Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Prodám zubní zlato z Rakousko-Uherska.

Vykupminci.cz
Numisargo

Prodám zubní zlato z Rakousko-Uherska.

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prodám z dědictví zubní zlato ještě ze starého Rakousko-Uherska, jsou tam dvě různé ryzosti, je to dobře poznat z přiložených fotek, to více žluté zlato nahoře je 22-karátové (915/1000) o hmotnosti 14,62g, v přepočtu na čisté 24-karátové (999/1000) zlato to je 14,62 x 0,915 = 13,377g, a to méně žluté zlato v dolní řadě je 18-karátové (750/1000) o hmotnosti 5,66g, v přepočtu na čisté 24-karátové (999/1000) zlato to je 5,66 x 0,750 = 4,245g, celkem to je 13,377 + 4,245 = 17,622g ryzího 24-karátového (999/1000) zlata, prodám za 17,500,-Kč (993,-Kč/1g 24-karátového zlata), zdarma k tomu přidám zlaté nýtky z těchto zubů - viz poslední dvě foto, možné osobní předání v Č.Budějovicích nebo mohu zaslat i na dobírku v cenném psaní.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 12. 2. 2013, 8:53. »
Moderátor
Nechutné. Bez fotiek sa to nedá? Ak má niekto záujem, tomu pošli na maila fotky...
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Preventívne som zmazal obrázky , určite nebudú chýbať pri tomto druhu predaja.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
??? to bylo i s lebkou? :D
Registrovaný uživatel
zakoukanyhonza napsal
??? to bylo i s lebkou? :D


Nášho Váženého kolegu to nenapadlo. :twisted:

Možno nabudúce. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
zakoukanyhonza napsal
??? to bylo i s lebkou? :D

Bylo tam jen pár beztvarých kousků zlata vzdáleně připomínající zuby a takové cavyky kvůli tomu :roll:
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
« Poslední úpravu provedl(a) Serge Nubret v 12. 2. 2013, 9:36. »
Moderátor
To byla nakonec výkupní cena tak nízká?
Registrovaný uživatel
..mně by ty fotky určitě nevadily. Tu ryzost určoval zlatník? Já jen, že se v zubařině používají i speciální slitiny, které zlato jen imitují. Ale pokud by byly tak staré, pak se zlato používalo dost. Proč to neprodáš zlatníkovi? Dnes se zlato vykupuje skoro všude i ve starožitnictvích.
Registrovaný uživatel
Taky mi fotky zlatejch zubu nevadej, ale toleruju ze nekomu treba ano.
TomasJ: nahraj ony fotky na nejaky uloziste a dej sem na ne pouze odkaz.. kdo chce at se podiva, kdo ne, nemusi.

PS: taky moc nechapu, proc je neprodas sam - lepsi vykupny zlata vykupuji i nepuncovany zlomky zlata vc. zl. zubu.
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Moderátor
Vidím že odpovědi na otázku, proč to nebylo zlatníkem rovnou odkoupeno (i kdyby si počítal nějaký poplatek tak cena zlata byla v minulých měsících vyšších, takže by z toho byl zisk stejný) se asi nedočkáme.
Registrovaný uživatel
Nevadí mi zubárske zlato na fotke.

Domnievam sa je morbídne dávať zlato na web stiahnuté mrtvemu človeku , verím sú aj uletené veby prípadne to vlož You Tube na svoj blog.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Nevadí mi zubárske zlato na fotke.

Domnievam sa je morbídne dávať zlato na web stiahnuté mrtvemu človeku , verím sú aj uletené veby prípadne to vlož You Tube na svoj blog.

a známky z ´´dědictví´´ ... to je skoro to samé,nebo válečné serepetičky posbírané z kostry.....
Registrovaný uživatel
to Zakoukanyhonza; porovnávaš neporovnatelné veci.

Iné je prezentovať po mrtvom človeku , známky, mince ,obrazy atd... ,
je to výpovedná hodnota o mrtvom človeku , ale nie je to nič osobné z jeho osobnej schránky.

Mile radi dedíme po zosnulom hnutelné aj nehnutelné veci je to prirodzená vlastnosť človeka , ale občas majme úctu ku určitým veciam.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Vidím že odpovědi na otázku, proč to nebylo zlatníkem rovnou odkoupeno (i kdyby si počítal nějaký poplatek tak cena zlata byla v minulých měsících vyšších, takže by z toho byl zisk stejný) se asi nedočkáme.


Odpověď je jednoduchá : u nás je výkupní cena zlata 14-karátů od 200,-Kč - 300,-Kč a za 24-karátové zlato nabízí cca do 600,-Kč, přece to neprodám za polovinu ceny, už jsem zde nějaké drobné zlato prodával a vše bylo bez problémů a za dobrou cenu (cca 980,-Kč/1g 24-karátového zlata). V Praze sice takovéto výkupní ceny také nabízejí, kvůli tomu se mi tam ale jezdit nechce. Koukám, že fotky opět smazali, takže pokud by měl někdo zájem, tak mi pošlete Váš email (můj email je : tomjel68@seznam.cz) a já Vám fotky zašlu. Jinak ty ryzosti mi určily v několika zlatníctvích zkouškou na buližníku, obešel jsem snad všechny, které u nás jsou.
Registrovaný uživatel
to grofik: tak jasně je to spíš o názoru,ale doba je zlá,spíš by mi vadilo že ten majitel ještě žije....než že to někdo třeba zdědil,nemyslím si že to dotyčný rval babce před kremací z ust.............a s tímto materiálem se kdysik často obchodovalo,tak samo jako ještě více dávno s kůží
« Poslední úpravu provedl(a) zakoukanyhonza v 12. 2. 2013, 13:35. »
Registrovaný uživatel
súhlasím doba je zlá, ale Smith mal dobrú pripomienku a priklánam sa .
Vážny záujemca dostane fotku cez súkromnú poštu.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Proč mi proboha ty fotky pořád mažete???? Copak nějak porušuji pravidla tohoto fóra? Jestli ano, tak mi napište jaká. Pokud sem někdo dá fotky např. odznaků či vyznamenání, které vykopal na nějakém starém bitevním poli i s pozůstatkama majitele, tak to také přeci hned nemažete.
Registrovaný uživatel
zakoukanyhonza napsal
a s tímto materiálem se kdysik často obchodovalo,tak samo jako ještě více dávno s kůží

Vážně se kdysi obchodovalo s lidskou kůží? To jsem nevěděl, i když vím, že některé knihy měly údajně vazbu z lidské kůže.
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Moderátor
TomasJ napsal
Proč mi proboha ty fotky pořád mažete???? Copak nějak porušuji pravidla tohoto fóra? Jestli ano, tak mi napište jaká. Pokud sem někdo dá fotky např. odznaků či vyznamenání, které vykopal na nějakém starém bitevním poli i s pozůstatkama majitele, tak to také přeci hned nemažete.


To je pravda, ale predpokladám, že vyznamenania a iné vojnové artefakty nenosili v telesných dutinách. Mne jednoducho príde morbídne už len pomyslenie na to ako sa to zlato odstraňovalo z úst zosnulého....
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Serge Nubret napsal
zakoukanyhonza napsal
a s tímto materiálem se kdysik často obchodovalo,tak samo jako ještě více dávno s kůží

Vážně se kdysi obchodovalo s lidskou kůží? To jsem nevěděl, i když vím, že některé knihy měly údajně vazbu z lidské kůže.

neřekl jsem lidskou :D s tou se obchoduje ted ( s tetovanou)
Registrovaný uživatel
zakoukanyhonza napsal
Serge Nubret napsal
zakoukanyhonza napsal
a s tímto materiálem se kdysik často obchodovalo,tak samo jako ještě více dávno s kůží

Vážně se kdysi obchodovalo s lidskou kůží? To jsem nevěděl, i když vím, že některé knihy měly údajně vazbu z lidské kůže.

neřekl jsem lidskou :D s tou se obchoduje ted ( s tetovanou)

Já vím že neřekl, ale tak nějak to vyplynulo z toho, že jsi porovnávaly ty zuby s kůží. Navíc jsem na jednom hradě, už nevím na kterém, viděl vystavenou komplet celou lidskou kůži i s obličejem.
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Registrovaný uživatel
smith napsal
TomasJ napsal
Proč mi proboha ty fotky pořád mažete???? Copak nějak porušuji pravidla tohoto fóra? Jestli ano, tak mi napište jaká. Pokud sem někdo dá fotky např. odznaků či vyznamenání, které vykopal na nějakém starém bitevním poli i s pozůstatkama majitele, tak to také přeci hned nemažete.


To je pravda, ale predpokladám, že vyznamenania a iné vojnové artefakty nenosili v telesných dutinách. Mne jednoducho príde morbídne už len pomyslenie na to ako sa to zlato odstraňovalo z úst zosnulého....


Nevím, co je na tom morbidního, vždyť je to jen zlato, které leželo někde v šuplíku mnoho desetiletí a to, že se zlaté zuby nebožtíkům vyndavali před pohřbením byla a je běžná praxe. Vy si myslíte, že pokud by jste měl zlaté zuby, že Vás s nimi pohřbí? Tak to jste pěkně naivní.
Moderátor
TomasJ napsal
Nevím, co je na tom morbidního, vždyť je to jen zlato, které leželo někde v šuplíku mnoho desetiletí a to, že se zlaté zuby nebožtíkům vyndavali před pohřbením byla a je běžná praxe. Vy si myslíte, že pokud by jste měl zlaté zuby, že Vás s nimi pohřbí? Tak to jste pěkně naivní.


Naivný nie som jednoznačne. Len proste mi takéto veci žalúdok neberie. A predpokladám, že s tým nie som sám. A prečo nebyť tolerantný voči takýmto členom. Je to problém poslať na mail fotky záujemcovi?
Po druhé predaj zlatých zubov už vonkoncom nemá nič spoločné so zberatelstvom, ako sám domena sberatel.com naznačuje....
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
serge : já neporovnával zuby s kůží,ale zlato s kůží :)...........já holduju dost tetování a četl jsem článek v časopise o koupi i budoucích objednávkách na lidi s kerkami a různými objednanými motivy atp. kdo ví,třeba tu časem bude téma: vyměním keltské záda za ....... :D
Registrovaný uživatel
s lidskou kůži se ale obchodovalo ... :) možná ještě obchoduje, nevím
taky si myslím, že pokud to bylo "jen" zlato, tak foto se mazat nemělo...

ps. možná sbírá někdo i zuby :)
« Poslední úpravu provedl(a) Voloda16 v 12. 2. 2013, 14:08. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Prodám zubní zlato z Rakousko-Uherska.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1