Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Prezentace sbírky

Vykupminci.cz
Numisargo

Prezentace sbírky

Moderátoři: smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Moderátor
Máte to moc pěkné, milí kolegové. Leč alba jsou drahá věc a člověk se nemůže kochat opakovaně. Doporučuji proto album typu NÁSTĚNKA a fixaci pomocí nástroje ŠPENDLÍK. Kochat se můžete neustále, bankovky a státovky jsou navíc ovívány vzduchem. A že je tam pak o díru navíc? Však teď jsou perforace v módě. Posílám ukázku jedné takové perforované chudinky - mám jich víc, tohle je takovej trochu lepší kousek

Obrázek vložený uživatelem

mějte večer s úsměvem :)
Registrovaný uživatel
No tak takto si ospendlikujem celu zbierku :-)
Registrovaný uživatel
openroad napsal
No tak takto si ospendlikujem celu zbierku :-)


Já už jsem to udělal :mrgreen: :mrgreen: Jen nemám tak velkou nástěnku, tak jsem to přitloukl hřebíkama na zeď.
Moderátor
nebo lepidlem - když se to pak strhne, máte rázem raritu - stav 0+/5 :))
Registrovaný uživatel
Chlapi nebuďte k bankovám takoví zlí, používejte clip arty.
Registrovaný uživatel
acme2000 napsal
Máte to moc pěkné, milí kolegové. Leč alba jsou drahá věc a člověk se nemůže kochat opakovaně. Doporučuji proto album typu NÁSTĚNKA a fixaci pomocí nástroje ŠPENDLÍK. Kochat se můžete neustále, bankovky a státovky jsou navíc ovívány vzduchem. A že je tam pak o díru navíc? Však teď jsou perforace v módě. Posílám ukázku jedné takové perforované chudinky - mám jich víc, tohle je takovej trochu lepší kousek

Obrázek vložený uživatelem

mějte večer s úsměvem :)


Pri takomto šmejde ako je 5000/1919 je jedno či je prešpendlená, prebitá klincom, alebo nalepená v nejakom zošite. Ale akonáhle sa jedná o nejakú vzácnu bankovku v zachovalom stave 2-3 (napríklad niečo z emisie 1953) tak tam by som už nešetril na kvalitnom albume !!!!!!!
Registrovaný uživatel
Taky není špatné 1. republiku přibít na garážová vrata, máte sbírku denně na očích.
Registrovaný uživatel
trava napsal
Taky není špatné 1. republiku přibít na garážová vrata, máte sbírku denně na očích.


Alebo zvnútra na dvere latríny, aby sa lepšie sralo.
Moderátor
Brett napsal
Alebo zvnútra na dvere latríny, aby sa lepšie sralo.


A v prípade núdze, keď ti dojde toaleťák ich aj použiť. :mrgreen:
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Že by taková zlatá rezerva na latrině, taky dobrý.
« Poslední úpravu provedl(a) smith v 5. 1. 2011, 19:06. »
Registrovaný uživatel
A ja som Vás bral ako solidných zberateľov a priateľov bankoviek. Ale po týchto prečítaných riadkoch, hlavne k emisii 1953 už nemám slov........ :shock: :roll: :oops:
Moderátor
Uf, jste se tu nějak rozjeli :)) ta latrína mě teda už dostala a Miciko je z toho celý špatný - tak už nežertujte, ať to tu není samý off-topic

mně to jen napadlo vyfotit, protože mám takhle chycenou faksimili na nástěnce (skutečně) a když za mnou občas někdo přijde do práce, tak je to takový první "majáček" jestli to není náhodou bankovkář. když zaměří oči a pak je vytřeští, tak vím, že daný člověk ví :))
Moderátor
za druhé - s tou latrínou - moje teta si takhle nalepila skutečně na záchod N-kové 100/45 (cca 20 ks, co někde našla doma po rodičích) s tím, že jsou to hezký obrázky a ty dveře byly takový smutný prej, takže bacha - důchodkyně jsou občas nebezpečné!! (byly to série C a N ... těch N mi bylo docela líto).
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
pre Babulika, su to listy Numis? mas to skvelo vyriesene a som zastancom mat i popis v albumoch a nie len nahadzane...


všetko Grande
Moderátor
pre Babulika, tusil som, ja na znamky pouzivam Optimu, som celkom spokojny
Registrovaný uživatel
acme2000 napsal
za druhé - s tou latrínou - moje teta si takhle nalepila skutečně na záchod N-kové 100/45 .....


Ale vezmi si tu praktickou stránku...
Přijdeš na toaletu vykonat potřebu a sotva se posadíš pohled padne na dveře kde bude nalepená 5000K/1919 nebo jiná dobrá bankovka(či více) a v tu chvíli si pomyslíš "To bych se z toho snad pos..l" a od myšlenek to přejde k činnům a potřeba vykonána, účel bankovky splněn ---> hladký průběh... :mrgreen: :twisted: 8)
Moderátor
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
takové to bylo hezké vlákno a tak se to zvrhlo... :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
acme2000 napsal
za druhé - s tou latrínou - moje teta si takhle nalepila skutečně na záchod N-kové 100/45 .....


Ale vezmi si tu praktickou stránku...
Přijdeš na toaletu vykonat potřebu a sotva se posadíš pohled padne na dveře kde bude nalepená 5000K/1919 nebo jiná dobrá bankovka(či více) a v tu chvíli si pomyslíš "To bych se z toho snad pos..l" a od myšlenek to přejde k činnům a potřeba vykonána, účel bankovky splněn ---> hladký průběh... :mrgreen: :twisted: 8)


Skoda, že to neje ako na facenuku, dal by som ti hned palec hore. Predstaviť si to ako suhrn nahod, hned som sa dobre pobavil. Clovek si je isty, ze to nikdy mat nebude, skoci niekde na zachod a zrazu toto?? :-) Pribeh pre dalsie generaciu :-)
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
acme2000 napsal
za druhé - s tou latrínou - moje teta si takhle nalepila skutečně na záchod N-kové 100/45 .....


Ale vezmi si tu praktickou stránku...
Přijdeš na toaletu vykonat potřebu a sotva se posadíš pohled padne na dveře kde bude nalepená 5000K/1919 nebo jiná dobrá bankovka(či více) a v tu chvíli si pomyslíš "To bych se z toho snad pos..l" a od myšlenek to přejde k činnům a potřeba vykonána, účel bankovky splněn ---> hladký průběh... :mrgreen: :twisted: 8)


Z tohohle bych se pos... dřív, než bych si stačil cokoliv pomyslet :twisted:
Registrovaný uživatel
Ja používam na bankovky listy GRANDE s čiernymi deliacimi listami.V dohľadnej dobe chcem kúpiť aj album na bankovky GRANDE. Inak mám bankovky uložené v takomto poradí: rok, nominálna hodnota a to všetko ešte podľa abecedy: Afganistan, Bielorusko atď. Stručný popis bankoviek, ich rozmer a cenu za ktorú som ich kúpil mám osobitne v PC.
Registrovaný uživatel
Ještě je možnost album on-line na netu!!! :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
České papírové bankovky - Czech paper money - التشيكية ورقة المال

http://csbankovky.webnode.cz
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
namiesto znaku rakusko-uhorska si si vytlacil znak rakuskeho cisarstva ....


Mohol by si tu na porovnanie umiestniť oba znaky.Našiel som vojenskú pracku z opasku a neviem ju zadeliť.Dakujem :(
« Poslední úpravu provedl(a) smith v 17. 5. 2012, 6:17. »
Registrovaný uživatel
burucaga2 napsal
jano7B9 napsal
namiesto znaku rakusko-uhorska si si vytlacil znak rakuskeho cisarstva ....


Mohol by si tu na porovnanie umiestniť oba znaky.Našiel som vojenskú pracku z opasku a neviem ju zadeliť.Dakujem :(

Na webe existujú stránky, ktoré nazyvame "vyhľadávače". Asi najznámejší sa volá google ... Tam keď si zadáš nejaké slovíčko tak ti to vyhľadá na webe veľa stránok s tým výrazom. Ja som to teraz skúsil a pomolo to ...
http://sk.wikipedia.org/wiki/Rak%C3%BAsko-Uhorsko
http://sk.wikipedia.org/wiki/Rak%C3%BAske_cis%C3%A1rstvo
PS: a netreba sa toho báť - je to jednoduché ;)
Registrovaný uživatel
Brett, ono ten dotaz možná naráží na to, že když si to dohledáš v české Wikipedii, tak zjistíš, že je tam u obou hesel malý znak, který je stejný... ;) Ale jinak máš samozřejmě pravdu.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Prezentace sbírky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1