomery, pozná vzácnosť tejto mince, jednoducho dúfal že to strelí. Možno by sa predala za cca šesť ticíc. Možno mohol ísť od korunky a za tých šesť tisíc by ju predal. Možno by sme čaudovali kam by sa to vytiahlo, možno naozaj aj na tú sumu, za ktorú to ponúkal. Holt ceny sú dnes iné. Môžeme ho kritizovať, ale určite si príde na svoje a predá to za porovnateľnú cenu. Prečo? Pretože tá minca je naozaj vzácna a v celkom slušnej zachovalosti. Otočí ju. Pokiaľ nezpanikári tak ju dá za porovnateľnú vyvolávačku, určite sa niekto chytí. Ja by som sa chytil, keby mojou doménou nebol pán kráľ Ján. ;)
Ale inak súhlasím so všetkým vyššie povedaným...
Moderátor
Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Ja som pred dvoma dňami vyhral tohto šuhaja. Viem že je chudáčisko dosť otrasný, ale za 160,-Kč v pohode, no nie? ;) Keď sa vytočím, tak po krásnom nafotení a obkecaní by som ho na aukre vedel predať oveľa drahšie, no nie? 8) Ale nechám si ho do počtu. Mám totiž grošov veľmi málo, oveľa menej, ako ktokoľvek z vás bratia Česi...
Moderátor
NEMAM RAD ARCHYHO... JA HO CHTEL... :twisted:
Moderátor
Koho preboha? Archyho? ;)
Moderátor
no toto... toho grosika... samozrejme :roll:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Pražský groš Karel IV

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1