Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Evropské známky » priesvitka

Vykupminci.cz
Numisargo

priesvitka

Moderátoři: Akir, ikanek, Pavel_III, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mám katalóg Zumstein 1982 č. XIII a XII je správne priradené ku priesvitke,ďakujem .
Registrovaný uživatel
zabudol som scen

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
A otázka zní vlastně jak?
Registrovaný uživatel
Pavle , číslo XII a XIII je správne priradené ku priesvitke ?
Moderátor
Ověř podle přiřazení ke známkám. Průsvitka označená XII by měla být na malých formátech z roku 1912, průsvitka XIII na velkých formátech z roku 1913-18.
Registrovaný uživatel
Dejvy je to veľký formát 22,5 priesvitka XIII, opačná nie ležatá.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Na těchto známkách byly průsvitky XI, XII a XIV. Průsvitka XIII by se měla vyskytovat pouze na známkách velkých formátů - hodnoty 2/6´, 5´, 10´ a 1 libra.
Registrovaný uživatel
Dejvy,už to nechcem kúpať v benzíne,dačo budem musieť vymyslieť,viem že priesvitka XIII sa vyskytuje u tých hodnotách , ktoré si udal , dokonca je tam aj iné zúbkovanie 11:12 ,ďakujem za pomoc.
Registrovaný uživatel
Nemá niekto Anglicky špecial , jedna sa mi o známky r. 1911 / 12 č.121 - 126 , r.1912/13 č. 127 - 146 , za pomoc ďakujem.

/ jozef49p@gmail.com /
Registrovaný uživatel
Ahoj.Jedná sa o WM I (1922) u írskych známok, podľa stampworld (es), niekde uvádzaný aj ako WM 44 u známok v hornom rade? V dolnom by sa malo jednať o WM II (e), našiel som uvádzaný ako WM 262..Dík za prípadnú reakciu.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pavel III.viem ,že sa venuješ zbieraniu známok Maďarska,existuje kat. ČR alebo SL ? Hlavne sa mi jedna o známky do roku 1945, za odpoveď ďakujem.
Moderátor
jozef49 napsal
Pavel III.viem ,že sa venuješ zbieraniu známok Maďarska,existuje kat. ČR alebo SL ? Hlavne sa mi jedna o známky do roku 1945, za odpoveď ďakujem.

Tak nějak jsem nepobral co se má na mysli. Katalog čeho?
Registrovaný uživatel
Pavel III. jedná sa mi o špecializovaný katalóg Maďarska či existuje v Slovenčine alebo CZ do roku 1945,hlavne Turul a Templom 1939 . Viem že sú to lacné známky ,zaujímajú ma DV a priesvitky,mám toho mnoho . Za odpoveď ďakujem.
Moderátor
Aha, tak to myslím ne, byť to (a teď nevím kdo) připravoval v digitální podobě.

A voni Turulové až tak laciné známky nejsou. Teda jak kteří, pochopitelně, ale 10 f Turul s průsvitkou IV a zoubkováním 15 /rok 1906/ (ten z nejobyčejnějších) s úředním perfiem AUT je sakra drahý a na, byť poškozeném, dopise má cenu vysoko přes milión Ft.
No a pak jsou pochopitelně polohy průsvitek a to už je vyšší dívčí. :)

Na Turulech JE co sbírat! :D
Registrovaný uživatel
Pavle veď práve.
Registrovaný uživatel
Od roku 1865 - 1918 boli v Poľsku platné známky cárskeho Ruska , neviem dohľadať konkrétne túto známku. Pečiatka asi Varšava , ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nebude to niektorá z týchto?
https://colnect.com/sk/stamps/list/variant/482226
https://colnect.com/sk/stamps/list/variant/139138
https://colnect.com/sk/stamps/list/country/2650-Rusko/year/1885/face_value/3-3
-s-
Moderátor
jozef49 napsal
Od roku 1865 - 1918 boli v Poľsku platné známky cárskeho Ruska , neviem dohľadať konkrétne túto známku. Pečiatka asi Varšava , ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Vypadá to na Mi. 47.
Mimochodem - konstatování "Od roku 1865 - 1918 boli v Poľsku platné známky cárskeho Ruska" je dost zvláštní, když v té době Polsko neexistovalo.
Registrovaný uživatel
Mám staručký katalóg Poľska ,tak z toho som vychádzal.
Registrovaný uživatel
zabudol som

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
V "Polsku" bylo tou dobou platné kde co. Ostatně, ono takové Polsko z roku 1919 se celkem výrazně liší od Polska 2019. A i v době vydání onoho katalogu je to tvrzení o platnosti okupačních vydání a polních poštách přinejmenším zavádějící, protože na území Polska naprosto normálně platily Rakouské známky, neb část spadala pod Rakousko-Uhersko, německé známky, neb část..., předtím pruské a určitě bychom našli ještě něco. Třeba Západní Ukrajinu.
Registrovaný uživatel
Možno len súhlasiť , predvojnové Poľsko som prebehol na rýchlo a táto známka sa mi zdala zaujímavá , hlavne razítko .
Registrovaný uživatel
Zdravím, pomôže niekto identifikovať poštovú známku . Hľadal som v Anglicku,ale márne . Za pomoc ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nevidím na průsvitku, takže to může být Mi 51 nebo 59 ;).

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Evropské známky » priesvitka

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1