Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » Predznámkové obdobie -RU

Vykupminci.cz
Numisargo

Predznámkové obdobie -RU

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
No jo,už je to jasnější,tolik práce s Frantíkama,děkuji.
Já bych Ti tu pečet popsal tak,že by ses nestačila divit,neumím to.Tam kde někdo vidí štít a lilii,tam já vidím kolo a křoví.Prostě když k tomu nemám literaturu,tak má představivost může vymýšlet pěkné hovadiny.
Registrovaný uživatel
Tak něco lehčího:
Úřední dopis z Vídně do Černé Hory na Moravě přes Brno a Lipůvku.Vzdálenost do 20 ti mil-porto 6 Kr.
Zajímavá poznámka DRINGEND značí důležité,spěšné-předchůdce Expresu.
Na pečeti opět nic. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
O, Ciernu Horu neponemcili?? :shock:
Takze tu figuruje - Dringend, len ako ziadost odosielatela.
A
Registrovaný uživatel
Kupodivu název nesprasili.
Ano ,za dringend se neplatilo,i když nedokážu rozlišit,jestli to psal poštmistr nebo odesílatel.Je to červeně,takže to vypadá na poštu,ale to by musel platit,takže asi soukromá žádost.
Registrovaný uživatel
Mne sa zda ze sklon pisma je iny, ties sa mi zda ze to znacila posta...
Od kedy sa mohlo podavat doporucene?
A.
Registrovaný uživatel
Doporučené dopisy už byly v 18 století,jenom je nějaký čas pošta nebrala do jízdní pošty,protože byla často vyloupena.Od roku 1839 byly dopisy značeny razítkem Recomando.
Expres ale není Recomando.
Registrovaný uživatel
Odosielatel je :Von dem Rechnungs- Revision der Herrschaft Czernahora a ide to na Das löbliche Oberamt der Herrschaft Czernahora.
Neprepodkladam ze tu mali bezplatne postovne, takze to figuruje ako len ziadost.
Registrovaný uživatel
Asi ses ptala na Expres,tak ten už fungoval od roku 1535.Nejprve pod cito,v 19. století potom Est (Eststafete) a platilo se po dohodě případ od případu.Poplatek připadl poštmistrovi.
Registrovaný uživatel
Datum je 1848, ze?
Uz som zacala spekulovat nad tym ci tych 6x mohol bit iny poplatok ako za trasu...ale nesedi to. Skoda, neni to na trezor - srandujem, pekny list ako vzdy! ;)
A.
Registrovaný uživatel
To samé období jako ta červená Olomouc.Stačí i průměrné dopisy,nemusí vždy pršet,ale toto je jediný dopis z našeho území na kterém jsem DRINGEND viděl.
Registrovaný uživatel
...pozriem sa ti zajtra este trosku na ten obsah, aby si si to mohol poznacit.

Ty uz celko dobre vselico sam v starej nemcine precitas ;)
Prajem pekny vecer, snad ma niekedy prekvapis s nejakym listom do bavorska s R? :)
A.
Registrovaný uživatel
Jasný,já už to čtu jako rodilý staro Němec :twisted:
Ta cizina se moc nevyskytuje,bohužel.
Registrovaný uživatel
ahoj Adri tak jsem prošel pár dopisů a našel dva předfilatelistické dopisy z Třebíče
V.Trebitsch viz skan a papír má průsvitku nemám prosvětlovací skan a tak jsem to
obkreslil na tomto z.r. 1832 je kresba jako arabská 2 a u dopisu z 1830 jako písmeno M
ten druhý dopis je jen přebal čau Jirka

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Adri jako vždy jsem neposlal skan razítka tady je Jirka bohužel je z r. 1836

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Arsen napsal
Doporučené dopisy už byly v 18 století,jenom je nějaký čas pošta nebrala do jízdní pošty,protože byla často vyloupena.Od roku 1839 byly dopisy značeny razítkem Recomando.
Expres ale není Recomando.


Ahoj,
predsa len sa mi podarilo k tomuto dopisu daco najst.
Uradny dopis s Expres ziadostou
- uradny dopis na ktorom je od adresanta (Uradu) napisane Dringend je posta povyna bezplatne dorucit ako recomando.
Nie stale to posta dordrziavala, ale tvoj list je: Expres (Recomado)
A.
« Poslední úpravu provedl(a) Adri v 27. 7. 2015, 9:09. »
Registrovaný uživatel
Ahoj Jirka,
ja mam N3 - pekne si to zachytili aj bez fotenia :D
A.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ahoj Adri a co ta druhá průsvitka? poslední získaná je tu a je z dopisu Velkého Meziříčí z r. 1825 viz přiložený skan všechny jsou v měřítku Jirka a jak děláš skany ty asi to fotíš s prosvícením ne?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj,
odfot to na okne za denneho svetla. ;)
A.
Registrovaný uživatel
Adri napsal
Arsen napsal
Doporučené dopisy už byly v 18 století,jenom je nějaký čas pošta nebrala do jízdní pošty,protože byla často vyloupena.Od roku 1839 byly dopisy značeny razítkem Recomando.
Expres ale není Recomando.


Ahoj,
predsa len sa mi podarilo k tomuto dopisu daco najst.
Uradny dopis s Expres ziadostou
- uradny dopis na ktorom je od adresanta (Uradu) napisane Dringend je posta povyna bezplatne dorucit ako recomando.
Nie stale to posta dordrziavala, ale tvoj list je: Expres (Recomado)
A.


Děkuji,o tom Dringend je málo informací. :)
Registrovaný uživatel
Podací lístek-Recepis vystavoval poštmistr nebo poštovní úředník jako doklad rekomandované zásilky a pro případnou reklamaci.
Formulářům,které si nechával poštmistr tisknout jen pro svoji poštu říkáme poštmistrovské,na rozdíl od jednotně tištěných úředních formulářů vydaných poštovním ředitelstvím pro použití na erárních služebnách.

Poštmistrovský podací lístek na dopis s penězi r.1770 na brněnské Expedici poštovních vozů.Vzácná varianta tzv. rakouského orlíčka.
Poplatek 23 Kr.

Druhý recepis na přepravu kočárem je o 7 let mladší podaný na stejné Expedici stejným poštmistrem s jinou variantou orlíčka.
Poplatek 12 zlatých a 2 Kr.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj :)
Poštmistrovský podací lístek na dopis s penězi r.1770 na brněnské Expedici poštovních vozů.Vzácná varianta tzv. rakouského orlíčka.
Poplatek 23 Kr.


Troscku ta upravym.
Recepis bol vystaveny na jeden Balyk v ktorom bolo 164 Gulden (Zlatych) a 38 Kr.
Datum 10.12.1770, Brno.
Ak to spravne citam - isiel na Kaunitz.
Celkovy poplatok 1 f (Gulden, Florin, Zlaty) a 3 Kr
A.
Registrovaný uživatel
Druhý recepis na přepravu kočárem je o 7 let mladší podaný na stejné Expedici stejným poštmistrem s jinou variantou orlíčka.
Poplatek 12 zlatých a 2 Kr.


Doplnenie:
2 Krabice s 6430 f a 30 x (Kr)
17. 7. 1776

Franco (Fracht) f 11 49x
Für Spesen 20x
za Recepis 3x
LG A :)
Registrovaný uživatel
Adri napsal
Ahoj :)
Poštmistrovský podací lístek na dopis s penězi r.1770 na brněnské Expedici poštovních vozů.Vzácná varianta tzv. rakouského orlíčka.
Poplatek 23 Kr.


Troscku ta upravym.
Recepis bol vystaveny na jeden Balyk v ktorom bolo 164 Gulden (Zlatych) a 38 Kr.
Datum 10.12.1770, Brno.
Ak to spravne citam - isiel na Kaunitz.

Celkovy poplatok 1 f (Gulden, Florin, Zlaty) a 3 Kr
A.


Šmarjá,co jsem to napsal za poplatek.Asi mě svítilo slunko do očí. :)
Registrovaný uživatel
Minule som drzala jednu obalku hore nohamy a snazila sa precitat co tam postar poznacil, myslis ze ma napadlo otocit to? :mrgreen:
Moderátor
Za dlouhých nočních večerů to tu pročtu od stránky 1 :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > »

Sběratel.com » Rakousko » Predznámkové obdobie -RU

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1